İsrail sahilde oynayan çocukları katleden pilotları akladı

Gazze'de top oynayan çocukları vuran İsrailli pilotlar aklandı. Askeri yargıç, Gazze'de futbol oynayan 4 çocuğun ölümüyle sonuçlanan saldırıyı İsrail iç hukuku ve uluslararası yasalara uygun buldu.

İsrail sahilde oynayan çocukları katleden pilotları akladı

İsrail ordusu geçen yıl Gazze sahilinde futbol oynayan 4 çocuğun ölümüyle ilgili davayı kimseye ceza vermeden kapattı. İsrail ordu sözcüsü, "Askeri yargıç saldırının İsrail'in kendi iç hukukuna ve uluslararası yasalara uygun olduğuna hükmetmiştir" açıklamasını yaptı.

"Pilotlar hukuka uygun hareket etti" diyen İsrail ordu sözcüsü, İsrail Hava Kuvvetleri'nin 4 çocuğun üzerine bomba atan pilotların hedefin 'çocuk olduğunu tespit edemedikleri'ni savundu.

İsrail Ordusu, 17 Temmuz 2014'te Gazze sahilinde oyun oynayan çocukları vurmuştu. İsrail donanmasının Gazze kıyılarına açtığı ateşte 4 Filistinli çocuk hayatını kaybederken, 2 çocuk da yaralanmıştı.

İsrail ordusunun, futbol oynayan 4 çocuğu öldürdüğü kameralara da saniye saniye yansımıştı. Bekar ailesinden olan çocukların yaşları 9 ile 12 arasında değişiyordu. İsrail'in katlettiği 4 kuzen, yüzlerce Filistinlinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verilmişti.

SON GAZZE SALDIRISINDA 2 BİN FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye 7 Temmuz 2014'te başlattığı ve 51 gün süren son saldırılarında, 2 binden fazla Filistinli hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmış, binlerce bina yıkılmış veya hasar görmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
Bu mübarek Cuma günü ''ALLAH'ın laneti israil'in üzerine olsun ... Bir sürü meleğin,masumun ahını aldınız ...
Dünyanın en adi en aşağılık milleti bu yahudiler. Bilinki bu adamlar bizde birşey istemedi mi onu yapalım istedimi de yapmayalım. Bunlar müslümanları ancak öldürmek için sever
ALLAHIM TÜRKLERE YENİDEN GÜÇ VER HESAP SORALIM.
Hayatını sikim böyle dünyanın...Adalet er yada geç tecelli edecektir...Bunlar insan değil...
@konsey102 ağzına sağlık
filistinli anneler ölmeli asıl suçlular onlar diyen israilli milletvekili değilmi.
Surekli filistinli, suriyelilerin haberini yapmaktan bikmadiniz mi? Askerimiz ne durumda, yurt disindaki vatandasimiz ne durumda bunlari haber yapin. Banane filistinden ve suriyeden turkiye ve dostlarimiz azerbaycan ve turkmenistan gibi ulkeler haric araplar beni ilgilendirmiyor.
müslümanlarla uğraşanla allah bildiği gibi yapsın
Yahudi medyasını takip edin tarafınızı bulursunuz
Nerde o hak hukuktan bahseden ab nerde insan hakları mahkemeleri nerde dünyanın adaleti soruyorum size. Müslüman ülkelerinde ufacık bir olayı kınayan avrupa ülkeleri nerdesiniz be hey şerefsizler.
Rabbim geçen yıl ramazan ayını kana buladılar bizi yasa boğdular inş bu yıl ramazanı ağız tadıyla yaşar müslüman kardeşlerimiz ALLAH ın laneti size olsun itrail ve yandaşları...
ALLAHIM KAHHAR SIFATIN İLE KAHRI PERİŞAN EYLE BU İSLAM DÜŞMANLARINI
dünyada bu israilden hesap soran tek ülke Türkiye ve Akp hükümetidir. çünkü diğer ülkerin hepsi satılmıştır bunlara.
Araplar,Türklere attığı kazığın cezasını çekiyor olmasınlar.Arapların bugünkü durumlarına hiç üzülmüyorum.
israil kendi ırkından olanları satmıyor... darısı başımıza.
BİZİM ONE MUNİTE İŞE YARAMAMIŞ MI ACABA......
"HİÇ BİR YAHUDİ YOKTUR Kİ, BİR MÜSLÜMANI TENHADA GÖRSÜN DE ONU ÖLDÜRMEYİ AKLINDAN GEÇİRMESİN....."hadis-i şerif
Bunlar üzücü şeyler fakat sorumluları İsrail yada ABD değil. Bizzat Filistinlilerin kendileri. Hepsi Terörist sürüsü. Sade onlar da değil. Güney ve Doğu komşularımızın Alayı Terörist. Bırak insanları Hayvanların üzerine Benzin döküp canlı canlı yakıyorlar...Gebersin hepsi de Dünya rahatlasın artık.
filistin her zaman takdir ettiğim bir müslüman ülke. en azından suriyeliler gibi korkup topraklarını terk etmiyorlar. dört tane küçücük bedenin ölüşü sizin için hukuka sığıyor olabilir. sorarım vicdanınıza ve insan haklarına da sığıyormu acaba bu yapılanlar?
birisine neden çift madalya takıldığını anladık mı?
fransada üç be çakal ödü düye gitmeyecektin filistin boşbakanı.. müslüman aleminde bir tane erkek ülke var oda İRANDIR..GERİSİ TEYYAREEEE
@seckin_01_2009 İran dedigin ulkeyi muslumanmi zannediyosun sen şii rejimi daima cakma musluman olmustur ve kendilerinden baska kimseye hayirlari yoktur
böyle olacağı belliydi, bizdede roboski var bir onbaşı bile açığa alınmadı, yani israilleri suçlamayın, suçlayacak birini arıyorsanız, önce kendi muhasebenizi yapın.
ben bu hitelri bunlar yüzünden takdir ediyorum ömrü yetseydide bunların kökünü kazısaydı
ey insan oğlu en çok peygamber yahudiler e gelmıştır bu ırk çok deyışık ırktır öz anesını sana gelın getrır sana coçukta verir amac senın ne olduğunu ve ne yaptığını hıç bir zaman unutmayın bunlarda kesınlıkle dost olunmaz olmaz eyle bir kavimkı peygamberler başa kılmamıştır sizden rıcam onları tv ve gazeleri izlenmeyın ve okumayın ve onun mallrını kulanmayın ve tüketmeyın en büyük dar budur saygılar not eyer müslümanlığn varsa sende onun güzünde bir teror örgütüsün hata hıristiyanda olsan yanı bunlar insan düşmı bilginiz olsun
yahudi hizmet ödülü alan ve onu sevenler şimdi nasıl üzülüyordur.
HITLER COK IYI YAPMIS BU LANET ISRAILLERI
madem öyleyse dünyanın heryerindeki yahudi çocuklarının askerler tarafından öldürülmesi serbest olsun, bu öldüren askerlere ceza verilene kadar
Allah katında aklanamazsınız allah bildiği gibi yapsın.
O büyük hesap günü elbet bir gün gelecek. Allah ın laneti o masum insanları katledenlerin üzerine olsun...
HİTLERİN YAPTIĞI TEK DOĞRU YAHUDİLERİ BOŞUNA FIRINLARA SÜRMEMİŞ.
NE BEKLİYORDUNUZ
yazıklar olsun islam alemine çıt ses çıkaran yok bu israil köpeklerine..
sonları yaklastıkca azdılar köpekler ALLAH'IN GAZABI SİDDETLİDİR BİLSİNLER MELUN KAFİRLER...
Diğer Haberler