Muharrem İnce 'dünyada bir ilk' dedi, vatandaşlara çağrı yaptı

Muharrem İnce, Amasya'daki mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu. İnce, "Filistin konusunda, ABD'ye, İsrail'e dik dur, söz veriyorum yanında duracağım" diye konuştu. Öte yandan, İnce, miting alanındaki vatandaşlara telefonları ile canlı yayın yapmaları çağrısında bulundu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Amasya'daki mitingde konuştu. İnce, Erdoğan'a Filistin konusunda seslenerek, "Filistin konusunda, ABD'ye, İsrail'e dik dur, söz veriyorum yanında duracağım" dedi.

İnce, miting alanındaki vatandaşlara da bir çağrıda bulunarak, "Çıkarın telefonlarınızı bir, biraz canlı yayın yapalım telefonlarda. Bu da dünyada bir ilk. Facebook'tan, Twitter'dan." diye konuştu.

İnce'nin açıklamaları:

Müslümanlar, Amerika ve İsrail işbirliği ile katlediliyor. Bu politikalara 'dur' dememiz lazım. Devlette devamlılık esastır. Sayın Erdoğan, Gazze'ye gideceğini açıkladı, Gebze'ye gitti. Size söz veriyorum, Cumhurbaşkanı olduğumda Gazze'ye gideceğim.

Erdoğan'a diyoruz ki, "yapma, etme gel, İsrail mallarını boykot et", 'Edemem' diyor. İsrail'e karşı ne yapacaksın? Sadece miting yapacak. Çünkü derdi, Filistin'deki Müslümanlar değil, 24 Haziran'daki seçim.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Sana söz veriyorum, Filistin konusunda, ABD'ye, İsrail'e dik dur, söz veriyorum yanında duracağım. Ama, Mavi Marmara'da olduğu gibi, "Bana mı sordunuz" deme sonra.

24 Haziran'da Cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içinde yargıyı düzeneyeceğiz. Yüksek yargı tarafsız, bağımsız olacak. ABD, AB, Türkiye'nin demokrasisini esas alarak, "sizde yargı düzgün değil" diyemeyecek.

"AMERİKAN ASKERLERİ NOEL'İ WASHINGTON'DA KUTLARLAR"

Yargıyı düzelttik, senden FETÖ'nün iadesini istiyorum, diyeceğim. Ramazan Günü'nde söz veriyorum, seçimden 3 ay sonra, Amerika'ya diyeceğim ki, FETÖ'yü iade etmezsen, 24 Aralık Noel, İncirlik'teki Amerikan askerleri Noel'i Washington'da kutlarlar. Bu kadar basit.

"BU DA DÜNYADA BİR İLK"

Dün uyardım, bugün Amasya Mitingi'ni vermeyenlerin önünde, önümüzdeki hafta televizyon kanalının önünde miting yapacağım. Kanalın önünde yapacağım. Çıkarın telefonlarınızı bir, biraz canlı yayın yapalım telefonlarda. Bu da dünyada bir ilk. Facebook'tan, Twitter'dan.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
düne kadar darbeyi AKP nn üzerine atıp kontrollü diyen siz değil miydiniz ne oldu şimdi de fetö yaptı diyosunuz
düne kadar fetö ile kol kola gezen muharrem ince değil hafızanı zorla
İyi de senin Parti'nin bu ülkedeki müslümanların bile yanında durmuyorken bu söylediğin biraz komik olmuyormu
helal olsun iyi edersin.bu kadarda olmaz ya . özel kanallar başta olmak üzere devlet kanallları diğer adayları bu kadar görmezden gelmek nedir .allah korkusuda yok.habercilik tam bir tarafsızlıkla yapılmalı
oyum helal olsun,vijdanım rahat.
israil le danışıklı dövüş yapıyorlar mecliste israille ticaret anlaşması iptali akp oylarıyla red edildi milleti kandırma politakası yapılıyor Türk milleti uykusundan uyanmalı artık
Helal olsun
HANİ DARBEYİ ERDOĞAN YAPMIŞTI. FETÖYÜ NİYE İSTİYORSUN O ZAMAN DİYE SORARLAR ADAMA. İKTİDARA 1-2 PROJE İLE GİDİN. BİZİM FİKRİMİZ VAR, ŞÖYLE YAPSAK DAHA İYİ OLUR VS. DEYİN BİR KERE. AKP OLARAK SİZE OY VERECEĞİM. SİZ HEYKEL YAPIN HA BİRE ( adamın parasını verin 300 bin tl iflas etti sayenizde) ŞOV YAPMA MAHO CUMA NAMAZINA GİTMELER FALAN. DİN HOCASI NAMAZ ÖĞRETİYOR DİYE MECLİSE DOSYA SUNAN KİŞİDE SENSİN.
bunu AKP seçmeni bilmiyor mu? Elbette biliyor,ama sırf iktidar olmak için her türlü ahlaksızlığa ortak oluyorlar.
@mezargedigi ahlaksız yalancı ve iftiracı sensin. müslüman olmayan bir çok dünya ülkesi israil ve amerika yanında durmazken müslüman ülkemin cumhurbaşkanı adayı israil ve amerikanın yanındayım diyebiliyor. bu adam chp.içinde seçim kaybetmiş ülke genelinde adıyla katıldığı ilk seçim. başlangıç oyu yok. chp.den az oy alırsa siyasi hayatı bitiyor.
fox/ halk tv kimin ne icin size calisiyor abd peki abd bir şeyi savanması için ne gibi şartlar olması lazım çıkar para vatan kan dökülmesi lazim peki chp niye.çarsaf carsaf yayinliyor ? yemesi kolay peki REİS niye istemiyor darbe yapmaya çalışıyor ? 16 senedir yiyemeyeceksiniz/ başaramayacaksiniz / bölemiyceksiniz bu Türk milleti aslanlar gibi en az 52 si arkanda reis durmak yok tam gaz yola devam ////
ot Ortadoğu daki tüm İslamcılar ABD'nin , dolayısıyla da İsrail'in oyuncağıdır.Milletin önünde atıp tutarlar ama sahne gerisinde her türlü işbirliğini yaparlar.
@mezargedigi ya chp sanki ülkesine bir çivi çaktı da her şeyin sorumlusu islamcılar oldu,90 yıldır bu ülkeyi chp kafası yönetti ATATÜRK TEN sonra daha önce nerelerdeydiniz
bunlarla yola çıkılmaz. darbe kontrollu de şimide fetö yü getireceğim de .yahu siz kazandığınızda zaten gelir
size güvenilmez FETO olaylarında da aynı şeyi yaptınız Yeni kapıda milli mitinge geldiniz ondan sonra FETO dan fırçayı yiyince 15 temmuz kontrollüydü dediniz şimdi sen tutmuş destek diyorsun madem cuma günü yenikapıya gel tel in mitingine katıl olmazmı KK kızmaz korkma Ve şimdi sana bir soru bu ülkede insanlar devlet hastanelerine ve diğer özel hastanelere kimlik ile gidebiliyormu gidemiyormu Kongrenizde bağırıyordun CHP genel başkanı doğan Cumhurbaşkanı adayıdır kaçamaz kaçmamalı diyordunuz ya işte 10 gün önce sylediğini 10 gün sonra yalatırlar
Nasıl güvenecek 2 dakika sonra imla hatası var deyip çarkedersiniz . muharrem gel buraya diyen hocan aralıksız çark ediyor . muharrem size güvenilmez...
ABD ye İsrail e karşı dik dur Erdoğan yanındayım demiş , gülermisin ağlarmısın insan önce çapına bakacak ondan sonra konuşacak bir de çıkmış bu ülkeyi yöneteceğini söylüyor
halkın %52 si reise oy verdi. reis 24 haziranda en az % 55 oy alacaktır. gerisi boş.
Filistin konusunda, ABD'ye, İsrail'e dik dur, söz veriyorum yanında duracağım" diyen ince % 98 i müslüman olan ülkemin cumhurbaşkanı adayı değil israil veya amerika cumhurbaşkanı adayı
izmirlierol koca kafalı okuma anlam özürlü. işte bu milleti 16 yıl kimin yönettiği belli. onu israile demedi. iktidara dedi. tayyibe dedi. sen dik dur söz yanında olacağım diye. lafı kıçınızla dinleyip sonrada bu memlekete acı sıkıntı çektiriyorsunuz sizin yüzünüzden 16 yıl başımızdan tokmak eksik olmadı.
Diğer Haberler