Yüz Şeklinize Uygun Makyaj Önerileri

Bir kadına kendini daha iyi hissettiren, kusurları kapatan, güzel olanı açığa çıkaran, en zor anların kurtarıcısı şüphesiz ki makyaj.

Yüz Şeklinize Uygun Makyaj Önerileri

Bazen çok çeşitli malzemelerin, renk renk makyaj paletlerinin arasında kaybolabilir, hangisinin bizim için daha iyi sonuç vereceğini bilemeyebiliriz. Oysa ki makyajın kendine ait kuralları var. Bunlardan biri de yüz şeklinize göre makyaj yapmak. Çünkü; iyi bir makyajın sırrı yüzünüzü iyi tanımaktan geçiyor.

Oval yüz

Öncelikle şanslısınız. Çünkü; en ideal yüz şekli oval olarak tanımlanıyor. Oval yüz şeklinde alın ve çene dengelidir, yanaklar daha düzdür. Bu nedenle oval yüzler daha avantajlıdır ve gölgelendirme işlemine ihtiyaçları yoktur. Yanaklar daha geniş, çene daha incedir. Çizgileri olabildiğince yuvarlak kullanarak yüzünüze makyajı uygulayabilirsiniz. Köşeli çizgilerden kaçının. Allığı sadece elmacık kemiklerinize uygulayın, makyajda neyi vurgulamak istiyorsanız onu merkezde toplayın. Dudak için tüm renkler oval yüzde aynı güzellikte duracaktır. Siz sadece hangi rengi sürmek istediğinize karar verin. Oval yüzde en çok yapılan makyaj hatası; yüzü daha keskin göstermek için yapılan köşeli fırça darbeleridir. Oysa; fırçayı yuvarlak hareketler yaparak kullanmalısınız.

Köşeli yüz

Köşeli yüzler sert ve belirgin hatlara sahiptir. Özellikle köşeli çeneler ve sert alınlar belirgindir. Yüzünüz köşeli ise fondöteni yüzün orta kısmına yoğun, dışa doğru daha hafif uygulamalısınız. Yüzünüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümleri geri doğru çekin. Bunun için de; koyu renk fondöten kullanarak gölgeleme yapabilirsiniz. Daha belirgin hale gelmesini istediğiniz yerleri açık renk fondöten ile aydınlatın, alnınızı koyu renk fondöten ile her iki yanına gölgeleme yaparak daraltın. Allığı ise elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru uygulayın ki hatlarınız yumuşak görünsün. Dudaklarınızı daha dolgun boyayın ve kaşlarınızı yuvarlak görünecek şekilde düzeltin.

Kare yüz

Kare yüzde çene ve alın bölgesi eşittir, çene yapısı köşelidir. Bu yüze makyaj yaparken amaç; köşeli bölgelerdeki sertliği azaltmak ve o bölgeleri yuvarlatmak olmalıdır. Bu yüzden makyajın vurgusu orta kısıma çekilmeli ve ilk önce cilt rengiyle uyumlu bir fondöten uygulanmalıdır. Gölgeleme işlemi, saç diplerinden şakaklara doğru uygulanır. Gözün dışına aydınlatıcı sürebilir ve makyaj için canlı renkler tercih edebilirsiniz. Kare yüzlerde kaşlar gür kalın olarak kullanılabilir.

Uzun yüz

Uzun yüzde yapılacak makyajın amacı yüzün uzun görünümünü gidermektir. Doğru bir gölgeleme ile yüz daha geniş gösterilebilir. Önce yüze ten renginizde bir fondöten uygulayın. Alın ve çene bölümünü 1 ton koyu fondotönle yatay olarak gölgeleyin. Elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ön plana çıkarmak, yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlar. O bölgelere pudra sürerek bu görünüme kavuşabilirsiniz. Fırça darbelerini yatay kullanmayı unutmayın. Göz makyajınızı ‘’kedi gözü’’ gibi yapmanız yüzünüzün daha oval görünmesini sağlar.

Avon Sihirli Ayna ile yüzünüzü keşfedin

Avon’un Sihirli Ayna uygulaması ile sizin için en uygun makyajı keşfetmeniz mümkün. Sihirli Ayna neler yapıyor?

• Gelişmiş Yüz Teknolojisi: Yüz teknolojisi sayesinde uygulamayı ilk başlattığınız an itibariyle yüzünüzü algılar.

• Gerçeğe Yakın Renk Kalitesi ile Tüm Makyaj Ürünleri: Sihirli Ayna Avon katalogunda var olan makyaj ürünlerinin gerçeğe en yakın renk kalitesi deneyimini yaşatır. Katalogdaki renk yanılsamaları yaşanmaz.

• Denemeye Hazır Avon Makyaj Önerileri: Avon kataloğunda beğendiğiniz birçok hazır makyajı kendi yüzünüze uygulayabilir ve en son makyaj trendlerini de takip edebilirsiniz.

• Kendi Makyaj Stilini Oluştur ve Kaydet: Uygulama sayesinde kendi makyajını oluşturup, tek tıkla cihazına kaydedebilirsin.

• Makyaj Uygulamasının Öncesi ve Sonrası: Makyajlı ve makyajsız halin arasındaki farkı önce/sonra fonksiyonu ile görebilirsin.

• Makyajını Oluştur, Arkadaşlarınla Paylaş: Yüzüne uyguladığın makyajları kaydedebildiğin gibi aynı zamanda sosyal medyada da paylaşabilirsin.

• Sevdiğin ürünleri hemen satın al: Beğendiğin ürünleri sepetine atabilir, ardından satın almaya devam et seçeneğiyle Avon mobil uygulaması üzerinden satın alabilirsin.

İOS için uygulamayı indirebilirsiniz

Android için uygulamayı indirebilirsiniz

.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler