14 yaşındaki çocuğa 65 çocuk tecavüz etmiş

Yatılı okuldaki 14 yaşındaki erkek öğrenciye dört yıl boyunca 65 kişinin tecavüz ettiği ileri sürüldü

14 yaşındaki çocuğa 65 çocuk tecavüz etmiş
Giresun'un Espiye ilçesi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)'nda 14 yaşındaki erkek öğrenci Ö.K.'ye dört yıl boyunca 65 erkek öğrencinin tecavüz ettiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.
İki ay önce Espiye İlçe Jandarması, YİBO 8. sınıf öğrencisi Ö.K. ile dört öğrencinin cinsel temasta bulunduğuna ilişkin okuldaki öğrenci iki kardeşten ihbar aldı. Yapılan tahkikat üzerine olay, Espiye Cumhuriyet Savcılığı'na intikal etti. Espiye Cumhuriyet Savcılığı'nda pedagoglar gözetiminde yapılan kameralı sorguda 75 öğrenciden 65'inin Ö.K. ile bizzat cinsel temasta bulunduğu bilgisine ulaşıldı. 65 öğrenci verdiği bilgide, 10 yaşında okula gelen Ö.K. ile dört yıl boyunca defalarca ilişkiye girdiklerini anlattı.
Ö.K. ise savcılıktaki ifadesinde ilk olarak dört yıl önce, okula başlamadan dört kişi tarafından tecavüze uğradığını söyledi. Ö.K. bu olayın ardından yatılı olarak geldiği Espiye YİBO'da da dört yıl boyunca okuldaki arkadaşlarıyla bu tür cinsel ilişkiye girdiğini sorgusunda inkar etmedi. Savcılık sorgusunda Ö.K.'nin 'efemine' (kadınsı) davranışları olduğu, son olayda cinselliği bile bilmeyen küçük çocukları kendisinin yönlendirdiği belirlendi. Ö.K., dört erkek öğrenciyle de karşılıklı cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti.
Ö.K.'nin verdiği bilgiler doğrultusunda dört yıl önce kendisine tecavüzden yakalanan 20-22 yaşlarındaki şüphelilerden biri, birlikte olduklarını kısmen kabul edince ikinci şüpheli olan kardeşiyle birlikte tutuklandı.
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığına sevk edilen 65 öğrencinin ise adli tıp muayeneleri devam ediyor. Adli Tıp, Ö.K.'nin beden ve ruh sağlığının bozulduğu, şüphelilerin fiilin hukuki anlam ve önemini kavrayacak zekaya sahip olduğu yönünde rapor verirse, yaşları 12'nin üzerinde olan öğrencilerden 45'i hakkında nitelikli cinsel ilişkiye girme suçundan 3 ile 8 yıl arasında hapis cezası verilebilecek.
Yapılan savcılık araştırmalarında, bu olayın daha önceki yıllarda okulda yaşandığını, öğrencilerin olayı din ve ahlak kültürü öğretmenine bildirdiğini, öğretmenin olayı tutanakla kayıt altına aldığını, fakat çocukların 12-15 yaşından küçük olmasından dolayı adli mercilere bildirmesi gerekirken bildirmediği görüldü.
İlk sorgularda öğretmenlerle benzer bir ilişki olduğu yönünde bir bulguya ulaşamayan savcılık, olayın dört yıldır sürdüğü iddiaları üzerine 2008-2012 yılları arasında görev yapan yönetici ve öğretmenleri görevi ihmalden soruşturma izni çıkması halinde sorguya alacağı öğrenildi.
Bu olayın duyulması ile annesi ve babası ayrı olan Ö.K. önce İstanbul'da yaşayan babasının yanına gönderildi. Soruşturma derinleşince Espiye'ye çağrılarak SHÇEK korumasında başka bir okula nakli yapıldı.
Espiye Cumhuriyet Savcılığı, okul disiplin kurulu tutanaklarında bulunduğu halde adli makamlara bilgi verilmeyen yedi olay hakkında da okul yönetimi hakında suç duyurusunda bulundu. Espiye YİBO'daki olayların yargıya intikal etmesi üzerine Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü iki müfettiş göndererek inceleme başlattı.
CHA
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 87 yorum
Bakan çocukları 5 yaşında okula göndermeyi dayatacağına bu olaylara bir çözüm bulsun, okulların maddi sıkıntılarına çözüm bulsun, öğretmenlerin sorunlarına çözüm bulsun.... Devlet okullarındaki sıkıntılara, disipsinsizliğe sorun bulsun. Belki kendi çocukları özel okullarda okuduğu için devlet okullarındaki şişkinlikten, sorunlardan heberi yoktur. Benim çocuğumu 5 yaşında okula zorla göndermek onu işi değil. Eğitimin sorunları çocukları 5 yaşında okula göndermekle çözülmez. Ama doğru büyük işleri büyük düşünen büyük adamlar gerçekleştirir. Herkes kendi kapasitesinde çözüm üretir...............
Kız çocuklarını erkek çocuklarından ne kadar uzak tutabiliriz diye saçma sapan gelişmekte olan çocuklara zarar verecek uygulamalardan ziyade önce bu sapık olayları engellesinler.Çok büyük bir sapıklıktır bu.Bu evladımız 10 yaşından beri tecavüze uğramış.Erdoğan geçen aylarda yatılı okulların ne kadar iyi olduğu saçmalığından bahsediyordu.Erdo bey sen ATATÜRK düşmanı bir nesilden ordu kurmaya çalışacağına önce ülkendeki sapık supuk sorunları çöz.Tecavüz ürünü doğsun biz bakarız.Nah bakarsınız bir de siz tecavüz edersiniz çoluğa çocuğa.Keşke bu çocuk kürtaj ile alınmış olsaydı bunu yaşyacağına!!
sayın bakan şahsınıza bizzat duyurulur 5,5 yaşında çocuklar gönderilecek yoksa ceza var öyle mi?siz gönderirmisiniz..hayırrrrr...gariban naapsın pekiiii????sana inat o cezayı bu vatandaş öder yinede göndermez sayın bakan...bence siz hani çok akıllısınız ya şu 4+4+4 bilmem neyi uygulamadan önce okullardaki(özellikle yatılı ve devlet okulları)pislikleri düzeltin temizleyin ondan sonra milletin karşısına geçinde konuşun tabi yüzünüz varsa
BU TÜR HABERLERLE TOPLU EĞİTİME DARBE PLANLANMAKTADIR. ÖZELLİKLE SEÇMELİ KURANI KERİN VE RESULULLAHIN HAYATI GELECEK YAAA OKULLLARA. ONUN ÖNÜNÜ KEMEK İÇİN HAZIRLANAN PLANLARDAN BİR PARÇA. TÜM OKULLAR DA KONTROLLÜ TEDBİRLER DAHADA ÇOĞALTILMALIDIR. OKUL İÇİ,İSTİHBARATIN İYİ ÇALIŞMASI SAĞLANMALIDIR. BEYNİMDE BÜYÜK BİR EĞİTİM MODELİ VAR ŞU AN ERKEN . ZAMANI GELENCE BÜYÜK PROJELERDE DİLE GELECEK. ZEMİN KAYGAN DAHA.
Bazen insanı o kadar sinirlendiriyorsunki yemin ediyorum akıl hastası olduğunu filan düşünüyorum.Sen olaydaki tecavüze uğrayan çocuğa bakmıyorsun da senin seçtiğin beceriksiz başbakan ve onun yalakaları zamanında olan bu sapıklığın ört pas edilmesini istiyorsun öylemi.Hay ben senin gibi müslümanın.Atın oğlum kendinizi bir yerden sizin yaşamanız bile haram zarar ziyan yemin ediyorum.ALLAH'ım bu AKP'yede sen ve senin zihniyetinden olanlara müsade etmesin tez vakitte bu güvendiğiniz lanet hükümetide yerle bir etsin.Bu haberde bile siyasi amöaç güden adam müslüman olamaz arkadaş.MÜSLÜMAN DEĞİLSİN!
olmayann bir organda proje olmaz
soN doKuz yıLda baYa BozuK işler olmaya başladı.heR nE hiKmeTse hamD oLsuN:)
maeşallah meaşallah müslüman gençlik geliyo arkamızdan :) haha
Eee kardeşim sen kalkar da 9-10 yaşındaki kız çocuğundan karı olur evlenebilirsin diye fetvalar veren sapık bir zihniyeti başa getirirsen bu olaylar daha çok olur.Ama ALLAH'ımdan diliyorum bu akp'yi ve onun iğrenç zihniyetini yer yüzünden silsin süpürsün tez vakitte.Yeter be ülke de kaos hakim oldu ulan bu nedir be.
KÜRTAJLA İLGİLENECEKLERİNLE YAŞAYANLARLA İLGİLENSİNLER KAÇ YILDIR İKTİDARDALAR ŞİMDİ BU GENÇLER DİNDAR GENÇLİKMİ OLUYOR ÖĞRETMENLER UYUYORMU HELE DİN DERSİ ÖĞRETMENİ DERSTE NELER ANLATIYOR ACABA NASIL HABERİ OLMAZ SÖYLİYCEK SÖZ BULAMIYORUM OKULLARA BOL BOL DİN DERSİ ÖĞRETMENİ ATAYACAKLARINA REHBER ÖĞRETMEN VE PSİKOLOK ATASINLAR
kürtajı bırak hayattakilere bak! daha geçen gene 36 kişinin tecavüzüne uprayanları bıraktılar cemaatçi irticadan atılmış asker vardı içinde akpli yönetici vardı içinde. kendine her şeyi mübah gören bu zihniyete dur deyin ahlakı kendi tekelinde gören bu zihniyete dur deyin.
devlet ne kadar ii bakıyormuş cocuklara görüyoruz işte
lut kavminin sapıklığına kuranın uygun gördüğü ceza belli bu çocuklar ihmal edilmiş bir kürtajın sonuçları ... hala vakit geçmiş değil
Öyle deme tecavüz de olsa doğsun.Sonra birde onlar tecavüz edecek.Sen devlet olarak kalkar tecavüzü desteklersen bu olaylar daha çok yaşanır.
Din Kültürü Öğretmeni çocukların yaşlarını uygun bulmuş herhalde Allah onun çocukları diyecem dinime sığmaz kendisine versin gerçi davranışından böyle şeylere meyil gözüküyorya Allah belanızı versinn
Ya şu haberleri düzgün okuyup da yorum yapın! Öğretmen tutanakla idareye bildirmiş zaten. İdare olayı ört bas etmiş, öğretmen de korkudan mı neden bilinmez üstüne gitmemiş. Tabi ki o da suçlu, hepsi suçlu.
NE GÜNLERE KALDIKYA YETER ARTIK ÇOCUKLARIMIZI BIRAK OKULA GÖNDERMEYİ SOKAĞA BİLE ÇIKARAMAZ HALE GELDİK PİS SAPIKLAR ALINDA KENDİ ŞEYİNİZİ Bİ TARAFINIZA SOKUN O.ÇOCUKLARI
Özlem hanım,bu olayı bir bayan değil erkek çocukları yapmış ama siz yine de hemcinsinize küfür ediyorsunuz, Ayrıca bir iddiada bulunacağım tüm türkiye genelindeki YİBO ların abartısız %60 ında bu vakalar var, derinlemesine araştırsınlar fazla bile çıkmazsa namerdim.Çünkü ne aile olarak ne de eğitimciler olarak çocuklarımıza cinsel eğitim vermiyoruz veremiyoruz ezbere yaşıyoruz arkadaşlar ezbere,toplumda gördüğümüz davranışlar yanlış bile olsa çoğunluk yaptığından doğru kabul ediliyor ve bir süre sonra alışkanlık oluyor,çocuğun kişiliği de bu alışkanlıklarla şekilleniyor. SAYGILARIMLA.....
Allah belasını versin;kör şeytanından bulsun sebep olanlar
allah belanızı versin büyükten küçüğünüze kadar,o yaştaki çocuklara kim önderlik yapmışta bu 10 yaşındaki çocuğa cinsel yaklaşımlarda bulunma cesaretini ve aklını göstermiş.!!
ÇOK MU ŞAŞIRDINIZ! EKRANLARDA SİZİ HİPNOTİZE EDEN 'ÇİFT TARAFLI' ,FEMİNEN, ERKEK MÜSVEDDELERİNE DUYARSIZLAŞMIŞSINIZ ARTIK. BU ÇOCUKLARIN MODEL ALDIKLARI İNSANLAR BÖYLE VE REYTİNG REKORLARI KIRIYORLAR.BUNLARI UZAYLILAR DEĞİL SİZ İZLİYORSUNUZ. KUŞUM AYDIN, F.ÜREK,DİVA,C.İPEKÇİ ..VB
hükümet,hükümet ne bok olursa hükümet nede olsa derdinizi dinleyen bır hükümet geldiya konuşursunuz ne oluyo be en ufak şeyde hükümet der oldunuz ekmek bulamz haldeyken nereydı bu hükümet karşıtları ha bır ıkıncısıde olum adamlar okullarda peygamberımızın hayatı olsun dıyo hurra şerıat gelıyo sokaga adamlar okullarda din kültürü dersi olsun dıyo hura ben müslümnaım dıyen adam şeriat gelıyo dıye sokaga adamlar ALLAH KORKUSU OLSUN DIYO sen vatandaş olarak dinsizliği istiyosun kusura bakma ama deveyı dıken insanı anladınız artık
BU OLAYA NE DENEBİLİRKİ YAZIK ÇOKK YAZIK, AL BU ÇOCUKLARI NASIL VE NEYLE EĞİTİRSEN EĞİT, AİLEDEN EĞİTİM ALMIYORSA HAFIZ DA OLSA ALİMDE OLSA BİR İŞE YARAMAZ, İNSANI ÇAĞA GÖRE EĞİTMDİKTEN SONRA BUNLARI ÇOK YAŞARIZ, AİDS OLURSUN DEMEYİP CEHENNEM KORKUSUYLA OLMAZZZ
Hay ağzına sağlık.
bu iş ceza vermekle olmaz sistemin bozuk benden olan herkez dürüsttür mantığını bırak bu yatılı okulun sorumluları gerçek suçlulardır anlayın bunu artık
nasıl bir ülkeyiz yazıklar olsun
allah belalarını versin bu yatılı okulun yetkililerinin ve allah çocuklarınada böle yaptırsın inşallah
BU TÜR OLAYLAR NEDENSE YATILI OKULLARDA VE YETİŞTİRME YURTLARINDA OLUYOR. BU KURUMLARI ENİNE BOYUNA TARTIŞMALIYIZ. KÜRTAJ YASAĞI KONUSUYLA BAŞBAKAN VE SAĞLIK BAKANININ O ÇOCUKLARA DEVLET BAKAR GAFLARI DURUMU DAHA DA İYİ İZAH EDİYOR.DEVLET BÖYLE BAKACAKSA HİÇ BAKMASIN.
bu habri cahilce bağıran ve 4+ .. bilmem ne aptalca yasasını savunan herkes okusun ve düşünsün. inşallah evlatlarının başına gelir de güzel ce bi kavrarlar ne demek istediğimi...
4+4 le ve oyverenlerle ne ilgisi var alakaya maydonoz, ayrıca senin evladına değil ama senin başına gelir inşallah , esas cahil sensin
Sen kalkar da 9-10 yaşındaki kız çocuğundan karı olur evlenebilirsin diye fetvalar veren sapık bir zihniyeti başa getirirsen bu olaylar daha çok olur.Ama ALLAH'ımdan diliyorum bu akp'yi ve onun iğrenç zihniyetini yer yüzünden silsin süpürsün tez vakitte.Yeter be ülke de kaos hakim oldu ulan bu nedir be.
chp zihniyeti... işte... modern oldular. fatih ü yü örnek almışlardır.
ne diyorsunuz siz. tartışmaya bile germem sizinle.
evet gerekirse çocuğuna bakamayan kürtaj yaptırmayıp doğurduktan intihar etmesini çocuğunda devlet tarafından bakılacağonı söylüyordu bazı yöneticiler.evet devlet heryerde olmasada bu şekildemi bakacak kisesiz ve bakıma muhtaç çucuklara.4 yıl dile kolay yurt idaresi uyuyormuydu hiçmi fark etmedi.idarecilik yapamayan bu yurt yetkililerini derhal görevden alıp en azından ihmalkarlıktan yargılayarak görevden el çektitrilip kapının önüne koymak lazım.
karma eğitimin dışlanması sonrası bunları çooooook göreceksiniz....imam hatiplerin erkek bölümleri yibolar...ooohhhh...tayyipte oralardan yetişmeye zten...
kızını karma okullara gönder de ona tecavüz etsinler o zaman...
Tecavüz çocuklarına sahip çıkan hükümet önce sen tecavüze uğrayan çocuklarına sahip çık.
dindar gençlik deyince de sen karşı çıkıyon? dinisiz gençlik de böyle oluyo. insan da allah korkusu olmayınca her naneyi yiyo afedersin...
yorumunuza şapka çıkarıyorum.
bu işler dindar nesil yetiştirmeyle çözülseydi cübbeli ahmet içerde olmazdı.birde çıkmışlar tecavüze ugramış kadınların çocuklarına devlet bakar diyorlar .önce tecavüze ugrayan çocuga sahip çıkın.televizyon hayatını bitırdiginiz ugur dündar ın kimsesiz çocuklar yurdunda tespit ettiği görüntüler ne çabuk unutuldu..
bu yattılı okullarda hep olur ama gel gör ki çılgın projelerle ilgilenenler geleceğimiz olan çocuklara bir okul yapmayı öğretmene iki kuruş para vermeyi nedense yapamadılar yuh olsun çocuklarımızı kurban seçen bozuk zihniyetlere
Böyle saçma bir durum mu olur, Dört yıl boyunca burada hiç bir idareci hiç bir yönetici, bu çocuğun ailesi, hatta öğrencilerden birisi dahi yok mu ki haberdar olsun da, olayı ta baştan ortaya çıkarsın, bu işin içinde bir iş var gibi sanki, imkanı yok böyle bir olay olacak ve dört yıl boyunca açığa çıkmayacak, bu olayın şimdiye kadar açığa çıkmamasının tek bir sebebi olabilir, tüm öğrenciler öğretmenler çalışanlar suçludur bir şekilde, ailede çocuğu atmıştır başlarından, çocukta bu olaya karşı ya korkudan yada baskıdan bir şekilde kaderine razı olmuştur.
Dört yıl boyunca zaten haberi olmuş idarecilerin ve öğretmenlerin. Haberi nasıl okuyorsunuz? Din Kültürü ve Ahlak B. öğretmeni olayı tutanakla idareye bildirmiş ama idare adli sürece götürmemiş. Demek ki Din K. öğretmeni de korktu olayı ilçe milli eğitim müdürlüğü, kaymakamlık ya da adli makamlara taşıyamadı. Herkes suçludur bu olayda, herkes cezalandırılmalıdır. Ama hangi adalet sisteminden bahsediyoruz ki biz suçluların cezalandırılacağını umalım!!!
Bu ne biçim okul yönetimi, ne biçim öğretmenler. nasıl olur da haberleri olmaz. yazıklar olsun..olan da tutanak tutup bırakmış . Çocuk bakmak ciddi bir iştir. Doğurmakla iş bitmiyor. çocuk istemeyene 3 çocuk yap diye dayat, kazara hamile kalırsa kürtaj yaptıramazsın de.Geleceğimiz daha da kötü olacak. Alahım sen aklıma mukayyet ol, sonumuzu hayır et...
5,5 YAŞ COCUKLARI OKULA GÖNDERİN DENİYOR BEN 50 YAŞINDA ANNEMİ ARIYORUM O COCUK NE YAPSIN ONDAN BİRAZ DAHA BÜYÜK OLAN COCUKLAR BU UFAKLIKTAN HER İSTEDİĞİNİ ALIYOR COCUK NE YAPSIN AİLE COCUGU HAFTADA ON GÜNDE BİR GÖRÜYOR AİLE NE YAPSIN KANUN CIKARDIK OLDUDA BİTTİ 4+4+4 HERKESE HAYIRLI OLSUN BENİM COCUGUM CAHİL KALSIN İSTEMİYOM
4+4+4 ile 8 yıl arasında ne fark var ki. nasıl bir bağlama yaptınız anlaşılır gibi değil. sap ile samanı birbirine katmıssınız. eğitim sistemini getirip, çocuklara cinsel tacize bağladınız ya helal olsun. bu tür sapıklıkları yapan bir sürü öğretmen öğrenci haberleri okuduk bugüne kadar. bilinmeyeni de vardır zaten ama hiç birisi 5+3 veya 8 yıllık veya 4+4+4 eğitim sisteminin suçu değildir. Allah korkusu olmayan insanlığın suçudur. Siz çocuklara din iman Allah Peygamber ahiret gibi manevi olguları öğretmezseniz insanın koyduğu ceza kanunları o kadar etkili olmayacaktır. Önce Allah korkusu ...
bağ var hem de bal gibi var... umarım çocuklarının başına gelir bağ olup olmadığını iyice anlarsın...
ne olursa olsun biz o medyadaki dizilere bakarsak daha çok görürüz böyle haberleri. eğitim sistemide ne olursa olsun.12 yaşındaki bir kız ergenlik çağına gelmiştir.başınıda kapatır.namazınıda kılar kimse karışamaz. imam hatipede gider düz liseyede gider kimse zorla yaptırmıyo. sizde bi bıraksanız şu yobazlığıda isteyen istediği gibi hareket etsin.
bugün itibariyle 18 yaşındaki adamda, 9 yaşındaki çocukta yatılı okulunda kalıyor..bu saçma sapan şey derhal kadırılıp, yaşıtlara göre yatılı sistem başlatılmalı.
yaşıta göre de olsa annesinin ve babasının attığı çocuğu el oğlu işte böyle bakar. biz de bir laf vardır ''el elin eşeğini türkü çağırarak ararmış.'' bu olay da böyle . sen çocuğuna yavruna değer vermeyip başkaları büyütsün dersen. işte bu şekilde büyür.normal büyüyeni çok az.
Bu çocuğun bu hale gelmesinde katkısı bulanları Allah c.c ye havale ediyorum. Rabbimiz bu çocuğu bu hale getirenlerin ibadetlerini kabul etmesin, tüm sorumluların hesabını mevla dünyada ve ahirette görsün..İmanla ölmelerine mevla izin vermesin..Allah c.c görüpte ilgili mercilere iletmeyene de bunun hesabını sorsun..Bu belaları görmezden gelenleri Allah helak etsin..Gerekli tedbirleri almayanları da mevla ebu cehile ihsan ettiği ölümü ihsan etsin..
Bütün kabahat anne ve babada.insan çocuğunu, yavrusunu daha o yaşlarda nasıl terkeder. hadi bu çocuğun anne va babası ayrı idi. ama ya diğerleri.anne babası ayrı olmayanlar da var. madem çocuk bakamıyacaktınız ne diye çocuk sahibi oldunuz.o yaştaki çocuklarını yanlarından ayırarak başka yerlere(yatılı gibi,yurt gibi) teslim eden anne ve babaları en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.bu olay gün yüzüne çıkan olaydır.ya gizlenenler. o kadar çok ki.devlet bu işe el koymalı.mümkün olduğunca bu yaştaki çocuklar bu tür yatılı ve yurtlu yerlerde kalmamalı.anne ve babalar çocuğunuz size fazla gelmesin
devletimiz bakıyo işte kürtaj serbest olsun doğursun diyor sayın başbakan ki böyle olsun çocuklar önce bunları başarın ancak boşa laf konuşursunuz bedava nasıl olsa...
bermal62 ''kürtaj serbest olsun doğursun'' bu cümle sana ait. ya kürtajın anlamını bilmiyorsun ya cümle kurmasını. kurduğun cümleye bir bak. yada kürtajın ne olduğunu ekşi sözlükten bak. yada cümleni kontrol ederek yeniden yaz.
evet size kesinlikle katılıyorum..az olur çok olur evladınız yanınızda olsun..
adamgibi sosyolog yada piskolog çıkıp cesurca bu olayların olmasındaki en önemli etkenleri açıklasalarda millet uyansa.
ihmali olan herkes başta bakan olmak üzeri tüm kişiler görevden alınsın.
arkadaş okul yönetimi felan neyse haklısın da bakan ne yapsın?
aman allahım iğrenç bir olay bunlar bu yaşta olursa vay haline bizim ülkemizin geleceğine....
duhan kardeş bu gün yüzüne çıkan olay. ya çıkmayanlar o kadar çok ki. gizliyorlar.anne ve babalar o yaştakiçocuklarınızı nasıl böyle yatılı yada yurt gibi yerlere bırakabiliyorsunuz anlamak çok zor. at başından gitsin mantığı. bu tür yerlerde yetişen çocuklara bir bakın. bir de anne babasıyla bir aile ortamı içinde büyüyen çocuklara bakın . farkı farkedersiniz.aile ortamından uzak yerlerde yaşayan çocuklar topluma da zararlı.
aynen serhat çok haklısın bu tip yurt gibi yerlerde malesef çok oluyor bu tip olaylar...
O yurdun ogretmenlerini ve gorevlilerini idam edeceksin onlar orada esek basimi???
gurbetciefendi : o cocugun babası sen olsan, bende cocugunu cezalandırsam, sana ne hocam ben de ööööleyim dersin. bi de artislik yaparsın.
Siirt'te olan olaya bunlar böyle böyle diyenler siz nasılsınız????
Öğretmen düşmanlarına gün doğmuş...
yibo larda bu tür olaylar cok fazla. burada öğretmenlere cok iş düşüyor. 4 yıl nasıl farkedılmıyor anlamıyorum. goz ardı edilmişse eğer gercekten felaket.
Diğer Haberler