WHO Dünya Sağlık Örgütü nedir?

WHO Dünya Sağlık Örgütü nedir?

Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler’e bağlı ve toplum sağlığıyla ilgili çalışmalar yapan uluslararası bir kuruluştur. 19 ve 22 Temmuz 1946 tarihinde New York’ta Uluslararası Sağlık Konferansı düzenlenmiş ve burada Dünya Sağlık Örgütü anayasası oluşturulmuştur. Dünya Sağlık Örgütü Anayasası 22 Temmuz 1946 yılında 61 ülke tarafından imzalanmıştır. Bu tarihten sonra iki yıl boyunca DSÖ görevlerini yürütecek bir ara komisyon seçilmiştir. Ara komisyonun çalışmaları 7 Nisan 1948 tarihinde 26 üye ülkenin onayını almıştır. 7 Nisan tarihinde her yıl “Dünya Sağlık Günü” olarak kutlanmaya başlamıştır. Dünya Sağlık Örgütü’ne, 2020 Mayıs’ı itibariyle 194 ülke üyedir. Ayrıca iki ülke de ortak üye konumundadır. Örgütte Genel Direktörler, beş yıllık bir görev süresiyle seçilmektedir.

WHO Dünya Sağlık Örgütü Haberleri

Maymun çiçeği virüsü dünyayı titretmeye devam ediyor! DSÖ toplandı, küresel acil durum ilanı...

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), geçen aydan bu yana süren maymun çiçeği virüsü salgınının küresel acil durum ilan edilip edilmemesini görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Haber 23-06-2022 23:57

WHO Maymun Çiçeğini Acil Sağlık Durumu İlan Edebilir

Dünya Sağlık Örgütü maymun çiçeğinin acil bir sağlık durumu oluşturup oluşturmadığına bugün karar verecek. Biden yönetimi de ABD’de artan vakalara karşı maymun çiçeği test kapasitesini beş ticari laboratuvar şirketine yaydığını duyurdu

Haber 23-06-2022 19:09

DSÖ'den flaş mesaj! Maymun çiçeği salgınının merkez üssünü açıkladılar

Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) maymun çiçeği virüsüyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Şu ana kadar birçok ülkede görülen virüsle ilgili DSÖ'den yapılan açıklamada, salgınının merkez üssünün Avrupa olduğu bildirildi.

Haber 15-06-2022 18:31

Maymun çiçeği virüsü: Birleşik Krallık'ta vaka sayısı 82'ye çıktı

Birleşik Krallık'taki maymun çiçeği vaka sayısı 82'ye yükseldi. Bugün itibarıyla Galler'de 1; Kuzey İrlanda'da 1 ve İskoçya'da 2 yeni vaka tespit edildi.

Haber 15-06-2022 13:14

Dünyayı titreten maymun çiçeği virüsünün adı değişiyor! Dünya Sağlık Örgütü açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), birçok ülkede görülen ve yayılmaya devam eden maymun çiçeği virüsünün ismini ırkçılık risklerini en aza indirmek için yeniden adlandıracağını açıkladı.

Haber 14-06-2022 22:08

Dünyada yeni panik, giderek yayılıyor! DSÖ duyurdu: Eşcinsel ilişki....

Dünyada maymun çiçeği hastalığı giderek yaygınlaşıyor. Son haftalarda dünyada yayılmayı sürdüren maymun çiçeği virüsüyle ilgili Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yaptığı açıklamada hastalığın şimdiye kadar 780 kişide tespit edildiğini duyurdu. Yayımlanan raporda vakaların büyük çoğunluğunu eşcinsel ilişkiye giren erkeklerin oluşturduğu aktarıldı.

Haber 05-06-2022 16:39

DSÖ'den maymun çiçeği açıklaması... Salgına dönecek mi?

Maymun çiçeği virüsüne ilişkin Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ), dikkat çeken bir açıklama geldi. DSÖ'den yapılan açıklamada maymun çiçeği virüsünün yeni bir salgına dönmesinin öngörülmediği ifade edildi. Öte yandan şu anda dünya genelinde 257 maymun çiçeği vakasının görüldüğü rapor edildi.

Haber 30-05-2022 21:59

DSÖ'den flaş açıklama! Maymun çiçeğinde vaka sayıları yükseliyor... Herkesin merak ettiği soruya yanıt: Can kaybı yaşandı mı?

Tüm dünyayı tedirgin eden maymun çiçeği virüsüyle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak DSÖ flaş bir açıklama yaparak virüsün yayılımıyla ilgili bilgileri paylaştı. Buna göre, son haftalarda birçok ülkede yayılma gösteren maymun çiçeği virüsünün şimdiye kadar 23 ülkede 257 kişiye bulaştığı duyuruldu. İnsanların endişe duyduğu konulardan bir tanesi de virüs nedeniyle can kaybı yaşanıp yaşanmadığı. Yapılan açıklamada bu zamana kadar can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Haber 29-05-2022 21:47

DSÖ'den maymun çiçeği açıklaması! Herkesin merak ettiği o soruya yanıt verdiler

Kovid-19 pandemisinin ardından dünyanın farklı noktalarından peş peşe vaka haberlerinin geldiği maymun çiçeği endişe yarattı. Tekrar toplu aşılamaya ihtiyaç duyulup duyulmayacağı merak edilirken DSÖ'den önemli bir açıklama geldi. Peki, maymun çiçeğinde toplu aşılama gerekiyor mu? DSÖ, 20’den fazla ülkeden 200 maymun çiçeği vakası olduğunu aktarırken toplu aşılamaya gerek duyulmadığını belirtti. Çiçek hastalığı için kullanılan aşıların maymun çiçeğinde de yüzde 85 koruma sağladığı ifade ediliyor.

Haber 27-05-2022 20:25

Maymun çiçeği virüsü: Dünya Sağlık Örgütü 'Vakalar artabilir ancak endişeye kapılmamak gerek' diyor

Kuruluşun Salgın Hastalıklar Birimi Başkanı Dr. Sylvie Briand bununla birlikte doğru önlemlerle salgının kontrol altına alınabileceğini, halkın endişeye kapılmaması gerektiğini vurguladı.

Haber 27-05-2022 16:18

Fatih Erbakan 'Hükümeti uyarıyoruz' diyerek açıkladı! 'Bir önce ortadan kaldırılmalı'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak bir çıkış geldi. Koronavirüs salgını sürecinde aşı karşıtı sözleriyle gündem yaratan Erbakan bu kez hükümete uyarıda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da katıldığı, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) devam eden Genel Kurulu'nda oylanacak yeni tüzüğe sert şekilde karşı çıkan Erbakan, "Yetkilerin bir an önce ortadan kaldırılması için hükümeti uyarıyoruz" diye konuştu.

Haber 26-05-2022 14:10

Maymun çiçeği hastalığı giderek yayılıyor! DSÖ, dünyadaki vaka sayısını açıkladı, şimdiye kadar....

Dünyada maymun çiçeği (monkeypox) hastalığı vakaları artmaya devam ediyor. Maymun çiçeği hastalığını şimdiye kadar 6 ülkede en az 250 kişiye bulaştığının doğrulandığını bildiren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "Virüse ve bulaşıcılığına dair bildiklerimizden yola çıkarak, bu salgının kontrol altına alınabileceğini söyleyebiliriz" açıklamasını yaptı.

Haber 25-05-2022 07:15

Türü önemli değil! Maymun çiçeği virüsüyle cinsel ilişki...

Maymun çiçeği virüsüyle ilgili araştırmalar hız kazandı. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) acilen toplanmasına neden olan maymun çiçeği virüsü vakaları dünyanın dört bir yanında artmaya devam ediyor. Türkiye’de görülmeyen maymun çiçeği hastalığı Avrupa ülkeleri, ABD, Kanada, Avustralya ve İsrail’de tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) önde gelen uzmanlarından biri, Maymun Çiçeği hastalığının cinsel ilişki yoluyla daha hızlı bulaştığını ileri sürdü.

Haber 24-05-2022 10:52

Maymun çiçeği virüsü: WHO, 'Covid pandemisi tek kriz değil, maymun çiçeği virüsü de mücadele edilen zorluklar arasında' diyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyanın "korkunç" zorluklarla mücadele ettiğini söyledi. Pazar günü Cenevre'de yaptığı konuşmada "Tabii ki (Covid) pandemi dünyamızdaki tek kriz değil" diyen Ghebreyesus, maymun çiçeği virüsünü de Covid pandemisi ve Ukrayna savaşı ile birlikte bu zorluklar arasında saydı.

Haber 23-05-2022 13:18

Maymun çiçeği vakası dünyada kaç kişide görüldü? Maymun çiçeği hangi ülkelerde görüldü? DSÖ açıkladı!

Maymun çiçeği vakası dünyada kaç kişide görüldü? sorusunun yanıtı Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamanın ayrıntılarını merak eden vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bitmeden dünya şimdi de bu virüs nedeniyle diken üstünde. Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) konuya ilişkin açıklama yapıldı. Peki Maymun çiçeği vakası dünyada kaç kişide görüldü? Maymun çiçeği hangi ülkelerde görüldü? İşte DSÖ'den yapılan açıklama...

Haber 21-05-2022 16:24

Maymun çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır? Maymun Çiçeği hastalığı tedavisi var mı? Belirtileri nelerdir?

Maymun çiçeği virüsü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Dünyada teyitli olarak 80 vakanın olduğu aktarılırken, 50 vakanın da inceleme altında olduğu ifade edildi. Peki Maymun çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır? Maymun Çiçeği hastalığı tedavisi var mı? Belirtileri nelerdir? İşte detaylar...

Haber 21-05-2022 15:28

Son Dakika: Dünya Sağlık Örgütü'nden maymun çiçeği hastalığı açıklaması: Toplam vaka sayısını duyurdular

Son dakika gelen habere göre Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyayı tedirgin eden maymun çiçeği hastalığıyla ilgili açıklama yaptı. DSÖ, teyitli olarak 80 vakanın olduğunu ve 50 vakanın da inceleme altında olduğunu belirtti.

Haber 21-05-2022 15:10

Maymun çiçeği virüsü: Dünya Sağlık Örgütü merak edilen soruları yanıtladı

Maymun çiçeği virüsünün 12 ülkede 80 kişide tespit edilmesinin ardından bir açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) “Tespit çalışmaları arttıkça vaka sayısının da artmasını bekliyoruz” dedi. WHO, virüse dair en çok merak edilen soruları ve yanıtlarını da paylaştı.

Haber 21-05-2022 15:09

Son dakika... Maymun çiçeği alarmı! DSÖ teyakkuza geçti: Acil toplanma kararı aldılar

Son dakika haberine göre, İlk olarak Afrika'da rastlanan ve yavaş yavaş birçok ülkeye yayılan maymun çiçeği virüsü ile ilgili kritik bir gelişme yaşandı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), enfeksiyonun Avrupa'da hızlı bir şekilde yayılması nedeniyle acil toplanma kararı aldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 20-05-2022 22:28

Dünya Sağlık Örgütü'nden Acil Maymun Çiçeği Toplantısı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Batı ve Orta Afrika'da rastlanan maymun çiçeği virüsü enfeksiyonunun Avrupa'daki doğrulanmış ya da şüpheli vaka sayısının 100'ü aşması üzerine acil toplanma kararı aldı

Haber 20-05-2022 22:04

Hepatit: Gizemli vakalar hangi ülkelerde görüldü, nedeni ne olabilir?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya çapında 20 ülkede en az 228 çocukta olası hepatit vakası görüldüğünü ve 50 yeni vakanın da araştırıldığını açıkladı. İlk kez Birleşik Krallık'ta görülen karaciğer rahatsızlığı vakalarında dünya çapında gizemli bir artış olup olmadığı araştırılıyor.

Haber 18-05-2022 14:07

Çin ile DSÖ karşı karşıya geldi! 'Sorumsuzluk' suçlaması

Koronavirüs salgının ortaya çıktığı ve tüm dünyaya yayıldığı Çin'den Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) 'sorumsuzluk' suçlaması geldi. Salgın sürecinde DSÖ yetkililerinin Çin'e ziyaret gerçekleştirmesi dikkat çekmiş, DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus Çin'deki Kovid-19 vakalarının gizlenmesine yardımcı olmakla suçlanmıştı.

Haber 11-05-2022 15:28

Dünya Sağlık Örgütü Üyelerinden Rusya Kararı

Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa bölgesi üyeleri Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline tepki olarak bölge ofisinin kapatılması ve ülkedeki toplantıların askıya alınmasıyla sonuçlanabilecek bir kararı onayladı

Haber 10-05-2022 18:42

Dünyada gizemli hastalık paniği! DSÖ'den yeni açıklama: En az...

Gizemli hepatit hastalığı dünyayı tedirgin etmeye devam ediyor. İngiltere'de ortaya çıkan ve daha sonra birçok ülkede tespit edilen nedeni belirsiz hepatit görülen çocuk sayısının dünyada en az 228'e yükseldiği açıklandı. Yapılan açıklamada şimdiye kadar bu virüsün herhangi bir bölge, gıda veya zehirden kaynaklandığına dair bulgu elde edilemediği belirtildi.

Haber 04-05-2022 18:21

DSÖ korkutan gelişmeyi duyurdu! "Sebebi bu"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs ile ilgili yaptığı son açıklamada korkutan gelişmeyi duyurdu. DSÖ, Kovid-19’un dünyada en yaygın varyantı olan Omicron’un Güney Afrika’da 2 yeni alt varyantının saptandığını açıkladı.DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Güney Afrikalı araştırmacıların iki yeni alt varyant daha keşfettiğini açıkladığı konuşmasında ülkede son günlerdeki vaka artışlarının sebebinin bu varyantlar olduğunun bildirildiğini söyledi.

Haber 04-05-2022 18:01

Dünya Sağlık Örgütü: Yemek teslimatı uygulamaları ve internet oyunları obezitenin artmasına neden oluyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yemek teslimatı yapan uygulamaların çocuklar arasında kullanımının artması ve internet oyunlarının popüler hale gelmesinin Avrupa'da obezitenin artmasında etkili bir faktör olabileceğini belirtiyor. 2016 verilerine göre, yetişkinler arasında fazla kilo ve obezite yaygınlığı bakımından Türkiye, Avrupa'da ilk sırada.

Haber 04-05-2022 14:25

Kansere yol açıyor! DSÖ'den kritik rapor: Türkiye, Avrupa'da ilk sırada

DSÖ'nün raporuna göre, Avrupa bölgesinde aşırı kilo sorununun en yaygın olduğu ülke Türkiye. Buna göre, Türkiye'de yetişkin nüfusun yüzde 66,8'i aşırı kilolu. Raporda, obezite en az 13 farklı kanser türünün nedenleri arasında gösterildi.

Haber 03-05-2022 19:28

Bill Gates'den dikkat çeken açıklama! DSÖ'yle ilgili flaş iddia

Pandemi boyunca sık sık adını duyduğumuz Bill Gates, Dünya Sağlık Örgütü ile ilgili oldukça ciddi iddialarda bulundu. Yeni salgınları araştırmakla görevli ekibin yetersizliğine dikkat çeken Gates, DSÖ’nun bu ekipte 10’dan bile az tam zamanlı çalışanı olduğunu iddia etti. Sayıyı ve buna harcanan fonu yetersiz bulan milyarder, yeni pandemi ihtimalleriyle daha etkili şekilde savaşılabilmesi için farklı önerilerde bulundu.

Haber 01-05-2022 17:29

Dünyada Salmonella alarmı! DSÖ'den açıklama geldi: 11 ülkede 151 kişide görüldü

Belçika'daki bir çikolata üretim tesisinden kaynaklanan Salmonella bakterisiyle ilgili Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) açıklama geldi. 27 Mart'ta olayla ilgili ilk defa bilgi verildiğini aktaran DSÖ, 11 ülkede 151 Salmonella vakası görüldüğünü belirtti.

Haber 27-04-2022 16:47

Dünya Sıtma ile Mücadele Günü: İklim krizi hastalıkla mücadeleyi nasıl etkiliyor, aşılama programları yeterli mi?

25 Nisan, Dünya Sıtma ile Mücadele Günü. Bugün Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hastalıkla ilgili farkındalık çalışmaları düzenliyor. Dünyanın ilk sıtma aşısı birçok bölgede yaygın şekilde kullanılıyor ancak uzmanlar iklim krizi yüzünden hastalığın daha önce hiç görülmediği ülkelere bulaşmasından korkuyor.

Haber 25-04-2022 13:18

Dünya alarma geçmişti... Gizemli hepatit virüsü ilk kez can aldı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'de ortaya çıkan ve Avrupa ile ABD'de yayılan nedeni belirsiz hepatit virüsünün bulaştığı bir çocuğun hayatını kaybettiğini duyurdu. DSÖ Avrupa Bölgesi'nin Yüksek Patojen Tehditleri Ekibi Üyesi Richard Pebody ise "DSÖ üyesi ülkelerin incelemede bulunması iyi olur." dedi.

Haber 24-04-2022 13:31

Bu belirtilere dikkat! Yeni salgın paniği, DSÖ'den 'gizemli hepatit' vakalarıyla ilgili açıklama

İngiltere'de bu yıl 74 çocukta görülen daha sonra ABD ve Avrupa'ya da sıçrayan 'gizemli hepatit' vakalarıyla ilgili Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) açıklama geldi. DSÖ, Avrupa ve ABD'de en az 169 'gizemli hepatit' vakası tespit edildiğini duyurdu. Yeni 'küresel salgın' şüphesiyle bakılan hepatit vakalarında görülen belirtiler de belli oldu.

Haber 23-04-2022 22:26

WHO’dan Ukrayna İçin Acil Drum Planları

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Başkanı Hans Kluge, Ukrayna’da olası kimyasal silah saldırılarına hazırlandıklarını bildirdi. Kluge, Ukrayna’nın Lviv kentinde yaptığı açıklamada, ‘‘Durumun belirsizliğine bakılırsa savaşın daha kötüye gitmeyeceğinin garantisi yok’’ diye konuştu

Haber 07-04-2022 16:26

DSÖ: Koronavirüste vaka ve ölümler azalıyor

Dünya Sağlık Örgütünün raporuna göre dünyada koronavirüs vaka sayıları ve ölümler iki haftadır düşüş eğiliminde.

Haber 06-04-2022 17:55

Çarpıcı açıklama! "Kovid-19 bu yıl..." Dünyayı bekleyen 3 senaryoyu duyurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ülkeler kısıtlamaları azaltmaya devam ederken DSÖ'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Kovid-19'un biteceği zamana dair öngörüsünü paylaşan DSÖ, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyayı bekleyen 3 senaryoyu da açıkladı.

Haber 30-03-2022 21:13

Dünya Sağlık Örgütü: Ukraynalı 30 bin mülteci ciddi travma yaşıyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Polonya yetkilileri, Rusya'nın işgalinin başlangıcından bu yana Ukrayna'dan kaçan yaklaşık 500 bin kişinin başta travma olmak üzere çeşitli ruh sağlığı sorunları için desteğe ihtiyaç duyduğunu, 30 bin kişinin ise çok ciddi şekilde etkilendiğini açıkladı.

Haber 22-03-2022 20:55

"COVID Vakalarındaki Artış Buzdağının Sadece Ucu"

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, bazı ülkelerde test sayılarının azalmasına bağlı olarak COVID-19 vakalarındaki küresel artışın buzdağının sadece görünen ucu olabileceğini söyledi. Çin'de artmaya başlayan Corona vakaları, ülkede son iki yıldır görülmeyen düzeye tırmandı

Haber 16-03-2022 21:56

Et yerine mercimek tereyağı yerine ayçiçek yağı... DSÖ en sağlıklı besinleri açıkladı!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), sağlıklı beslenmek için 12 adımı belirledi. WHO'nun hazırladığı 12 maddelik öneriler, sağlıklı beslenmenin temel noktalarını içeren küçük bir rehber niteliğini taşıyor. Buna göre, sağlıklı beslenmenin birinci adımı, besleyici bir diyet. WHO, hayvansal kaynaklı besinler yerine temel olarak bitkisel kaynaklı besinlerin tercih edilmesini öneriyor.

Haber 12-03-2022 15:56

DSÖ'den korkutan açıklama... Yeni varyant uyarısı!

Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) yapılan açıklamaya göre, Covid-19'un, hayvanlarda yayılması durumunda yeni varyantların türemesinin kolaylaşabileceği bildirildi. DSÖ'nün incelemeleri sonucu ABD'deki ak kuyruklu geyiklerin üçte birine, Covid-19'a neden olan virüsün insan aracılığıyla bulaştığı bilgisi aktarıldı. İşte haberin detayları...

Haber 08-03-2022 01:06

DSÖ: “Ukrayna’da Sağlık Tesislerine Saldırılar Oldu”

Dünya Sağlık Örgütü Ukrayna’nın bazı sağlık tesislerine saldırılar düzenlendiğini belirtti. Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus sağlık tesislerine saldırının uluslararası hukukun ihlali olduğunu söylerken Ukrayna’da sivil bölgelere yönelik saldırıların arttığı belirtiliyor

Haber 06-03-2022 16:53

DSÖ'den dikkat çeken çağrı! "Diğer alt varyantlara göre daha bulaşıcı..."

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ), tüm dünyaya dikkat çeken bir çağrı geldi. Kovid-19'un Omicron varyantının giderek yayılan alt türlerinden BA.2 ile ilgili, 'endişe verici varyant' olarak tanılanmayı sürdürmesi gerektiği belirtilirken, söz konusu varyantın diğer alt varyantlara göre daha bulaşıcı olduğu açıklandı.

Haber 23-02-2022 00:45

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre iyi seks, güvenli seksi teşvik edebilir

Her yıl dünyada cinsel sağlık için milyarlarca dolar harcanıyor. Ancak eğitim programlarında genelde cinsellikten alınan zevkten söz edilmiyor. Oysa Dünya Sağlık Örgütü'nün araştırmasına göre, iyi seksin beraberinde güvenli seksi getirme olasılığı yüksek.

Haber 17-02-2022 04:03

DSÖ: 10 ülkede Kovid-19 vakalarının çoğunu Omicron'un alt varyantı BA.2 oluşturuyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kovid-19'un Omicron varyantının alt varyantlarından BA.2'nin şu an 10 ülkede baskın hale gelerek vakaların çoğunluğunu oluşturduğunu açıkladı.

Haber 16-02-2022 00:33

Bir eklem iltihabı ilacı daha! DSÖ, koronavirüs tedavisi için ön yeterlilikten geçirdi... Riski ciddi oranda düşürüyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bir eklem iltihabı ilacını daha Kovid-19 tedavisi için ön yeterlilikten geçirdiğini duyurdu. Buna göre iltihaplı eklem ağrısı için kullanılan ve ağır Kovid-10 hastaları üzerinde de iyileştirici etkileri görülen monoklonal antikor ilacı Tocilizumab, ön yeterlilikten geçti. İlacın, ağır Kovid-19 hastalarında ölüm riskini ciddi oranda düşürdüğü bilgisi de paylaşıldı.

Haber 12-02-2022 01:41

Hayvandan insana geçiyor ve ölümcül! İngiltere'de ilk can kaybı

İngiltere'de Lassa ateşi hastalığı nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti. Olayın hastalıktan kaynaklanan ilk ölüm olduğu belirtilirken vaka sayısının 3'e yükseldiği bildirildi. Hayvandan insana geçen ve ölümcül olabilen hastalıkla ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütünden de açıklama (DSÖ) geldi.

Haber 11-02-2022 20:09

DSÖ'den koronavirüs pandemisiyle ilgili açıklama! 'Bu yıl bitebilir'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs pandemisinin bu yıl içinde küresel acil durum olmaktan çıkabileceği açıklamasında bulundu. DSÖ yaptığı açıklamada geçen yıl duyurduğu 23 milyar ABD doları yardım talebini yineledi.

Haber 09-02-2022 17:55

Koronavirüste 2026 detayı! Bu rakamlar her şeyi ortaya çıkardı…

Yapılan bir araştırmada 2026 yılına kadar kanser ilacı satışlarının neredeyse iki katına çıkarak 320,6 milyar dolara ulaşacağı ve pazarın yüzde 22’sine yaklaşacağı ifade edildi. Aynı raporda koronavirüs aşılarına dair de çarpıcı bir sonuca ulaşıldı. Buna göre koronavirüs aşısının altın çağının 2026 yılına kadar sona ermesi bekleniyor...

Finans 07-02-2022 11:01

Pandemi ne zaman bitecek? DSÖ'den flaş açıklama! Koronavirüs ne zaman bitecek?

2019 yılının sonundan bu yana devam eden koronavirüs pandemisinin ne zaman sonlanacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Milyonlarca insanın hastalanmasına ve ölümüne neden olan söz konusu virüs ile birlikte hayatımızda bir çok şey değişim gösterdi. Son olarak Dünya Sağlık Örgütü'den, Covid-19'un bitiş tarihi hakkında önemli bir açıklama geldi. Peki Pandemi ne zaman bitecek? Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? İşte DSÖ'den yapılan önemli açıklama!

Haber 03-02-2022 15:23

Son dakika: NeoCov virüsünde yeni gelişme! Yüksek bulaş ve ölüm riski uyarısı yapılmıştı, DSÖ'den açıklama geldi

Son dakika haberine göre yeni ortaya çıkan NeoCov virüsüyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Güney Afrika'da keşfedilen ve yüksek bulaş ile ölüm riski taşıdığı belirtilen NeoCov virüsüyle ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) beklenen açıklama geldi. Yarasalarda keşfedilen ve henüz insanlar arasında yayılmadığı belirtilen virüsle ilgili DSÖ, yaptığı açıklamada daha fazla araştırma yapılması gerektiğini vurguladı. İşte NeoCov virüsünde son durum...

Haber 30-01-2022 13:31