Kayseri'de sütyen reklamını 'ahlaksız' diye kapattılar

Kayseri kent merkezinde,otobüs duraklarındaki sutyen reklamı, 'Yedi Hilal Gençliği' isimli bir grup üyeleri tarafından 'ahlaksız' olduğu gerekçesiyle afişlerle kapatıldı. Sutyen firması yetkilileri ise afişin ahlak dışı olduğunu düşünmediklerini ve tepkiyi saçma bulduklarını söyledi.

Kayseri kent merkezine özellikle otobüs duraklarına yerleştirilen sutyen reklamı, 'Yedi Hilal Gençliği' isimli bir grup tarafından ’Gözünü kiraya verme, gözlerimiz esir’ yazılı afişlerle kapatılıp, Büyükşehir Belediyesi de göreve çağrıldı.

Sutyen firması adına açıklama yapan Figen Özcan, protestoya şaşırdıklarını belirterek, 'Türkiye çaplı çalışıyoruz her ilimizde reklam veriyoruz. Sadece Kayseri'ye özel bir durum olmadığı için reklamları vermeye devam edeceğiz. Ahlak dışı olduğunu düşünmüyoruz. Bu yapılan protestoları da saçma buluyoruz' dedi.

'Yedi Hilal Gençliği' isimli grup ise Kayseri Büyükşehir Belediyesinin reklam yönetmeliğinde ahlaka aykırı reklamların yayınlanamayacağına dair maddelerin olduğunu belirterek, bu reklamın tamamen kaldırılmasını istedi.

SUTYENREKLAMI

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
helal olsun yedi hilal gençliğine. Allah razı olsun.
o resimleri kapatacağınıza kucuk yaşta cocuklara cinsel istismarda bulunanları kapatın.
Cocugum sen kucukken cokmu dayak yedin
@barisos özürlü müsünüz acaba?
südyenden tahrik olan zibidi gençlik
Git bir erkeklik testi yaptır acilen
@baha.m1 sen bu kafa ile disari cikma cikarsan bile ic camasiri satan dükkan önünden gecme mazallah tahrik olupsun sapik
Ne oldu yani tecavüzleri mi önlediniz ya da ahlaklı insanlar mı oldunuz reklamı kapatarak.. Önemli olan o kağıt parçasını örtmek değil, zihinlerinizdeki pislik düşüncelerinizi örtmek..
@okan_1990_zvklc sanırım kadınlardan tahrik olmuyorsun...bence doktora görünmelisin.sağlıklı bir erkek çıplak bir kadından etkilenir bu fizyolojik bir olaydır.. hele hele işin içinde ticari kaygı varsa, kadın meta olarak kullanılır ve erkek hayli hayli tahrik olur..doktora git
@ilbertay Çıplak kadın mı, ulan neyle baktın da çıplak gördün o afişi :D Acıyorum yemin ederim İRAN'a doğru koşarak gidiyo ülke..
ADNAN OKTARI YASAKLAYAMAYAN AFİŞLERİ YASAKLIYOR DÜNYA UZAYA ÜS KURDU BU KADAR GERİ OLAMAYIZ
Tüm hızla planlanmış Bağnaz’ lığa hızla yürüyoruz..
Daha gecen sene Kayseri'de makatına salatalık sokan imamın, salatalığın kırılmasıyla acil servise kaldırılması haberi vardı. Görüyorum ki bir ilerleme yok..
adam karısını döverken bakan sizler sütyeni kapatınca ADAM MI OLDUNUZ NAMUSLU MU OLDUNUZ !!! sütyen sapıklık cinsellik içeren birşey değildir aptal beyinlerinizi bunlara yoracağınıza önce kadına sahip çıkmayı öğrenin kocası döverken bakmak yerine!!!!
Aklı fikri uçkurunda olanların Fikri neyse zikri odur
reklamdan tahrik olan hastalar sokaktaki kadına neler yapmaz...çok tehlikeliler bence gözetim altında tutulmalılar
sütyenden tahrik olma külottan tahrik olma jartiyerden tahrik olma iyi be neyden tahrik olacak bu erkekler gaymisiniz ulan siz adamlar haklı tahrik olunabilecek yerin üzerini kapamışlar iştr neyin çağdaşlığını yapıp ondan damı tahrik oluyorsunuz diye soruyorsunuz ahmaklar
bütün mallar neden bu ülkeye toplandı.
Terörist gençler yetişiyor islam adı altında. kayseri ışide eleman yetiştiriyor belli ki.
@gotopower54 Senin Toplumsal ve Kültürel ahlaktan anlağında bu zaten. Eyvallah o resimden tahril olan sapıktır o na bir lafımız yok Peki toplumsal ve kültürel ahlaktan yana sence doğrumu bu resmen değerlerimiz böyle böyle erozyona uğruyor.
aynı duyarlılığı kuran kurslarında ve dini vakıflardaki küçük çocuklara tecavüz ve cinsel istismar olaylarında neden göstermiyorsunuz merak ettim şimdi
Ensar’ın afişleeini de kapatın.onlar bunu uygulamalı yapıyor ey dindar gençlik!
Olayı hep belden aşağıya yorumlamışsınız bu resimden tahrik olan varsa sapıktır. Ancak ben rahatsız oldum. Nedenmi Toplumsal ve kültürel ahlakımız gün geçtikçe eriyor. Rahatsız olmayanları düşünmeye davet ediyorum oraya iç çamaşırlarıla bir bayan fotoğrafı konulmuş şöyle bir düşünün o resimdeki bayanın yerinde anneniz kız kardeşiniz olsaydı yinede rahatsız olmazmıydınız? Burada algı yönetemi yapılıyor. O reklam afişinde sadece sütyen yok.
ahlaksiz olan sizsiniz sutyen reklamindan bile etkileniyorsaniz sizin beyniniz kokusmus
tam bir komedi bunlar erkek kız çocuklara yurtlarda tecavüze uğrarken neden ses çıkarmıyorlar resimden tahrik olup nefsini tutamayanlar var demekki bunların içinde
camilerde kuran kursu veren haci hocalariniz kucucuk cocuklara taciz ederken bu reklamlari dusunuyo heralde?
Kim yakınını böyle bi reklam da görmeyi kabul eder çok az kimse.. Ama mesele bu değil. Mesele bu cesareti gösterip orda olana saygı gösterip kötü gözle bakmamak.. Hatta hediye almayı düşünmeyen için hiç bakmamak mesela. Nefsini belediye nin yasakları ile terbiye etmeyi düşünen.. Google a sütyen yazıp araması büyük ihtimal..
Ben maalesef Kayseriliyim,potansiyel ahlaksızlığın en çok olduğu illerden biridir. Nerede sahte müslüman,nerede göstermelik dinci varsa kayseri ve konyadadır. Kaçtımda kurtuldum o şerefsiz kentten.
@erdemce_e BENDE KAYSERİLİYİM İSTANBULDA YAŞIYORUM ŞEREFSZİZ OLAN SENSİN ALLAH CC YER YÜNÜNÜ SİZE MESCİT KILDIK DER İMAN EDENLERE
bence bu iyi bir reklam oldu firmaya tüm türkiye şuan merak etti ve reklamı gördü
Bence sakıncası yok kur an örtünülmesi gereken yerleri açıkça yazmış. Resimdeki bayanında kuranda yazan yerleri örtülmüş. Bilmeyenler bi araştırsın. Ama bizim insanımız müslüman ama cahil herşeyi bilir ama sözde kuran okur ama bilmez kuru kuruya kuran okumak anlamını bilmemek le okumamak arasında fark yok.
Diğer Haberler