Fehmi Koru: Ramazan günü rahatsız olmak istemiyorsanız bu yazıyı okumayın

Fehmi Koru, 'Mübarek Ramazan günü rahatsız olmak istemiyorsanız bu yazıyı okumayın' başlıklı yazısında çarpıcı ifadeler kullandı. "Öğrenciler herhangi bir konuda İslâm ile ilgili övücü söz işitmek bile istemiyorlarmış" diyen Fehmi Koru, "Şaşırtıcı geldi mi? Bana gelmedi. Ben de toplumla her temasımda benzer bir tepkinin verildiğini fark ediyorum" ifadelerini kullandı. Koru, Türkiye'de kendini ateist olarak tanımlayanların sayının yüzde 6'ya ulaştığını da hatırlattı.

Fehmi Koru: Ramazan günü rahatsız olmak istemiyorsanız bu yazıyı okumayın

Fehmi Koru'nun, 'Mübarek Ramazan günü rahatsız olmak istemiyorsanız bu yazıyı okumayın' başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bir Ramazan akşamı dost iftarındayız… Popüler bir dost her kesimden tanıdıklarını hanesinin bahçesinde kurulan iftar sofrasında buluşturmuş…

Oruç açılıp akşam namazı da eda edildikten sonra bir sohbet halkası kendiliğinden oluşuverdi.

GÜNÜMÜZDE İSLÂM’A BAKIŞ

Sohbetin bir yerinde, ortalığa, “Müslümanların çok ön planda bulunduğu, İslâm’ın olur olmaz her konuda tartışma gündemine girdiği günümüzde, bizler, müslümanlar olarak, ne durumdayız?” kışkırtıcı sorusunu bıraktım.

İsmini versem hepinizin tanıyacağı bir üniversite hocası içini çekerek şu gözlemini aktardı:

‘GEÇ HOCAM GEÇ, HİÇ BU KONULARI AÇMA'

“Derslerimde bazen söz İslâm dinine de gelir, ben de bir-iki konuyu hatırlatma sadedinde gündeme taşırım. Birkaç yıl önceye kadar, öğrencilerden anlattıklarımı dinleyip sonunda ‘Sen böyle diyorsun, ama hocam’ deyip kendi itirazlarını benimle paylaşanlar olurdu. Şimdilerde durum değişti. Ne zaman İslâm konusu açılsa, geçmişte o tepkiyi veren öğrencilerin benzerleri, ‘Geç hocam geç, hiç bu konuları açma, sen zararlı çıkarsın’ demekteler.”

Öğrenciler herhangi bir konuda İslâm ile ilgili övücü söz işitmek bile istemiyorlarmış…

Şaşırtıcı geldi mi? Bana gelmedi. Ben de toplumla her temasımda benzer bir tepkinin verildiğini fark ediyorum. Yakınlarım, hele daha geniş kitlelerle temasta olanlar, genç insanlarda konuya yönelik bir metal yorgunluğu yaşandığını örnekleriyle aktarıp duruyorlar.

Aynı mecliste, bilebilecek durumda biri, kamuoyu yoklamalarında ‘inanç’ sorusuna “Ateistim” cevabı verenlerin oranının yüzde 6’yı bulduğunu hatırlattı.

Evet, Türkiye’de.

'TEK BİR OLUMLU ÖRNEKLE ANILMIYOR İSLÂM'

Dünyada yaşananlar.. el-Kaide’den IŞİD’e ve Bako Haram’a uzanan çizgide İslâm adına sergilenen eylemlerin vahşete varan yönleri herkesi etkiliyor. Tek bir olumlu örnekle anılmıyor İslâm; ancak onun adına işlenenler ve müslüman sıfatını taşıyan bazılarının o eylemlere sahip çıkması zihinleri iğdiş etmeye yetiyor.

Müslümanların yaşadığı coğrafyanın durumu da ortada. Birbiriyle iyi geçinen iki ülke bulmak zorlaştı. İyi geçindiği görünenlerin de ilke birliğinden çok çıkar birliği içerisinde bulunduğu belli.

Kendi ülkelerinde yaşayamaz hale gelenler.. hareketlendiklerinde.. İslâm coğrafyasının bir başka ülkesine gitmeyi mi.. yoksa bir yolunu bulup hep eleştirilen Batı ülkelerinden birine kapak atmayı mı tercih ediyor?

Almanya’nın son birkaç yıl içerisinde kabul ettiği Ortadoğulu göçmen sayısı 1 milyona yaklaşmış.

Size bu yazılarla ulaştığım ‘fehmikoru.com’ sitesini biraz da bu durumun bana bakan yüzündeki bir tehlikeyi paylaşmak üzere yayına açmıştım. İlk yazım, “İslâm diye diye İslâm elden gidiyor…”, topluca dinden çıkışların dünyada arttığına dikkat çekiyordu.

Zahmet edip o yazımı –gerekirse bir kez daha– okumanızı tavsiye ederim.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
En dindar görünen politikacıların tarihin en büyük hırsızlıklarını yapmaları vs de buna sebep olabilir mi acaba? Ya da yine dindar görünen cemaatlerin terör ögütüne dönüşüp kendi vatandaşını askerini polisini öldürtmesi falan... Yani dini kullanan siyasilerin payı çok büyük burada. Allah (cc) onlardan bunun hesabını soracaktır.
@dewremo Sadece şuandaki hükümete eleştiri yapmak adına kurduğun cümleler ne kadar sıradan geliyor artık insanlara... hayatında kaç tane dindar politikacı tanıdın ki bu genellemeyi yapıyorsun. bak bakalım örneklerine zengin siyasilerden yüzde kaçı dindar. dünyayı bilmiyorsan eğer türkiye tarihinden dindar siyasileri say. tabi 1950 lere kadar zaten bulamazsın çünkü diktatörlük vardı. sonrasında say bakalım
din dersi verene bak YALI ÇAPKINI
@aziz_kurnaz Tarihe nerenle bakıyorsun. Bütün sağ kesim siyasiler zenginliklerine zenginlik katarken, sol siyasi liderler normal yaşantı sürmüşlerdir. En son CHP lideri Kemal Bey, hala kirada oturuyor. Dini ön plana çıkaranlar, bil ki her alanda sömürü yapıyor. Ben içine kadar müslümanlığı sindirmiş bir kişi olarak, bunlarla yan yana ibadet yapmak istemiyorum. Cami avlusunda siyasilerin konuşması yerine, Kuran dan ayetler duymak istiyorum.
dindar bir ülkeyiz faiz sistemi bankalar ve devlet kurumlarında tum hızıyla devam ediyor.faiz haram değilim? dindar ülkeyiz devlet alkolden faiz alıyor.dindar ülkeyiz feto DİE bisry cikarttilar besleyip büyüttüler. elinde.kuranla meydanlar dan oy istendi.dindar ülkeyiz TV de fetva veren hocalar 300bin civari sözleşmelere imza atıyor.dinimiz pazarlanio,dinle sömürü yapiliyor,dini herşeye alet ettik.
eee sen bu ülkeye 50 yıl ezan okutturmazsan ve 50 yılda bid'at ve hurafelerle doldurursan olacağı budur.
@metintomurkan Nerede 50 yıl ezan okunmamış? Türkiye'den bahsetmiyorsun herhalde???
@metintomurkan 15 YILDIR BU ÜLKEYİ KİM YÖNETİYOR AKILLI!
@metintomurkan hayatınız yalan sizin.bir de kalkmış müslümanlık satıyor..
@metintomurkan beynin dumura uğramış herhalde, 1946 dan beri devamı olduğunuzu her fırsatta övünerek söylediğiniz,Menderes,Demirel,Özal ve de 15 yıldır Tayip yönetiyor.
sadece bu ülkeden bahsetmiyor.
@metintomurkan tüm diğer müslüman ülkelerde 50 yıldır ezan okunuyor da ne oldu, birbirlerini boğazlayıp ilkel ve mutsuz bir hayat yaşıyorlar. Din bu kadar ön planda değilken Türkiye ne kadar yaşam dolu, daha aza sahip ama daha mutlu bir ülkeydi. Şimdi altında araban bol bol köprülerin var da ne oldu daha mı mutlu insanlar?
sen de her şeyi dinle bağdaştırırsan olacağı budur bırak kardeşim insanlar dinini temiz bir şekilde vicdanlarında yaşasınlar
@kalyon77 ağzına sağlık,sadece bu yoruma katılıyorum.
Buda fetönün bir psikolojik harekatı olmalı zatıalileri fötüyü severde
Hırıstiyan olmak için kiliselere giden okadar çok genç var ki şaşarsınız.
@levo845 sendemı hırıstıyan oldun hırıstıyan olupta musluman olmak ısteyende cok onlarıda bı arastır bence
@levo845 "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" bir kere daha tasdiklendi...Abi doğru söylemeyecen, yamuk söyleyecen herkes seni sevsin...
AKP öncesi ve sonrası. Orduya güven nasıldı ne oldu. Adalate organlarına güven neydi ne oldu. Polis teşkilatına güven neydi ne oldu. Sınav organlarına güven neydi ne oldu. Şimdi sıra dine geldi.
Senin yaşın kaç koçum. AKP öncesini hatırlayanların %90'ı AKP öncesi diye başlayan bir cümle kurmaz
Çok üzülerek ifade edeyim ki ,yeni nesil islamı kuran da hadiste değilde islamı kullanan ve her türlü pisliği helal görek yönetenlerde ve cemaatlerde görüyorlar.yani islamın bu olduğunu sanıyorlar.Diyanetin verdiği islam inancıda hak din değil devletin ideolojisi.diyanet devlet malını çalan çırpan hiç bir yöneticiyi kınamamıştır.Din kisvesi altında AKP her türlü zulmü , hırsızlığı ,baskıyı,hak hukuk çiğnemeyi hak görmekte.buda insanlarda islama karşı bir antipati doğurmaktadır.
Sizlerin uyguladığı din politikasını gören , siyaseti dine alet eden zihniyetiniz sayesinde dinden imandan olan gençlerin olması şaşırtmadı beni !!!!!
ALLAHIN ELÇİSİ YÜCE PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED DÜNYAYA GÖNDERİLMİŞ SON PEYGAMBERDİR. İSLAMİYETİ YÜCELTEN VE BUGÜNE KADAR GELMESİNİ SAĞLAYAN UNSUR, PEYGAMBERİMİZİN KURAN'A UYGUN OLARAK HAREKET ETMESİYDİ. GÜNÜMÜZDE İSE DİNİMİZİ SÖMÜREN TİPLER ÇOĞALMIŞTIR. AYRICA DİN ADINA İNSAN ÖLDÜREN KATİLLER DİNİMİZE ZARAR VERMEYE BAŞLAMIŞTIR. BU ÇIKAR SAHİPLERİNDEN VE DİNİ KULLANAN YOBAZLARDAN KURTULMANIN YOLU, ONLARIN SÖYLEDİKLERİNE DEĞİL, KURAN'IN YAZDIKLARINA BAKMALIYIZ.
15 YILDIR BU ÜLKEYİ YÖNETENLERİN BU OLAYLARDA HİÇ Mİ SORUMLULUĞU YOK LAFTA HZ. ÖMER ADALETİ: FIRATIN KENARINDA BİR KUZUYU KURT KAPSA BENDEN SORULUR DİYENLER ANLAYIŞININ YERİNİ BİZDEKİ YAŞANAN ACI GERÇEKLER! BU İŞLER LAFLA OLMUYORMUŞ ARTIK UYANMAYACAKMISINIZ
IŞİD'e, El Kaide'ye gelene kadar Fehmi Koru, sen Türkiye'de dindarlık adına yapılan zulümleri, adaletsizliğe ve hukuksuzluğa verilen eyvallahları yazsana. Dine, dindarlığa en büyük zararı Türkiye'deki dindarlar verdi, vermeye de devam ediyor. Olsun namaz kılıyor ya!!! yeter... mi ki acaba?
senin gibi dindar olmakransa insanlar ateist oluyorlar demekki
milletler din baskısından kurtuldugunda ozgurlesir ve kalkınır.iyi insan olmak zaten zaten insanın genetiginde var.kalkinmis ülkelere bakın çoğunda din inancı zayıf ancak suç oranları çok düşük
AKP iktidarına kadar müslüman insanlar mağdur oluyor amma İSLAM DİNİNİN güzelliğinden taviz vermeyen bir toplumumuz vadı.Ta kiii AKP geldi.DİNİ SÖYLEMLERLE İKTİDAR OLDU.Bütün tehlike ve tahribat bununla başladı.DİNİN MEN ETTİĞ HIRSIZLIKLAR,YOLSUZLUKLAR,YANDAŞI KAYIRMALAR,HİLE-ENTRİKA,HAK-HUKUKU ÇİĞNEYEREK ADALETİ kaldırma maalesef AKP ile ZİRVE YAPTI. Düşünün oy için MAVİ MARMARAYI gönderen İSTİSMARCI KAFA MAVİ MARMARANIN ŞEHİTLERİNİ SATACAK KADAR DEN'İLEŞTİ.AYZIKLAR OLSUN Kİ KABE DE DAHİ SİYASET YAPTILAR.AHİRETTE İKİ ELİM İKİ YAKALARINDA.
Akp nin bir proje olduğunu kendiniz itiraf ettiniz. Akp iktidara gelecek karşılığında Bop projesi ve islam dinin değiştirilmesi sağlanacaktı. İslam dinini bitirdiniz. İslam dini değişmeye başladı bile. Haram parayla hacca gidebilirsiniz dedi diyanet tepki yok muhafazakarlardan, TRT de popstar Kuran okuma yarışması yapılıyor yine tepki yok. Yakında Acun bu imamları Survivorda da yarıştırır. İmam Hatipler bitt. Yakında kimse imam hatiplere çocuklarını göndermediği gibi imam hatip okullarınıda taşlayacaklar. Eskiden erkek deveye dişi deve diyen onbinler vardı şimdi milyonlar. Yazıklar olsun...
AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR. SEN KÜÇÜKKEN DİNİNİ AHLAKINI, MİLLİYETÇİLİĞİNİ ÇOCUĞUNA ÖĞRETMEZSEN SONUÇ BU OLUR. ALLAH HİDAYET ETSİN.
demekki memleketin %99'u müslüman değilmiş. bir ezber daha bozuldu :)
NEDEN HEP MÜSLÜMAN YADA MÜSLÜMAN DEĞİL' İ TARTIŞIYORUZ. ÜLKE OLARAK HERŞEYİMİZİ YAPTIKTA BİR TEK DİNDAR OLMAYA MI KALDIK. NEDEN HEP CASUS TİPLİ SİYASİLER VEYA YAZARLAR DİNDARLIĞI TARTIŞIR HALE GETİRİYORLAR. CAMBAZA BAKMAKTAN BIKTIK ARTIK. HERGÜN ŞEHİT VERİYOR BU ÜLKE. NEDEN OLDUĞUNU ANLAMIYORSANIZ BARİ SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAPMAYIN.
fehmi koruyu artık dikkate almıyorum
İslamın ülkemizdeki şiddet yansımasını göstermek amacıyla; Senin erzurumlun ramazanda oruç tutmayanı dövmekle övünmesi gibi bir olaya dur diyemiyorsan mesela
@golmaya Erzurum lu Oruç tutmayanı dövmekle övündüğü yok bu bir vaaka dünyanın her yerinde ğittigin yere kurallara uymaz isen başına iş gelir
Biz kendi dinimizi kendimize yaşayamadık hayatımız siyaset hayatımız şov yapmakla geçti.o içkici bu ayyaş, bu terörist diye diye kendinden soğutan bir güruhu yarattı siyaseti camilere somayı başardı .. huşu içinde namaz kılmak, Cenab-ı Allah'a bitmeyen o borcumuzu daha huzurla ödemeye çalışmak varken.. bunların hiçbirine değmez..değmez.. dinin siyasal hayatla ilişkini kurmak bence yanlış.. yatın kalkın damardan akan kanın ciğerlerinize refleksle giren oksijen için şükredin.. şovun ne zaman biteceği belli olmaz...
islâmı uydurma hadis islamı haline getirip,kuran dan uzaklaşırsan,din tüccarlığını yüceltirsen,zorba ve uydurma emevi islamına yönelirsen,üstelik başka cami yokmuş gibi emevî camii nin adını yüceltrsen,büyük hırsızları doruğa taşırsan olacağı budur.islâm,en önce iyi insan olmaktır.zorbalığın ve kötü sözün islâmda yeri yoktur.anlayana!
Herşeye din ekseniyle bakarsan dini dejenere edersin.Dinle ilgili sorulan bütün sorular sapıklığa kılıf uydurmak için.Hiç kimse açmısın tokmusun diye birşey sormuyo,hep sapıklıkla ilgili sorular..Yani bu işi işide bilmemneye bağlıyarak sıyrılamazsınız..
Sayın Koru İslamın vecibelerini sade bir şekilde yerine getirmeye çalışan birisi olarak, bazı insanların İslam'dan bahsetmeleri, bende aynen öğrencilerin duygusunu oluşturuyor. Bazen İmam'ların yüzünden Cuma'ya bile gidesim gelmiyor, Cuma'yı vakit namazı olarak eda ediyorum, birde misafir diye getirip vaaz ettirdikleri var, bazen onların dilinde hiç ölçü olmuyor. Öğrencilere aynen katılıyorum. 2070 yılında İslam en yaygın din olacak diye seviniyoruz ama, Gerçek İslam'a ve dünyaya hiç bir katkımız yok. Yahudilerin sayısı az ama, dünyaya ve bilime kök söktürüyorlar. Saygılarımla.
İslamı sadece ibadet yönüyle ele aldınız, fakat onun vermek istediği yüksek ahlaki değerleri vermediniz ve öğrenmesinler diye Kur'anın Türkçesini bile okutmadınız.Neticede ibadet yönü kuvvetl,i ahlaki yönü çok zayıf nesiller yetişti ve bugün onların bol olduğu zamanda yaşıyoruz.Rüşvet,adam kayırma,iltimas,hırsızlık,kul hakkı yeme, ırz düşmanlığı,hile aldı başını gidiyor.Adam namaz kılıp,oruç tutup kul hakkı yiyorsa,adam kayırıyorsa, her türlü hırsızlık yapıp bunları da din adına yapıyorum diye yalan söylüyorsa vay geldi dinimin başına.
Bir tane Kuran-ı Kerim var ama hem Türkiye'de hem dünyada Kuran'ın hükümleri çok farklı şekillerde uygulanıyor. İbadeti sadece kendisi ve Allah cc arasında bir ilişki olarak gören, inancını hiçbir şekilde menfaat aracı olarak kullanmayan, temiz yürekli, barışçıl inananlar da, islam adına en kötü zulümleri uygulayanlar da ibadetlerini aynı kitaba göre yapıyorlar. Bu kadar tenakuz olmaz. Bu durum Kuran'ın farklı yorumlanmasından kaynaklanıyor. İslam alimleri bir araya gelip bu farklı/yanlış yorumları doğru esaslara bağlamadıkları sürece İslamiyet de, masum inananlar da çok zarar görecektir.
AMERİKANIN İŞİDİ NEDEN BESLEDİĞİNİ ANLADINIZMI. ADAMLAR 50 YILLIK POLİTİKA ÜRETİYOR .BİZİMKİLER KARIYLA KAVGA EDİNCE ÜLKENİN POLİTİKASI DEĞİŞİYOR .
MÜSLÜMANLIK DIŞINDAKİ DİNLERLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPIP DOĞRU DİN BANA GÖRE BU DİN DİYEN GİTSİN O DİNİ YAŞASIN...AMA MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDE YAŞAYAN İNSANLARA MÜSLÜMANLIKTAN SOĞUTMAK İÇİN YAPILANLARIDA KİMSE GÖRMEZDEN GELMESİN...TÜRKİYEDE DİNİMİZLE İLGİLİ BİR ZORLAMA YOK ANCAK HRİSTİYANLAR BİZLERE ÖYLE BİR İŞLEDİLER Kİ ....DÜNYAYA ZARAR VERENLER HEP MÜSLÜMANLARMIŞ GİBİ. TERÖR VS...BU SADECE MÜSLÜMANLIĞIN TÜM DÜNYAYA YAYILMA KORKUSU İLE ALAKALI...HERKES AKLINI BAŞINA TOPLAYIP OYUNLARA VE KIŞKIRTMALARA GELMESİN..ÜLKEMİZİN SADECE DİN DEYİL HER KONUDA BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYACI VAR....ORTADOĞUYA BAKIN.
HE HEM DİN DÜŞMANLIĞI YAP SONRA DİNCİ DEDİKLERİN MUKTEDİR OLSUNLAR ONLARDA ÇALSIN ÇIRPSIN TIRTIKLASIN SONRA DE Kİ EN SON DİN NE HALDE BENCE SADECE ÇAKMA MÜSLÜMANLARIN YAŞAYAMADIKLARI DİNİ İSLAMI KÖTÜ REKLAM ETMELERİ İKTİDAR VE MUKTEDİRLER BAŞTA VEBAL BÜYÜK
Bunun nedenlerine bakmak gerek öncelikler. Misal olarak Fetullah gülen verilebilir öncelikle Sayın fehmi koru yazısında bahsetmemiş ama pek bi sever kendileri fetullah gülen eskiden beri biliriz. Fetullah gibileri, adnan hoca gibileri, kıbrısi gibileri, hırsız politikacılar, ihale peşinde koşan iş adamları.... v.s.(bu örnekleri milyon tane saymak mümkün) gibileri dinimizi kullanarak çıkar elde etme peşinde oldukları için yeni nesil islam dinini yanlış tanıyor zannımca.
DÜNE KADAR FETÖYÜ SAVUNAN VE BİR ANDA ÇARK EDEN ÇIKARCI FEHMİ KORU GİBİ İNSANLAR İSLAMİYETE KAFİRDEN DAHA ÇOK ZARAR VERİYORLAR. BUNU HERKES DE BİLİYOR AMA MAALESEF İNSANLAR GERÇEKLERİ KONUŞMAYA CESARET EDEMİYORLAR.
İslam reforme olmadığı, olamadığı için kendi kendinin sonunu getiriyor. Modern dünyanın temelleri pozitif bilimler üzerine kuruldu ve bu realitede dogmalara ve bireyin hayatını her alanda kısıtlayıp yönlendiren inançlara yer yok. Bu gördüğünüz tablo da yeni nesilin dinlere cevabını açıkça vermekte. Bilhassa İslam, İbrahimi dinler arasında medeniyetlerin ortak değer ve kazanımlarıyla en anlaşmazlık içerisinde, tahammülsüz ve ümmetçi ideolojiler, artan terör olayları ve avrupaya salgın gibi yayılan çok kültürlülük politikaları ile bütün çıplaklığıyla muhafazakar avrupa gençliğinin önünde bitti.
@ccc_40yapar_ccc İslam Reforme falan olamaz. Kuran her çağa hitap etmektedir fakat müslüman olanlar kitaba uymayıp ateist gibi bir yaşam tarzı sürdükçe işte böyle zamanla insanlık yozlaşmaktadır.
makaleye bak reklama bak.
Ben şaşırmadım. Hatta doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü Din dediğimiz şey, zihinlerde, yüreklerde, vicdanda oluşan bir kavram, bir değer değil, yaşayan, yaşanan bir gerçekliktir. Hem Allah için yapılan ibadetten parasal karşılık alınmaz, yapılan ibadetin ahirette bir değeri yoktur diyeceksiniz, hem de maaşınızı kestiğiniz an görevlerini bırakacak olan yüzbinlerce din görevlisi, hocası profu ile din öğreteceksiniz. Üstelik Din aklî değil naklidir safsatasıyla kendi heva ve heveslerine göre anlatılan din kavramı. O zamanda İslâm, sahte bir İslâm haline gelir ki, insan fıtratı bunu kabul etmez.
SON 15 YILDA ÇOK KESKİN KUTUPLAŞMALAR OLDU.SENİN GİBİLERİN SAYESİNDE.
Bu kadar siyasetin içine girerse dinimiz olacağı budur. vebal kimde acaba
AKP ile beraber değişik bir islam çıktı ortaya.Vergi vermeyen yalan konuşan başını örtüp ama ibadeti olmayan ,modern mankenlerden tek farkı başındaki örtü,Makyavelizm dini ön plana çıkar ,heryere cami yap konuşurken besmeleyi ağzındna düşürme ama namaz kılma oruç tutma yalan konuş herşey serbest.İslama ilk inananlara bakınız bu kişiler müslüman olmadan öncede dürüst kişiler,ahlaki değerleir olan.Bizde durum tam tersi ana babalar çocuklarına nasıl örnek olursa artık yeni nesilde öyle yetişiyor.Paraya tapıyoruz .Esfelessafili,n dediği havyavanlardan daha aşağı bir canlı olduk
pireye kızıp yorgan yakılmaz etraftakiler kötü örnek ise sen doğdu örnek ol.
Soze bakarim soz mu diye bir de soyleyene bakarim adam mi diye.Islami bir yazarin Islami uygulamayip boyle bir tespitte bulunmasi sorumlulugu baska birine atmaktan baska birsey degil. Gunumuzde hirsizi,ahlaksizi savunup kendisinin yapmasi gerekenleri Avrupadaki ulkeler yapiyor diye ornek gostermesi Islamiyetten para devsirmekten baska birsey degil.
Okumadık...
Diğer Haberler