Vatandaşlar 15 Temmuz anma töreni için Atatürk Havalimanı'na akın etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması" için vatandaşlar, Atatürk Havalimanı'na akın etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla organize edilen etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla arama noktalarından geçerek Devlet Konukevi önünde yer alan apron bölgesinde toplandı.

Tören alanına gelmeye çalışan vatandaşlar, metro ve güvenlik kontrol noktaları önünde yoğunluk oluştururken, polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

DEV PLATFORM KURULDU

Çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubunun da takip ettiği tören için apron alanında dev bir platform kuruldu.

Platformun 3 ayrı yerine konulan dev ekranlardan tören alanının değişik bölgelerinden görüntüler aktarıldı.

Sağlık ve itfaiye ekiplerinin de hazır bekletildiği tören alanında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri ile dev Türk bayrağı asıldı.

ERDOĞAN'I, ATATÜRK HAVALİMANI'NDA ÇOK SAYIDA KİŞİ KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen programa katılmak üzere Ankara'dan İstanbul'a geldi. Erdoğan'ı taşıyan uçak saat 20.10'da Atatürk Havalimanı'na indi.

Erdoğan'ı Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, çok sayıda iş adamı, sanatçı ve 15 Temmuz gazisi karşıladı. Erdoğan kendisini karşılayanlar ile tek tek tokalaşarak tören alanına geçti.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN SAYGI DURUŞU

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Atatürk Havalimanı'nda Devlet Konukevi Apronu'nda gerçekleştirilen buluşmada, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle mücadele sırasında şehit edilen 251 kişinin isimleri tek tek okundu.

Daha sonra sahneye davet edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları selamlayarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı'nda önemli açıklamalar

(AA / DHA)

Okuyucu Yorumları 59 yorum
boğazaları ve kafaları kesilen gencecik askerlerimize yapılan zulmün birde kutlamasını yapıyorlar...ey çölden çıkma yobaz afyon bağımlısı arap bozuntuları....TÜRK UNUTMAZ O KANLARIN HESABI SORULUR...HÜLAGÜ hanı CENGİZ hanı unutma...
kafası kesilen asker falan yok köprüde bazıları dayak yedi biraz o kadar sabaha kadar halkın üstüne tankla tüfekle ateş ettiler yine de halk sadece dövüp bıraktı insanları kandırmayın kimsenin başı kesilmedi
Adamlara dediler gelin bu sözde darbenin arkasında hangi siyasi güçler var araştıralım...akp ve mhp bu önergeyi red ettiler...Senin yediğin bir halt var diyelim...ben diyorum ki gel bunu bir araştıralım bakalım neymiş...sen ne diyorsun "hayır, olmaz...araştıralacak bişey yok!" Hadi bakalım şimdi birazcık da olsa var olduğuna inandığım beynini bi çalıştırıver...Cahillerin bir huyu vardır...BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLURLAR...
Allah tan hesap gunu var,sizin gibi bos kafaları ozaman gorcez....yobaz arap nasil oluyo ,kim nasil hesaba cekilcek gorceksin sen
@pesvalla hehee kardeş haklısın bunlar mişleti kandırsınlar
Senin bu yazdıklarına da pes valla! Bunları yazarken vatandaştan utanmıyorsan Allahtan kork! O bahsettiğini bi araştır orada yaralanan askeri ambulansa taşıyan Allah sevdalısı adamları askeri kestiler diye vatandaşa lanse edenlere Allah iki cihandada huzur vermesin!
Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanir...! Anlayana
Türkiyeyi tarif ettin hem uyuyorlar hemde oluyorlar
Kandırılmış halk!!!
Neden olanlarla magdur olanlar beraber kutlama yapiyor farkinda degiller
Milli birlik gününde, ayrımcılık.. Muhalefet liderini yuhlatmalar !
Sayin Dogu Perincek 14 Temmuzda arkadaslara bildirdik darbe girisimini dedi...Sayin Perinceke saygi göstereceksiniz...Göstermezseniz diz cöktürüleceksiniz...Nokta...
Sokaktaki çocuk biliyordu ajanınınız biliyormuş aferin ona
Bunu Rus büyükelçisi söylememiş miydi ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler