13 yaşındaki kız çocuğu anne oldu!

İzmir'in Menemen ilçesinde, karnı ağrıdığı için ailesi tarafından hastaneye götürülen ve burada hamile olduğu anlaşılan 13 yaşındaki kız çocuğu H.Y doğum yaptı.

10 Nisan 2012 12:14
PAYLAŞ
TWITTER
13 yaşındaki kız çocuğu anne oldu!

Kazımpaşa Mahallesinde bir evde ikamet eden H.Y, bir yıl önce ailesinin karşı çıktığı sevgilisi F.K'ya kaçtı. Birlikte yaşamaya başlayan H.Y, hamile kaldı. Bundan habersiz olan aile kızlarını kısa bir süre önce F.K'nın yanından alarak evlerine getirdi. Karın ağrısı şikayeti üzerine aile kızları H.Y'i hastaneye getirdi.

Burada tedavi altına alınan H.Y'nin hamile olduğunun anlaşılması üzerine, Ege Doğumevi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Sancıları artan H.Y, ameliyata alındı. 13 yaşındaki H.Y sezaryenle bir bebek dünyaya getirdi. Yaşının küçük olması nedeniyle hastane yetkilileri durumu Çocuk Büro Amirliği ekiplerine bildirdi. Hastanede ifadesi alınan H.Y, bebeğin babasının bir yıl önce kaçtığı F.K olduğunu söyledi. Polis olayla ilgili F.K'yı gözaltına aldı.

H.Y'nin ismini vermek istemediği annesi " kızım karnım ağrıyor dedi. Bizde hastaneye getirdik, hamile olduğunu duyunca şok oldum. Kızım bir yıl önce F.K'ya kaçmıştı. Yaşı küçük olduğu için evlenmelerine izin vermedik. Ama artık ortada bir bebek var mecburen evlenmelerine izin vereceğiz" diye konuştu.

İHA

Anahtar Kelimeler: