Yanlış duymadınız! Samsung'dan Samsun açıklaması

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın, “Samsung dünya markası ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım” çıkışı, Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyaret ettiği Seul’de yankı buldu.

Yanlış duymadınız! Samsung'dan Samsun açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, beraberindeki heyetle birlikte Samsung Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Yıldırım ile beraberindeki bakan ve milletvekilleri bu ziyaretlerinde görüştükleri Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Hyun-Suk Kim ile anı fotoğrafı çektirdiler. Heyetteki AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da bu fotoğrafı sosyal paylaşım hesabı twitterdan, “Başbakanımızla Güney Kore’de Samsung Genel Merkezini ziyaret ediyoruz. Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Hyun-Suk Kim’in Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak’a selamı var:)” notuyla birlikte paylaştı.

Samsun Valisi Kaymak, Samsun’un tanıtımıyla ilgili düzenlediği toplantıda, “İnternet tarayıcılarında Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor’ diyorlar. Ben de bazen Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor. Samsung dünya markasıdır. Ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım” demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
gören de samsunda iphone üretiyoruz sanacak.
AKEPELİ MAL VALİLER, İÇLERİNDE 1 TANE PROFOSOR, DOKTOR DEKAN 1 TEK TANE GÖSTERİN ÖLELİM, HEP İMAM HEPSİ MAL
adamlar bilim ve teknolojide bize en az 20 yıl fark atmış...gülermisin ağlarmısın
işte ülkeyi yöneten beyinsizler ne diyelimki uğraştıkları şeylere bak musul,kerkük,kudüs gitti onlarla uğraşın boş şeylerle uğraşmayın gerçi aman hiç bişeyle uğraşmayın neye elinizi atsanız elimizden gidiyor
DÜNYANIN EN KÜLTÜRLÜ MİLLETİ KORELİLERE BÖYLE ADAMLARI GÖNDERİYORUZ YA . ???
koreliler toplu intihara başlamış
Çok şükür bugünde başkasının yerine utandık.
Allah akıl fikir versin bir tuttuğu şeye bak biri şehir biri bir dünya markası evet google’a reklam verirsen Türkiyede arama motorunda 1.çıkar ama sen ancak kenfini kandırırsın koca valinin dediğine bak birde vali olacak 100 yılda geçse o markanın önüne geçemezsin sen şehirlerle yarış dediğim gibi Allah akıl fikir versin bizleri yönetenlere bak cehalet diz boyu bütün dünyayada rezil ediyo ülkemizi.
Biri Batman'la Batman karekterini diğeri Samsun'la Samsung'u....Afyon olmuş ayfon bakalım embesiller toplumu yeni Türkiye'nin gelişen dünyanın neresinde kaldığını ne zaman fark edecek.Artık çift şeridli yollarımız köprülerimiz ve büyük hava limanımız var.Bütün dünya bizi kıskanıyor.)
Sayin valim sizin kulvarlariniz farkli
koreyi kurtarmaya gitmiş mücadele vermişiz kore gazilerimiz yaşıyor hala adamlar nasıl bir atak yapıp kaç senede teknoloji devi olmuş markalar yaratmış biz daha yerimizde sayıyoruz dönüp bu soruyu sorcakken samsung Samsun un önüne geçmemeli diyoz
hep teneke muhabbetler, kol saati üretsek oda yetecek.
bir de trabzong olsa :)
Batman, Batman ilimizin önüne geçmemeli.
kolayı beyinsiz vali samsun yerine şehir giriş-çıkış levhalarına SAMSUNG yazarsın nasılsa millet koyun hani başınızdaki çoban derya milli gelir 25.000 dolar
Bir yerde Samsung , bir yerde samsun. Samsung Electronics yıllık karıyla samsunu 20 kere satın alır. Nerde 1919 da ki Samsun nerde 2017 deki samsun
bir tek derdimiz o kalmisti
koreliler samsun ve samsunspor' a sahip çıksın
Şaka gibi çok güldüm emretunca1212'nın dediği gibi utanmam gerekiyor belki...inşallah öylesine yapılan bir şaka sanmışlardır.
Başbakanımız bir iki espiri ve gırgır şamata ile durumu kurtarmıştır.
Hehee.. Samsun valisi hemşehrimiz çok güzel bir şey söylemiş. İşte böyle delikanlı, namuslu valiler istiyoruz. o güdük adam gibi gibi rüşvetçi ahlaksız hırsız namussuz valiler istemiyoruz..
ulan ülkemizin adı Türkiye değilde samsun olsa idi arattırdığın zaman yine samsung çıkardı biz ülke olarak adamlar ile rekabet edemeyiz sen kıytırık bi ilimizi rekabete zorluyon.. İşte abi haydan gelen huya gider bu vali kimin valisi ona bakmak lazım
Sn.Vali bey;Şehrinin bütçesi ne,SAMSUNG un bütçesi ne haberin varmı. Yine vali bey Samsun denilince ülkede vatandaşlar nasıl hatırlıyorlar,son yılları kast ediyorum.SAMSUNG ise son yıllarda daima ne ile gündemde.Karşılaştır ve banada bilgi ver emi.
Diğer Haberler