Zayıflığın Sırrı Sütte

Tokluk hissiyle zayıflığın sırrı sütte gizli.

Zayıflığın Sırrı Sütte

Kahvaltılarda doyana kadar yemek yemektense, meyve suyu veya çay yerine bir bardak süt içmek sizi tok tutarak öğle yemeklerinde daha az yemenizi sağlıyor.

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yer alan çalışma süresince, Avustralyalı araştırmacılar, sabahları meyve suyu yerine yağsız süt içmenin tokluk hissi verdiğini ve böylece bir sonraki öğünde kalori alımının azaldığını belirledile. Süt içenlerin öğle yemeklerinde yaklaşık 50 kalori (yüzde 9) daha az yemek yediklerini belirten araştırmacılar, çalışmaya katılan aşırı kilolu ancak sağlıklı 34 kadın ve erkeği iki gruba ayırıp, birincisine 570 gram yağsız süt; ikinci gruba ise aynı miktarda meyve suyu verdiler.

Kahvaltı ile öğle yemeği arasındaki 4 saat boyunca, erkekler ve kadınlar tokluk duygularını ölçtüler ve öğle yemeğinde doyana kadar yemelerine izin verildi. Süt içen yetişkinler daha çabuk doyduklarını ve öğle yemeğinde daha az yediklerini bildirdiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
bn de sabahları kahvaltıda süt içiyorum gerçekten tok tutuyor. süt gibisi yok bence :D
harika bir içecek! cilde de çok faydalı,her sabah ılık yarım yağlı bir bardak süt ,içine bir çay kaşığı bal ve birazcık türk kahvesi nefis oluyor,öğlene kadar çok az simit yada bisküvi ,müthiş tok tutuyor.
ildinc denemekte fayda var
ben 47 yaşındayım evlıyim 4 çoçuk babasıyım kilom 140 kılom yuzunden bir gece intıhar etmek istedım yaşamayı çok sevıyorum kılom beni çok rahatsız edıyor hiç bir iş yapamıyorm 3 kızım anadolu lisesınde boynum bükük kaldı turkiyede iş bulma
ilginç bir araştırma.. ama yağsız süt gerçekten çok faydalı
çok enteresan ayrıca sütü çok severim bundan sonra deneyecegim bakalım gercekten tok mu tutuyor?
işe yarar mı acaba ?
ben hiç süt sevmem ama maksat kilo vermek olunca mecbur içicem :)
ewt hem süt zayıflatıyor ve upuzun boylu yapıyor.yani doğru
Diğer Haberler