HABER

Washington Büyükelçiliği'nden Fetullah Gülen açıklaması

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili bir açıklama yaparak, “Türkiye ve Türk halkı, ABD’den Gülen’in yargılanabilmesi için derhal Türkiye’ye iadesini beklemektedir. Bütün suçlamalara rağmen Gülen’in ABD’de bulunmaya devam etmesi Türk halkı için şaşkınlık ve üzüntü yaratmaktadır” dedi.

Washington Büyükelçiliği'nden Fetullah Gülen açıklaması

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilgili yapılan açıklamada iade talebinin karşılanmamasına ilişkin tepki dile getirildi.

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden yapılan yazılı açıklamada "Türkiye ve Türk halkı ABD'den Fetullah Gülen'in yargılanabilmesi için derhal Türkiye'ye iadesini beklemektedir. Bütün suçlamalara rağmen Gülen'in ABD'de tutulmaya devam etmesi Türk halkı için şaşkınlık ve derin üzüntü uyandırmaktadır. Gülen'in iadesinin gerçekleşmesi için ABD'li meslektaşlarımızla, ikili iade sözleşmesi kapsamında koordinasyon içinde çalışmaya devam ediyoruz." denildi.

"GÜLEN'İN HUKUK DIŞI YOLLARLA TÜRKİYE'YE KAÇIRILMA İDDİALARI YALANDIR"

Açıklamada ayrıca, "Fethullah Gülen'in hukuk dışı yollarla Türkiye'ye kaçırılma iddiaları yalandır. Türk hükümeti yasal olmayan hiçbir şey yapmamıştır" görüşüne yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
onu besleyip devletin milyar dolarlarını önüne seren siz degilmisiniz ne istedide vermedik diyen siz degilmisiniz allah gibi taptınız bu ülkede milyonlarca mazlumun hakkını yedirdiniz neden ? namaz kılıyor diye dimi ben hakkımı helal etmiyorum
@adriannn Bunlar Gülen diyip ABDye gidiyor Zarrap için yalvarıp avuçlarını yalayıp geri dönüyor. 17 , 25 darbe mıymış değil mıymış ve darbeyi kim yapmış net olarak ortaya çıktığında Katara kaçacak ama Kararda da kalkamayacak kar Diziler Katarı vuracak Yani işin sonu Ülkemiz Ak Parti'nin karanlık günlerini ve bitişini çok acı yaşayacak
inşallah bu saatten sonra a.b.d fetö denilen munafığı bize göndermez , teslim ederlerse bize fayda sağlamaz tam aksine t.c ye külfet olur.
almak için yalvarıyorsunuz da sonra Atatürk e laf ediyorsunuz. Başkumandan olsa çoktan kendi gelmişti. goy goy gerisi
@pharaoh1907 baskomutandan başka adam çıkmadı chp den oda sizin talihsizliginiz.
@pharaoh1907 senin gibi Atatürköüler yüzünden..
Geri Dön