KADIN

Vücut şekline göre bikini seçimi

Vücut şekline göre bikini seçimi

Vücut şeklinize en uygun bikiniyi seçin!

Vücut tipinize uygun bikini seçerek daha uzun, zayıf ya da uzun görünebileceğini biliyor muydunuz? Doğru bikini seçimleriyle bu yaz plajların en dikkat çekini kadını olmaya hazır olun! Moda tasarımcısı Fulya Öner Genç, vücut tipine göre bikini seçmenin püf noktalarını veriyor.



Küçük göğüslü kadınlar nasıl bikiniler tercih etmeli?

Küçük göğüslü kadınlar, bikini seçerken açık renk tercih ederlerse, göğüsleri olduğundan daha büyük gözükür. Koyu renkler, vurgulamak istenen noktayı daha küçük gösterir.

Bu sebeple canlı desenler ve açık renkler tercih edilebilir. İçten silikonlu, kap destekli, straplez ve üçgen modeller, göğüsleri olduğundan daha büyük gösterir. Ayrıca drapeler ve büzgüler gibi detaylar da göğüsleri daha büyük gösterir. Küçük göğüslü kadınlar da bunlara dikkat edebilirler.

[Nasıl TV - Küçük göğüslü kadınlar nasıl bikiniler tercih etmelidir?](http://www.nasil.tv/Kucuk-goguslu-kadinlar-nasil-bikiniler-tercih-etmelidir)


Büyük göğüslü kadınlar nasıl bikiniler tercih etmeli?

Büyük göğüslü kadınların bikini seçiminde dikkat etmeleri gereken şey renktir. Eğer koyu renk tercih edilirse, göğüsler olduğundan daha küçük gözükür.
Eğer koyu renk sevmiyorlarsa, zeminleri koyu renk, üzerlerinde de açık renk desenler olan modelleri tercih edebilirler. Bunlar; korsajlı, alttan göğüsleri kaldırıcı, telli, boyundan bağlı sırta giden askılar olabilir. Ama üzerlerine açık renkler giyerlerse, göğüsleri olduğundan daha büyük gözükür. Bu yüzden koyu renkler tercih etmelidirler.

[Nasıl TV - Büyük göğüslü kadınlar nasıl bikiniler tercih etmelidir?](http://www.nasil.tv/Buyuk-goguslu-kadinlar-nasil-bikiniler-tercih-etmelidir)


Uzun boylu kadınlar nasıl bikiniler tercih etmeli?

Uzun boylu kadınların beden boyları eğer uzunsa, boylarını dengelemek için altlarının genişliğini ona göre ayarlamalıdır. Örneğin; bacak boyu uzunsa, oyuk paçalı modeller onlara uygun olmaz. Düşük bel bikini altlarını tercih etmelidirler. Karınlarını kapatmak istiyorlarsa, yüksek bel altlar tercih edilebilir.
Uzun boylu kadınlar göğüs tiplerine göre model seçilmelidir. Küçük göğüslü kadınlar destekli, büyük göğüslü kadınlar ise telli ve korsajlı bikini modellerini tercih edebilirler. Uzun boylu kadınlar, enine çizgilerle olduklarından daha kısa görüneceklerdir. Bu tip desenleri ve çizgileri tercih edebilirler.

[Nasıl TV - Uzun boylu kadınlar nasıl bikiniler tercih etmelidir?](http://www.nasil.tv/Uzun-boylu-kadinlar-nasil-bikiniler-tercih-etmelidir)

Kısa boylu kadınlar nasıl bikiniler tercih etmeli?

Kısa boylu kadınların bikini tercihinde vücut tipleri çok önemlidir. Kısa boylu ve fizikleri düzgün kadınlar, açık, canlı ve parlak renkli bikinileri tercih edebilirler. Üçgen ve ipli bikiniler vücutlarında iyi duracaktır.

Kısa boylu ve kilolu kadınlar ise, vücutlarını kamufle edici geniş altlar, üstlerine de göğüsleri küçükse silikonlu, büyükse korsajlı ve telli modelleri tercih etmelidirler.

Kısa boylu kadınlar olduklarından uzun gözükmek için, verev çizgili ve boyuna çizgili modelleri tercih edebilirler.

[Nasıl TV - Kısa boylu kadınlar nasıl bikiniler tercih etmelidir?](http://www.nasil.tv/Kisa-boylu-kadinlar-nasil-bikiniler-tercih-etmelidir)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön