Sıra dışı müftüden olay 'Atatürk' sözleri

Kamuoyunun “sıra dışı müftü” olarak adlandırdığı Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, "Atatürk dinsiz ise biz neyiz?" diye yazdı. Toplumsal olaylara yönelik verdiği fetva ve pop star müftü olarak tanınan müftü Bıyık, Atatürk'e küfredenlere karşı, "Ahirette sizi onun ve Zübeyde Hanım’ın elinden kim kurtaracak?" dedi.

Sıra dışı müftüden olay 'Atatürk' sözleri

Odatv'nin haberine göre; Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, "Atatürk ölmüş gitmiş, ismini bir şekilde 'tarihe' yazmış, yapıp ettiklerinin hesabını tıpkı bize soracağı gibi ona da Allah soracak, diğer taraftan size göre önceden iyiydi sonra da kötü ise, son dönemlerini biliyor muydunuz?" dedi.

Adnan Zeki Bıyık'ın yazısı şu şekilde:

"Efendim her 10 Kasımlarda bir saldırmadır başlar. Vay Atatürk şöyle rakıcı, böyle hoca düşmanı, şöyle dinsiz böyle böyle kitapsız filan… Nasıl dinsiz kitapsızsa, ona sövenlerin önemli bir kısmı kitaplı olduklarından, daha ellerine bir kez bile Kuran’ı alıp okumamışlar, ama dinsiz dedikleri adam Kuran’ı defalarca okumuş üstünde hocalarla mütalaa yapmış, hatta kendisi devamlı okuduğu Kuranın üstüne küçük küçük notlar düşmüş…

Kendileri Cennet-i Firdevs’e oturma garantisi almış gibi önüne geleni cehenneme sokan kendi kliğinden olmayanı tekfir eden nar-ı cahime gönderen insancıklardan haliyle insaf beklemek hata olur.

ZÜBEYDE HANIM'IN ELİNDEN KİM KURTARACAK

Atatürk ölmüş gitmiş, ismini bir şekilde 'tarihe' yazmış, yapıp ettiklerinin hesabını tıpkı bize soracağı gibi ona da Allah soracak, diğer taraftan size göre önceden iyiydi sonra da kötü ise, son dönemlerini biliyor muydunuz? Bazı yanlış işlerinden dolayı tevbe edip etmediğini biliyor musunuz? Hayır. Peki islamiyette aslolan hüsn-ü niyyet beslemek değil midir? Ya dediğim gibiyse Ahirette sizi onun ve Zübeyde Hanım’ın elinden kim kurtaracak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 176 yorum
aferin hoca, Allah razı olsun senden
@44mustang44 söylediğin çok doğru peki osmanlı kralları bizim neyimiz hiçmi değeri yok ?
Atatürk sayesinde seçme seçilme hakkı gelmiştir.. Atatürk milli mücadeleyi başlatmasaydı osmanlı devam etseydi bugün seçme seçilme hakkı olmayacaktı.. krallık biliyorsunuz babadan oğula geçiyordu..bazı cahillerin Atatürk düşmanlığı yaparak desteklediğini zannettiği bugünkü liderler de Atatürkün vermiş olduğu hakla seçilmişlerdir.. osmanlının geri gelmesini isteyenler gidip lübnanda yaşayabilir.. orda krallık var.. orada bol bol kralcılık yapabilirler.. bu ülke Atatürk sayesinde dünya sahnesinde yer almıştır.. bu gerçeği ister kabul edin ister kabul etmeyin değiştiremezsiniz..
Ulan hoca kılıklı şeytan m.kemal agzıyla söylüyor meclis kayıtlarında bile var inanmayan tcbmm nin resmi sitesinden bakar m.kemal kurandan gökten indiği zannedilen kitaplar diye bahsediyor, kuranı türkçeye arap oğlunun uydurmalarını millet görsün diye tercüme ettirdim diyor daha ne desin bu adamda din ne gezsin.
@44mustang44 ne alakası var bu ülke 700 yıldır dünya sahnesinde ve m.kemalin yüzünden son 100 yıldır ve ittihatçıların yüzünden de önceki 100 yıldır geri kalmış durumda.. daha önceki 500 yıl dünyaya hükmetmiş bir devletiz bırakın sahne almayı.. hala atatürk deyip duruyorsunuz. biraz akıllı düşünün türkiye yoktan oluşturulmadı, osmanlının devamıdır birçok kurumun kuruluş tarihine bakın cumhuriyetten öncedir. samimiyseniz görürsünüz, bi m.kemal i seveceğiz diye 600 senelik şanlı tarihimize küfür mü etmemiz gerekiyor, demekki neymiş mesele atatürk filan değil milli olmak veya olmamak..
son dönem osm. PADİŞAHLARI neler yapmış veya yapabilmiş biliyormusun. YOK. Bütün topraklar ablukada, sanayi ve matbaayı dine karşı gibi lanse edilip geriletildiği bir devlet ne yapabilirdi??? Atatürk böyle bir devletin ilerlemeyeceği ve köleliğe gittiğini gördü ve bizlerin namusu ve özgürlüğü için kurtuluşu başlattı. Bu köleliği sağlayacak ve o yöne sürükleyen hacı, hoca, tarikat, cemaat ve sarıklı varsa hepsinden ülkyi kurtardı ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURDU. ÜLKEMİZİ BİR HAZMEDİN ARTIK. Osm. herşey iyi olsaydı ve çağa ayak uydurabilseydi zaten ATATÜRK'ÜN BU ÇABASINA GEREK KALMAYACAKTI.
@mete2324 ne alaka şimdi
@musa2125 Osmanlı kralları, Osmanlı kralları bizim neyimiz? Vallahi bilememişem. Değeri olmadığını söyleyen de yok.... Sen rahat ol.
HELAL SANA HOCAM..........YILLARDIR DİNSİZ YAŞAMISIZ DA BUNLAR GELDİ MÜSLÜMAN OLDUK.. ÇALMAYI--RÜŞVETİ HAK YEMEĞİ..MİLLETİN VERGİSİNİ ÇAR ÇUR ETMEYİ GÖRDÜK.. ANKADA İLK MECLİS VE İKİNCİ MECLİS VAR İKİSİNİNDE GİRİSİMDE MESCİTLER VAR O ZAMANDAN HALA KURAN VE NAMAZLALAR BİLE DURUYOR...
ulan senin yaptığın ne şimdi gözünle gördünmü çaldıklarını hak yediklerini rüşvet aldıklarını bu mu müslümanlık kavramın eğer yapmadılarsa öbür dünyada onlarında eli senin yakanda olacak
@a.erhanpolat Çalmadılarmı? gözümüzle gördük kulağımızla işittik! Hırsızı savunmak yakışırmı? adam olun adam!!!
@a.erhanpolat Görme ihtimalimiz sıfır..! Görenler ve yolsuzluk haberini yayanlar şuan içerde! Embesil herif...
@erdemkaya77 Deve duruken pireyle uğraşıyosunuz. Öncekiler hastane yapmaz, okul yapmaz, havaalanı yapmaz, alt geçit üst geçit tüp geçit yol yapmaz, savunma sanayiine bir tüfek bile yapmaz birde üzerine İMF'ye tonla borç yapar. Şimdikiler çalıyor ya da çalmıyor demiyorum en azından yatırımları yani icraatleri çok. Öncekiler hiç bişey yapmayıp birde üzerine o kadar borçlanmışlarsa vergiler nerede sorgulaması onlardan başlamalı dimi. Bu arada dış borç ve İMF borcu farklıdır bu farkı anlamayan dış borcumuz var diye zıplamasın o her ülkede var.
@a.erhanpolat arkadaş birton video itiraf var ya iktidardan önceki mali güçleri ile şimdiki mali güçleri okadar ortadaki sen buna rağmen nasıl koruyorsun onu anlamadım. çalmaldılarda sen buna nasıl şahitlik yaptında bukadar koruyorsun
@a.erhanpolat EVET GÖRDÜK KENDİLERİ ALYANSINI GÖSTERİP HEM DE GÖZÜMÜZE SOKA SOKA ZENGİN OLURSAM BİLİN Kİ HARAM YEMİŞİMDİR DEMEMİŞ MİYDİ?SONRA DA KADİR ÇÖPDEMİR SORDUĞUNDA KREDİYLE GEMİCİKLERİNİ ALDIĞINI SÖYLEMEMİŞ MİYDİ ?KREDİLERİ KİM ÖDEDİ ?VALLA AHİRETTE KENDİ YAKALARINA YAPIŞACAK ELLERDEN KURTULABİLİRLERSE GELİP YAKAMIZA YAPIŞSINLAR…
@a.erhanpolat 17-25 aralık da gördük ya ses kayıtlarını dinlemedin mi? ihalerde ne haltlar yedikleriini
@erdemkaya77 Ne gördün de konuşuyorsun. Müsftünün dediği ile aynı konuma düşüyorsun. Yarın o çaldı dediklerinin yüzüne nasıl bakacaksın. Hadi çalmadıysa? gözünle gördünmü! adam olun adam!!!
kahramanlık yapıyor
HELAL BE SANA HOCA
DİNLİ YADA DİNSİZ.BEN YAPILAN İCRAATE BAKARIM.EN AZINDAN HIRSIZLIK YAPMMIŞ APAÇIK BELLİ,HESABINDAKİ PARALARIDA BAĞIŞLAMIŞ.ŞİMDİ BAKIYORUZ DİN İMAN ANLI SECEDEN GELMEYENLER HIRSIZIN ÖNDE GİDENİ.
@berkuygurc n uyarsın uymazssın islam dini bilmedigin ne kadar beli.musluman iman ehli yalan soyluyemez zina edemez dini parayla satamaz parayla imam olamaz calamaz ihanet edemez ahde vefadan ayrılmaz mazlumu koror acı dıyurur.eger bu saydıklarım bve kitabın yasaklarından kacmıyorsa gunahkardır hesabı vardıe oyle işkembeyi kubradan ayma onca bi ogren zavallı adam
@tugbaa_34 HE HE HÜLOĞ.SİZE HARAM HELAL
@tugbaa_34 TAMAM ULAN ADAMDA DİYORKİ ŞİMDİKİLERDE HERTÜRLÜ İTLİK UĞURSUZLUK YALAN DOLAN HIRSIZLIK VAR DA NOLMUŞ ÜLKENİN HALİNE BAK HERKEZ İSYANDA
@tugbaa_34 aynı şeyleri söylüyorsun ama anlaşamıyorsun .
HABERİN ÇIKTIĞI YERE BAK... ODA TV :))))) YAW SİZ NE MİLLETİSİNİZ.... ÜLKE BİZİM ÜLKEMİZ... VATAN BİZİM... TÜRKİYE BİZİM... NEDEN BİRBİRİMİZE DÜŞÜYORUZ.... BU DÜŞENLER EMİN OLUN TÜRK DEĞİL MÜSLÜMAN DEĞİLDİR... RABBİM SİZLERE FIRSAT VERMESİN.. AMA ÜSTÜN GELECEK OLAN BİZLERİZ.... BU VATANA İHANET EDEN, BÖLMEYE KALKAN HER KİM OLURSA OLSUN GEBERSİN......
eksik yazmışsın ona göz yumanlarda gebersin
Türkiye'nin sizin gibi din alimlerine çok ama çok ihtiyacı var. Sağolun
bu resmen cmylmz
Helal olsun sana adam gibi adam
olay molay değil dinci olan atatürkçü olamaz mı? hocamızın da dediği gibi kim ne biliyor da hakkında atıp tutuyor. sadece Atatürk için değil herkes için geçerli bu kavram. kimin ne hatasından dolayı ne kadar tövbe ettiğini Allah'tan başka kim bilebilir? Allah affettikten sonra sana mı kalmış cennetlik adamı cehenemme sokmak, cehennemlik adamı cennete sokmak??
sen müftü olmuşsun ama islamı bilmiyorsun. yaptığı icraatların aksine bir tek icraatı olsa tevbe ettiğini düşünebiliriz. fakat islamın bütün değerlerini yok etmiş biri için hüsni niyet beslenemez. besliyorsan ya cahilsin yada Müslüman değilsin.
@fatih8281 SEN NESİN İNSANMISIN
@fatih8281 zaten bı sız muslumansınız bı siz dındarsınız,ıslamın hangıı degerını yok etmıs onuda soylesene,mesela kıyafet ınkılabında butun kadınlar mını etek pantolon gıyecek mı demıs yoksa kara carsaf harıc herkes ıstedıgı gıbı gıyınebılırmı demıs,vve artı ATATURK den bu kadar rahatsızsan madem ıcraatı olmamıs nıye duruyon ln kurdugu memlekette defol arabıstana
@fatih8281 İslamın sadece 1 çarşaf ve sarıktan ibaret olarak sanan ve basitleştiren zihniyet daha İslamiyeti anlayamamıştır. En basitnden Kuran'ı kerimi Türkçeleştirip insanların okuduğunu anlamasını sağlamıştır. arapça okuduğundan ne anlıyorsun bir söylesene. Bunun yanısıra Hiçbir kişinin Müslümanlığını tartamazsın bu Kul ile Allah arasındadır. Sen bunu yapıyorsan zaten ne İslamı anlamışsın Ne Müslümanlığı nede Kuran'ı Kerimi okumuşsun. Yarın öbürgün yobaz sapkın biri çıkıpta Kuran da Annen sana caiz yazıyor dese sen bunuda kabullenirsin. içen kendine içer peki yaçalan kimin hakkını çalar.
@fatih8281 bizde senin için aynı düşünüyoruz
@fatih8281 işte ben sizin gibi yobazlar yüzünden deist oldum ATATÜRK ü anlayacak ne kapasiteniz var nede beyniniz siz İslamiyeti sadece yat kalk olarak biliyorsunuz
Zekeriya Beyaz da bir zamanların Edirne-Keşan müftüsüydü.. yeni beyazlar ortaya çıkmaya başlamış.. Diyanet hemen görevden alsın İhsan Şenocak gibi ayetleri söyleyenleri değilde bunun gibi siyasete girenleri hemen görevden almaları lazım.. sana ne siyasetten ondan bundan.
BUDA ÇAKMA MÜSLÜMAN HOCA ATATÜRK ATEİSDİ
HELAL OLSUNNNNNNNNNNNNNN...................
cem yılmaz değilmi ya bu :D
Bu kim la Can Yılmaz mı? :)
Hoca Ayasofya Camı kimler kapatığını sormayacam bizler nasıl acarız dıye soruyorum
@pasasoy İlk önce 'ayasofya' (aiasophia) ne demek araştır. Orası kadim bir klisedir ve saygımız varsa müslümansak orayı klise olarak bırakmalıydık. Ama Atatürk iki tarafı da incitmemek adına orayı müze yaptırdı. Çok camiye ihtiyacın varsa memleket cami ve cezaevi dolu ihtiyacını fazlası ile giderir.. Cahil cahil yorum yapma. Atatürk gibi bir zekayla başa çıkamazsın...
@pasasoy o kadar cahilsin ki keşke ölsen. Din bezirganı olmayan birlerinden bir oku olayın aslını
@pasasoy Ensar Vakfında 45 erkek çocukların durumunu da ben sana sormuyacağım. Siz alışmışsınız bir seferden bir şey olmaz demeye.
Helal olsun böyle hoca varmıydı memlekette?
ahmak müftü keferenin kim olduğunu daga anlayamamış
CUMA MAMAZI SOKAKLARA TAŞAN SAHTE BIR MÜSLÜMANLIĞIMIZ VAR IKINDIDE 10 KİŞİ ALLSH HERKESE HESAP DORSCAK COK DOĞRU SOYLEMİŞŞ
helal olsun hocam ağzına sağlık
BEN ŞİMDİ ANLAMADIM POP STAR MÜFTÜ BEY ATATÜRKÜ ÖVDÜMÜ KÜFÜRMÜ ETTİ BE YA!!!!
ZÜBEYDE HANIM'IN ELİNDEN KİM KURTARACAK SİZLERİ EY ZALİM KÜFÜR BAZLAR ZÜBEYDE HANIM DİNİNE DÜŞKÜN EHLİ SÜNNET VELCAMAT,AN OLAN BİR HANIMEFENDİ BİR MÜSLÜMAN KİŞİDİR. ZÜBEYDE HANIM NE ZORLUKLARLA MUSTAFA KEMALİ OKUTUP OSMANLI ASKERİ YAPAN BİR ANNEDİR. MUSTAFA KEMAL İSLAM DİNİNİ MÜSLÜMA TÜRK ULUSUNUNUN NERDEN GELDİĞİNİ EN ÇOK ÖĞRENMEK İSTEYEN KİŞİDİR. MUSTFA KEMAL VE SİLAH ARKADAŞLARIYLA ECDATLARIMIZLA MÜSLÜMAN TÜRK ULUSUNUN OSMANLIDAN ALDIĞI SON SANCAĞIN İDAM İPİNİ ALIP BUNU SON DERECE ÜSTÜN NİTELİKLE AKLINI KULLANIP YAPTIĞI KURTULUŞ SAVAŞLARINDA DÜNYAYA TEK ÖRNEK OLAN MÜSLÜMAN TÜRK ULUSUDUR.SSS
Müftü her zaman ki gibi türübüne oynamış.
Adamın tipi.. Neyse yorum yapmayacam.
hayret normal insan gibi hoca, tüylerim diken diken oldu.
Helal olsun demeki senin gibi cesaretli hocalarda varmış.ATATÜRK'e dinsiz diyen şarlatanlar acaba müslümanmı onu sorgulamak lazım.
Sermayesi din olan çakma hocalara kapak ,diyanetede ders olsun...
Helal olsun Zeki Bıyık hocaya, Atatürk ve Zübeyde Annemize saldıranlar bir inançları olduğu için saldırmıyor, Atatürke olan kinlerine dini alet ediyorlar, dolayısıyla ahirette hesap verecekleri konusunda zerre kadar kuşku duymuyorlar
Kesinlikle müftü doğru söylemiş..Küfretmek Allahın sevmediği, kötü bir fiildir.
ellerinden öperim hocam
bizim bu ülkede bu hocalara ihtiyacımız var
hocam sana helal olsun allah c.c sızın gıbı ınsanları basımızdan eksık etmesın ınsallah
Hoca sen bide Atatürk ün köylerini nasıl bombalattığını sabiha gökçenin nasıl uçakla bomba attığını aralarındaki gizli toplantılarda anlatıp bizi katletti diyenlerin Atatürkçülük deyince en ön safta durduklarını anlatsana hatta bütün delege listelerini koltuğu sağlama almak için aynı mezhepten doldurduklarını da yazsana
@extrabilenadam yorumum yalan mı ispat edersem ne yapacaksınız?
kişi sevdiği ile beraberdir Allah seni sevenlerin ile birlikte haşr eylesin
İşte Türkiye cumhuriyetine böyle müftüler yakışır: Tebrikler sayın müftü
Aferim hoca, su patrikane ajani sozde muslumanlara sor neden hicbiri "Rusvet yemek namussuzluktur " demiyor ? Eger rahmetli bugun sagolsaydida; rusvet yemek namussuzluktur demeyen bu sozde muslumanlari Ankaranin hergele meydaninda sallsaydi iyi olmazmiydi ?
Rabbim seni hak yolunda daim eylesin .... Umarım senin bu hareketin tüm hocalara feyz olur ... Gerçi Cumhurbaşkanının bile atatürk'ü övmesinden sonra bu cuma hutbesi olmasa da diğer cuma hutbesin de Atatürk için sözleri kesin dile getirir artık diyanet ... Sunu anlamak çok önemliydi ... ATATÜRK demek Türkiye Cunhuriyeti demekti ...
atatürk tam bir ahlak abidesi. bu memlekette ne dinsizler var ama bunu dile getiren yok. müslümanım diye kendini ifade edip yaşamı tamamen dinle ters yönde olan insanları kimse dillendirmiyor.
Atatürk'e hakaret edenler gerçek bir cahil veya imtiyazları elinden alınmış parazit yahut da yıkıcı bir Türk ve İslam düşmanıdır.
Diğer Haberler