Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı! Katliamın ilk görüntüleri

Yeni Zelanda'daki Christchurch şehrindeki iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Şehirde camilerin kapıları da kapatıldı. Polis, halktan şüpheli görülen kişilerin polise ihbar edilmesini istedi. Saldırının ardından Brenton Tarrant isimli teröristin yayınladığı manifestoda yazanlar incelenmeye başlandı.

En az 49 kişinin öldüğü, 48 kişininse yaralandığı Yeni Zelanda'daki cami saldırısına dair açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yeni Zelanda'da Cuma namazı kılmak için bir araya gelen Müslümanlara yönelik saldırıyı nefretle kınadığımı belirtmek istiyorum. Ülkemizi milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır'' dedi.

Yeni Zelanda'da katliam!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 148 yorum
AL SANA DİNLERİN ZARARLARI.İSPATI HİÇBİR ZAMAN MÜMKÜN OLMAYAN BİR ŞEYİ VARMIŞ GİBİ KABULLENMEK,ANCAK DELİ OLMA LAZIM.BAK JAPONLARIN NE DİNİ VAR NEDE ALLAHI.
@berkuygurc sen dinsiz kitapsız olarak devam et . öldüğünde ot olacağına inan sığır
@spider1903 DİNİ BÜTÜN ÜÇKAĞITCIALRIDA GÖRÜYORUZ.İNANDIM DEYİP YAPMADIĞINIZ PİSLİK KALMAYACAK.DAHA SONRA BİR UMRE BİR HAC RANT SEYAHATİ.AL SANA HURİLER VE İSPATI HİÇBİR ZAMAN MÜMKÜN OLMAYAN CENNET VAADİ.SİZİ GİDİ HIRSIZLAR SİZİ
Ben en azından ihtimali değerlendiriyorum inanarak, se haklıysan sana da banada birsey olmayacak sonunda.. Ama ben haklıysam sen ne..... yiyeceksin onu düşün
sen bi öl geberde gorursun varmi yokmu...
@ezgincolak BANA ALLAHI VE CENNET CEHENNEMİ İSPAT ET DİYORUM EDEMİYORSUNUZ.SİZ BANA OLMADIĞINI İSPAT ET DİYORSUNUZ, BENDE KUTSAL SANILAN KİTAPDA YAZAN FİZİK KİMYA BİYOLOJİ VE JEOLOJİYE TAMAEN ZIT VE TERS BİLGİLERİ DELİL SUNUYORUM.BUNDAN DAHA GÜZEL İSPAT OLUMU.MESELA DÜNYA DÜZ YAZIYOR.BİRDE SİZİN ŞU MEŞHUR 2 SU DENİZ OLAYI,DAH KURAN ORTADA YOKKEN BİLİNİYORDU.
@akdeniz_m_1989 KIL KUYRUK ARAP MAYALARI,BİR JASYA ÇALMIŞ KISMEN TUTMUŞ.ŞİMDİ BU BOUK MAYADAN NASIL KURTULURUZ ONU HESAP EDELİM.ÜSTÜNEDE PETROL YOKKEK BİRDE ŞARTA HAC RANT SEYAHATİ EKLEMİŞLER,HER ZAMAN NEMALANMAK İÇİN DEME GİTSİN
@berkuygurc japonların dini yok diye bir şey yok.. inançları ve dinleri şintodur.. devlet her hangi bir dini resmi olarak kabul etmemiştir.. halkın büyük çoğunluğu şinto dinine bağlıdır.. bu olayda bahsettiğin zarar meselesine gelince, zarar veren din tarafı değil o dine saldırandır.. seinni mantığınla her alanda farklı görüşte olan diğerini öldürsün o zaman.. konuştuğu konu hakında bile bilgisi olmayan bir cahilsin başka bir şey değil..
@berkuygurc büyük ihtimalle adamın akıl sağlığı yerinde değil, yani ceza-i ehliyeti yok.
@spider1903 bu konuda tanrıyı kandırdıgını zannedıyorsun:)) ama tanrı bunlara pabuç bırakmaz.. ya varsa ya yoksa ikiliemi bir çıkar ilişkisi:)))
@akdeniz_m_1989 sen daha önce ölüp gördün mü nereden biliyorsun olduğunu?
DİNİ DİLİ MİLLİYETİ NE OLURSA OLSUN ALLAH TÜM KÖTÜLERİN BELASINI VERSİN
Yok islam dini şöyle yok böyle. İslamofobinin sonucu bu.İnsanlara kin ve nefret tohumu ekersen böyle karşılığını alırsın. Biriside tohum ekiyor ülkemizde tarım yapacak.Yok zillet ittifakı yok bilmem ne. Rabbim insanımızı uyanık aklı selim kılsın kendini bilmez çok. İnsalları birleştirici olman gerekiyor çimento gibi ama nerede o asrın lideri,nerede Atatürk. Mekanları cennet olsun..
anonimus/Kuran ı kerim emrediyor uyaracaksın diye sen dinsiz sen baştakiler ne yapsın,git o zaman güle oynaya Cehenneme,tabi oraya da inanıyorsan.
işte asıl olay bu teşekkür ederim Ayrıştırıcı tüm söylemler sadece ülkemizde değil tüm dünyada karşılık buluyor.Topun tüfeğin silahın yapamadığını dil yapıyor maalesef.
@anonimus saçmalamalarında boğul inş.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler