Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı! Katliamın ilk görüntüleri

Yeni Zelanda'daki Christchurch şehrindeki iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Şehirde camilerin kapıları da kapatıldı. Polis, halktan şüpheli görülen kişilerin polise ihbar edilmesini istedi. Saldırının ardından Brenton Tarrant isimli teröristin yayınladığı manifestoda yazanlar incelenmeye başlandı.

En az 49 kişinin öldüğü, 48 kişininse yaralandığı Yeni Zelanda'daki cami saldırısına dair açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yeni Zelanda'da Cuma namazı kılmak için bir araya gelen Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığımı belirtmek istiyorum. Ülkemizi milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır'' dedi.

Yeni Zelanda'da katliam!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 104 yorum
DİNİ DİLİ MİLLİYETİ NE OLURSA OLSUN ALLAH TÜM KÖTÜLERİN BELASINI VERSİN
Yok islam dini şöyle yok böyle. İslamofobinin sonucu bu.İnsanlara kin ve nefret tohumu ekersen böyle karşılığını alırsın. Biriside tohum ekiyor ülkemizde tarım yapacak.Yok zillet ittifakı yok bilmem ne. Rabbim insanımızı uyanık aklı selim kılsın kendini bilmez çok. İnsalları birleştirici olman gerekiyor çimento gibi ama nerede o asrın lideri,nerede Atatürk. Mekanları cennet olsun..
anonimus/Kuran ı kerim emrediyor uyaracaksın diye sen dinsiz sen baştakiler ne yapsın,git o zaman güle oynaya Cehenneme,tabi oraya da inanıyorsan.
işte asıl olay bu teşekkür ederim Ayrıştırıcı tüm söylemler sadece ülkemizde değil tüm dünyada karşılık buluyor.Topun tüfeğin silahın yapamadığını dil yapıyor maalesef.
@anonimus saçmalamalarında boğul inş.
Eğer bu olay bi kiliseye yapılmış olsaydı tüm dünya ayaklanırdı bunuda napar eder işid e bağlarlar yine müslümanlar kötü olur batılı yobazlar iyi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler