Twitter neden açılmıyor?

En çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter açılmıyor.

Twitter neden açılmıyor?

Onur Aykut BAHÇIVAN - Mynet Haber Merkezi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'a girilemiyor. Bunun nedeni ise hesabınızın hacklenmesi veya dondurulması gibi bir sorun değil. Tamamen Twitter sunucularındaki teknik bir problem veya internet bağlantısından kaynaklanan bir sorun. Tam anlamıyla sorunun ne olduğu henüz bilinmiyor. Konuya ilişkin Twitter'dan yapılan resmi bir açıklama yok. Twitter'a girişte yaşanan sorun sadece Türkiye'de mi yoksa başka ülkelerde de bu sorun yaşanıyor mu bu konu hakkında da kesin bir bilgi de yok.

HESABIMI HACKLEDİLER Mİ?

Kullanıcılar, kendi hesaplarına erişemediklerinde bunun bilgisayar veya DNS ayarlarından kaynaklarını veya hesaplarının hacklendiğini zannediyordu. Ancak olayın böyle olmadığı kısa bir süre sonra anlaşıldı. Bir çok kullanıcı bununla ilgili internette şikayetlerini dile getirdi. Twitter'da yaşanan sıkıntı bununla da sınırlı değil. Kullanıcılar kendi hesaplarına bilgisayardan giremezken bazen telefonlarından bağlanabiliyor yada bu olay tam tersi de yaşanabiliyor. Bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığı ise henüz kesin olarak bilinmiyor.

TWITTER DUYURMUŞTU

Twitter tarafından kısa bir süre önce Status sayfasında yapılan, "Kullanıcılar, Twitter'a erişmekte sorun yaşayabilir. Mühendislerimiz şu an da bu sorunu gidermek üzere çalışıyorlar" açıklaması sorunun kullanıcılarda değil şirkette olduğunu gösteriyor. Yapılan bu açıklamanın dışında şirketten sorunun detaylarına ait bir açıklama yapılmadı.

Okuyucu Yorumları 26 yorum
oh neyse kurban bayramı belasından kurtuluyoruz
ben kendim zaten hackeri im yiyiyolarsa patlatsınlar
hayırdır bunca yıldır millet twitter üzerinden mi ekmek yiyip su içiyodu?ya da twitter olmadığı zaman insanlık karanlık bi devre girdide bizim mi haberimiz olmadı?
umarım bi daha hiç açılmaz. altı üstü klavye şövalyelerinin yalan dolan alanı kapandı diye haber oluyor. suriyede bugün ölen sayısı 60. bunu haberlerin son sayfasında dahi görebiliyormuyuz.
işlerine gelmiyor.
boş işlerin boş tayfalarının yalan dolanlarla vakit geçirdikleri saçmalıklardan birisi zaten bu twitter denen dandik olay....
umrumda mı?
Biz ona başka bişey diyoruz
en çok ankara büyük şehir belediyesini twitter üzerinden yöneten melih gökçek üzülmüştür.
sadece tweettmi facebook oda dondu hatta hesabım açılmıyor açamıyorum kapatmışlar
Haberi yapmadan önce bir kez twittera girmeyi deneseydiniz görürdünüz problem olmadığını. Ezbere yaz gitsin.
ARIZA OLABİLİR BUNDA ŞAŞIRILACAK PANİK YAPACAK NE VAR,HATTA ÇÖKEBİLİR DE BU DA NORMAN,
Nabak ölek mi?
sabah sabah güldüm sayende :) :) :)
TWITTER AÇILMIYOR NEDEN LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ....
açık şuan.
Çok da tın,neden giremiyorum twitter'a,facebook'a...
uzun zamandır twite girmiyodum bu haber bahane oldu
twit belasından rahatsız olanalrın işi olmasın,gezi olaylarında birlrini bir hayli kızdırdı bu twitçiler...
senin beynin anca bu kadar çalışır zaten...
ŞİFRE DEĞİŞTİRİNCE AÇILIYOR BEYLER
dadwaffa
Aynı sorun bende de var. Twitter'a @oguzhancihan kullanıcı adım ile giriş yapamıyorum, maalesef. Şifremi unuttum seçeneğine tıkladım, giriş yaptı. Yine, eskisi gibi oldu. Twitter Türkiye'ye temsilcilik açmamaya ısrarlı! Bu konuda derhal Türkiye'ye temsilcilik vermeli ve olaylar akışında devam etmelidir.
Hesabına erişemiyen insanlar önce bilgisayarlarındaki dns temizliini yapsın, başlat-cmd açılan komut sayfasına ipconfig/flushdns yazıp enter yapsın, modemi 15 saniyeline kapatıp açsın.. Sorun yine düzlmezse proxy kullanarak kontrol edin, örnek; tarayıcınıa hidemyass.com vs.. Saygılar..
Sinirden ellerim titriyor nefes alamiyorum twitttt twittt birakma bizi :)))
her ikisi de açık.
Diğer Haberler