Muharrem İnce: Aday olursam Melih Gökçek’i oradan indiririm

Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlediği kahvaltıya katılan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, öncesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin soruların yanıtladı.

8 Aralık 2013 10:11
PAYLAŞ
TWITTER
Muharrem İnce: Aday olursam Melih Gökçek’i oradan indiririm

İnce, bir gazetecinin, “Ankara’dan aday adayı olacak mısınız?” sorusuna, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup başkan vekili aday adayı olmaz. Ya aday olur ya olmaz. Yapılan anketlerde ben açık ara önde çıktım. Üç dört tane ankette. CHP’nin ve AKP’nin yaptığı ankette de durum böyle. Gerisi partinin yöneticilerinin işidir. Ben aday adayıyım demem. Partinin yöneticileri beni aday yaparsa o Melih Gökçek’i oradan indiririm. Ama aday adayı olmam. Ya aday olurum, ya olmam” yanıtını verdi.

Aydınlığın, karanlığı her zaman yeneceğini ifade eden İnce, “Bunlar  biliyorsunuz Adnan Şenses’çiydi. Birtakım solcuları, bizde dönek solcular modadır ya o dönek solcuları kandırmak için Ahmet Kaya’ya iki ağlıyorlar, bizimkiler de  yiyor bunu” değerlendirmesinde bulundu.  İnce, “Bakın şu yerel  seçimlerdeİstanbul’u, Ankara’yı bir alalım, bunlar sapır sapır dökülecek.  Bunları, otobüsleri çekeceğizMeclis’in önüne, doğru otobüslerle Yüce Divan’a.  Hep beraber bunları göndereceğiz” dedi.

haberler