Yeni Zelanda Haberleri Ve Son Dakika Yeni Zelanda Haberleri

Yeni Zelanda Haberleri Ve Son Dakika Yeni Zelanda Haberleri

Yeni Zelanda, Güney Büyük Okyanus’ta yer alan bir ada ülkesidir. Avustralya’nın yaklaşık bin 500 kilometre doğusunda yer alan Yeni Zelanda, iki büyük ada ve çok sayıda küçük adalardan oluşmaktadır. 2020 tahmini nüfusu 5 milyon olan ülkenin büyük çoğunluğu İngilizce, küçük bir kısmı da Maorice konuşmaktadır. Başkenti Wellington olan ülkenin en büyük kenti ise Auckland’dir. Yeni Zelanda’nın para birimi Yeni Zelanda Doları (NZD), telefon kodu +64, internet alandı da .nz’dir.

Yeni Zelanda Haberleri

Yatılı okulda skandal! Öğretmen ve 16 yaşındaki öğrencisinin yasak aşkı ifşa edildi... Mesajları silmesi için uyarmıştı ama...

Yeni Zelanda'nın Christchurch bölgesindeki bir yatılı okulda Maori dili öğretmeni Taurapa ve ismi açıklanmayan 16 yaşındaki öğrencisinin arasında yasak aşk olduğu ortaya çıktı. İkilinin cep telefonu üzerinden çıplak fotoğraf alışverişinde bulundukları ve öğretmenin öğrencisini yatılı okulda bulunan odasına çağırdığı ifşa edildi. Öğrenci polise verdiği ifadesinde öğretmeniyle birçok kez cinsel birliktelik yaşadıklarını itiraf etti.

Trend 04-07-23 07:45

Boğulmak üzere olan komşularını kurtarmak için atladı! Ölümünü babası canlı canlı izledi

Yeni Zelanda'nın Auckland kentinde yaşayan iki çocuk babası Daniel Mark Miller isimli bir adam komşularını kurtarmak isterken kendi ölümünü saniye saniye kaydettiğinden habersizdi. Komşularını kurtarmak için kendisini bir anda sel sularının içine atan Miller, o anları sosyal medyadan gösterdi. Rögar kapağının açık olduğunu fark etmeyen adam canlı yayındayken kapağa düşerek hayatını kaybetti.

Trend 27-06-23 09:17

12 yaşındaki kızı “Bize mi güldün” diyerek sokak ortasında tekme tokat dövdüler! Darp edilen kız hastaneye kaldırıldı

12 yaşındaki ismi açıklanmayan bir kız arkadaşlarıyla birlikte ünlü bir fast food zincirinin restoranında yemek yerken yan masanın hedefi oldu. 12 yaşındaki kız arkadaşlarıyla gülüştüğü sırada yan masada oturan iki kız grubun kendilerine güldüğünü düşündü. “Bize mi güldün” soruyla başlayan kavgada 12 yaşındaki kız darp edilerek hastanelik oldu.

Trend 13-06-23 14:48

Tüm dünyadan tepki yağdı! Çocukların kedileri öldürmek için kıyasıya mücadele ettiği yarışma kaldırıldı

Yeni Zelanda’da her yıl Nisan-Haziran ayları arasında düzenlenen ve en çok yabani sokak kedisi öldüren yarışmacıya para ödülünün verildiği etkinlik tepki çekti. Bu yıl ilk kez 14 yaş ve altındaki çocuklar için bir etap düzenleneceğinin duyurulmasından sonra tüm dünyadan tepkiler geldi. Yeni Zelanda'da çocuklara yönelik yarışmanın yaban kedilerinin ölümüne neden olan bölümü tepkilerin ardından iptal edildi.

Trend 20-04-23 12:24

Bir karar da Yeni Zelanda’dan... Milletvekillerine TikTok'u yasaklıyorlar!

Çin merkezli ByteDance şirketine ait TikTok'a bir yasak kararı da Yeni Zelanda’dan geldi. Yeni Zelanda, milletvekilleri ve parlamentodaki diğer çalışanlarına güvenlik endişeleri nedeniyle kamuya ait telefonlarda, Çinli sosyal medya platformu TikTok uygulamasının kullanılmasına yasak getirecek.

Haber 17-03-23 15:41

Yeni Zelanda’daki 7.1 büyüklüğündeki deprem korkuttu! Tsunami uyarısı yapıldı

Dünyanın gözü kulağı Türkiye’deki depremlere çevrilmişken Pasifik bölgesi 7.1 büyüklüğündeki bir depremle sallandı. Yeni Zelanda açıklarında meydana gelen deprem korku dolu anlar yaşattı.

Trend 16-03-23 11:06

Uyurken birdenbire tavan üzerine çöktü! Ölümden kıl payı kurtuldu... “Beni bulduklarında inanamadılar”

Yeni Zelandalı 49 yaşındaki Melissa Ware isimli bir kadın, Avustralya’daki kız kardeşini ziyaret ettiği sırada korkunç bir kaza yaşadı. Kardeşinin evinde kalan Ware, uyuduğu sırada oda tavanının birdenbire üzerine çökmesi sonucunda büyük bir panik yaşadı. Ölümden kıl payı kurtulan kadın kendisi bulduklarında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını ifade etti.

Trend 01-03-23 10:46

Dünyanın 11 ülkesinde İdeal kadın nasıl gözüküyor? Bu kadarı da olmaz dedirten güzellik standartları

Kadınların üzerindeki güzellik baskısı sadece ülkemizde değil tüm dünyada görülüyor. Eski zamanlardan beri güzellik baskılarına uğrayan kadınlar bu standartlara göre daha güzel olabilmek için oldukça can acıtan uygulamalar yapabiliyor. İşte dünyanın farklı 11 ülkesinden şaşırtan "ideal" kadın görünümleri...

Kadin 16-01-23 11:52

Dünyada 2023 coşkusu! Yeni Zelanda yeni yılı karşılayan ilk ülke oldu

Yeni Zelanda her yılı olduğu gibi yeni yılı karşılayan ilk ülke oldu. 2023 yılına en erken giren ülkede yeni yılın coşkusu derinden hissedildi. Yeni Zelanda’yla birlikte Kiribati ve Samoa Adaları da 2023 yılını karşıladı.

Trend 31-12-22 14:16

Yeni Zelanda’da dev sigara yasağı! 2008 yılından sonra doğanlar ömür boyu sigara satın alamayacak

Yeni Zelanda’da sigara ile mücadele kapsamında yeni bir yasak onaylandı. Bir sonraki neslin sigara kullanması resmen yasaklayan yasağa göre 2008 yılından sonra doğanlar ömür boyu sigara satın alamayacak. 2023 yılından sonra yürürlüğe girmesi beklenen yasa ülkenin 2025 yılına kadar tamamen sigarasız hale getirmek için geliştirilen programın en önemli adımı olarak kabul edildi.

Trend 13-12-22 13:23

Böyle red görülmedi! ''Bu ülkede yaşayabilmek için fazla şişmansın'' deyip vizesinden ettiler... Son gülen o oldu

2018 yılından bu yana kocası ve küçük çocuklarıyla birlikte Yeni Zelanda'da yaşamakta olan Mondelea Bezuidenhout'un oradaki ikameti, 36 yaşındaki kadına "çok şişman" olduğu için ülkeyi terk etmesi söylendiğinde aniden sona erdi. Yeni Zelanda hükümeti, Bezuidenhout'a vücut kitle indeksinin "çok yüksek" olduğunu söyleyerek, kadının ülkede daimi ikamet başvurusunu reddetti. Ancak son gülen kendisi oldu.

Trend 12-12-22 12:43

Bavullarda çocuk cesetleri bulundu... İki ülke bu olayla çalkalanıyor! Kimsenin haberi olmadan 4 yıl boyunca orada tutulmuşlar

Yeni Zelanda ve Güney Kore ortaya çıkan bavul cinayetleriyle çalkalanıyor. Cinayetlerin iki ülkeyi de alarma geçirmesinin sebebi, terk edilmiş bavullarda bulunan 2 çocuk cesedinin Yeni Zelanda’da bulunması, ancak şüphelinin Güney Kore’de yaşıyor olması. Bavulların 3-4 yıldır bir depoda tutulduğu ifade edilen korkunç olayda Güney Kore, tutuklanan zanlıyı Yeni Zelanda’ya iade edeceğini açıkladı. Bir diğer dehşete düşüren detay ise söz konusu şüphelinin 2 kurbanın annesi olduğunun düşünülmesi.

Haber 14-11-22 17:31

Nadir bulunan deniz canlısı yarısı yenmiş halde kıyıya vurdu! Yerliler büyük bir şaşkınlık yaşadı

Yeni Zelanda’daki turistik bir plaj yerlileri şaşırtan bir duruma sahne oldu. Olağanüstü derece nadir görülen yaklaşık 300 ila 600 metre derinliklerde yaşadığı tahmin edilen bir deniz canlısı yarısı yeniş halde kıyıya vurdu. Yerli halk deniz canlısını gördüklerinde büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Trend 17-09-22 12:04

Yeni Zelanda'da bir kasabın satmaya başladığı Kral Charles sosisleri sosyal medyanın gündemine oturdu! Kralın parmaklarına gönderme yaptı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümü sonrası 73 yaşındaki Charles tahta oturarak 'Kral 3. Charles' unvanının sahibi oldu. Sosyal medyanın gündemine ise Yeni Zelanda'daki bir kasabın satmaya başladığı 'Kral Charles sosisleri' oturdu. Kasap, Kral Charles sosisleriyle Kralın şişmiş sosis parmaklarına gönderme yaptı. Sınırlı sayıda üretildiği bildirilen sosislerin fotoğrafları ise sosyal medyada hızla paylaşıldı.

Haber 15-09-22 13:28

Öyle bir oyuna geldi ki! Radyo yayınında kendini ele verince...

Bir Yeni Zelanda radyosunda akıllara zarar bir keşif yaşandı. İsmini vermek istemeyen genç bir kadın, 5 yıllık erkek arkadaşının kendisini aldatıp aldatmadığını öğrenebilmek için The Edge isimli radyo ekibinden yardım istedi. Sunucular Sharyn ve Jayden, genç kadına yardım etmeyi kabul ettiler. Sonrasında yaşananlar ise herkesi şaşkına çevirdi.

Trend 23-08-22 07:55

Yeni Zelanda iş gücü açığını kapatmak için geçici işçi almanın yollarını arıyor

Yeni Zelanda iş gücü açığını kapatmak için geçici işçi almanın yollarını arıyor

Yurthaber 21-08-22 12:29

Müzayededen ikinci el bavul aldılar! İçinden yıllarca saklanan çocuk cesetleri çıktı

Yeni Zelanda’da bir aile müzayededen açık artırma ile ikinci el bir bavul takımı satın aldı. Ancak bavulu açan korkunç bir manzarayla karşılaştı. Çünkü bavulun içinde bir insana ait olduğunu düşündükleri kemik parçaları vardı. Ailenin polise haber vermesi üzerine cinayet soruşturması başlatıldı.

Trend 20-08-22 09:50

O ülkede deprem paniği! Büyüklüğü korkuttu

Büyük Okyanus’ta yer alan ve Yeni Zelanda’ya bağlı Kermadec Adaları açıklarında 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 14-08-22 17:58

Yeni Zelanda yaklaşık 2,5 yıl sonra Covid kısıtlamalarını tamamen kaldırdı ve sınırlarını açtı

Yeni Zelanda, koronavirüs pandemisinin ardından ilk defa sınırlarını tamamen açtı. Şubat’tan itibaren kademeli bir şekilde kısıtlamalarını kaldıran Yeni Zelanda’ya artık dünyanın her yerinden ziyaretçi girebilecek.

Haber 01-08-22 14:43

Görünmez kaza! Avustralyalı turist, zemin bir anda çökünce kaynar su dolu düdene düştü

Avustralyalı bir emekli çift, Yeni Zelanda tepelerinde yürüdüğü sırada yerin aniden çökmesi üzerine korkunç bir kaza yaşadı. Çöken zemin ortasında açılan kaynar suyla dolu devasa bir düdene düşen kadın ciddi yanıklarla karşı karşıya kaldı. Hayati riski devam eden kadının hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

Trend 30-07-22 11:37

4 yaşındaki kızını ava götürüyor! ''İnsanlar katil büyüttüğümü söylüyor ama umrumda değil''

Yeni Zelanda'dan Jesica Murphy, geçen yıl Temmuz ayında 4 yaşındaki küçük kızını ava götürdüğünü açıklamasının ardından acımasızca eleştirilmiş ve gündem olmuştu. Genç anne, olayın 1 yıl ardından neden değişmeyeceğini açıkladı.

Trend 21-07-22 12:28

Kosta Rika, Yeni Zelanda'yı 1-0 yenerek Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanan son takım oldu

Kosta Rika, Yeni Zelanda'yı 1-0 yenerek 2022 Dünya Kupası'na katılan son takım oldu. Kosta Rika'nın grubunda ise İspanya, Almanya ve Japonya yer aldı.

Spor 14-06-22 23:12

Trende kendisini kameraya alan tacizcisini ifşa etti! “Ben onu çekince hemen trenden indi”

Yeni Zelanda’da yaşayan 21 yaşındaki Shinae Martin isimli bir kadın, trende yaşadığı tacizi ifşa etti. Kendisiyle aynı istasyondan trene binen ve yanına oturan bir adamın kendisini 20 dakika boyunca kameraya kaydettiğini fark etti. Tacizcisini kameraya alan Martin, görüntüleri sosyal medyadan paylaşarak, “Ben onu çekmeye başlayınca hemen trenden indi” dedi.

Trend 08-06-22 09:40

Bir bedende tam 50 kişi! 4 yaşından bu yana mücadele ediyor

Wellington, Yeni Zelanda'dan 30 yaşındaki Mel Lodge, 4 yaşından beri çoklu kişilik bozukluğu ile mücadele ettiğini söyledi. Nadir görülen bu duruma dair tecrübelerini sosyal medyada paylaşan genç kadın viral oldu. Genç kadın 50 farklı kişilikle yaşadığını ve bu bozukluğun gizemini hikayesini paylaşarak çözmeye çalıştığını söyledi.

Trend 24-05-22 17:09

Yeni Zelanda iki yıl aradan sonra turistlere kapılarını açtığını duyurdu! Aşı ve test zorunluluğu devam ediyor

Koronavirüs pandemisiyle birlikte ülkeler karantina uygulamaları kapsamında seyahat kısıtlaması getirmişti. Koronavirüs tedbirlerinin sıkı bir şekilde uygulandığı Yeni Zelanda’da hükümetin yabancı turistlerin ülkeye girişine yönelik kısıtlamaları kaldırdığı bildirildi.

Trend 02-05-22 17:41

Yeni Zelanda Gaziler Bakanı Whaitiri: (Türkiye) Evlatlarımıza baktığınız için teşekkür ederim

"Sadece Avustralya ve ülkemin değil Türkiye'nin de büyük kaybını, Türk halkı ve Türk hükümetine büyük bir minnettarlık duyarak anmak üzere Çanakkale'de bulunmak benim ve hükümetim için gerçekten önemli"

Yurthaber 24-04-22 11:05

Yeni Zelanda’dan Avrupa’ya Hercules Uçakları

Yeni Zelanda, Rusya’nın işgali karşısında Ukrayna’yı desteklemek için Avrupa’ya C-130 Hercules uçaklarıyla 58 personeli göndereceğini açıkladı

Haber 11-04-22 18:36

Son Dakika: Rusya'dan iki ülkeye yaptırım kararı! Aralarında Başbakanlar da var

Son dakika haberi: Rusya-Ukrayna savaşı sürerken hem çeşitli ülkelerden Rusya'ya yönelik hem de Rusya'dan belirli ülkelere karşı alınan yaptırım kararları açıklanmaya devam ediyor. Son olarak Rusya, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya yönelik yaptırım kararlarını açıkladı. İki ülkenin bazı vatandaşlarına uygulanacak olan yaptırım kararına göre iki ülkenin Başbakanı da listede bulunuyor.

Haber 07-04-22 19:17

Kadınları, erkeklerden daha farklı etkiliyor! En ciddi insanların bile yenik düştüğü bir şey

Araştırmacılar, en ciddi insanların bile yenik düştüğü bir şey olan gıdıklanmanın ayaktaki etkilerini değerlendirmek için bir cihaz geliştirdi. Yapılan çalışmalar, ayak gıdıklama konusunda kadınların erkeklerden daha farklı etkilendiğini, kadınların daha hassas olduğunu ortaya koydu.

Haber 27-03-22 15:39

Babasını terör saldırısında kaybeden Nabi'den Ayasofya-i Kebir Camii'ne ziyaret

Yeni Zelanda'daki saldırıda "Hello brother" sözlerinin ardından babası öldürülen Yama Nabi: - "Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması ve minarelerden ezan sesi gelmesi çok güzel" - "(Terörist) Brenton, saldırıdan önce 'Ayasofya'nın minarelerinden kurtarılması' ifadesini kullanmıştı. Bu gerçekleşmeyecektir. Ayasofya'nın minareleri işte burada olduğu yerde çok güzel duruyor ve ezan sesini duyuyoruz, içeride namaz kılınıyor"

Yurthaber 23-03-22 11:42

Yeni Zelanda, iki yılın ardından sınırlarını açmaya hazırlanıyor

Yeni Zelanda, koronavirüs pandemisi yüzünden iki yıldır kapalı olan sınırlarını yabancı ziyaretçilere önümüzdeki aydan itibaren açmaya hazırlanıyor.

Haber 16-03-22 07:49

Kendi kalesine 3 gol attı, hocası oyundan alarak durdurabildi! Meikalya Moore'dan futbol tarihine geçecek performans

Meikayla Moore, kendi kalesine attığı 3 golle spor gündemine bir anda damga vurdu. Yeni Zelanda forması giyen Moore, 36 dakikada kendi kalesine 'perfect hat-trick' yaptı. Bir sol, bir sağ diğeri kafayla attığı goller karşısında takım arkadaşları çaresiz kaldı. Moore, hocası tarafından oyundan çıkarılarak durdurulabildi.

Spor 21-02-22 15:34

Evlerini satmak için tamamen çıplak poz verdiler! Sosyal medyanın gündemine yerleştiler

Yeni Zelanda’da yaşayan bir çift, evlerini satmak için verdikleri ilan sayesinde sosyal medyada popüler olmayı başardı. Evlerinin dikkat çekebilmesi için ilanda çıplak bir şekilde poz veren çiftin uyguladığı yöntem sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti. İlan 11 binden fazla kez incelendi.

Trend 19-02-22 14:24

Yeni Zelanda’da aşı karşıtı kadın protesto için çırılçıplak soyundu! Polisler bariyerle kapatmaya çalıştı

Yeni Zelanda’da başbakan Jacinda Ardern ve hükümet yetkililerinin koronavirüs politikalarını protesto etmek için binlerce kişi toplandı. Başbakanlık konutu önünde başlayan protestoda bir kadın üzerindeki kıyafetleri çıkartarak çıplak bir şekilde koşmaya başladı. Harekete geçen ekipler ismi açıklanmayan protestocu kadını etkisiz hale getirerek etrafında etten bir duvar ördü.

Trend 16-02-22 12:07

Covid: Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, kısıtlamalar nedeniyle düğününü iptal etti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, açıklanan yeni Covid kısıtlamaları kapsamında kendi düğününü iptal ettiğini duyurdu.

Haber 12-02-22 00:07

Eşine sinirlenen kadın onu açık arttırmada sattı! Gelen teklif herkesi şaşırtmaya yetti

Yeni Zelanda’da yaşayan Linda isimli bir kadın eşinin sömestr tatilinde arkadaşlarıyla balık tutmaya gitmesine sinirlendi. Uzun bir süre eve dönmeyen eşin John’u açık arttırmada satışa çıkartan kadın sosyal medyanın gündemine yerleşti. Linda, John’a satış sitesinden en yüksek 900 TL teklif edildiğini açıkladı ve evine dönen eşini affeden genç kadın kısa bir süre sonra ilanı kaldırdı.

Trend 07-02-22 09:35

Dünyada 2022 coşkusu! Avustralya ve Yeni Zelanda yeni yıla girdi

Koronavirüs ve son olarak Omicron varyantının etkisi altında tüm dünya, endişeli de olsa 2022 yılına güzel bir başlangıç için hazırlanıyor. Yeni Zelanda, 2022 yılında giren ilk ülkelerden biri olurken, halk bu yıl da Covid-19 kısıtlamaları kapsamında havai fişek gösterileriyle yeni yıla “merhaba” dedi. Avustralya'nın en büyük şehri Sidney de, artan vakalara rağmen havai fişek gösterileriyle öne çıktı.

Haber 31-12-21 17:48

Yeni Zelanda, 2022’ye havai fişek gösterileriyle girdi

Yeni Zelanda, 2022 yılına giren ilk ülkelerden biri olurken, halk bu yıl da Covid-19 kısıtlamaları kapsamında havai fişek gösterileriyle yeni yıla “merhaba” dedi.

Haber 31-12-21 15:02

Yeni Zelanda'dan tarihi adım! Yeni nesil sigara alamayacak

Yeni Zelanda'da gelecek nesiller için sigara kullanımı yasaklanıyor. Hükümet tarafından alınan karara göre 2008 yılında sonra doğanlar, önümüzdeki yıl çıkması beklenen yasa çerçevesinde sigara ve tütün ürününü asla alamayacak. Sağlık Bakanı Dr Ayesha Verall, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Gençlerin sigaraya asla başlamamasını sağlamak istiyoruz" dedi.

Haber 09-12-21 10:54

Şampanya kadehine benzetiliyor! Dünyanın en ilginç yerleri arasında bulunan göl: Waiotapu Şampanya Gölü

Göller, denizlerden sonra dünyanın en kutsal su kitleleri arasındaki yerini alıyor. Dünyanın pek noktasında oluşumları ve var oluşlarıyla dikkatleri üzerine çeken doğal kaynaklar bulunuyor. Yeni Zelanda’nın kuzeyinde bulunan ve şampanya havuzu olarak anılan Waiotapu Şampanya Gölü, sürekli kaynayan ve köpüren bir suya sahip. Üstelik renkleri de bir hayli ilgi çekici.

Trend 29-11-21 16:32

Milletvekili, doğuma bisiklet sürerek yetişti

Yeni Zelandalı milletvekili Julie Anne Genter, doğum sancılarının gelmesiyle gece yarısı hastaneye bisikletiyle yetişti. Bisikleti kendisi kullanan milletvekili Genter’i eşi görüntüledi. Genter, doğuma bisiklet sürerek yetişmeyi beklemediğini ama zamanında yetişerek sağlıklı bir bebek doğurduğunu belirtti.

Haber 28-11-21 13:17

Antarktika'da yaşayan bir penguen yanlışlıkla 3 bin kilometre seyahat ederek Yeni Zelanda'ya gitti

Antarktika'da yaşayan bir Adelie pengueni yanlışlıkla doğal yaşam alanından 3 bin kilometre uzaklıktaki Yeni Zelanda kıyılarına seyahat etti.

Haber 12-11-21 10:31

Tamamen doğal! Görenleri hayrete düşüren masalsı bir mağara: Waitomo Yıldız Kurdu Mağarası

Yeni Zelanda’da bulunan Waitomo Yıldız Kurdu Mağarası, dünyanın hemen hemen her bölgesinde yer alan mağaralarda farklı bir özelliği sahip. Görenlere masalsı bir deneyim yaşatan bu mağaranın için ışıl ışıl. Üstelik bu renkli ve benzersiz görüntüyü mağaranın içinde yaşayan canlılar sağlıyor.

Trend 08-11-21 16:25

Amerikalı kadın komadan sonra Yeni Zelanda aksanıyla konuşmaya başladı

Daha önce hiç Yeni Zelanda'ya gitmemiş olan Amerikalı bir kadın iki hafta komada kalıp uyandıktan sonra Kiwi olarak da bilinen Yeni Zelanda’nın aksanıyla İngilizce konuşmaya başladı. Diaz'ın başına gelen olay, Texas Üniversitesi'nin araştırmasına göre, 'Yabancı Aksan Sendromu' olarak biliniyor.

Haber 03-11-21 08:27

Yeni Zelanda’da 23 yıllık resmî büyücünün işine son verildi

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde 1998 yılından itibaren kentin resmi büyücüsü olarak çalışan 88 yaşındaki Ian Brackenbury Channell’in işine son verildi.

Haber 15-10-21 14:59

En uzun yerli isme sahip! Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Yeni Zelanda’nın ünlü tepesi

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu, kısa ismiyle Taumata, 85 harflik uzunluğu ile “Dünyanın en uzun yer ismi” ünvanına sahip.

Trend 12-10-21 10:37

Yeni Zelanda’da 5.3 büyüklüğünde deprem

Yeni Zelanda’nın Güney Adası’nda, Kuzey Adası’ndan da hissedilen 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 12-10-21 07:26

7 yıl sonra ilk kez oldu!

Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ) yedi yıldan sonra ilk kez politika faizini artırdı.

Finans 06-10-21 08:06

Kira ödemekten bıktı! Küçük bir minibüste hayatını devam ettiriyor

Yeni Zelanda’da yaşayan 27 yaşındaki Brittany Cosgrove, önceden yaşadığı stüdyo daire için yaklaşık 500 dolar (4 bin 437 TL) ödüyordu. Kiranın bütçesini zorladığına karar veren Cosgrove, radikal bir adım atarak minibüste yaşamaya başladı.

Trend 04-10-21 11:05