Biber gazı öldürdü!

Polisin sıktığı biber gazından fenalaşan 31 yaşındaki astım hastası Çayan Birben kurtarılamadı.

Biber gazı öldürdü!

Fevzi Çakmak Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Yıldız Sokak'taki Abdullah Baştürk Parkı'nda önceki gece saat 23.00 sularında iki grup arasında kavga çıktı. Kavgayı ayırmak isteyen ve astım hastası olduğu öğrenilen Çayan Birben (31) olay yerine sevk edilen polisin gruplara müdahalesinde biber gazı kullanmasıyla fenalaştı.

[

](http://video.mynet.com/habervideo/Biber-gazi-oldurdu/1453740/)

Görgü şahidi Emre K. "Çayan'ın olay ile ilgisi yoktu. Polise (abi ben astım hastasıyım biber gazı sıkma) dediğini duydum, polis yine de sıktı" dedi. Biber gazının etkisi ile iyice fenalaşan Birben internet kafeye koşarak elini yüzünü yıkamak istedi. Burada kalbi duran genci olay yerine gelen ambulans ile ilk müdahale yapılarak Yalova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Haberi alan yakınları hastahaneye akın ederken Birben'nin beyin ölümünün gerçekleştiği haberi avukat Melike Kormaz'a bildirildi. Çanay'ın aynı zamanda yengesi olan avukat Melike Kormaz yaşanılan olayın sorumlularının adalete hesap vermesi gerektiğini belirterek, "Çanay herkesin gözü önünde ölümü izlendi. Astımlı olduğunu söylediği halde neden polisin bu denli şiddet uyguladığını anlamıyorum. Doktoru Emrah Uludağ ölüm sebebinin biber gazından dolayı olduğunu, astımlı olduğu için panik atak ile de hiper tansiyondan dolayı beyninde baloncuğun patladığını söyledi. Herkes adaletin karşısında hesap verecek." dedi.

ACILI ANNENİN AĞITLARI YÜREKLERİ DAĞLADI
Dört kardeşin en küçüğü ve ailenin tek erkek evladı olan Çayan Birben'in annesi Yücel Birben hastane bahçesinde polislere feryat ederek "Oğlumu benden aldınız. Çok çaresizim oğlum ne yapayım, sen söyle ben öyle yapayım Çayanım. Ne olursun beni çaresiz bırakma. İki tane dağlar bir araya gelse seni deviremezdi, iki tane polis seni devirdi oğlum." diye feryat etti.

Öte yandan bir yakınının cenazesi için Rize'ye giden baba Ahmet Birben yolda haberi alıp geri döndü. Bir ay önce kalp ameliyatı geçiren babaya oğlunun durumu uzun süre bildirilmedi.

Konya'da yaşayan dayı Müfit Haberal haberi alır almaz Yalova'ya geldiğini yaşananlar karşısında ne yapacağını şaşırdığını söyledi. Haberal, polisin müdahale tarzının vahşice ve vicdansızca bulduğu ifade etti . Haberal, "Bıçağın, silahın olmadığı bir kavgayı polis biber gazıyla durdurmaya çalışmış. Hasta olduğunu beyan ettiği halde üstüne basa basa biber gazı sıkmışlar. Şu anda yoğun bakımda zaten biliyorsunuz, beyin ölümü gerçekleşti. Sadece makineye bağlı olarak yaşıyor. Olayla ilgili yargı süreci başladı. Bu işin sonunu bırakmayacağız." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 153 yorum
Herhangi bir baltaya sap olamayıp son çare polisliği seçmek yerine,daha bilinçli polis seçimi yspılmalı.. benim çevremdeki polis arkadaşlar, nedense insanlarla diyaloğu bile olmayan garip insanlar.Meslek sahibi olamamış kişiler polis olmamalı. polislik bir meslek değildir çünki.. Meslek sahibi olsalar polis olmazlardı...Biber gazının da bir kullanma şekli var. sen dağdaki çobanı polis yaparsan böyle olur..
yüzde otuzu 4 yıllık yüzde 60 ı 2 yıllık üniversite mezunu bir teşkilatı çoban yaptın.Geçti son çare polislik dönemi, sen hangi yıldan kaldın.100000 kişide ilk 5000 ne giremezsen polis olamazsın. Zaten yüzbin kişide ilk beşbine girersen istediğin üniversiteyi kazanacak kapasitedesin demektir. Birşey bilmeden karalamak ne kolay değil mi? sen masterını doktoranı nerde yaptın acaba? Eminim en iyi ihtimalle lise mezunusundur..
sedo eleştiri yaparken çözüm ne onu da söyle, sizin gbiileri sıkıştılarmı dağdaki çobanı katarlar, emin olun dağdaki çobanlar sizde şerefli namuslu, haysiyetli insanlardır,kavga eden insanlar zor kulanarak ayrılır , bunun başka ayırma yöntemi yoktur, varsa söyle bilelim, ya gaz sıkarsın ya jop kullanırsın," beyefendiler lütfen kavga etmeyin" dediğni zaman insanlar kavgayı kesmezler sado efendi.emin ol polisler halk la en çok iç içe olan onlarla kaynaşan memur kesimidir,birde kendinizi çobanlardan büyük görme alışkanlığından vazgeçin,bu ülkede herkes eşittir, kimse kimseden üstün değildir..
sen balta olarak gel biz sana sap uydururuz merak etme.
sıkıştırmayın sedocuğu dağa kaçar sonra.
Yazık günah değil mi bu adama sizin abiniz arkadaşınız kardeşiniz olsa yine böyle düşünebilir misiniz?Polisi savunacağım diye insafsız olmayın hep birilerini savunma derdindesiniz hükümetin polisi diyemi yırtınıyorsunuz akpliler?
Polis niye sihirli değneğini kullanmıyor da gaz kullanıyor dimi? polis düşmanları yine iş başında, biz olmasak durumunuzz içler acısı zavallı muhalefet...
Gazın bir zararı yok canım, Sayın Bakandan iyi mi bileceğiz. Arkadasın hastalanacağı varmış hastalanmış. Sayın bakan eve gelen misafirlerine bile bu gazlardan sıkıyormuş kolanya lerine zararı yok hatat faydası var diye... Bence abartmayalım olayı...
AMERİKAN ASKERLERİNİN SAĞ SALİM IRAKTAN EVİNE DÖNMELERİ İÇİN DUA EDEN (NEWYORK TİMES ROPÖRTAJI)SAYIN BAŞBAKAN KENDİ VATANDAŞININ ÖLMEMESİ İÇİN DUA DEĞİL BU YAKLAŞIMLARI DEĞİŞTİRMESİNİ İSTİYORUZ MYNET YAYINLA LÜTFEN
Haydi saldır polise, haydii. Üzücü bir olay ama kusura bakmasın hiç kimse sıkışınca suçu başkasında aramayalım, hastalığın var ise girme kardeşim kavgaya. Polis; hakaret ve küfür yesin, dayak yesin, polis bıçaklansın, polis sakat kalsın, bombalansın, ensesinden vurulsun. Polisin anası babası yok ağlayacak, eşi çoluk çocuğu yok üzülecek, T.C. toprakları üzerinde bir tek sizsiniz insan, asker polis ne ki? robot! Birisi bıçaklanarak ölseydi orda, bu seferde polis kavgayı ayırmadı biber gazı sıkmadı olacaktı. kavgadan dolayı aşırı heyecan panik atağı tetikler ve tek suçlu biber gazıda olmayabilir.
sende hiç kusura bakma kardeşim polis gelecek ne bıçağın nede silahın olmadığı bir kavgaya biber gazı sıkacak ayrıca hastalığını beyan ettiği halde bunu ısrarla yapacak ve o gencecik evlat o gazdan ölecek sende gelip burda klavye cambazlığı yapacaksın yok öyle yağmaa.senin polisin gitsinde pkk propagandası yapanlara sıksın nerde o yürek sıkıyorsa böyle bişey yapsın tabi onların gücüde bizim vatandaşımıza yetiyor.. istanbulda suçsuz yere esnafın dükkanını yağmalayan camını penceresini indiren arabasını parçalayan bölücülere kimse dokunmasın kıytırıktan bir kavgaya biber gazı sıksın.daha neler..
olur ayşegül hanım bundan sonra polis kavga olaylarına giderken yanlarından doktorda götürsünler , kavga edenleri veya ayıralanları önce doktorlaar muayyaene ettirip sonra müdahele etsinler, şaka gibisin inanın, kim ister bir canın ölmesini, madem astım hastasısıın ne işin var kavganın içinde, astım hastalar8ı yolda yürürken bile nefessiz kalıyor, senin ne işin var güzel kardeşim o kavgada, üzülmemek tabi ki elde değil ama burda polisi suçlamak aptalca,bende polisi suçlayanlar ideolojik yaklaşıyor olayı,
şimdi her kez güzel nutuklar atmış ben olayı bilen biri olrak anlatayım ilk önce poliste bizim askerde bizim içimizden çıkıyo.kamu güvenliği sağlanırken ilk önce sahadaki sivil güvenliği bakılır bakılırken efriliğe yer yoktur jopta gazda akıllı kullanılır .arkadas hıc olayın ıcınde yokken gaz sıkılmıs hasta halınle zaten kaçmaya calımıs butun samımıyetımle soyluyorum.Türkiyemızde artık su kafayı bırakalım ''görülmez kaza demıyelım '' yarın aynısı sizin basınıza gelir
Bütün herkesi öldürün. Sadece Polisler ve AKP liler kalsın yeter..
Yahu kardeşim bu tip olaylar için biber, hardal vs. gibi tehlikeli gazlar yerine ne bileyim daha tehlikesiz başka bir gaz çeşidi yokmudur? Ayrıca artık polis ota boka gaz sıkmaya başladı, Nazi Almanyasımı burası kardeşim? Ayrıca yorumlarda gazı savunan bazı yorumcu kardeşlerim var, bir kere maruz kalsınlarda göreyim onların façasını.
polise silah kullanma iznini versinler sileh kullansın. gaz kullanmayacakta ne kullanacak. kendini nasıl savunacak polis. Poliste sonuçta insan.....
BU POLİS NE YAPSIN ASAYİŞİ SÜKUNETİ NASIL SAĞLASIN EN UFACIK BİŞEYDE POLİS YETİS POLİS İMDAT DEMESİNİ BİLİYORUZ GELSE SUC GELMESE SUC NE EMMEYE NE GÖMMEYE NASIL OLUCAK PEKİ GELMESE GELMEDİ GEÇ GELDİ DİYE SUÇLARIZ GELSE MÜDAHALE ETSE SUÇLARIZ GECEN GÜN TANIK OLDUM ADAM POLİS KAVGAYI AYIRIYOR DİYE POLİSE ANA AVRAT KÜFÜR ETTİ NE YAPTIYSA AYİRAMADİ BİBER GAZINI SIKTI NE YAPSAYDI DURDURMAK İCİN KURSUN YAGMURUNAMİ TUTSAYDI NASIL BİR ÇÖZÜM URETİRDİNİZ MYNET LÜTFEN YAYİNLA
ben maruz kaldım üstelik ben de astım hastasıyım üstelik öyle metal kutudaki gazlar değil bildiğin model 5 ti. eğitimde 2 kez maruz kaldım şuan hala hayattayım. bence her yazılan habere inanmayalım olayı birebir yaşayanlar bırakın yorum yapsın.
Haydi saldır polise, haydii. Üzücü bir olay ama kusura bakmasın hiç kimse sıkışınca suçu başkasında aramayalım, hastalığın var ise girme kardeşim kavgaya. Polis; hakaret ve küfür yesin, dayak yesin, polis bıçaklansın, polis sakat kalsın, bombalansın, ensesinden vurulsun. Polisin anası babası yok ağlayacak, eşi çoluk çocuğu yok üzülecek, T.C. toprakları üzerinde bir tek sizsiniz insan, asker polis ne ki? robot! Birisi bıçaklanarak ölseydi orda, bu seferde polis kavgayı ayırmadı biber gazı sıkmadı olacaktı. kavgadan dolayı aşırı heyecan panik atağı tetikler ve tek suçlu biber gazıda olmayabilir.
artık askerden önce güvendiğimiz polisimizin yetkilerini kısıtla ne jop kullanabilsin ne biber gazı nede silahını oldum olası ingilteredeki gibi yapalımda belindeki silahıda alalım sonra önüne gelen gitsin polis dövsün adamlar kendini koruyamasın tabiki biber gazı kullanacak
Allah Rahmet eylesin. fakat polis mevcut kavgayı dagıtmak için biber gazı kullanmıstır.. insanı öldürmek için degil...
ben polisim bıçaklı kavgaya biber gazı kullanmadan müdahale edebilecek erkekler varsa çıksın. bırakın boş edebiyatları. basın gündeme getirip tek savunma silahımız biber gazını da elimizden almak istiyorlar. 100km kovalayıp ateş açamadığımız kardeşimiz şehit oldu kayseride. şerefsiz basın bunu gündeme getirse ya.mynet ahaber yönetmenin yahudi mi açıkla hadi. yayınla 1 mesajımı da...
Cahil, cahildir.. Elinde klavye olan herkes yazıyor, hepimiz göreceğiz, raporu veren doktor adli tıpçı değil. Adli tıpta ölüm nedeni aşırı heyecanla birlikte tetiklenen panik atak ve yüksek tansiyonun olduğu çıkacak...Biber gazı kullanılmasaydı da birisi ölseydi bu seferde neden kullanmadı denecekti. Varsa rahatsızlığın girme kavgaya uzaklaş... Üzücü bir olay ama biber gazı olabilecek diğer ölümlerin önüne geçme maksatlı sıkıldı, Bu ölen kardeşimizi öldürmek için değil...Polise saldıran zihniyeti kınıyorum. Ayrıca Kayserdi deki ölen arkadaşımızın katilide bu zihniyettir...
KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE COP,BİBER GAZI,TAZYİKLİ SU, KELEPÇE VS. KULLANMAYA DEVAM. KİMSENİN ALNINDA RAHATSIZLIĞI YAZMIYOR. AYRICA RAHATSIZLIĞI OLAN KİŞİ KAVGAYI AYIRMAYA GİRMEZ. ÇÜNKÜ KAVGA EDEN KADAR O KİŞİDE ENERJİ HARCAR NEFESİ DARALIR YORULUR VS. İNSANLAR SIKIŞINCA KENDİ YAPTIĞINA BAKMADAN KARŞI TARAFI SUÇLAMANIN YOLLARINI ARIYOR.
polis hiç bir şey yapmasın sadece baksın herkes kendi işini görsün çünkü polis görevini yaptımı suçludur.Yapmazsa kafası rahat olur.
Polislere öncelikle insanlarla nasıl iletişim kurulabileceği öğretilsin hepsinde hizmet değilde kabadayılık var sonuçta bize hizmet için görevli memurdur bizim paramızla bize hizmet için varlar ama şimdi öyle mi para veriyoruz kendimizi onların keyfi dövmelerine bırakıyoruz sonrada kusura bakmayın bi yanlışlık oldu diyip gönderiyorlar
sen ödeme yapma hesap numaranı ver göndersinler alacağını.
polise ve devlete kini olan lar hemen böyle fırsatları değerlendirip saldırıya geçiyor dur ihtarına uymayana silah atınca vay silah kullanılırmı silah kullanmayınca kayserideki gibi vay niye kullanmadı cop kullanırsın niye biber gazı kullanmıyorsun derler o kadar iyisini biliyorsan gel sen yap hasta isen otur evinde baktın polis geldi çekil kenara o raya gelen polis biber gazı sıkmadan önce sağlık kontrolümü yapacak
çok güzel konuştunuz katılıyorum size yanlız genç e üzüldüm ailesine baş sağlıgı diliyorum
ağzına sağlık. herkes medya maymunu olmuş.
Ne halt etmeye gecenin 23 ünde bir astım hastası hemde kavga eden grubu ayırmaya çalıyormuş birde duyanı var şahit olmuş bir gözü açık polisi suçlayacakya oldu olacak birde adama tecavüz etti cop bilmem neyaptı deseydiniz öylesi insanlların bence zaten yaşama hakkı dolmuş boşverin poliside bırakında vazifesini tam tamına yapsın..
vatandasımızı polıs terorunden koruyacak bır bırıme ıhtıyacımız var.
senin gibi terorıstler olmasa....
mesela?dök eteğindeki taşları hapisteki başları mı kastediyorsun?
Allah belanı versin senin. hergün kavgaya gidiyorum hergün sagım solum çiziliyor silah kullanma cop kullanma bibergazı kullanma abicim alın yetkiyi çöpçü yapın bu ne laubaliliktir. lanet olsun senin gibi düşünen zihniyete bizim ailemiz çolugumuz çocugumuz yok mu? yoldan geçen vatandaşa mı kullanıyoruz biz bunları
vicdanınız kurusun ekipte sadece 2 kişiyiz 100-150 (10-15 kişilik de olsa fark etmez) kişilik kavgaya müdahale ediyoruz herkesin elinde sopa birbirine vuruyor ne yapacaz kenara geçi seyir mi edelim?
Habere bak hizaya gel Polisin biber gazından komaya girmiş,kolonyamı tutacaktı.?
Polis kadar kafanıza joplar düşsün be,kar yağsa onu bile polisten bileceksiniz.ahhh polisler bir gün grev yapsa anca o zaman anlaşılır ne kadar kıymetli oldukları da neyse,herşeyine laf atın,maaşına gazına, silahına, jopuna,ama lutfen o laf atan mahluklar dara gelince POLİS İMDAAT demesin lütfen.
polislerin küçük kavgaları bile ayırmaya gücü yoksa, biber gazı kullanıyorsa aldığı paralar haram olsun...
haklısın kardeşim..
polis olduğun nerden belli... çelik kuvvet, yunuslar dahil çoğu polis, gözüne güneş gözlüklerini takıp artist artist dolaşıp kızlara hava atmayı iyi biliyosunuz ama? ha bide orantısız güç kullanmayı!! siz ilk önce esnafa molotof atan, polislerimize taş atan pkk yandaşı eylemcilere o biber gazınızı sıkın sonra gelin burda ahkam kesin tamam mı!!
haram ediyosunda ki hakkın degil 10 kişi kavga ediyo git ayır çekilir sin köşeye izlersin burdanda yok ayıramıyosa haram olum bak gitttttt :)))
çelik kuvvetin ne olduğunu hala anlamış değilim.çevik kuvvete çelik kuvvet diyen birisinin bile polise yorum yapıyor olmasına acıyorum..en azından birazcık bilgin olsa
grhnycell..Arkadaşım önce polis olduğu isminden belli,bunu anlamak için yazdıklarından senin anladığını sanmıyorum bu bir.ikincisi, o artist değil çevikler var ya gece 2de bırakılıp 7de şubeye çağırıldığını bilirim.Belli ki senin polislerle alıp veremediğin var. ne var yani gözlük taktıysa... minibüs şoförü takar zabıta takar bi şey demezsiniz ama iş polise gelince susmazsınız.Ayrıca Polis in adı çıkmış rüşvet rüşvet diye. Halbuki bilmiyorsunuz neler oluyor diye memurluklarda.Emin olun Polisin önyargısı kırıldı ama vatandaş aynı kafada...
pkk ya gelince hiçbirşey yok.normal vatandaşa basın..ne günlere kaldık kendi ülkemizde
İşte tr denen ülkede "CAN" denilen şey allahın verdiği şey bu kadar "UCUZ" ..
o zaman terket CANIM GÜZELİM ÜLKEM TÜRKİYE' Yİ ...SENİN GÖZÜNDE TR DEYİP KÜÇÜMSEDİĞİN ÜLKEYE BİZ CANIMIZI VERİRİZ...her fırsatta kötüleyin bu güzel ülkeyi..inş bu topraklar senden ve senin gibi zihniyeti bozuk insanlardan kurtulur.
BUNUN NEDENİNİN PKK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜN MÜ HİÇ? AMA BEYİN YOK Kİ.... DEVLETİN TÜM İMKANLARINI DAĞA ÇIKMAYIN DİYE SİZİN İÇN SEFERBER ETTİLER,NANKÖRLER.... BEĞENMEYEN GİDER...
beğenmiyorsan başka ülkeye git.....
tr dediğin ülkeyi beğenmiyorsan 4 tarafta sınır kapıları var çıkabilirsin. ancak tr dediğine göre sen araziyi tercih edersin.
Senin gibiler yüzünden polisimin, askerimin canı yanıyor, bizim canımız yanıyor. Ne zaman defolup gideceksiniz. Gidin Kuzey Irak a orda daha rahat edersiniz
kardeşim nie canını sıkıon polisin cannı para bile etmio meydan ssize kaldı
Beğenmiyosan yol al ülkemi kirletme
YA BU ARKADAŞLAR KİMİ NERDEN KOVUYORLAR. BURASI HERKESİN.
POLİSİN BİR BİBER GAZI KALDI UĞRAŞIN BAKALIM ONUDA ALABİLİRMİSİNİZ ELİNDEN.
HER ŞEYE MÜDAHALE ETMEK ŞART DEĞİL,BİRAZ SABIR,VE İNSANLARIN FİKİRLERİNE SAYGI... BIRAK AÇIKLAMASINI YAPSIN... SANA ZARARI NE.... SUÇ İŞLERSE ALIRSIN KİMLİK BİLGİLERİNİ TUTARSIN TUTANAĞINI ,GERİSİNİ MAHKEME YAPSIN.
bu toplumda herşeyi kabullenmiş bir vatandaşı çiziyorsun, yani acizi! biz aciz değiliz ve hakkımızı almasını biliriz sen o gazı yememişin,keyfin keç ağa!! ortamın iyidir, mutlaka,bir ellerinde gazı kaldığını söylediğine göre ya yandaş ya'da polis ailesisin biz kimsenin zarar görmessini istemeyiz,toplumda herkes eşit, önemli olan eşitlik ve kanunların herkese uygulanışı,beni merakmı ettin yazımdan araştır bak ben kimim???
polis medya yuzunden ne hallere dustu reytıng ugruna ne hallere dusuruluyor yazık sızın habercılıgınız bu kadar ıste... arkadas polıs yetkısını asmadıgı surece sorun yok burdada devletın verdıgı gaz kullanma yetkısını kullanmıs kavgayı ayırmak ıcın ; polıs olaya geldıgı zaman gaz kullanabılır bu durumu polıs degıl olaydakı bu vatandasımız gozetecek cunku polıs her kavgada arkadaslar gaz kullanacagız destur varmı dıye soramaz degılmı ıyı aksamlar saygılar
POLİSDE ASKERDE BU ÜLKENİN İNSANI BUNLAR DIŞARDAN GELMEDİ. GÖREVLERİ ASAYİŞİ SAĞLAMAK BUNUN İÇİNDE ELİNDEKİ İMKANLARI SONUNA KADAR KULLANIR. BUNDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. HABERLERDE GÖRÜYORUZ, TAŞLARLA SOPALARLA BİLMEM NELERLE POLİSE ÖYLE BİR SALDIRIYORLAR Kİ. VATANINI SEVEN KENDİ POLİSİNE ASKERİNE BÖYLE SALDIRMAZ.
aslında bırakacak polis yicek millet birbirini bakalım ozaman ne yazacaksınız anlayamıyorum. polis kadar başınıza taş düşer inşallah ya. ayıp beee
arkadaş; jop kullanırsın, jopu eleştirirler, gaz kullanırsın gazı eleştirirler, silah kullanırsın eleştirirler. sonrada kayserideki kaçan arabayı 70 km nasıl durduramadın derler. ya ne yapalım bir bilen varsa söylesin onu yapalım. çok bilen varsa gelsin polis osun bizlerede öğretsin. tapi ayda 240 saat artı ek görevden zamanı kalırsa. bilip bilmeden yorum yazanları saygıyla anıyorum ...
bluearmy mısın nesın oyturdugun yerden ötmesi kolay senin kardesın meslektasın sehıt oluyomu bı tarafınız sıkıstıgında polıse gelmeyı bılıyorsunuz ben desenı anıyorum merak etme
bizlerde bu bluearmy denen şahısı saygıyla anıyoruz.Belliki polisten yediği neyse onu çıkaramamış,şehit polis haberine bile sevinen bi şahsiyetsiz,yorumlyarını takip ediyorum,hep bi gocuntu var üzerinde,polis dedinmi bir tarafına birşey batıyor belliki.
bızde vatandas olarak senı saygıyla anıyoruz emın olabılırsın
KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE COP,BİBER GAZI,SİLAH,SOPA,TAŞ KULLANMAYA DEVAM. ÇOK BİLEN VARSA GELSİN. AKIL VERMESİN.
POLİSE GİDECEĞİZ TABİ AMA GİDİYORUZ DİYE ÖLMEK ÖLDÜRMEK GEREKMİYOR KİMYACI. ÇOK YANLIŞ YAKLAŞIM.
yanı sımdı benım anlamadıgım nokta bu mılletın polisle ne alıp veremedıgı var kavga var dıyelım kı polis ayırmadı deseler kıyamet kopar neden mudahele etmedın ederse neden ettı gaz kullandı neden kullandı kullanmasa ayrı bır suc ne yapması lazım bılmıyorum.herkes yasalara gerektıgı sekılde riyayet ederse emın olun kı polisle karsılasmazsınız
AKMOLA ARKADAS ASTIM SORUNU OLAN INSAN O ORTAMA NEDEN GIRIYOR?? POLIS O AN MÜDAHALE EDIYORSA SIVIL INSANIN ORDA NE ISI VAR;SIMDI BÜTÜN SUC POLISE MI KALACAK;BAK ARKADAS POLISDE ANA KUZUSU ISINI YAPIYOR EN AZINDAN ASAYISI SAGLAMAYA CALISIYOR: POLISE DIRENMESELER HERSEYI YAKIP YIKMAK YERINE DEVLETIN KANUNLARI GEREGINCE PROTESTO EYLEM YAPILSA BIBER GAZI KULLANMAZ POLIS: BU SAHIS ORDA POLIS VARKEN NEDEN MÜDAHALE EDIYOR SEN ONU HIC DÜSÜNDÜNMÜ??
ide hacı millet kavga ediyo ortalık elialtı önce hepsini toplayıp doktor raporu aldırıp sonra hadi tekrar başlayın deiyp mi ayıracak madem hastasın ne işin avr kavgada adam gibi dur efendi efendi
Yorumunda haklı olabilirsin ama astım hastaları için biber gazı ciddi problemler doğuruyor. Bu nedenle polisin müdahale ederken bunuda dikkate aalması lazım. Astım hastası olan adamcağız ayrıca kavganın içinde de değilmiş, kavgayı ayırmaya çalışan bir kişi. Bu yüzden hayatını kaybetmesi çok üzücü olur sanırım.
hıc beddua etmedım ama aynısı senınde basına gelsınde adam olasın bıraz.
Kardeşimize allahtan rahmet diliyorum bugün beyin ölümü gerçekleşti.Yalova devlet hastanesinin yanında otuyorum.Emniyet müdürü açıklama yaptı biz herkese gaz uyguluyoruz bunu abartmayın.TURKİYEDE YAŞAMAK BU KADAR UCUZMU ?
silah kullanmayacaksın gaz kullanmayacaksın adam ne yapacak lütfen ayrılın mı diyecek astımsa uzaklaşacak bence oda kavga ediyordur ayırma bahanesi yalandır
maymami sen hiç kavga ayırdınmı?? ben bir keresinde kavga eden arkadaşlarımı ayırırken bacağımdan yanlışlıkla bıçaklandım.. eğerki bu haber polis şehit oldu haberi olsaydı.. burada Allah rahmet eylesin den başka yorumda olmazdı.. yazık!!
sonuçta bu kavga terör yandaşlarının yaptığı eylem değilki ne demek biber gazı bu olayda polis suçlu ayıracaksan gir araya ayır yada bırak gaz kullanma yazık olmuş allah rahmet eylesin
Bu haberler polisin elini kolunu bağlamak için yapılıyor. Allah hastaya şifa versin inşallah ama polisin elini kolunu bağlamaya çalışanlarında belasını versin. Emniyetin bu oyunlara gelmeyeceğini umuyorum
Biber gazı yasal işkencedir.Biber gazı suçlu suçsuz ayırmaz.Suçluya da suçsuza da yapılırsa yapılsın bir cezalandırma yöntemi olmuştur.Türkiyede bağımsız mahkemeler hariç hiç kimse ya da kurumun(idari cezalar hariç) başka kişi yada kuruma ceza verme hakkı yoktur.Bir an önce yasaklanmalıdır.
ALLAH RAHMET EYLESİN.... POLİS DAHA EĞİTİMLİ,DAHA BİLİNÇLİ OLMALI VE DAHA SABIRLI DAVRANABİLMELİ.. POLİS ARKADAŞLAR ŞÖYLE BİR GEÇMİŞE BAKIP KENDİ ÖZELEŞTİRİLERİNİ YAPMALI... BU VATANDA YAPILAN PROTESTO VE EYLEMLERİN ODAĞINDA POLİS YOK,HER ŞEYE BÖYLE MÜDAHALE ETMEK GEREKSİZ... POLİSLER BU UYGULAMALARLA HALA NEFRET TOHUMLARI EKİYORLAR... SONRADA KALKIP BİZİNEDEN SEVMİYORSUNUZ DİYE SORUYORLAR... VATANDAŞ İÇİN NEREDEYSE POTANSİYEL TEHDİT GİBİ DAVRANIYORSUNUZ...
Astım hastasıda kavga etmesin abi
yok be olurmu polisler insan degil biz robotuz:) adamlar taşlı sopalı bıcaklı saldırsın polislere polisler dursun beklesin dimi bizim ki can degil sanki bunu bende anlamıyorum
bluearmy arkadas duzgun ınsanın kavgada ısı ne sacmalamıssın ıyıce :)
blue misin nesinn Polis heryerde polis sen merak etme, ama sen ve gibilerinin borusuda burda ötüyo bakk
borunuz duzgun aklı basında ınsanlara otuyor sıkmıyor degılmı doguda guneydoguda panzerlerın arkasına kedı yavrusu gıbı gızlenıyorsunuz.ama buyuksehırlerde efendı ınsanlarla ugrasmak kolay.
Madem hastasın uzak durucaksın beyefendi. polis çağrılan bir olayı sen neyine güvenerek hallederim diyorsun. polis geldiğinde tek tek kimseyi sağlık kontrolünden geçirecek değil. gelişi güzel gaz sıkılmaz adı üzerinde gaz bu yayılır. yemiyorsa uzak durucaksın. neden polisten kaçıyorsun kafeye gidiyorsun. Hani sen sadece ayıran MASUMDUN. Zarar görünce hepiniz masumsunuz zaten. Buda senin hayattaki şansın. Yargı yolu açık.
inş senin öz kardeşin bu durumdan daha beter ola allah sana bu günleri gösterir zihniyeti bozuk adam
sen neyinle konuşuyorsun arkadaş.. insanmısın sen. çocuk can çekişiyor. Olayı bilmiyorsun yorum yapıyorsun
alp 110 çükümle konuşuyorum konuşucaksan sanada uzatayım. klass capulcu adam olsan capulcu olmazdın. memleket guderi.
çocuk ben hastayım diyor sıkıyorlar yüzünü yıkamaya izin vermiyorlar.bir insanın hayatı bu kadar ucuzmu.oysa sinir krizi geçiren bir vatandaş bir polise tokat atsa ortalık ayağa kalkıyor.polis masum bir insanı öldürüyor herkes susuyor.bu polisler kendi çoçuklarının yüzüne nasıl bakıyorlar yada bakacaklar.bu ülkede polise adalet ceza vermez.ama inşallah yüce yaratıcı bu polislere ilahi adaletin cezasını verir inşallah o polislerinde çoçukları bir gün hiç uğruna ölürler.o acıyı yaşasınlarkı insan hayatının ne olduğunu anlasınlar.emin olun o polisler övünerek anlatırlar çoçuğun nasıl öldürdükleri
olay yerindemiydin. çok emin konuştunda.
Ya polis zaten hükümetin paralı askeri oldu.Bunların yaptığı adalet değil kendi egolarını tatmin etmek başka bir şey değil zaten.
POLİSİN BU MÜDAHALELERİNİ ANLAMIYORUN,GÜVENLİK ALIN, MÜDAHALE ETMEYİN EMİN OLUN HİÇBİR SORUN OLMAYACAKTIR. TERÖR ÖRGÜTÜ EYLEMLERİ DIŞINDA MÜDAHALE GEREKLİLİĞİ YOK BENCE,POLİS ORTAMI VE OLAYLARI BÜYÜTÜYOR VE BENCİLCE DAVRANIP BEKLEMEMEK İÇİN MÜDAHALE EDİYOR....
dynamic kardeş sen internette oyun oyna polisi eleştirmen için ya polis olman yada ortalama bir polisin meslek hayatındaki 25 yıldaki bir gününü yakından izlemen lazım.Eğer fırsatın yoksa gel ben seni bi kavga anonsuna götüreyim Elinede bir cop bir biber gazı vereyim emin ol biber gazını kullanırsın copuda artık ne istiyorsan onu yaparsın .Nabzın kaç buçuk atıyor kendin ölçme fırsatı da bulmuş olursun sayemde anladın mı dynamic2313?
polis olarak katılıyorum dynamic2312 ahh öle çekilsem köşeye millet gibi kavgayı izlesem yorulmasam süper olur ama olmuyo bu gün sen böle yazıyosun ya öle bşey olsun aldıgınız param haram ayırmıyolar izliyolar dersin amaç polisi eleştirkmek senin
mudahele etse suc etmese suc herkese malzeme..senin kafan yerinde değil galiba istersen gel polisle yer değiş bak bakalım terör olayları dışında mudahale gerekiyomu gerekmiyomu öğretsinler sana daha söleyecek çok şey var ama anlayamazsın sen..
Bencilce davranıp beklememek için müdahale ediyor öyle mi tamam o zaman polis gelsin müdahale etmesin millet bir aranın kafasını kırsın gözünü çıkarsın bıçaklasın öldürsün sakat bıraksın geriye kalanları da polis toplasın, biraz mantıklı davranın nerede gördün sen müdahale edilmeyen bir kavgada yaralanmadan birinin çıktığını, aslında haklısın polis kavgaya hiç gelmeyecek sana göre polisin yapması gereken ölüye tabut, diriye zabıt tutacak.
SRANGER ARKADAŞIM,BEN POLİSİN OLYLAR NEDENSE GENELDE BİTTİKTEN SONRA MÜDAHALE ETTİĞİNİ GÖRÜYORUM,KANUNİ YÜKÜMLÜLÜK VE SARTLARINIZ ZOR ANLIYORUM AMA,BAK BURADA BİLE FEVRİ DAVRANIP TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜNÜ ORTAYA KOYUYORSUN,SENİN MİTİNGDE YAPABİLECEKLERİNİ KESTİEMEMEK ELDE DEĞİL,SANA KALSA,AL BİR UÇAKSAVAR TÜM MİTİNG ALANINI TARA. KARŞINDAKİLER DÜŞMAN DEĞİL ARKADAŞIM,İNSAN İNSAN,SADECE TEPKİSİNİ DİLE GETİRİYOR.SENİN HAKLARINI DA SAVUNUYOR, AMA ANLAYANA...
Polis arkadaşlar kendi açılarından haklı olabilir.Ama görüntüsü olan uygulamaları bir kez daha izlesinler.Etrafına bela olan,kendilerini çok uğraştıran insanları yakalayınca ekstra şiddet uygulamıyorlar.Ancak sadece basın açıklaması ya da oturma eylemi gibi pasif eylemlerde bile abartılı uygulamalar yapıyorlar. Kendi haklarını da savunan memurlara bile yaptıklarını gördük.Sanki özel kinleri varmış gibi davranıyorlar.Polis terörü estiriyorlar.Böcek ilaçlar gibi,insanların gözünün içine içine gaz sıkıyorlar.
Münir bey % 100 hatasız olmuyor tabii kii yanlışlarda olabilir ancak şu bir gerçek sivilden bir vatandaşta aynı olaya müdahale etse aynı şeyler yaşanır.Karşınızda normal sakin bir gurup yok kaldı ki gurup içerisinde bile farklı zihniyetler var yorumları okuduysanız ne demek istediğimi anlarsınız Asla polisin amacı gaz sıkayım da öldüreyim degil gurubu dagıtayım olay olmadan herkes işine baksın şeklindedir.
valla kusura bakmayın ama polıs bıber gazını gerektıgı ıcın kullanıyor ve kullanırkende bunun astımı varmı bunun kalp pilı varmı dıye arastırma yapacak halı yokya madem astımı var o zaman neden kavgaya karısıyor herkes adam gıbı dursun kımse o zaman ne cop yer nede bıber gazı,kavgayı ayırmasa da bırılerı bıcaklansa hastanelık olsa yada olse bu seferde polıs gorevını yapmıyor olayları seyredıyor dersınız ,bence polısımız cok sabırlı bıle ben olsam varyaaa
ABD de haberlerde izlemişsinizdir.Yamyam adam başka bir adamın yüzünü çiğniyor resmen yiyor. Polis ne yaptı jop yada gaz yada elektro şok vermeden direkt silahla vurdu. Vuran polisler Kahraman ilan edildi. Bizde böyle bir olay olsa idi polisimizin davranışı ne olurdu... Elinizi vicdanınıza koyun da konuşun bence kesinlikle silahla vurmazdı, bir şekilde etkisiz hale getirirdi. Şimdi kalkmışız polisi cahil etmişiz, cani etmişiz, iş bilmeyen yapmışız vs. vs. Türk Polisi işini en yapan teşkilatlardan birisi olmakla beraber insan yaşamına kendi hayatı pahasına önem veren merhametli bir teşkilattır.
polis gaz kullanmasi jop kullanmasin silah kullanmasin kendini savunmasin varmi boyle bir sey ya kimsenin polisten korktugu yok avrupada amerikada polis dedinmi millet korkuyor daha bugun sirf kaciyor diye adama kursun yagdirdi tek bir polis yatin kalkin bu ulkenin polisine dua edin
helal...
capooz sözüm sana kavgaeden orayı burayı yakan yıkan adamın hakkı yok varsada ben kaldırıyorum yat uyu hadi
AZİZ SEKMAN sen nasıl beyinsin arkadaşım polis,kuvvet kullanmadan ,vatandaşında hakkını gözeterek hareket etmeli,iyi gaz versin ,su sıksın silah kulllansın 'ki!!! istediğinde kullanıyor sakın bana cevap verirken yanlış şeyler yazma sana ispatlı yazarım çünkü bildiğim var!? Amerikadan bahsediyon sende oranın uşağımısın yoksa polis korkusu olsun diyosun ama sana birşey diyeyim orada, polisi denetleyen ve yanlışı sonrası,işinden eden birim var onuda biliyormusun bu acaba bizde varmı ? yoksa tam tersi koruyormu?? AZİZ SEKMAN.BEY BİLGİ VER AMA YALAN OLMASIN..
Diğer Haberler