NATO devreye girerse komuta üssü Türkiye

Suriye NATO güçleriyle vurulursa, geçen yıl Kara Komutanlığı haline getirilen İzmir Şirinyer’deki karargâh ve İncirlik Üssü faal hale getirilecek.

NATO devreye girerse komuta üssü Türkiye

Hürriyet Gazetesi'nden Zeynel Lüle'nin haberine göre, Şirinyer’de personel sayısı 50’den 350’ye çıkarılacak. Lüle'nin NATO uzmanlarından elde ettiği bilgiler şöyle:

PATRIOT’LAR HAZIR

Patriot bataryalarının yerleştirilmesinde olduğu gibi Türkiye, Suriye tehdidi nedeniyle NATO iç tüzüğünün, 4’üncü ve 5’inci maddesinin gündeme getirebilir. NATO, önce Suriye’de bir uçuşa yasak bölge kurar. Hava denetimi için, Suriye hava savunma sistemleri geriletilir.

FÜZE VE HAVA SALDIRISI

Seyir füzeleriyle açılacak bir baraj ateşi ve bunun yanı sıra bir hava saldırısı dalgası ile bu gerçekleştirilebilir. Uçuşa yasak bölge uygulaması, Suriye’nin yerdeki nitelikli savaş uçaklarını yok etmeyi de gerektiriyor.

450’DEN FAZLA HEDEF

Tahminlere göre, ilk hava saldırılarının 450’den fazla hedefi imha etmesi şart: Bunun için ilk hava saldırılarında yüzlerce sorti yapılacak.

YENİDEN TAMPON BÖLGE

İkinci safhada ise kuzeyde, Türkiye sınırından insani yardım ulaştırılması için güvenli bir alan oluşturulacak. Suriye uçakları ile kara kuvvetlerine yönelik sürekli bombardıman ve muhaliflerle devamlı işbirliği de gerekecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 116 yorum
Şimdi bizim hükümet bu katliama destek verecek ama sorsan müslümanlar öyle mi? Tabi tabi. Siz uyumaya devam edin. Yahudilere hizmette durmak yok yola devam!
NE MÜSLÜMANI YA BUNLAR EHLİBEYT HASAN HÜSEYYİN ALİ MUHAMMED KATİLİDİR YEZİDİ BUNLAR MUAVİYENİN TORUNLARI BİLE BU KATLAMA KARIŞMAZ GİRMEZ NEREDE MÜSLÜMAN OLMAK BUNLAR NEREDE BUNLAR PARA İLE DİNLERİNİ YAHUDİLERE SATANLARDIR YAHUDİLER NİLE BUNU YAPMAZŞLAT
oldu esat öldürmeye devam etsin nasıl insanlarsınız siz şaşıyorum..
BİR YILDA 100.000DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ,2000.000 KİŞİ MEMLEKETİNİ TERKETTİ ,YÜZLERCE ÇOCUK KİMYASAL SİLAHLA KATLEDİLDİ ACABA HANGİSİ KATLİAM SENELERCE PKK YA DESTEK VERİP BEKAA VADİSİNDE EĞİTİLDİ,MEMLEKETİMDE 40.000 KİŞİ ÖLDÜ HANGİSİ KATLİAM Bİ DÜŞÜN BENCE.
MÜSLÜMANLIKTA AYRIM YOKTUR. YAHUDİ Yİ KÜÇÜMSEMEKLE SENİN YAHUDİ DEN NE FARKIN KALIYOR.MÜSLÜMANIN BAŞINA DA NE GELİYORSA BU AYRIMDAN GELİYOR. HAYATIN DEVAMLILIĞINI İSTİYORSAK Kİ İSTİYORUZ. DİNİ AMACININ DIŞINDA KULLANMAK DİNE KÜFÜRLE EŞDEĞERDİR.
Abd ve Fransa "Haçlı Seferini başlattık" demişken bizde Büyük Ortadoğu Projesine verdiğimiz destekle iman! tazeliyoruz. Allah hesabını soracak bize.. Görmemezlikten gelmeye kendinizi kandırmaya devam edin ak! müslümanlar
esada arka çıkıp kollayacağım diye, kimyasaldan ölmüş yüzlerce bebeyi, yavruyu görmezden gelme..
egerki müdahale olursa suriye bunu türkiyenin yanına bırakmaz ilerleyen zamanlarda adamlar bitmiş zaten elinden geleni yaparlar
yıllardır zaten yapmıyor muydu ki pkk yı eğiterek ve besleyerek
tebrikler türkiye hayaldi gerçek oldu.müslüman kanı dökmek için kafirlerle yarışıyorsun artık.bütün suriyeliler gebersin mısırlılarda değil mi yüzde49?hepsi ölmeyi hak ediyor
abd köpekliğini yapmaya devam
ırak savaşı iyi okunmalıdır..kimyasal var denilerek ıraka girilmiş 1.5 milyon insan ABD ingiltere VE Alm. tarafından katledilmiş işkence görmüş yüzbinlerce kadın tecavüze ugramıştır..SONUÇ..KİMYASAL SİLAH YOK..ama ölümler ve bombalar ırakta hala patlamakta özgürlük VE demokrasi İSE HALA YOK...o yüzden oldu bittiye getirilerek ABD nin acelececiliği ile kimyasalı suriye kullandı deniklerek TÜRKİYENİİNDE balıklama daldığı bu savaş senaryosunda olacak olan gene kan ve gözyaşıdır..bir soru.SURİYE KİMYASAL KULLANACAKSA NEDEN MUHALİFLERE ÖSO YA YADA ELNUSRAYADEĞİLDE ÇOCUKLara KADINlara kullansın..
niye muhaliflere yardım ediliyor. onların bizim pkk belasından farkı ne. Esad ın yanında olmamız gerekmez mi? muhalifler yetmezmiş gibi birde mısırda sözde müslüman kardeşler çıktı ve biz yine onlarıı destekliyoruz. gerçi tayyip aynı darbe kendisinede olur diye korkudan boyle yapıyor ama. kafasına göre takılıyor tayyip. lider olmaya çalışıyor ama bu mezhep ayrımcılığı onunda sonunu getirecek.
muhalifler pkk gibi terör örgütü değil,kndi halkına çoluk çocuğa kurşun sıkmıyor,bir yılda suriyede ölen ve ülkesini terkedenler esed zulmunden kaçanlar ve bu zulme karşı çıkanlardır resme iyi bak doğru oku belki gerçekleri görürsün,pkk yı senelerce besleyip büyütüp başımıza bela eden bunlar değilmiydi.
%50 yi al haçlılarla beraber saldır suriyeye başbakan geri kalanın savaşı değil bu libyaya fransa saldırırken bu bir haçlı saldırısı demişti sende onlara uyup libyaya saldırdın.
yüzde 50 nin asıl düşmanı içerde olan sen ve senin zihniyetindekiler. suriyeyi abd halleder. önemli olan sizin halledilmeniz. yüzde 50 ilk fırsatta size saldırmalı. belkide bu savaş güzel bir fırsat olacak. vatan haini esadın uşakları. sizde onur varsa hadi gidinde esadın yanında savaşın.
efsane kaşıntınmı başladı öküz.
korkaksınız oğlum.erkeğim diye gezmeyin ortalıkta
Türkiye'yide karıştırmak istiyor ABD, ve buna güle oynaya buyrun diyor baştakiler.
başbakan kendi gibi yahudilere destek vererek,ırak,libya ve şimdide suriye yani sırayla müslümanları yahudilere vurduruyor ve kendide destek veriyor.
uyan türkiye şuan suriye ile ilgili başbakan recep tayyip erdoğan , ABD nin yandaşı olduğunu ve haberlerde beyaz saraya,israile rest çekmesi palavra olduğu net bir şekilde anlaşılmıştır. bilgi ve onayınıza sunarım.
Yine 1 koyup üç mü alıcaz yoksa üçün ... ni mi?
akp milletvekillerinin oğulları savaşa gitsin..çocuk oyuncağı değil savaş.vatan topraklarına müdehale edilmediği takdirde siyasette asıl marifet savaştan uzak kalmaktır.NATO da artık legal kukla haline geldi.
Suriye'ye Amerikan askerini İngiliz askerini gönderip, masum Suriyelileri öldürteceğiz. Başbakan annesinin çikolata almasını bekleyen çocuk hevesiyle o anı bekliyor. Hiç vicdanımın almadığı bir şeye benim vergilerimi de kullanacak olanların Allah bin türlü belasını versin.
11 EYLÜL SALDIRILARINI KENDİLERİ YAPTI AFGANİSTANDA UYUŞTURUCU VE SİALH KAÇAKÇILIĞI ELE GEÇİRDİ IRAKTA KİMYASAL SİLAH VAR DEDİ IRAKTA PETROLÜ ELE GEÇİRDİ ŞİMDİ SIRADA SURİYE VE MISIR VAR GİTTİĞİ HER YERDE ZULÜM BIRAKAN ABD OKYANUS ÖTELERİNDEN GELİP ÜLKE ELE GEÇİRİYOR BİZ SENELERDİR DİBİMİZDEKİ KANDİL İÇİN ABD'DEN İZİN ALAMADIKÇA GİREMEDİK VE HALA BAŞIMIZDAKİLER ABD UŞAĞI OLMAK YOLUNDA BÜYÜK BİR HIZLA VE SÜRATLE ÇALIŞIYORLAR BÜYÜK ORTODOĞU PROJESİ MÜSLÜMAN HALKA ZULÜM VE ÖLÜM SAÇMAYA DEVAM EDERKEN BİZDE ŞEREFSİZLERİN BU PİS PLANLARININ İÇİNDE BULUNURAKA BU ZULME ORTAK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ
ABD-İSRAİL-TÜRKİYE-SUUDİ-KATAR İTTİFAKI...yaşasın kral..yıkılsın ESET.Sıra bize de gelecek...
Savaş haçlılara yarıyacak bizim orduda haçlı ordusunun yanında yer alacak malasef evet birde utanmadan kendimize müslümanız diyoruz Irakdaki iç savaş hala sürüyor hala akıllanmayanlar var ders çıkarmayanlar amerika ve israillilerin yaptıklarını unutanlar var artık hristiyanlastığınızın fakına varın
akan masum kanlar ölen çocuklar dikdatör yöneticiler bunlara dur demek lazım öyle yada böyle şuanki dünya düzeninde Müslüman halkın çıkarı için ne gerekiyorsa yapmak lazım
arkadaşlar şüphesiz savaş insanlık suçudur insanların birbirine yapacağı en kötü zülumdur ... her şey de olduğu gibi iç karışıklık en çok zararı yine mazlumlar gördü yarın savaş başlatırlarsa ırak taki tablo yine ortaya çıkacak şüphe yok
geçmişte Müslümanın müslümanı kırdığını pek kimse görmezdi sayemizde gerçek oldu Allah belanızı versin...
o Nato uçakları sivilleri çocukalrı katlederse bunun suçlusu kim olacak cevap istiyorum ?
ya hala suriye driyen iç politika yapan geri zekalılar esed in nesini savunuyorsunuz bee şerefsiz katil özgürce yaşamak her milletin hakkı sıra suudi arabistanda
IRAK, AFGANİSTAN, LİBYA, MISIR HEPSİ NE KADAR BARIŞ VE HUZUR İÇİNDE YAŞIYORLAR DEĞİL Mİ? HİÇ KAN DÖKÜL MÜYOR, HERGÜN BİRİLERİ ÖLMÜYOR DEĞİL Mİ?
ABD İYİ SABRETTİ
sorun suriye değil ki;sorun suriyenin bahane edilerekmeclisten yetki alarak ülkeye yabanci asker davet etmek bahanesi ile ülkeyi adim adim işgal ettirmek.bunun içinde muhalefette var hepsi var millette hakkimizi ariyanlar var zannediyor iktidarıyla muhalefetiyle ulke satiliyor sartlar bati tarafından turkiye kullanılarak hazirlandi simdi tam sirasi.Yaniyorum turkiyey yaniyorum bu millete.Allah biliyor insanimiz kahrolacak cok acilar çekecek millet uyutuluyor.Bu milltin gözünden yas yerine kan akmadıkça bu millet uyanamayacak;
hadi sttırlan sizler ne bıcım mallarsınız 200 bın ınsan öldü hala ne dedıgınız bılmezlerdensınız. bosnayı hatırlayın balık düşüceliler.
sorun suriye değilmi ölen binlerce insan masum çocuk bunlar ne olacak olayların bu noktaya gelme sebepleri tartışılır ama bu noktadan sonra halka yapılan eziyete halk dur diyemiyorsa birileri dur demeli
yorum yazan bazı kraktersizler üstü kapalı hala esede destek veriyor,yazıklar olsun sizlere...
Asıl sana yazıklar olsun adamlar haçlı seferi başlatmış utanmadan bide desteklememizi bekliyorsun karaktersiz olan sensin. Ne balık beyinliymişsiniz daha ırakta yaptıkları zulmü biz untmadık siz unutmuş olabilirsiniz. Gerçi siz zulmedenlerin evine sağ salim dönmesi içiğn dua edecek kadar aşşalık yaratıklarsınız. Müslümanım diyorsunuz ya Allah diğer tarafta sizden öyle bir hesap soracakki Allahın adaletine güveniyorum.
karaktersiz ve şerefsiz sensin ve desteklediğin zihniyet burda esad söz konusu değil sözkonusu olan AKP DENEN SATILMIŞLARIN 10 YILDIR HAÇLILARA YARDIM VE YATAKLIK YAPARAK MÜSLÜMAN ÜLKELERİN PARÇALANMASINA YARDIM ETMELERİ
eeh artık darısı bu munafık tc nin başına ne diyelim başka
Ne yapılacaksa yapılsın yetti artık.Suriyeden gelen insanlara bakıyorken kendi fakirlerimizi unutuverdik.Bir şeyler yapılsın ki! insanlar ülkelerine dönebilsinler.
bir saldırı olacak fakat rejim değiştirme yönünde değil amaç kim kimyasal saldırı yaparsa karşısında bizi bulur demek bu saldırı caydırma ve cezalandırma amaçlı rusyada suriyede neresi vuralacak biliyor aralarında anlaşmışlar kimse hayal kurmasın esad gidecek diye peki giderse yerine kim gelecek ABD bunun farkında orayı el kaide cailerine mi bırakacak yok öyle bir şey akp boşuna sevinmesin
hazır gelmişken türkiyeyede demokrasi getirseler ne güzel olur.
Eskiden göğüs göğüse savaşılıyordu,mızrak çekiç taş ne bulurlarsa,sonra süngülü tüfekler,sonrasında bombalar,uzun namlulular,füzeler say say bitmez.Ama şimdi mertlik bozuldu... savaş çıksa bir milletin felaketi olur.Biz katılmasak bile birbirlerine kullanacakalrı kimyasal silah kazara yada kasıtlı bir bölgemize gelse tüm Türkiye nasibini alır.Bir millet yok olur.Bunun için ne gerkirse yapalım
Savaş başladığı zaman,Abd ve köpekleri senin üzerinden Suriyedeki insanları vurduğu zaman,mektuplara bile gerek kalmadan yerlerdeki yatan ceset parçalarını gördüğünüz zaman yine oturup HÜNGÜR HÜNGÜR ağlayacak mısınz çookkk merak ettim birden!
natoya gerek yok direk bizi soksunlar savaşa
Sen git savaş bakalım klavye artizliği yapmak kolay
neden türkiye oluyor gitsinler ırak olsun üs nasıl olsa orasıda onların.
allah belanızı versin insanlığın başbelası amerika..ve onun tetikçisi yöneticilerimiz.. ıraktaki senoryoyu uygulamaya çalışıyorlar yine.. dirensuriye.. halklar seninle..
Bence Suriye'ye müdahalede türkiye nin kesinlikle yer almaması gerekiyor
Şirince değilde Buca-Şirinyer olmasın sakın? Ayrıca "savaş" bu 5 harfin yazılması kadar basit, kolay ve sempatik bir şey değil!! Allah tüm insallıktan uzak etsin savaşları..
ABD NASIL OLSA UZAK KITADA İÇLERİ RAHAT TABİ TÜRKİYEDEN GÖNDERİR FÜZELERİ. ARADA OLAN TÜRKİYEYE OLUR, BİR MİSİLLEMEDE EN GENİŞ KARA SINIR ORTAĞI VE YANIBAŞINDAKİ TÜRKİYEYE TEREDDÜTSÜZ VURACAK ESAD. ÜLKEYİ SAVAŞIN İÇİNE SOKUYORLAR BUNLAR.
Türkiyenin bir an önce natodan çıkmaşı lazım.nato sanıldığı gibi savaşı önleyici barış paktı değil tamamen savaş ve abdye kölelik paktıdır.Artık icraat istiyor bu halk.Ecevitide Tayyibide Demirelide beğenmedik sırada kim var?
ey başbakan bizi haçlılarla aynı safta savaşa sürükleme o bombardımanda savaşta yine masum halk zarar görecek savaş kelimesi bile şu an bizim kimyamızı bozdu dolar altın uçtu gidiyor petrol kendi kafasında neyin derdindesiniz lütfen söyleyin yeter artık savaşmak çözüm değil çare değil bunu yapana kadar ordaki hükümete baş kaldıran demokrasiyi tanımayan kişilere verdiğiniz desteği durdurun ülke çöküşe gidiyor haberimizmi yok yoksa elimizdekilerin hepsini masaya koyup riskemi giriyorsunuz unutmaki bu ülke kimsenin babasının malı değil tek başına savaş kararı alamassınız referandum isteriz
ALLAH BU AKP VE ONA OY VERENLERİN CEZASINI VERSİN NASIL MÜSLÜMANSINIZ İKTİDARA GELDİĞİNİZDEN BERİ LİBYA,CEZAYİR,MISIR,YEMEN ŞİMDİDE SURİYEDEKİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ SİZLERİN SAYESİNDE HAÇLILAR TARAFINDAN İŞGAL EDİLİYOR VE SİZ AKP DENEN ŞER PARTİSİNE OY VERENLER HALA UTANMADAN SIKILMADAN MÜSLÜMANIZ DİYEBİLİYORSUNUZ
ne alaka akp ve ona oy verenlerle akp den önce türkiye mi kurtarıyordu müslüman kardeşlerini geçmişine bir bak bakalım ülke 10 yıl önce böylemiydi
GAYRİ MEŞRU YOLLAR MEŞRULAŞTIRILARAK DÜNYA DAKİ MÜSLÜMANLARI GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE KAFİRLER TARAFINDAN KATLEDİLMEYE YOK EDİLMEYE DEVAM EDİLİYOR EY MÜSLÜMANLAR MEZHEBİNİZ NE OLURSA OLSUN HAK İÇİN BİRBİRMİZE KENETLENME ZAMANI YOKSA YAHUDİLER HIRISTIYANLAR BİZİ VE ALLAH IN DİNİ İSLAMI VE EFENDİMİZ MUHAMMED MUSTAFA SAV VE ONA İNDİRLEN HAK KİTABI DÜNYADAN SİLMEYE ÇALIŞIYORLAR. ASİL GAYELERİ AMAÇLARI BU FİTNECİLER FESATÇILAR ARAMIZA MEZHEP AYRILIKLARINI SOKMASINA İZİN VERMEMEMLİYİZ.
Diğer Haberler