Mersin Kapalı Cezaevi'nde jandarma ile gardiyanlar arasında kavga: Yaralılar var

Mersin Kapalı Cezaevi'nde gardiyanlar ile jandarma arasında henüz bilinmeyen nedenle kavga çıktı. Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan yaptığı yazılı açıklamada, sabah saatlerinde cezaevi personelini getiren araçların kurum bahçesine girdiği esnada, cezaevinde görevli 2 uzman çavuş, 5 asker ve 3 personel arasında arbede çıktığı ifade etti. Arbede sonucu yaralanan infaz koruma memurları A.A, N.T. ve M.S.A hastaneye kaldırılırken, olayda göz yaşartıcı gaz kullanıldığı öğrenildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Ercan, yaptığı yazılı açıklamada, cezaevinde sabah saatlerinde personeli getiren araçların kurum bahçesine giriş yaptığı sırada, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığında görevli 2 uzman çavuş, 5 asker ve 3 cezaevi personeli arasında arbede çıktığını belirtti.

Yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Mersin E Tipi Kapalı Ceza ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda 20/04/2017 günü saat 08.00 sıralarında, gündüz ve vardiya personelini getiren araçların kurum bahçesine giriş yaptığı esnada, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı'nda görevli 2 uzman çavuş, 5 asker ve 3 cezaevi personeli arasında çıkan arbedede, A.A., N.T. ve M.S.A. isimli infaz ve koruma memurları yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Olayda göz yaşartıcı gaz kullanılmış olup, başkaca herhangi bir silah vb. kullanılmamıştır. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Arbedede yaralanan infaz koruma memurları A.A, N.T. ve M.S.A'nın hastaneye kaldırıldığını aktaran Ercan, olayda göz yaşartıcı gaz dışında herhangi bir silah kullanılmadığını ifade etti.

Ercan, olaya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Alay Komutanı tarafından bizzat müdahale edildiğini, adli ve idari tahkikat başlatıldığını kaydetti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Devlet için calişan 2 kurum birbirini yiyiyor ne derdiniz var acaba
@akdeniz40 askeri gardiyanlar mahkum falan sanmıştır sanırım.dıl güvenliğinden jandarma sorumludur.etbette kim olursa olsun girişte jandarma arsyaktır tabiiki ki?
yine adana sıfır bir'dir o
@ekin_1989_tylsl nerenle okudun haberi
asker ne dıyorsa odur
Hangi suçtan yatan olursa olsun Allah hepsinin yardımcısı olsun...
@denizmacit_2017 kardeşim suçzuz yere yatanların allah yardımcısı olsun hırsızlıktan adam öldürmeden tecavüzden çocuk istismarından girenlere beter olsun.
Atın hepsini içeriye
Adanaya bi kurban olun yaaa.adanaliya da kurban olun.olay mersinde olmuş adam yine adana diyor
Arpaları fazla gelmiş
ic karisiklik basladi
@hnart he valla aynen basladi.az once gordum iki minibuscu yolda fena kapistilar durum vahim yani :):))
oldum olası geçinemezler zaten.
Diğer Haberler