Erdoğan'dan anayasa oylamasındaki Meclis kavgasına ilk yorum

Beştepe'deki 34. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki anayasa görüşmeleri sırasında çıkan kavga için "O kürsü yıkmak için oraya konmadı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de Muhtarla 34. buluşma toplantısında konuştu.

'O KÜRSÜ YIKMAK İÇİN ORAYA KONMADI'

TBMM'deki anayasa görüşmeleri sırasında çıkan kavga için ilk kez konuşan Erdoğan, "Meclis'in çalışma şekli bellidir. O kürsü yıkmak için oraya konmadı, söyleyecek sözler için orada. Ne yaparsanız yapın! 15 gün değil de 1 ay. Ben inanıyorum ki, bu Meclis'ten çıkıp milletin önüne gidecektir" dedi.

Erdoğan konuşmasında ayrıca "En çok Müslüman kanı döken DEAŞ terör örgütünü bitirmeye kararlıyız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Bizim için tek ölçü Allah'ın ve halkın rızasıdır. Biz öyle nevzuhur bir millet değiliz. Tam tersine biz köklü bir gelenek ve kadim bir medeniyet mirasına sahip bir milletiz. Bu bakımdan milletimizin tercihleri rastgele değildir. Aksine büyük bir birikim ve feraset vardır.

"GÖZÜM HEP MİLLETTE OLDU"

Onun için 40 yıllık siyasi hayatımda gözüm hep millette oldu. Milli irade, demokrasi, hak ve özgürlükler meselesi birileri için sadece laftan ibaret olabilir. Ama biz hayatımızı bu kavramlara, bunların hayata geçirilmesine adadık. İstiklal şairimizin dediği gibi hiçbir haksızlığa boyun eğmeden istiklal ve istikbal aşkımızdan taviz vermeden geldik inşallah da ömrümüzün sonuna kadar bu yolda devam edeceğiz.

Değerli kardeşlerim Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı sıkıntıları, maruz kaldığı saldırıları sizler de yakından görüyor takip ediyorsunuz. Tıpkı 1. ve 2. Dünya Savaşı sonrası yapıldığı gibi yeni bir dünya kurulmaya ve bize de burada bir rol biçilmeye çalışılıyor. 1. Dünya savaşı sonrasında bize biçilmeye çalışılan kefeni önce Çanakkale ardından İstiklal Harbi'mizle yırtıp atmıştık.

Hala her fırsatta önümüze engeller konmaya çalışılıyor. Kimi zaman terör, kimi zaman kaos, kimi zaman da kardeş kavgasıyla sürdürülmek isteniyor. Özellikle son dönemde yaşadıklarımız bu hesaplaşmanın tezahüründen başka bir şey değildir. Allah'ın izniyle terör örgütleri üzerinden yürütülen saldırıları birer birer boşa çıkardık. çıkarıyoruz. Asıl mücadeleyi onların arkasındaki güçlerle verdiğimizi gayet iyi biliyoruz. Onun için bunlara tarihin en büyük darbeleri vururken milletimiz de bunların gerçek yüzünü görmüş durumdadır.

FETÖ İLE MÜCADELE

15 Temmuz ihanetinin müsebbibi olan FETÖ ile mücadelemizi tüm cephelerde sürdürüyoruz. DEAŞ denilen ve en çok zararı Müslümanlara veren örgütü hem kendi topraklarımızda hem de bölgemizde bitirmekte kararlıyız.

Farklılıkları kaşıyarak kendine zemin bulmaya çalışan örgütlere de fırsat vermedik vermeyeceğiz.

Rabbime hamdolsun bu örgütlerin hepsi de attıkları her adımda kendi kirli yüzlerini ifşa ediyorlar. Ortaya dökülen hakikatler karşısında artık söyleyecek sözleri kalmadı. Geldiğimiz noktada artık hiç değilse kartların açık oynanmasını umuyoruz. Kimsenin PYD için bunların PKK ile ilgisi yok diyecek hali kalmadı. Çünkü bizzat NATO destekli yayınlarda bu ilişki, bağ tüm delilleri ile ortaya çıktı.

EL BAB'DA IŞİD İLE MÜCADELE

Kimsenin bizim tek önceliğimiz DEAŞ ile mücadeledir diyecek durumu da kalmadı. Çünkü Türkiye'nin Bab mücadelesine karşı gösterilen tavır bunu da ortaya çıkardı.

FETÖ'nün rolüne tereddütle yaklaşanlar Rusya Büyükelçisine yapılan suikastın arkasından herhalde ikna olmuşlardır diye düşünüyorum. Aslında bütün bunları birer iyi niyet ifadesi olarak söylüyorum. Aslında kimin derdinin ne olduğunu gayet iyi bilyioruz. Bu acımasız bir güç mücadelesidir. Düştüğümüz anda pek çok örneğini gördüğümüz şekilde iç çatışmalarla, kardeş kavgasıyla bize kendi kendimizi imha ettireceklerinden şüpheniz olmasın.

Biz operasyonlarımızı sürdürüyor, aynı zamanda birlik beraberlik ve dayanışmamızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Onun için her fırsatta Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz.

Niye TEK diyoruz? Bizi bölemeyecekler de onun için diyoruz. Biz 80 milyon tek milletiz."

"KİMSE BİZİMLE MÜCADELEYE GİRMEYE KALKMASIN"

Kimse bizimle mücadeleye girmeye kalkmasın. Girerlerse işte Gabarda orada burada her yerde bedelini ödersiniz. Bu ülkede bu ülkeye ihanet edenlerin yeri yoktur olamaz. Huzurumuzu bozmadan bu ülkede yersin içersin yatarsın. Her türlü hakkın var. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı makamına kadar her yer sana vatandaş açık. Terörist olmak gerekmiyor. Kürt olup da Cumhurbaşkanı olanlar oldu bu ülkede. Değişik etnik unsurlardan en üst makamlarda bir çok vatandaş var. Kimseye bu yollar kapalı değil.

"O KÜRSÜ ORAYA YIKIN DİYE KONMADI"

Ama bakıyorsunuz şurada mecliste bir anayasa değişikliği çalışması olacak. Tabloyu görüyorsunuz değil mi? Eğer egemenlik kayıtsız şartsız milletinse meclisin çalışma şekli bellidir. Gelirsin söyleyeceklerini o kürsüde söylersin çekilir yerine oturursun. O kürsü yıkmak için konulmadı oraya. Söyleyecek sözü olanlar için oraya konuldu.

"NE YAPARSANIZ YAPIN..."

Bir siyasi partinin mensuplarıyla orada eylem yapmaları iyi niyet göstergesi değildir. Biz "Ne yapacağımızı göreceksiniz" demek suretiyle demokrasi mücadelesi verenlere tehdit savurmak ile bir yere varamazsınız. Parlamentoda çalışmaları engellemek, süreci uzatmak bunlar hiçbir şey kazandırmıyor. Ne yaparsanız yapın. 15 gün değil de 1 ay. Ama parlamentodan bu ben inanıyorum ki çıkıp milletin önüne gidecektir.

"BUNLAR MİLLETTEN KORKUYOR"

Eğer saygınız varsa, millete ve demokrasiye inanıyorsanız bırakın müzakereler görüşmeler bitsin. Milletin önüne gitsin. Millet kararını versin. Ne karar verirse biz de siz de eyvallah diyelim. Ama görüyorum ki bunlar milletten rahatsız. Milletten korkuyor.

"İKİDE BİR TEK ADAM DİYORLAR... NE TEK ADAMI YA"

İkide bir tek adam tek adam diyorlar. Ne tek adamı ya? Bu ülkede bunun kaynağında siz varsınız siz. Bu ülkede CHP'li başkanları valilik yaptığı dönemleri biliriz biz. Eğer daha da geriye giderseniz asıl teke adamcılığı orada görürsünüz. Ben o kadar eski defterleri açmak istemiyorum. Ama gerekirse o defterleri de açarız. Bunlar tereciye tere satmaya kalkıyorlar. Artık bu ülkede bunları yutacak biri yok. Herkes yerini haddini bilecek milletin iradesine saygı duyacak. Millet ne derse o olacak. Bunu bilin.

"DÜN SAYIN TRUMP'A BİR YANLIŞ YAPILDI"

Gezi olayları ve bölücü örgütün başlattığı çukur eylemlerinde milletimizin birlik beraberliğine saldırıda bulunuldu. İşte o eylemlerin müdafilerinden birini dün sayın Trump'a bir yanlış yapıldı ve sayın Trump da orada onu benzetti.

"BU MİLLET İSLAMLA YOĞRULMUŞ, İSLAMI DEAŞ'TAN ÖĞRENECEK DEĞİL"

Bu örgütler vatanımızı bayrağımızı hedef alıyor. 15 Temmuzda çıtayı yükseltip bu dört sütunun hepsine birden saldırdılar. DEAŞ deseniz istismar ettiği kavramlar kimseyi kandırmasın en başından beri İslamın ruhuna, düzenine aykırıdır. DEAŞ bize İslamı anlatmasın. Bu millet İslamla yoğrularak ayağa kalkmıştır. Onlardan İslam'ı öğrenmek gibi bir derdimiz yok bizim. Bizim inancımızda DEAŞ gibi bir örgütün yeri yoktur.

"ŞİMDİ SENARYOLARINA İNCE AYAR VERDİLER"

Bu örgütü projelendirenler Irak gibi Suriye'de de kırılmakta olan fayları çok iyi değerlendirip bölgeyi ateşe verdiler. Yerli de olsa kullanılanlar kendileri doğal değildir. Hepsi sentetiktir. Türkiye güçlü bir yapıya sahip olduğu için bu zehirlere karşı dirençlidir. Bugün Türkiye'de aynı fitne çıkartılamıyorsa bunun sebebi tek bayrak, vatan, millet, devlet ilkelerine sımsıkı sarılmış olmamızdır.

Şimdi senaryolarına ince ayar verdiler. Artık eylemler sadece kan dökmeye toplumu yıldırmaya yetmiyor. Yılbaşı gecei yapılan o cani saldırıda olduğu gibi inanç, mezhep vs. gibi toplumsal hassasiyet noktalarımıza hücum ettiler.

AVARA KASNAK GİBİ DÖNÜP DURUYORLAR

Değerli kardeşlerim; Bu ülkede kim rejim tartışması açıyorsa biliniz ki bunların derdi rejim falan değildir. Bunları söyleyenler siyaset, muhalefet eksikliklerinin üzerini örtmek istiyorlar. Dünyada her şey değişirken biz hiçbir şeye dokundurtmayız demek bağnazlığın dik alasıdır. Anamuhalefetin başındakiler de öyle demiyor mu? İstanbul'a belediye başkanı oldum. Koltuğa oturdum hemen şunu söylediler. "Bunlar otobüslerde kadın erkek ayrımına gidecekler. Trenleri ayıracaklar. Sene 94 idi. 2017 oldu böyle bir şey yaşandı mı?

Bunlar "avara kasnak" gibi dönüp durdular. Esasen normal şartlarda iktidarda bulunanlar mevcudu devam ettirmeye muhalefet değişime zorlar. Bizde uzun süredir işler değişti. İktidar değişim için uğraşırken muhalefet statükoya bekçilik yapıyor. Milli irade belirleyici olduğuna göre bu hesaplaşmanın yeri neresidir? Sandıktır. Peki Terör örgütlerinin ülke ve milleti köken ve varlık üzerinden ayrıştırma neyin hizmetinedir? Terörün orada döktüğü kanla sağlayamadığını etnik, mezhebi tartışmalara sağlamakta değil misiniz? Türkiye'de gözünü gerçeklere kapatmayan herkes böyle bir sorun ve ayrımın olmadığını bilir.

HAMDOLSUN ŞİMDİ ARTIK BUNLARI AŞTIK

Daha geriye giderken tam aksine bu ülkede kendi kızlarımızı okutamadığımız dönemler yaşandı. Benim ülkemde inancına göre okuma özgürlüğü yoktu. İşte bakın biz 14 yıldır bunun mücadelesini verdik. Ama hamdolsun şimdi artık bunları aştık.

"KİMSE BİZİ ENAYİ YERİNE KOYMASIN"

Biz dertliyiz. Bizim mücadelemiz var. Ama onlar hala yaşam tarzı diyor. Ne yaşam tarzı ya? Biz kaç yıldır iktidardayız. Kime ne yasak gelmiş söylesinler bakalım. Burada her türlü özgürlük batıda olmadığı kadarıyla burada var. Kimse kusura bakmasın. Bizi de enayi yerine koymasın. Kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Dikkat ederseniz ülkemizde Anayasa değişikliği olarak bir çok değişiklik yapılmıştır. Kimse demokratik, sosyal, hukuk devleti olduğuna dokunmamış. Şimdi de değişmiyor. Çıkmış kürsüde o 4 maddeye dokunulacak diyor. Biraz dersini çalış bir bak neler değişiyor.

"TARTIŞMALAR BENİM ÜZERİMDEN YÜRÜYOR"

Ve dikkat edin tartışmalara. Hep bu kardeşiniz üzerinden götürülüyor. Bunun benim şahsımla ilgisi yok ki. Türkiye'de anayasa değişikliği yapılıyor. yarın yapılacak seçimde kim girer kim kazanır kim öle kim kala! Mesele şu. Burada ölüm haktır değil mi? Biz kadere inanmış insanlarız. Yazılı belgemiz var mı yok. Bizim tek derdimiz var. Nedir? Bu vatana, millete rabbimin verdiği ömür süresince hizmet edebilmektir.

"MİLLETİ SEVMİYORLAR"

Bunları bu kardeşiniz üzerinden yapmaları da manidar. Kardeşim kendini millete sevdir. Milleti inandır. Belki seni, senin adayını seçecek. Ama bakın samimi söylüyorum bunlar millete inanmıyorlar. Ve milleti sevmiyorlar. tabi millet de bunlara farklı bakıyor. Bunların cemaziyel evveli ortada. Bu ülke bunları yaşadı çünkü.

Bizim mücadelemiz "sorunumuz laiklik" diyerek milletin inançlarını baskı altına alanlarladır. Biz ne dedik? Laikliğin tanımı üzere uygulanması kimseye baskı yapılmaması üzere yola çıktı. Ve tüm dünyada bunu nerede anlattıysak "diyecek sözümüz yok" dediler. Biz laikliği bu anlamıyla korumanın mücadelesini veriyoruz.

"KUSURA BAKMASINLAR ONLARI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Şayet Cumhurbaşkanı oldum diye bu mücadeleden vazgeçmemi bekleyenler varsa kusura bakmasınlar. Onları hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğim. Dün olduğu gibi bugün de yarın da Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesinde en önde olmayı sürdüreceğiz. Ne diyor şair? Şu yeryüzü er meydanı, gönül sevmez her meydanı, yüreksize yorgan döşek, koçyiğide ver meydanı...

Rabbim ömür milletim destek verdikçe büyük, güçlü, Yeni Türkiye yolunda ter dökmeye, çalışmaya, gerekirse bedel ödemeye devam edeceğim.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 124 yorum
Yandık dolar dustuya çıkıp basladı konuşmaya..
@sg_1984 sizin gibiler bu ülkeden gidip hans olana kadar bize rahat yok my yayınla artık yeter
@sg_1984 ..BİR GÜN GÖRMESEK...DUYMASAK ..BU MİLLETİN HALİ..NİC OLUR..HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ...?!!..ALLAHIM...O NE GÜZEL..EYYY LER...?!!..
Baş komutan RECEP TAYYİP ERDOĞAN in her zaman yanındayız
@1971sl hangi cephede savaşıp ne komutanlık yapmış,cakmatorler sizi.
@1971sl kendisi ben çobanım dememişmiydi
@jomba Hz isa da ben çobanim dedi tüm Hristiyan lar koyun mu byinden yetim
@jomba çoban olmanın neresi kötü
ekonomi çöktü beyler siz hala koltuk kavgasına düşün.
@ahmeddid Ciddimisin Borsa 80 ulaşmış. Bunun ne anlama geldiğini bilmeyen birisin sen.2001 krizinde faizler çıktı dolar çıktı Borsa düştü. Tek başına Doların 3.80 ulaşması ekonominin kötü olduğu anlamına gelmez. Eğerki borsa düşerse o zaman kötü diyebilirsin. Gerçi kime anlatıyorum ben sen devlet bilmez birisisin.
@kh.mustafa HELEL HARDEŞİM DOĞRU TESBİT YAPMIŞSIN
TELAŞE ANAYASASINDA OLUR BÖYLE ŞEYLER .HALKIN YÜZDE 89 U HAYIR DİYOR TAHMİNİM.
@okantanbek he he..
@okantanbek eminmsin tersi olmasın sora, yine darı ambarını görmeye başlamışsınız
@okantanbek SEN TÜRKİYE DIŞINDA YAŞIORSUN HERHALDE
Sayın cumhurbaşkanı çok haklı o kürsüde bu cumhuriyet ve demokrasi de yıkılmak için konmadı.
@serdar_serdengecti_1969 e oğlum şimdi noluyor peki ? Yıkılan kürsü olsun ... vatan gitti vatann
@labalabare SEN HALA YERİNDEYSEN VATANA BİRŞEY OLMAMIŞTIR.hOŞ VATAN GİTSEDE SEN HALA YERİNDE OLURSUN ORASI AYRI!
İyide arkadaşım maddelerin hepsi sadece tek adama yarıyor sen öldükten sonra bu ülkeye gelenin iyi olacağını kim söylüyor o zaman bizi savunacak bir parti de olmayacak Meclis'te. O zaman biz ne yapacağız. Sen enkaz dediğin cumhuriyeti yıkıyorsun krallık getiriyorsun akıl işi değil.
@renksizgecelerde212 o zaman hakkımızı sokakta arayacağız,kimkime dumduma.
Bu nedir ya canı sıkıldikca muhtarlari cagirip dedikodu yapiyor ayni bayanlarin altin gunu gibi ya hayret edersin
@ozgurkursun1976 Anayasaya aykırı değil adamın derdi var sizene
Cumhurbaşkanımızın bu açıklamaları çok doğru ve yerinde. Bu millet çok acılar çekti bu emperyalistler yüzünden. Tek dertleri var Türk varlığını anadolu coğrafyasından silmek. Önce yüce Rabbim'in izni sonra canım ülkemin her bireyinin duruşu ile bunu başaramayacaklar. Vatansız kalanın evi yurdu ailesi olmaz. Vatan biz Türkler için arkana bakmadan terk edilip kaçılacak bir toprak parçası değildir.
ne derse doğrudur sayın başkanımın......
Seni başkan yapacağız Uzun adam
" Ortadoğu nun lider ülkesi biziz ” sloganları atan “ ak ” iktidarın… Etrafında “ kara ” Barzani den başka dostu kalmamışken. Sıfır sorun ve stratejik derinlik yaygaralarından… Suriye, Rusya ve İran ile savaşın eşiğine gelmişken. Millet olarak “ canlı bomba ” korkusuyla, AVM, Metro, Belediye otobüsü ve futbol maçlarına gidemezken! Ülkemizde istikrar var öyle mi?
@gizmir_1960 senin gibi chpkk lılara rağmen kazanıcaz amerika avrupa fetö deaş pkk hepsi başkanlığa karşı işte sende o saftasın .
Akp itaat et, rahat et diyebilir. Ama artık Çamur at mağdura yat dönemi bitti.
Demokrasi tarihinde yetkilerini bir kişiye ( Adolf Hitler e ) devreden ilk meclis, Alman Ulusal Parlamentosu dur. Yetkinin tek adama devir tarihi ; 23 Mart 1933 tür. Devirden sonra Almanya nn ve insanlığın başına neler geldiği hepinizin malumudur !..
Sana da cumhurbaşkanlığı toplumun yarısını temsil et diye verilmedi.
@stastemir ya sen Adamsın kardeşim adam!!
Atatürk ve bu millet de cumhuriyeti canları vekanları ile kurdu.Birileri çıksında bumemleketi tek bir adama telim etsinler diye kurmadı
@karapotak Atatürk de cumhuriyeti kurdugunda tek adamdı .sorun ne cumhuriyetin ilk dönemine dönülüyor işte
@karapotak ee ozaman seçimleride kaldırsaydınızya yaha partiden halk ismini silyeydinizya.. sonuçta meclis kimseyi tek adam yapmaz hadi yaptı onlar atanmış değil halk adına karar verenler.. yinede milletin önüne gelecek bir yasa için nedir ulan bu akıl tutulması soytarılar...
“ Hitler Meclisi nden sonra yetkilerini devreden ikinci meclis olarak tarihe geçmeyeceğiz ”
özgürce konuşan muhalif(!) insanlar nasıl gözünüz kör olabiliyor
bu cumhuriyet te yıkmak için kurulmadı ama
@focus60 boş konuşmayın ya
Bana maddelerin birisinin seninle alakası olup olmadığını ve maddeler de Türkiye yararına ne olduğunu açıklar mısın ? Chp ye sempati duymaya başladım artık. Çünkü maddeleri okuyan o partinin haklı yere mücadele verdiğini anlıyor. Okuyun arkadaşlar. AKP si MHP si CHP si HDP si yok okuyun maddeleri.
@ufuk.polat_2011 koyunlar okusa ne yazar hepsi anlama özürlüsü !! HDP Hayır Dİyor!!
REİS YANINDAYIZ DESTEKÇİNİZ
Atatürk diyorki, “ Korku üzerine hakimiyet bina edilemez. Silaha dayanan hakimiyet payidar olamaz .” (21 Mart 1930)
@gizmir_1960 hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. Atatürk diyorki , yazmama gerek varmı?
Ey solcular ne yapsanız boş MİLLET kararını verdi,BAŞKANLIK ya gelecek yada gelecek,bu harekeketler son hareketlerın
Atatürk diyorki, “ Ben Napolyon u hiç sevmiyorum. Çünkü Napolyon her şeye kendi şahsını sokardı. Mücadelesi kararlı bir dava için değildi ; kendi şahsı içindi. İşte bu cihetle bu gibi adamlar için gayr-ı kaabil-i ictinab olan felakete uğradı . ” ( 23 Ocak 1923)
Arkandayız REİS!!!!!!!!!!!!1
@batin_boyraz_2016 cehenneme kadar yolun var
ANAYASA BİZİ KANDIRDI !!! Türkiye de basının özgür olamaması… Hukukun siyasete alet edilmesi… İşsizlik ve yoksulluğun çığ gibi büyümesi… İşçi, memur ve emeklinin geçinememesi… Ekonominin krize girmesi… İhracat rekoru kıramamamız… Dış borcun çoğalması… Cari açığın artması… Hepsi ama hepsinin tek sorumlusu var. O da aha, bu eski ANAYASA !!!
@gizmir_1960 her yere ayni seyi yazip durmussun ne bos konusuyorsun durmadan
AKEPELİLERİ TEBRİK EDİYORUM .AFRİKADAKİ ZULU KABİLESİ BİLE 15 GÜNDE ANAYASA YAZIP BİR HAFTADA MECLİSTEN GEÇİREMEZ .
@okantanbek ulan geri 40 yıldır tartışılıyor ta ozalda beri
REİS DAİMA YANINDAYIZ .VE BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ
@sahinaltinkaynak biz yokuz sen kendine göre konuş.
@w98989899898 ben zaten türk halkını kastetmiştim senin üzerine almana gerek yok
Atatürk diyorki, “ Cumhuriyet fazilettir. Sultanlık korku ve tehdide dayanan bir idaredir. Cumhuriyet idaresi faziletli ve namuskar insanlar yetiştirir. Sultanlık korkuya, tehdide dayalı olduğu için korkak, zelil, sefil, rezil insanlar yetiştirir .” ( 14 Ekim 1925 )
anayasada çiğnenmek için konmadı hangi yaptıgın anayasaya uyuyor ? kim muhalifse içeri alınıyor
@saykoc90 bütün yaptıkları siz slagon cümlelerle konuşuyorsunuz
reis kime ne anlatıyorsun.. halktan korkan halkçılardanmı? demokrasinin bekçisiyiz deyip demokrasının bel kemiği meclisi çalıştırmayanlardanmı? halkın kürsüsünü işgal edenlerdenmi? pkk ile iş birliği yapıp fetonun taşeronluğunu yapan soytarılartdanmı? bunlar demokratik olsalardı halka saygı duysalardı hodri meydan derdi çıkarın yasanızı çıkıp millete artısını eksisini anlatalım millet doğrusunu bilir en iyi kararı verir derdiler.. ama nerdeee.. boşuna bu millet onlara iktidar yüzü göstermiyor göstermeyecekte...
ALLAHINA GURBAN BEE. SEN OLMASAN ŞİMDİYE DARBECİLER KÖK SÖKTÜRÜYODU BU MİLLETE.
O kürsü fiziken kırılmış olabilir Akp li CHP li her kim yaptıysa ama asıl vahim olan sizin yapmaya çalıştığınız milleti o kürsüde birdaha konuşamayacak düşünemeyecek hale getirmek tek adam ve tek parti diktası ile Atatürk dahil herşeyi silip ülkeyi din odaklı bir ülke haline getirmektir elbetteki buna halk olarak ve halkın temsilcileri olarak tepki verilecektir
@clubcaesar atatürk ve inenü partili cumhurbaşkanı idiler. o doğrumu peki. doğruysa neden yırtıyorsunuz bi taraflarınızı. değil se o zaman her fırsatta neden bu iki liderin arkasına saklanıyorsunuz. ?
15 günde yüzde 15 devalıasyon oldu..askerlerimiz başkalarına yarayacak tezgahla dışta şehitler veriyor..muhtarlara selam..
@musaozhan yav sen kimi yiyorsun devalüasyon konuşmuş borsayi gözüne sok insafsiz
yav sen kimi yiyorsun devalüasyon konuşmuş borsayi gözüne sok insafsiz
sizin yıktıklarınızın yanında sözü olmaz, tribün tok yemiyor bu hikayenizi
@oralisik kendinizi böyle mı kandırıyorsunuz
ERDOĞAN TBMM Nİ TASFİYE HAREKATINA GİRİŞMİŞKEN HİÇ Mİ HİÇ KONUŞMAYA HAKKI YOK.HEM MİLLET EGEMENLİĞİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ MAKAMI YIK HEMDE NUTUK ÇEK.YEMEZLER.başkanlık ile zaten tbmm ni tasfiye ediyorsun.daha ne olsun
meclis ülkenin aynasıdır...ülkenin halini yüzde yüz yansıtıyor
ee o kürsü sadece akplilere çalışıyoo diğerlerine yok insanlar konuşmayla anlaşamazsa kavgayla anlaşırr 1000 yıldırda bu böylee konuşarak anlaşsalar zaten savaşlarda olmaz dimii
@sedatakbas79 şu yoruma beğeni atanlara ne denir
EYYYYY...KILIÇDAROĞLU....SENDE GEL ..BAHÇELİ GİBİ AKP YE YAMAN...?!!..HAKKIMIZDA HAYIRLI OLUR...?!!...GELİN..BERABER YÜRÜYELİM BU YOLLARDA...NOSTALJİ YAPMIŞ OLURUZ...?!!..
Ulkede o kadar sorun varken halen her sey yolundaymis gibi nasil boyle duz aciklamalar yapabiliyorlar. Kursu isgal icin kurulmamis felan siz once anayasayi hice sayip acik acik oy kullanan kabine 3 kisi beraber giren milletvekilleriniz hakkinda bi aciklama yapin. Benim basima gelse utancimdan aciklama yapamazdim yahu bu nedir ulke ne hale geldi
@tihulu_2016 milleti çok seviyorlarmış onun için ordumuz varken milleti kurşunların tankların üstüne sürdüler herhalde.
ABİ BEN AKKOYUNLARIN YERINDE OLSAM BIR SORGULARIM NEDEN AKP'LİLERİN 10 LAFINDAN 7'Sİ MİLLET DİYE BİR DÜŞÜNÜRÜM.. ANLAMADIM GİTTİ.
@dersimlii_2016 kapasite meselesi sen çok zorlama
@dersimlii_2016 ABİCİM BENDE BÖYLE AKSALAK MİLLET BULSAM BENİMDE AĞZIMDAN MİLLETTEN BAŞKA LAF ÇIKMAZ.
Diğer Haberler