Flaş...Türklerin kaldığı kampa baskın

Yunan polisi, savcılık emriyle bu sabah 05.30 sıralarında Atina’da 40 km mesafedeki Lavrion Mülteci kampına baskın yaptı.

Flaş...Türklerin kaldığı kampa baskın

İki gün önce Ege Denizi’nde patlayıcı yüklü tekneye yönelik operasyonun ardından polis, şafak vakti, Türk mültecilerin de kaldığı kampı bastı.

DHKP-C üyeleri Hasan Biber ve Mehmet Yayla ile adları henüz açıklanmayan 22 ve 54 yaşlarındaki iki Yunan'ın mühimmat dolu “Emma” adlı şişme botla Türkiye’ye giderken yakalanmaları olayını araştıran Yunan savcının emri ile BM gözetimindeki Lavrion mülteci kampına yapılan baskında, kampta bulunan 170 kişi polis kontrolünden geçti.

Polis, kimlik ve belgelerini incelemek üzere karakola götürmek için 29 kişiyi gözaltına aldı.

“Newsit” haber sitesine göre, Lavrion mülteci kampında hiçbir şüpheli bulguya rastlanmadı.

Lavrion'da bazı PKK ve DHKP-C üyelerinin yanı sıra Afganistan, Irak ve çeşitli Afrika ülkelerinde gelen göçmenler kalıyor. Lavrion mülteci kampı “siyasi göçmenlerin” Atina’daki ilk durağı.

ERDOĞAN İSİM VERMİŞTİ

Başbakan Tayyip Erdoğan, Mart ayında İstanbul ziyareti sırasında Lavrion Kampı'nda eğitim gören teröristlerin isimlerini ve terör kamplarındaki eğitim görüntülerini, örgütün üst düzey yöneticileri ile bilgileri Yunan mevkidaşı Antonis Samaras'a vermişti.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Grigoris Delavekuras ise Mayıs ayında bir açıklama yaparak ülkede teröristlerin eğitim gördüğüne ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
bu ülkeyi yıkmaya çalışan ne kadar çok hain varmış..erdoğanı sonuna kadar destekliyoruz..
sadece ilk cümlene katılıyorum
Erdoğan'ın göklere çıkardığı Seyid Rıza, Şeyh Said gibi hainleri de sayıyor musun?
başta yıkmak ıcın ugrasan kişi bellidir uzakta arama...
eşek hoş laftan ne anlar...sen destekle kardeş...
FATIHYUCE SADECE DEMOGOJI YAPMAK ICIN YORUM YAPIYOSUN SEN ACABA KIMI GÖKLERE CIKARDINDA BUNA AZ DIYOSUN HOŞŞŞT
saygı duyarım...
taksim olayları sırasında chp lilerin çadırlarını, yemeklerini, biralarını paylaştıkları örgütlerden biridir dhkpc...kılıçdaroğlunun alınlarından öptüklerindendir dhkpc....abd elçiliğine bombalı saldırı yapan ama chp nin tek kötü söz edemediği örgüttür dhkpc...çağdaş avukatların, odaların, sendikaların, platform ve dayanışmaların ve chp nin beslemesidir dhkpc...hedef gözetmeksizin çoluk çocuğun- hamilenin - yaşlının - bulunduğu yerde bomba patlatıp can alan ve alnında bu kanla dolaşan aşağılık bir köpektir dhkpc..buna rağmen hala su ve gazla ödüllendirilmesi de tuhaftır.
her şeyi CHP ye at bitsin o senin teröristlere verdiğin oyu düşün sen cahil yobaz AKP hükumeti askerlerimizi hapiste tutarken teröristler silahlarıyla poz veriyor yol kesip kimlik kontrolü yapıyor kaymakam atıyor vergi defterdarlığı kurup vergi topluyor senin AKP yöneticilerin buna ne diyor sen besbelli ki PKK lısın ve bu yorumları bir paket makarna için yapıyorsun yani insanlığının değeri o fazla da etmiyorsun
akdenizli.2 kardeşim aynen katılıyorum sana diline sağlık doğru söze ne denir.
AKo AKo ya göre herkez makarnacı da peki sen nesin senin CHP ne vermiş bu memlekete. Ben söylim çapulcu vermiş be oğlum.
kadrolu yorumcu salyaların akıyor.verilen haberle chp nin ne alakası var.sen pkk ile yaptığın ortaklığı izah et millete.
ako_ako74 aptal adam sen nerden biliyorsun kimin cahil kimin akılı oldugunu burda bir fikirin varsa adam gibi cık savun bilgisi olan fikir olan cıkar savunun cahiler ve aptalar camur atar iftıra atat aynen.'''!!!
ako ako neden sen chp nin avukatlığını yalakalığını yapma hissi duydun adam doğru yazmışş sen ne yiyon makarna yerine doğruya siz elit tabakanın iş bankasının yalakasısınız senin paşaların ne halt yedi 30 yılda anca beni fişlediler devlet kadrosuna almadılar siyasetle dinle uğraşacağına asıl işleri olan düşmanla savaşmayı unuttular düşman olarak biz yobazları makarnacıları ve saçı kapalıları gördüler şimdi Silivri dinlenme tesislerinde dinleniyorlar çok yoruldular benim ne renk don giydiğimi fişlemekten.)))))
ako ako senin beynin varmı varsa nerde .dünyadaki tüm makarnalar g.g
süper yorum olmuş anlayan anlar.gözleri var görmezler diyor allah bunlara pek anlamzlar..
mnet türklerin kaldığı kamp diye yazma vatanhainlerinin kaldığı kamp diye yaz
TERÖRİSTLERİ YUNANLILAR YETİŞTİRİYOR ERMENİLER YETİŞTİRİYOR BU YENİ BİŞİ DEGİL Kİ
marmaray metro seferleri 5 ağustosta başlıyor..artık denizin altından karşıya geçeceğiz..hayaldi gerçek oldu...
cehaplılar yüzerek geçecekleri için mahkemeye başvuracaklarmış )))))
türkler değil,vatan hainleri,kaçaklar,teröristler
tayyip aradı operasyon yaptırdı herifin her bokta bezi var
HERIF DEDIGIN BAŞBAKANIN YEMESEDE YESEDE ADAM SENIN BASBAKANIN EŞŞEK GIBI İTAAT EDECEN YANI
senin gibi vatan hainleri olduğu sürece bu ülkede bnm gibi gömeceklerde var koçum
ayuzu denyosu siz itaat edin siz itaatkar kölelersiniz Makama saygımız var ama yaptığı yanlışlıkları da kabul edecek değiliz doğru yapılırsa överiz yanlış nkü düşünecek beyni yok yapınca da eleştiririz işte akıllı insan bunu yapar beyinsiler ise her koşulda itaat eder ç
aman bize göndermeyin o adamları yoksa serbest kalıp meclise bile girebilirler siz yargılayın atın hapse.HAYALİNİ BİLE KURAMAZDIK GERÇEK OLDU.
o beğenmeyenlerde meclisteki onun bunun çocukları...
Türklerin kaldığı kampa baskın. Başlık çok düşündürücü. Mynet nasıl bir başlık bu ya. Türkleri terörist yaptın kurtuldun bu mu yani.
onlar Türk değil terörist.
sonra türkler neden yunan kampında kalsın ne sacma haber başlığı
Yunanistanda kamplarda Türkler nezamandan beridir kalıyor oraya eğitim görmek için giden pkk lılar nezamandan beridir Türk olarak anılıyor o kampları kuran zaten Yunanlılar değilmi şimdi bu kamplarda ele geçirdikleri silahları bir örgüt varmışta o örgütün müş gibi bizleri inandırmayamı çabalıyor DHKP_C +PKK ikiside büzükdaş iki gurup birlikte kaç eyleme imza attılar önce onu bir araştırılsın şimdi kendi yaptıklarını bize mal etmeye çabalamasınlar Yunanistanın Türkiyeyle işbirliği yapıp bir teror örgüyüne operasyon yapacağına inanmam bu olsa olsa danışıklı operasyondur
iyi yerden yakaladın fakat sonrasını bilebilmek çok önemli ben yeni bir kaos yaratılmasından korkuyorum
yanlızca denerler bazıları korunma zırhını yasa cıkararak alır benımgıbılerde Allah tan alır
Helal sana. şimdi seni 9 köyden kovarlar
Türklerin kaldığı kamp demeyin, Türk anlamı bu kadar ucuz değil.
cehalıların akrabaları kalıyordu bnce
Madem pekekeliler ırkçılık istiyorsunuz, Kürtlerin kaldığı kampa şok baskın diyebilirsiniz. Türk adını kirletmeyin öyle.
Askerlerimize çuval geçirdiler zoruna gitmedi, Mavi marmarayı bastılar zoruna gitmedi, Elçiliğini bombaladılar zoruna gitmedi, Pkk ile anlaşma yapıp kolkola poz verdiler zoruna gitmedi, Anıtkabiride yıkacagız Elhamdülillah dedi Akp il başkanı zoruna gitmedi, Hakan Şukur:''Başbakan doğru soyluyor bu ulke Türklerin değil, Çok sukur Turk olmadım ve Arnavutum ve bundan gurur duyuyorum dedi zoruna gitmedi de bumu Türklüğün zoruna gidecek ?
sen türk müsün.rumuz niye yabancı o zaman
chp liler üzülmüş tür yakalandılar diye
malmısın chp ile ne alaka mal arkadaşım akp li sen ve senin gibi dar düşünenler saolsun çok şükür müslümanız ve türküz müslümanım türküm diye akp ci değilim chp ye de akpliler gibi laf atacak değilim sen başındaki adamlardan sor hesabını
kılıçdaroğlu yas ilan etmiştir
haber başlıgına baktım mynet ülke düşmanı basın gibi manşet atmış s... senin haberini burda türklermi kalıyor lan adiler yoksa teröristlermi.
PKK ile anlaşan bir BAŞBAKAN başka ülkelerdeki terör için çırpınmasın sen önce kendi ülkendeki terör denen belayla aynı masaya oturup el etek öpme...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
haberi çarpıtmayalım pkk'nın da Allah belasını versin diğer terör örgütlerininde başbakan keyfinden yapmıyor onu.sonraki olaylarda biz yapacağımız herşeyi yaptık başka çıkar yol bırakmadınız diyebilmek için yapıyo
nen hamam oğlanı i...ne memleket menfaatleri için yapılan şeyleri ne göz ardı edersin kim kimle masaya niye oturmuş memlketmi satılmış askerler siviller ölmesin diyemi bir müzakere yapılmış i..nın oğlu...
TÜRK LERİN MÜLTECİ KAMPINDA NE İŞİ VAR ORAYA KAÇAN VATAN HAİNİ TERÖR ÇETELERİ
ülkede saldırı yapan sivil insanları katleden dhkpc lilerin alnından öpen bay kemal bende senin a... n anladın sen herkes seni öpecek merak etme.bu güzelim yurdumuzdan vatan hainleri çıksın gitsin bu ülke emin olun 5 yılda süper güç olur.....
Lan ako kako şerefsizi aç gözlerini de bi bak etrafına sen ya dinsiz bir itsin ya da CHP nin üç beş kuruşla satın aldığı köpeksin??
MÜLTECİ KAMPI MI. BİZDE DE VAR MI...
Birleşmiş Milletler in kontrolündeki kampta, Türkiye düşmanı bir örgütün elinde silahlar bulunuyor! BM ne iş yapar?
Diğer Haberler