'Davutoğlu savaşa gitmeye hazırlanıyor'

Hüseyin Aygün, Kandıra Cezaevi'nde yatan Abdullah Kalay ve Sevcan Dönmez'in aileleriyle birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

ANKARA (ANKA)- CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Şu an Suriye'ye yönelik bir emperyalist saldırı hazırlığı var. Ortadoğu'da bütün halklar şu an tehlike altında, Kürt sorunu nasıl çözülecek? Suriye'de bu kadar kan dökülürken Davutoğlu neredeyse kuşanıp savaşa gitme hazırlığı yaparken Kürt sorunu nasıl çözülecek, ben hiç samimi bulmuyorum" dedi.

Abdullah Kalay'ın kalbinin sadece yüzde 30'unun çalıştığına dair raporlar olduğunu ifade eden Aygün, "Ama Adli Tıp kalbinin çalıştığı, nabzının alındığı gerekçesiyle cezaevinde yatabileceğine karar verdi" dedi.

Sevcan Dönmez'in adli bir hükümlü olduğunu belirten Aygün, "Hem gardiyanlar hem cezaevinde kaldığı koğuşta arkadaşları tarafından saldırıya uğradı. Sağ gözü kapandı" dedi.

Basın toplantısında Sevcan Dönmez'in annesi Zeynep Dönmez Kürtçe konuştu. Oğlunun durumunu anlatan Dönmez, "Başbakan'a sesleniyorum. CHP'ye sesleniyorum. Milletvekillerine sesleniyorum" dedi.

Aygün de, Zeynep Dönmez'in konuşmalarını aktararak, "13 Ağustos'ta kaldığı koğuşta oğlu dayak yemiş. 19 Ağustos'ta da gardiyanlar tarafından süngerli oda diye bilinen bir odaya götürülüp gözleri ve ayakları bağlanmak suretiyle coplu dayak atılmış" derken, "Ben Cuma günü Kandıra'da ziyaret ettim. Soyundu. Vücudundaki bütün izler aradan geçen zamana rağmen duruyor. Bir gözü görmüyor" dedi.

Abdullah Kalay'ın eşi Güler Kalay da, eşinin geçen sene kalp krizi geçirdiğine işaret ederek, "Kalbi yüzde 30 çalışıyor şu anda. Çok kötü durumu. Nefes almakta güçlük çekiyor, yürümekte güçlük çekiyor" diye konuştu.

-"BENCE BİR TİYATRO OYNANIYOR"-

Çözüm sürecine ilişkin bir soruya da Aygün, "Ben devam ettiğini çok sanmıyorum. Ama dilerim çözüm olur. Neyin çözümü onu da anlamıyorum. Şu an Suriye'ye yönelik bir emperyalist saldırı hazırlığı var. Ortadoğu'da bütün halklar şu an tehlike altında, Kürt sorunu nasıl çözülecek? Suriye'de bu kadar kan dökülürken Davutoğlu neredeyse kuşanıp savaşa gitme hazırlığı yaparken Kürt sorunu nasıl çözülecek, ben hiç samimi bulmuyorum. Rojava'da Kürtlere yapılan ortada. El Nusra çeteleri çocukların başına kement bağlayıp binaların üzerinden aşağıya atıp idam ediyorlar. Orada El Nusra'yı destekleyenler Türkiye'de Kürt sorununu nasıl çözecek. Gerçekten inanıyor musunuz? Bence bir tiyatro oynanıyor. Samimi bulmuyorum" yanıtını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
chp gamlı baykuş.chpliler cennete gitse ordanda şikayet ederler heralde. sürekli gözlerinde karanlık bulanık bi tablo ve kötü senaryolar
cennetin müdavimleri var koçum özgürlük savaşçısı yetiştirilenler kendini patlatanlar yakın sadık korumalar ..promosyolu hem bol hurili,,,
davut oğlu alsın eline bir silah gitsin suriyeye ne kadar savaş meraklısı oldunuz bu kadar ya
HAZIRLANSIN ARKASINADA %49 OY VERENLERİ ALSIN GİTSİNLER. HANİ DİYORLAR DIYA %50SOKAĞA DÖKERSEK AL SİZE Bİ FIRSAT ALIN O 50 Yİ GİDİN SAVAŞ BİZE DOKUNMAYIN
turkiye bu isi savasla cozemez turkiye kaybeder ekonomisi ortada yabanci yatirimci yuzde 70 pay sahibi cekerlerse halk icin cok tehlikeli
CHP İÇİNDEKİ BU BÖLÜCÜ..PKK YANDAŞLARINDAN..KURTULMALI...
sen neden bahsedıyorsun meclisde adamların grubu var sen chp ye kafayı takmışsın.
sizin gibiler bu ülkeyi oyla satacak kadar değersizler yarın bir savaş çıksa bize dokunmayın biz size yardım ederiz diyecek kadar korkak döneksiniz ondan sonrada Atatürkün askerleriyiz dersiniz bırakın atatürk ün askerini atı bile olamazsınız siz.
Her tarafı küçükbaş hayvanlar sarmış..
ne savaşı suriye yi destekleyen araba gitti kendini şaşırdı parada ister sanırım ..500 hamur yutan var sınırda ..kim besleyecek biz besliyoruz hadi bak her şeye zam ..
Diğer Haberler