İsrail doğruladı: Drone düşürüldü

İsrail askeri kaynakları, bölgede saldırı gerçekleştiren bir insansız hava aracının Suriye Ordusu tarafından düşürüldüğünü doğruladı.

İsrail doğruladı: Drone düşürüldü

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Suriye'de bir insansız hava aracının (drone) düşürüldüğü duyuruldu.

Hava aracının Suriye Hava Savunma Sistemleri tarafından düşürüldüğü belirtildi.

Times of Israel haber sitesinde yer alan haberde, Pazartesi (dün) günü düşürülen insansız hava aracının, önceki gün (pazar), Suriye'nin Kuneytra şehrinden Şam'a doğru giden kamyoneti hedef aldığı ve içinde bulunan bir Hizbullah askerini öldürdüğü ifade edildi.

İnsansız hava aracının düşürüldüğü, Lübnan merkezli Hizbullah kaynakları tarafından açıklanmış, düşürülen hava aracının fotoğrafları, Hizbullah'ın sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştı. Hava aracının Kuneytra'da bulunan Golan Tepeleri'nde düşürüldüğü ifade edildi.

İsrail askeri kaynakları da hava araçlarının düşürüldüğünü doğruladı.

İsrail'le Suriye arasındaki gerilim, geçen hafta İsrail uçaklarının Suriye hava sahasını ihlal ederek, Palmira kentinde hava saldırısı düzenlemesiyle tekrar yükselmişti. Suriye, hava saldırısı yapan 4 uçaktan ikisinin vurulduğunu, bir uçağın düşürüldüğünü açıklamıştı. Ancak İsrail, uçaklarının düşürüldüğünü reddetmişti.

Çeviri: Özkan Randa

Mynet.com Haber Editörü

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
sionistler bile planlarını büyük israil üzerine kuruyor.bu yahudilerin ölüsüde bela diriside bela
İSRAİL in dronesi SURİYE HAVASAHASINDA NE ARIYOR.NEDEN CESARET ALIYOR. Pardooon YAHUDİ CESARET ÖDÜLLÜ dostları sayesinde değilmii.
Yıkılasın İsrail enkazını GÖREYİM... Sana devlet diyenin yüzüne TÜKÜREYİM...
kahrolsun sıyonıst yahudı köpeklerı
Yılanın başı, ezmek gerekir, İslam ülkeleri yapamadığı sürece de yapacak bir şey yok. İsrail'e gerçekten tek karşı islami gurup Hizbullah, üstelik devlet bile değil, bunu artık dünya kabul etmiş, onlarda bilhassa onları vuruyor. İslam ülke liderleri İsrail ve Amerika'yı müttefik olarak yanlarına alsın bakalım, yılan kimi sokacak görürüz.
Dünya'daki bir çok kaosun sebebi israil dir.
Diğer Haberler