HABER

Yer: Şişli! İşte yeni normalin ilk davetli nikah töreni

İstanbul'da sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak konukların da katılabildiği nikah davetlerinin ilki Şişli'de yapıldı. Kıyılan nikahta, salon kapasitesinin yarısı kadar davetli kabul edildi.

Normalleşme sürecinin başlamasıyla koronavirüsle mücadele kapsamında ara verilen toplu nikahlar bugün itibariyle yeniden başladı. Yaklaşık iki ayın ardından davetlilerin de bulunduğu ilk nikah Şişli Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde kıyıldı. Uzun bir aradan sonra nikah salonlarının kapıları davetlilere açıldı. Nikah öncesinde güvenlik personeli, vatandaşlara sosyal mesafe kurallarını hatırlattı. Misafirlerin ateşlerini ölçen görevliler davetlileri sırayla içeri aldı. Nikaha gelen davetliler ise iki koltuk arasında bir boşluk bırakarak oturdu.

"NİKAH SALONUNDA ALINAN TEDBİRLER ÇOK İYİ DURUMDA"

Nikah salonunda koronavirüsle mücadele konusunda alınan tedbirlerin iyi olduğunu belirten Bülent Karahanlar, "Biz aslında çok tedirgindik. Olup olmayacağından korkuyorduk. Muğlak bir durum vardı. Düğünü bir ay erteledik. Salona 110 kişi alacaklarını öğrendiğimizde mutlu olduk. İçeri kim girecek diye tereddüt içindeydik. Ancak bu tereddütler boşa çıktı. Nikah salonunda alınan tedbirler çok iyi durumda. Hem vatandaşları aydınlatma anlamında hem yönlendirme noktasında. Bir baba olarak oğlumun nikahını izlemek son derece mutluluk verici" ifadelerini kullandı.

'SIRADAN BİR NİKAH DEĞİLDİ'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön