HABER

WRC Türkiye Rallisi'nde antreman turları başladı

Antalya (AA)- Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 13. ayağı olan 4. Türkiye Rallisi için geri sayım başladı.Antalya'nın Kemer ilçesinde 12-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13. ayağı olan 4. Türkiye Rallisi'ne katılacak ekipler, Kemer servis alanına yerleştiler ve bugün resmi antrenman turlarına başladılar.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından belirlenen 80 ekibin katılacağı organizasyonda, etapların bulunduğu dağlık bölgeye arazi araçlarıyla çıkacak pilot ve co-pilotlar, etaplarla ilgili bilgi toplayacaklar. Rallinin gerçekleşeceği etaplarda çalışmaların tamamlandığını belirten Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Türkiye Rallisi'nin 2007 yılı Dünya Ralli Şampiyonası takviminden çıkarılma ihtimalinin bulunduğunu, organizasyonun kaybedilmemesi için devletin de bu ralliye sahip çıkmasının gerektiğini vurguladı.

Şeker, FIA yetkililerinin seyirci azlığından şikayet ettiğini, organizasyonun bölgeye sosyo-ekonomik katkı yapması gerektiğini, ancak Türkiye Rallisi'nde bu katkıyı göremediklerini belirterek, "Avrupa'daki rallilerde insanlar 100-150 Avro ödeyerek bu yarışı izliyorlar, biz bedava yapmamıza rağmen seyirci problemimizi çözemedik" dedi.Rallinin eğlencenin yanı sıra çok büyük tanıtım ayağı bulunduğunu söyleyen Şeker, "Bu hafta sonu 186 ülkede 3,5 saat Türkiye Rallisi haberleri yayınlanacak. Bunun parasal karşılığını hesaplamak çok zor. Bu nedenle kaybetmememiz gerekiyor" diye konuştu.

Devletin organizasyona sahip çıkmadığını kaydeden Şeker, 3 yıldır organizasyonda bakan ve genel müdür düzeyinde kimseyi göremediklerini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön