Erkek çocuğuna cinsel istismara 17 yıl!

Erzurum’da 11 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunan bir kişi, tutuklu yargılandığı Erzurum Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 17 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

11 Mayıs 2012 15:43
PAYLAŞ
TWITTER

Cinsel olayı 3 Aralık 2009 günü Gölbaşı semtinde meydana geldi. İddiaya göre, 11 yaşındaki erkek çocuğu Ö.H.’ye cinsel istismarda bulunan Adem A., ailenin şikayeti üzerine yakalanarak gözaltına alındı. Çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi’nde tutuklanan Adem A. hakkında Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğun nitelikli cinsel istismar’ suçundan 20 yıla kadar cezası istemiyle dava açıldı.

Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan Adem A., 11 yaşındaki Ö.H.’yi birden fazla boş araziye ve kulübeye götürerek ‘çocuğun cinsel istismar’ suçunu işlediği gerekçesiyle 17 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, aynı davada tutuksuz olarak yargılanan Metin B. hakkında ise ‘çocuğun nitelikli cinsel istismar’ suçundan beraat kararı verirken, ‘hürriyeti tahdit’ suçundan 3 yıl bir ay hapis cezasına çarptırdı.

İHA

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir