Hamas'ın yeni siyaset belgesine İsrail'den ilk tepki

İsrail Başbakanlık Sözcüsü David Keyes, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın açıkladığı yeni vizyonu ve siyaset belgesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, Hamas'ı "dünyayı kandırmaya çalışmakla" suçladı. Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, hareketin 42 maddelik yeni vizyonunu ve siyaset belgesini Katar'ın başkenti Doha'da düzenlediği basın toplantısında açıklamıştı.

İsrail Başbakanlık Sözcüsü David Keyes, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın açıkladığı yeni vizyonu ve siyaset belgesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail'e karşı şiddet kullanmaya devam eden Hamas dünyayı kandırmaya çalışıyor." ifadesini kullandı.

"TÜNELLER İNŞA ETMEYİ BIRAKMADI"

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada ise "Hamas terör tünelleri inşa etmeyi bıraktığında bu gerçek bir değişiklik olacaktır ancak bu gerçekleşmedi." görüşüne yer verildi.

HALİD MEŞAL 42 MADDELİK VİZYONU AÇIKLADI

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, hareketin 42 maddelik yeni vizyonunu ve siyaset belgesini Katar'ın başkenti Doha'da düzenlediği basın toplantısında açıklamıştı.

Meşal'in açıkladığı ve uluslararası toplumda harekete yeni ufuklar açmayı hedefleyen siyaset belgesinin en önemli maddelerini, Hamas'ın kendisine getirdiği yeni tanım, 1967 sınırları içinde bir Filistin devletinin kurulması, Yahudilere ve dini aşırılıklara bakışı konuları oluşturdu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Siyonistlerin sonu yakındır inşallah. Kahrol israil
Biz kimin terörist olduğunu biliyoruz İTrail...
Yaşasın HAMAS
Bu İsrailin uzun zamandır sesi çıkmıyor... Çok Hayret verici bir durum ne karıştırıyorlar acaba? ... Yada Ortalığı karıştırıp perde arkasından onlarmı izliyor şuan
sizin kandırdığınız kadar kim kandırdı dünyayı? sizden daha çok ilkeli ve dürüst oldukları kesin....
Dünyayı kandırıp duran LANETLİOĞULLARI İSRAİL yılan kendi eğriliğini bilmez deveye boynun eğri dermiş.
Onlar kandırmaya çalışmış sen hep kandırıyorsun.
BAKALIM MAVI MARMARA GEMISI ISRAILE GIDERKEN BANA MI SORDUNUZ DIYEN BOPCU NE DIYECEK
Yaşasın İsrail.Yaşasın Bop projesi,Yaşasın Bop projesi başkanı:))
20 milyon dolar tazminat ödediler diye bir günde bacanak olduk sanmasın kimse , zamanında hitlere 2 milyon yahudiyi yem verip israil devletinin kurulmasını sağlayıp ,1945 den sonra avusturya,isviçre,belçika ,hollanda ,almanya 'nın tamamının finans kurumlarını kontrolü altına alan herkesin aylardır aradıgı üst akıl işte karşınızda kabak gibi duruyor.Görebilene
Diğer Haberler