Fethullah Gülen neden dönmüyor? Bomba iddia!

Fethullah Gülen neden dönmüyor? Bomba iddia!

Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye gelememesiyle ilgili bomba bir iddia ortaya attı.

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Fethullah Gülen'in çevresinde onu devre dışı bırakmak isteyenler olduğunu hatta onun Türkiye'ye gelmesini engellemeye çalıştıklarını iddia etti.,

Sabah'ın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, "Fethullah Gülen'in Türkiye'ye gelmesini engelliyorlar mı?"sorusuna verdiği cevapla gündem oldu. İşte Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün konuyla ilgili olarak yaptığı yorum:

"Çok garip karşılıyorum orada kalmasını. Çevresindeki belli ekip ona müsaade etmiyor. Çünkü Gülen burada olsa, ona ulaşmak kolay olacak. Ve doğrular anlatılacak."

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörlüğü'nün yanı sıra Osmanlı Araştırmaları Vakfı Başkanlığı görevini de yürüten Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Sabah gazetesine konuştu.

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, hükümet ile cemaat arasındaki olayları analiz ederken, 2004'teki MGK toplantısı hakkındaki bilinmeyenleri de ilk kez dile getirdi. Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, ayrıca Başbakan Erdoğan'ın yurtiçinde ve yurtdışında devlet başkanlarıyla yaptığı görüşmelerde cemaati savunduğunu da anlattı.

İşte Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün o röportajı;

ZİHNİYET ESARETİ VARDI
- İslam dünyası 150 yıldır bir türlü ayağa kalkamadı. Özellikle son yıllarda yeniden hareketlenme belirtisi var mı?

- 1990'lı yıllara gelince İslam âleminde bir ferahlama, genişleme başladı. 1960'a kadar 50 küsur devlet esaret altındaydı. Bunun da çok büyük etkisi var. Sadece Türkiye bir şeyler yapabilirdi ama o da zihniyet esaretindeydi. Bana göre 1000 yıl İslam'ın bayraktarlığını yapan Türk milleti, yine liderliği ele aldı. Buna neo-Osmanlı diyen Avrupalılar, Arap âlemi ile aramızı açmaya çalışıyor. Bir defa Türk milleti, diğer milletlerden farklı olarak hiçbir zaman hegemonya altına girmemiş. Parçalanmış fakat hiçbir devletin sömürgesi olmamış. Hakikaten İslamiyet en doğru şekilde Türkiye'de yaşanıyor.

- Son 11 yıldır iktidarda olan AK Parti hükümetinin seçimleri sürekli kazanmasının sırrı nedir?
- Mesele şahıslarla değil, ekiple alakalı. Eskiden memleketi idare edenler yüzde 80'i yiyorlardı yüzde 20'sini de millete harcamaya çalışıyorlardı ama yol masrafına bile yetmiyordu. Ben Diyarbakır'ın Çüngüş kazası, Malkaya Köyü'ndenim. Bizim köylerin dağlarına eski hükümetler tarafından o zamanın parasıyla 5 trilyon tahsisat çıktı. İhaleyi eski bir siyasi kazandı. 5 milyona yakın fidan getirdi, büyük dağdaki dereye döktü, üzerini de taşla kapladı. Gidip istihkakını aldı. Bu hükümet iki yıl önce yine benim köyümün ormanlaşması için 5 milyonluk tahsisat çıkardı. Kaymakam takip etti 'Ağaçlar yeşermeden istihkakı ödemem' dedi. Menderes, Özal ve Erdoğan... Bu üç lider milletle aralarındaki kan uyuşmazlığını kaldırdı. Halk 'Bunlar bendendir' dedi.

- Halkın sevdiği liderler olarak Menderes, Özal ve Erdoğan'ı saydınız ama Demirel'den söz etmediniz. Oysa Nur Hareketi her zaman Demirel'i desteklemişti.
- Nur Cemaati'nin Demirel'e destek vermesinin nedeni, komünizmin karşısında yer almasıdır. 1990'da komünizm yıkılınca şartlar değişti. Demirel cumhurbaşkanıyken Taksim Camii'nin mütevelli heyetinin temsilcisiyken İstanbul'daki evine ziyarete gittim ve ona 'Bugün sizi Hürriyet gazetesinin başyazarı Oktay Ekşi köşesinde çok övdü. Siz Oktay Ekşi'nin övdüğü Demirel misiniz, yoksa bir zamanlar Nur Cemaati'nin 'Nurlu Demirel' dediği Demirel misiniz?' diye sordum. Bana 'Ben Oktay Ekşi'nin övdüğü Demirel'im' dedi. Demirel, Oktay Ekşi'nin söylediği gibi 28 Şubat'ın desteklediği Demirel'di.

- Son yıllardaki ekonomik ve siyasi gelişmeler, Arap dünyasıyla Türkiye'yi ne kadar yakınlaştırdı?
- Bugün Mısır veya Suriye'de serbest bir seçim olsa Tayyip Erdoğan veya Abdullah Gül, cumhurbaşkanı adayı olsalar yüzde 70'le seçilirler. Bu çok önemli bir hadisedir. Onun için ben İslam âleminin geleceğinden de üzüntülü değilim. Bu bir doğum sancısıdır.

- Türkiye'nin hızlı yükselişi sizce kimleri rahatsız ediyor?
- Biz hızlı atılımlar yapıyoruz. Almanya üçüncü havalimanından rahatsız. Çünkü Frankfurt Havaalanı işlevini kaybedecek. Bediüzzaman diyor ki 'Biz fakiriz, hafifiz. Avrupalılar bizi trenle geçti, biz balonla uçup onları geçeceğiz.' Bence Türkiye şu anda bunu yaşıyor.

BU BİR DOĞUM SANCISIDIR
- Gezi eylemlerinin de tam bu sırada başlaması tesadüf mü?

-Sarıyer'de 100 binin üzerinde ağaç bir tek üniversite inşa etmek için yakılırken, sesi çıkmayan belli çevreler 10-15 ağaç için sesini yükseltiyorsa, bu işin arkasında bir iş vardır. Bir makale kaleme aldım ve kıyametler koptu. Ama aynı görüşümde ısrar ediyorum. Gezi olaylarını Koç grubu finanse etti. Çünkü Koç Üniversitesi, Gezi olaylarının bütün altyapısı için günlerce hazırlık yaptırdı. Maskeler orada hazırlandı. Hatta alıştırma yaptılar. Nasıl gazlar sıkılacak? Nasıl gidilecek? Nasıl kaçılacak? Divan Otel'e nasıl ulaşılacak? Bunu bilmeyen yok. Arkasından kendilerine göre bütün zinde güçleri harekete geçirdiler. 4 Nisan'da CHP yönetim kurulunda olan bir kişi, Gaziantep'e yatırım yapacak birine 'Sakın yatırım yapma. 1 Haziran'dan sonra Türkiye'de sokak savaşları başlayacak' diyor. Sadece ve sadece Türkiye'yi batırmak için. Bakın Olimpiyat'ı elimizden aldılar. Yatırım yapılmasın diye bazı çevrelere 'Türkiye teröre boğuldu, yatırım yapmayın' diye mail göndermişler.

- Sizce yurtdışından kimler destek oldu?
- Türkiye ilk kez maddi ve manevi yükselişe geçti. Gezi olayları, ikinci 31 Mart Vakası'dır. Sultan Abdülhamit'e o 31 Mart olaylarından sonra veya önce karşı çıkan aynı yedi grup. Gezi protestolarının organizatörleri aynı çevreler. Kim karşı çıkmış? Almanya ve İngiltere, Bağdat ve Hicaz demiryolundan dolayı karşı çıkmış. Bugün de Almanya, Frankfurt Havaalanı'ndan dolayı karşı çıkıyor. Çünkü orası sıfıra düşüyor. İstanbul merkez havalimanı oluyor. Alman vakıflarının para verdiğini devletin bütün kurumları biliyor. Diğer yedi grubun altısı da aynı.

KRALDAN ÇOK KRALCILAR VAR
- Hizmet hareketini İsrail ya da Amerikan neo-con'lar etkiliyor olabilir mi?

- Bazen kraldan fazla kralcılar olabilir. Ben onlardan bu manadaki ittifakları asla beklemiyorum. Ama cemaat çok büyüdü. Bazen Gülen'i devre dışı bırakarak farklı hareketler yapanlar olduğunu biliyorum. Hizmet hareketinin lehine olması için kraldan fazla kralcı davranarak hata yapanlar var.

- Fethullah Gülen'in Türkiye'ye gelmesini engelliyorlar mı?
- Çok garip karşılıyorum orada kalmasını. Çevresindeki belli ekip ona müsaade etmiyor. Çünkü Gülen burada olsa, ona ulaşmak kolay olacak. Ve doğrular anlatılacak.

- Neler mesela?
- Mesela 2004'teki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı. Gülen onun mahiyetini bilse, sabaha kadar Tayyip Erdoğan'a dua eder. Ben biliyorum. Ama açıklamayacağım şimdi. Bizzat şahitlerinden dinledim. İstihbarat bilgisi değil, dedikodu değil. O tarihteki MGK toplantısı, Türkiye'nin dönüm noktasıdır. Tayyip Bey'in gösterdiği o şecaati unutarak onu aleyhine kullanmak isteyenlere sadece gülüyorum. Bu meselede keşke aklı başına gelse de Abdüllatif Şener konuşsa. Çünkü olayı, onun anlattıklarıyla biliyorum. Türkiye'nin kurtuluş sahnesidir o MGK toplantısı. Yani tarihle kıyaslarsanız ister Malazgirt zaferi, ister Türkiye'nin demokrasi meydan muharebesi deyin. Ama bakıyorum, Tayyip Erdoğan kendisinden çok emin olduğu ve orada neler yaptığını bildiği için hiç konuşmuyor, gülüp geçiyor.

ERDOĞAN, PUTİN'E CEMAATİ ANLATTI
- Dershane konusunun bu kadar tepki almasını nasıl açıklıyorsunuz?

- Dershane meselesini gündeme getirerek gerginlik çıkaran Zaman gazetesi ve hatta Fethullah Gülen. Mücadele yolunu seçti, hata yapıldı. Yıllardır senin davanı koruyan, her ithama göğüs geren Genel Kurmay Başkanı Başbuğ ile tartışan, cemaatle ilgili iddiaları cevaplandıran bir başbakan ile mi mücadele edeceksiniz? Birbiriyle mücadele edenler müspet hareket edemez. Hizmet, mücadele yolunu seçerek hata ve kara propaganda yapıyor. Ben Kazakistan olayını kamuoyuna açıkladım.

- Kazakistan'da neler olmuştu?
- Başbakan risk almıştır. Dünyanın ikinci gücünün başıyla Gülen'in okullarını ve hizmetini savunmuş ve tartışmıştır.

- Rusya lideri Putin ile mi?
- Evet. Hangi devlet adamı bir saat 15 dakika bunu yapar? Başbakan, Putin'e '80 yıldır Bedüizzaman'a, talebelerine ve Fethullah Gülen'e Türkiye'de de ithamlar yapıldı. Bölücü, yıkıcı dendi. Bizi aldattılar, sizi de aldatmasınlar. Size bu haberleri getirenler Ergenekoncular' diye anlattı. Hükümet, cemaate destek konusunda hep samimiydi.

İSTANBUL GİDERSE ÇOK YAZIK OLUR!
- Önümüzde üç önemli seçim var. Yeni bir sokak hareketi bekliyor musunuz?

- Bu meselede endişelerim çok. Birinci endişem büyükşehir belediyelerinde. 'Dindarım' diyen birileri, basit tartışmalar sebebiyle Türkiye'nin istikbalini karanlığa atarlarsa Cenab-ı Hak ne onları ne de hükümeti afeder. Dershane tartışmasına basit tartışma diyorum. Onların bir kısmına göre hayati bir tartışma.

- Böyle bir risk var mı?
- Dikkatli olunması gerekiyor. Hele hele Mustafa Sarıgül açısından çok endişeliyim. Çünkü eskiden Gülen'in cemaati onu destekledi. Olayın temeli şu, maalesef şerde ittifak çok kolay. Tayyip Bey, Diyarbakır'da konuşma yapınca, Kemal Kılıçdaroğlu 'PKK'lılara taviz' diye bağırıyor ve BDP ile ittifakı konuşabiliyor. Bu çok tehlikeli bir yaklaşım. Bana göre burada Saadet Partisi ve MHP cephesine çok büyük görev düşüyor. Keşke İzmir'de AK Parti'yi MHP, Mersin'de de MHP'yi AK Parti desteklese. Doğrusu endişeliyim. Bir İstanbul kaybedilirse, Diyarbakır'a benzemez. Çok yazık olur.

- Hizmet hareketine mesaj mı gönderiyorsunuz?
- Mesaj değil, sitem gönderiyorum. Tekrar ediyorum dershane tartışmasını çok basit bir tartışma olarak görüyorum. Ve eğer bu ihtilaf sebebiyle bir kısım ehli iman gider de yanlış yerlere el verir, İstanbul yadellere düşerse, bunun sorumluluğu herkesindir.

- Cemaatin medyası, Gezi olaylarını destekler nitelikte miydi?
- Hizmet tarafı, Gezi olaylarını neredeyse tasvip etti. Bu çok acı bir gerçek. Emre Uslu dehşet bir yazı yazdı 'Bu gerginliğin üç sebebi var' diyor 'Birisi İsrail, cemaatin İsrail'e bakışıyla hükümetin farklı. İkincisi Avrupa Birliği' diyor. Avrupa Birliği'nin altına mı yatalım yani? 'Gezi olayı, hürriyetleri kısıtlamaktır' diyor. Yani düşünün, Koç'un fonksiyonunu anlattım. Ama Zaman gazetesinde Koç'u destekleyen manşet atıldı.

Okuyucu Yorumları 164 yorum
Prof. olmak için Üniversite okumuşsun, eğitim görmüşsün halen ilkokul okuyup okumadığı bile meçhul bir mollaya övgü yağdırıyorsun.Belli ki Koç Ünv seni adam yerine koyup almamış ki kuyruk acısı ile zırıldıyorsun.Gezi olaylarını Koç grubuna maletmek kadar bir ahmaklık da anca senin gibi kıt akıllıların ağzından çıkar.
Ey ahmakül humakadan tahammuk etmiş ahmak...Ta'n ettiğin adam,yalnız prof.değil koca bir islam üniversitesinin rektörüdür. Gavurlar senin gibi ahmak mı ki;senin gibi eçhel-i cühelayı üniversiteye rektör yapsın......
sen ahmet akgündüzü tanımıyorsun öyle anlaşılıuyor vay zavallı
teşekkürler.
tebrikler bravo yorumuna sonunakadar katılıyorum
ALLAHINDA HESABI VAR GÖRELİM MEVLAM NEYLER NE EYLERSE GÜZEL EYLER
oylarımız sayın sarıgüle olacak bundan sonra chp bizim partimizdir.akp bize yaptıklarını çok ağır ödeyecek
Tırışkadan teyyare selam söyle o yare...
evet yukarıdaki yazıdan sonra hala bu yorumu yapabilen geri zerkalıların oyları nereye olmuş zaten önemi yok beyni olmayanın oyuda önemli değildir
çapulcu biz senin ne olduğunu çok iyi biliyoruz trip yapma 11 yılda ülkemiz süper ülke oldu körsünüz kafanızı kumdan çıkarın kararan kalplerinizi cifleyin
tayyib bey sonuna kadar haklı her zamanki gibi
Ben hocamı dastekliyorum. Sonra bu cemaat kendi kazdığı kuyuya kendi düşer.Zira bir İstanbul' kaybedilirse cemaatin kazancı ne olacak? veya başka bir il farketmez. Çok büyük bir saldırının mahiyetini anlamış değilim. Fetullah hocamın basiretini bağlamışlar. Lütfen bir silkinin ve bakın neler olduğuna!
YALAKALIĞIN BU KADARINA PES... Sırf yalakalık yapmak için yalanlarına inanmak zorunda değiliz. Üç beş kuruş uğruna ülkeyi satmayın lütfen.
insanları kandırmaya çalışıyorsunuzda allahı nasıl kandıracaksınız.yalana bakın gezi eylemi planları koç ünüversitesinde yapılmış,maskeler bile orada hazırlanmış,divan otele nasıl ulaşılacağı planlanmış.hollandadan öyle bir atıyorki eminim koç üniversitesinin nerede olduğunu,divan otelin nerede olduğunu bilmiyor.insan sarrafı biri bunun gözlerine bakınca nasıl bir fırıldak olduğunu anında anlar.
Sayın Akgündüz Hoca, doğru bildiklerini söylemiş ve kamu oyuyla paylaşmış. Meşveret ve şura böyle bir şeydir. Herkes doğru bildiğini söyleyecek ve gerçek doğrular veya en doğrusu ortaya çıkacak. Herkes iyi niyetle düşünürken bazı hatalar yapabilir. Bu hatalarını diğerleri görebilir ve gösterebilir. Söylenmeyen veya açıklanmayan düşüncenin bir yararı yoktur. Akgündüz Hocaya düşüncelerini kamu oyuyla paylaşması nedeniyle teşekkür ederim.
Profesör olmuşsun ama ön yargılarından kurtulamadın.Atatürk'ün kurturduğu hava harekat araçlarını kapatıp kominizm korkusundan batılıların himayesine girdiniz,bir de utanmadan esaretten o kurtulmuş,bu kurtulmuş lafları ediyorsunuz.Siz bile Avrupa da halen uşak durumunda hayatınızı idame ediyorsunuz.Demek ki söylemleriniz manasız ,gerçek ise başka.
ALLAH RAZI OLSUN ,AĞZINA SAĞLIK AHMET HOCAM. AMA BİLKİ BEYİNLERİ HADIM EDİLMİŞ HEP AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNMEK GÖRMEK ZORUNDA KALAN BİR GRUP BUNLARI ANLAMAYACAK
saçma sapan bi yorum iddaa .. diyemiyor münafık kendisi ona yakın duranlar fetoş ve akpkk lılarr şerefsizdir diyemiyor vatan haini diyemiyor fasık bir gurühdan ibaretttir diyemiyorr paraya tapan hırs ve çıkarları için birbirimize düştük diyemiyor din min hikye diyemiyorr böyle saçma sapan yorum ve iddaalarla geliyorlar yaa buna inanıyorlar.. sizin ve size oy vernlerin sığır olduğunu gg..tt kılı olduğnu biliyoduk zaten bırakın palavralarınızı bee ne üdüğü belirsizz soysuzlarr kitlesii..
SENDE BİR BEYİN OLSAYDI KEŞKE BENDE CEVAP YAZARDIM OLMAYAN BEYİNE NEYİ ANLATACAKSIN BYHERCAİ
PADİ Nİ DE AL GİTT BENCE SIĞIRLARIN SENİ BEKLERRRR
KRALPADİ ..PADİNİ Nİ DE ALGİT FETOŞ LA TAYYİBİN KUCAĞINDA G..TT KILLARINIZLA UĞRAŞIR DİDİŞİNDE TEMİZ DURAMIYORSUNUZ ZATEN BARİ EDEB OLSUN SIFATINIZDA MAALESEF ODA YOK SIĞIRRRRLARINN KABAHTİ YOK SİZİN ZİHNİYETİNİZZZ SIĞIRRR
Ahmet haoca açıklamış bunun üzerine yorum yapılmaz .... bazı yorumcuları okudumda sadece okuma yazması olan zavallı ....kendileri israil ve amrika ve uzantısı koç u savunuyorlar bunların isimleri ve adları musluman .
Prof.Dr .Ahmet Bey'in ağzına sağlık Devletin şu ana kadar edindiği dış ve iç haber kaynaklarıda sizi doğruluyor ,fakat olaylara sathi bakanlar bu konuyu anlamaları elbette mümkün değil belki birkaç yıl sonra jetonları ancak düşer ,onada inad eder yine inanmazlar.
nerdeyse herkes ak kaşık gibi anlatılmış cemaatle başbakanın arasını düzeltmeye yönelik övgü dolu sözler.... bize ne ! ikisi arasındaki meseleden ben bu ülkede eskiden gelecek korkusu olmadan yaşıyordum şimdi gelecek korkusu ile yaşıyorum dün olmayan tehlikeler bugün beni endişelendiriyor. bu palavralara, yönlendirici röportajlara artık son verin. bıktık artık etimiz sütümüz dahil her varlığımız satıldı köylü ve bizim gibi insanlar geçim sıkıntısı yaşıyor rant kavgası bize dokunuyor yeter artık gidin
İNADINA ERDOGAN İNADINA AKP.
ABD DE OLMASA MİSYONERLİK YAPAMAZ VE TÜM MÜSLÜMAN ÜLKELERE ABD İNGİLTERE FETU ŞEREFSİZİ SAYESİNDE GİRİŞ YAPIYO ZATEN ABD DE FETU YU BIRAKMAZ ADAM ABD DE YAŞAYI TÜRKİYE İÇİN AGLAYAN ADAM KENDİ ÜLKESİ ONUN UMRUNDA DEGİL OLSADA O KENDİNDE DEGİL MİSYONER VE HIRISTİYANLARIN MAŞASI BU ADAM TÜM İSLAM ALEMİNİ FETU LARDAN KORUSUN YÜCE MEVLAM AMİNNNNNN ?
Allah senin gibilerden korusun.
AMANN GELMESİN,GETİRDİKLERİMİZ BAŞIMIZA BELA OLUYOR(apoş gibi)BUNU GETİRİRLERSE,HAŞA PEYGAMBER DİYE EVİNİ KABE SANIP TAVAF EDERLER,
niye gelsinki abd de oturup hırıstiyan ve yahudiyi destler beyanatlarını patlatıyor gelmek istese bile abd İsrail izin vermez
sen hükümet olarak israille limoni olursan rusyaya şangay 5 lisine göz kırparsan ,ABD yerine çinle füze anlaşmasına , nükleer enerji işine , barzani ve azarbaycanla gaz -petrol işlerine soyunursan ,dış borcunu ödersen. kürt meselesini bitirmeye kalkarsan, Batı dünyası özellikle ABD de :koç mu gülen mi chp mi terörmü kargaşamı ne bulursa onunla seni bitirmeye gelecek, ey Türkiyem gözünü aç
sn. Akkündüz size tamamen katılıyorum ALLAH razı olsun ZAMAN gazete iptali sohbet katılımları ne yazıkki yara almakta devam ediyor.
Amerika Fethullah'ı orada babasının hayrına beslemiyor, zamanı gelince Türkiye'ye gönderir.
İş gücü üretim vergi verme oranı bunların hepsinde koc gurubu var eger sen veya temsil ettiginiz sözde dindarlar hangisi bu saydıklarımın hangisinde koc gurubundan iyisiniz.verdigin örnektende belli siz hakketen bir bolonsunuz
He gülenin mürüdü,ha tayyıbın emireri.
GEZİ OLAYLARINI KOÇ GURUBU VE CHP ORGANİZE ETTİ PARA VE YEMEK VEREREK GENCLERİ BU İŞE ALET ETTİLER. AMA MİLLET DÜŞMEDİ BU TUZAGA VE ŞİMDİ DAHA İYİ ANLADI DOSTU DÜŞMANI KOÇ VE CHP GEBERİN.
Asıl senin zihnin erasette..Cia ajanı birilerinin güdümünde ülkeyi tekeline alıp eskiye götürmeye çalışan gülen ve hareketini övme.. Sıkıysa cia desteği olmadan gelsin türkiyede yaşasın veya başka yerde..Müslüman demek bizim tayyip gibi ( padişah zihniyetli ) sadece benim dediğim doğru, en iyiyi ben bilirim demek değil..
gelmez niye gelsin amerikan rüyasını yaşıyor.. birileri hedef belirler ama ne olursa olsun hayat tatlıdır ve imkanı olan insanda dibine kadar sefa sürer olay bu... gavur memleketi dedikleri yer memleketleri olmuş bırakın bu işleri...
Sn AKGÜNDÜZ seni yanlış tanımışım çok üzgünüm.
hadi ordan prof. olmuşsun ama olayları anlamamışsın. hatta yanlış anlamışsın yazık senin için acınacak bir haber olmuş bu. başbakan değilmi Kürdistan diyen. ülkeyi nerdeyse bölünmenin eşiğine getiren, abuk subuk gazete(köylü ineğin satmış..) haberiyle dersaneleri kapatmaya azmetmiş. sende tarafını belli etmişsin ve işini yapmışsın ama yemezler canım. İtibarsızlaştırma propagandaları her insan tarafından doğru veya yanlış olarak karşı taraf olarak gördüğü kişi için yapılır. bu prof.un da yaptığı bu karşı taraftaki bir camia liderini esir etrafındakilerin güdümünde gösterip itibarsızlaştırmaktır
Ahmet Akgündüz yabancı ülkeden niçin gelmiyor. Yeter artık bu hasret, Kim bilir belki yök başkanı olur.
Sayın Ahmet efendi kuru sıkı atmış, hayal kuruyor. demek sen teee Roterdam dan bu kadar detaylı bilgileri elde edeceksin de buradaki görevliler ayakta uyuyacak ve hükumeti bu kadar güç durumda bırakmasına karşın bunlarla ilgili hiç bir işlem yapmayacak ha. Birileri çıkarlarınızamı dokundu, nemalarınızımı ifşa etti, alacağınız ihalelerimi engelledi.Sen o anlattıkları külahıma anlat. Nelerin alt yapısını hazırlamaya çalışıyorsun onlardan bahset.
gizli servisler bırakmıyor bence.
aman ne önemli , ne kadar büyük olay.sanki muhterem, çok önemli bir kişilik..MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gerçekten çok ileri görüşlü ve zeki bir insanmış bugünleri görmüş tekke ve zaviyeleri kapatmış. çünkü bu tip cemaatleşmelerin bir şekilde meydana gelip ayrışma yaratacağını , laikliği gölgeleyeceğini bilmiş.adam okyanus ötesinden abd uşaklığı yapıyor neden gelsin ??
BU ÜLKEDE YALANIN CEZASI YOK, KENYA'YA GÖTÜRÜP ŞEYDE ETMİYORLAR, O ZAMAN ÜFÜR DE ÜFÜR, HATTA AHMET EFENDİ KÜÇÜK DOĞRA CİVCİVLER AÇ KALMASIN :))
iNSAN İNSANA KUL YAPILIYOR! FETTOŞUN GELMEME SEBEBİ ORADA ABD nin ELİNDE REHİN TUTULMASI! sIKIYSA GELSİN! BEDİİÜZHIYAR DA KİM YA! ÇULSUZ PİÇİN TEKİ!
sen önce bir konuşmasını ve saygılı olmayı öğren gerizekalı
Tayyip Erdoganın sükuneti onun haklı ve ağır başlı olmasından kaynaklıdır.Bazıları gibi sadece kendi menfaatlerini düşünerek yaygara koparmıyor ülkenin menfaatlerini düşünüyor.birileri düne kadar hükümetin her faaliyetini desteklerken şimdi 360 derece çark etmiş bulunmakta ve bu millete gerçek yüzlerini göstermekte
AMERİKANIN TÜRKİYEYİ YÖNETEN AYAĞI GELMEZ TABİ BEN BU OLAYLARDA DİNİ KULLANARAK BİZİM GÜZEL İNSANLARIMIZIN ALET EDİLMESİNİ ÇOK HOŞ KARŞILAMIYORUM
BBP Büyük birlik partisi gümbür gümbür geliyor.
İşin ucunda rant kavgası var,hiç kimse sağa sola kıvırmasın
Burda mazlum olan cemaat dersana meselesi özel teşebbüsü yasaklama ve tamamen kapatma olayı.Ne yapılsaydı teşekkürler başbabakanım dersaneleri kapattığınız için mi dense idi.Karalama ve iftiraların geldiği merkez belli AKİT ,STAR ve diğer hükümetin yayın organlarına bakılabilir.Ayrıca hizmette hizip falan olmaz siyasi parti değil burası.Hocaefendi amerikadada olsa konuşmalarını herkes HERKUL.ORG dan dinleyebilir.Sayın Akgündüz nur cemaatiin önde gideni falan değil onu konuşturabilmişler onu koymuşlar....
Hocam Allah aşkına sizi seviyoruz, fakat sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlayamıyoruz. Sizin Demirele sorduğunuz soruyu size sormak lazım, siz hangi Ahmet AKGÜNDÜZ sunuz.
diyorki islam en doğru şekilde türkiyede yaşanıyor ama bu cumhuriyete kurucularına, bu ülkenin hamuruna sürekli karşısınız!!!
gene diyorum bu bir gerçektir yanılmam hedef saptırıyorlar amaçları atatürk ün kurduğu sistemi değiştirmek hala geriye dönüp arap toplumu ile türkleri birleştirmek istiyorlar sonrasında türkiye kabilelerin yöneteceği adı dahi değiştirilerek hayat ve yaşam müdahalesi ile farklı bir yönetim ile karşılaşacaktır