Öğretmene öldüresiye dayak

Öğretmen tartıştığı bir kız öğrencinin yakınları tarafından sopayla öldüresiye dövüldü.

Öğretmene öldüresiye dayak

Samsun’un Bafra İlçesi’ndeki Kızılırmak Lisesi’nde görev yapan Beden Eğitim Öğretmeni Suat Salim Güner, evinin önünde, daha önce okulda tartıştığı bir kız öğrencinin yakınları tarafından sopayla öldüresiye dövüldü.

[

](http://video.mynet.com/habervideo/Ogretmene-olduresiye-dayak/1449121/)

Yüz ve çene kemiklerinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar meydana gelen öğretmen hastanede tedavi altına alınırken, Kızılırmak Lisesi’ndeki öğretmenler, olayı protesto etmek için bugün sevk alarak derse girmedi. Olaya karışan 2 kişi gözaltına altına alındı.

Bafra’da yaklaşık 500 öğrencinin eğitim- öğrenim gördüğü Kızılırmak Lisesi’nde Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Salim Güner, iddiaya göre yaklaşık 2 hafta önce astım hastası kız öğrenci G.Y. ile derse girmeme konusunda tartıştı. Astım hastası olduğu için beden eğitimi dersine girmeyen G.Y. eve gitmek istedi. Öğretmen Güner ise öğrenciye eve gitmemesini, ders boyunca yanlarında durmasını söyledi. Eve gitmekte ısrar eden kız öğrenciyi öğretmen Güner azarladı.
Okul çıkışı G.Y.’nin olayı anlattığı annesi Habibe Y. okula gelerek öğretmenle tartıştı. Ardından da polise giderek, öğretmen Suat Salim Güner’in kendisine saldırdığını öne sürüp şikayetçi oldu.
**KIZIN DAYISI, ARKADAŞLARINI TOPLAYIP SALDIRDI**
Bu gelişmeleri öğrenen kız öğrencinin dayısı 30 yaşındaki Cemil K., iddiaya göre yanına arkaşlarını da alarak öğretmen Güner’in evinin önünde bekledi. Cemil K. ve arkadaşları, eve gelen öğretmene sopalarla saldırıp vurmaya başladı. Öğretmek kanlar içinde yere yığılınca da bırakıp kaçtı. Yüz ve çenesinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk ve şişlikler meydana gelen öğretmen Suat Salim Güner, Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, dayı Cemil K. ile saldırıya karıştığı öne sürülen arkadaşı 34 yaşındaki Ramazan B.’yi gözaltına aldı.
**ÖĞRETMENLER DERSE GİRMEDİ**
Olayın duyulmasının ardından Kızılırmak Lisesi’nde bulunan 80 öğretmen derse girmeyerek olayı protesto etti. Öğretmenler hep birlikte Bafra Devlet Hastanesi’ne giderek sevk aldı. Öğrenciler ise bir süre lise bahçesinde bekledikten sonra evlerine gitti.
**İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: SALDIRIYI KINIYORUZ**
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora ilçeye giderek konu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cora, olayın neden kaynaklandığının araştırıldığı ve 2 saldırganın gözaltına alındığını belirterek şunları söyledi:
"Beden Eğitimi öğretmeni arkadaşımız dün akşam evinin önünde öğrencisinin velileri olduğu iddia edilen 4- 5 kişi tarafından sopalı saldırıya uğradı. Öğretmenimiz hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde yüz ve çenesindeki kemiklerde çok sayıda kırıklar oluşmuştur. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk, şişlik ve yaralar görülmüştür. 3 dişi kırılmıştır. Şuuru açıktır. Saldırganlardan ikisi yakalanmıştır. Eğitim camiası olarak üzgünüz ve bu saldırıyı kınıyoruz. Olayın neden kaynaklandığını araştırıyoruz."
Diğer saldırganların arandığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi. (DHA)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 187 yorum
ya bu ülkede herkes masum herkes suçsuz, suçlu kim. ben inanmıyorum bu haberin kaynağıda öğretmen yada öğretmenin arkadaşları değilmi. ya tam tersiyse. ögretmen kıza asıldıysa. yada öretmen kendini bir .... sandıysa.? olamazmı. öğretmen arkadaşlarada duyrulur edebli görevini yapana kimse bir sey etmez.?
şimdi ben buradan sana küfretsem bu senin şu yazıyı yazarken bunu hak ettiğinimi yoksa benim terbiyesizliğimimi gösterir evet tüm öğretmenler mükemmel değil ama şı yazınla belkide çocuğunu okusun diye gönderdiğin öğretmeni sapıklıkla itham ediyosun
vicdan sahibi ol saçmalama
Cahil insanlarla uğraşmak zor.
çüüüşşş artık sende hazır fırsat sallıyon ayıp yaaaaa.yazdıklarına bi bak.ögretmenler her daim edebli görev yaparlar.sende edebli yazılar yaz
edebli ve görevini layıkıyla yapmaya çalışanlara maalesef günümüzde daha çok saldırıyorlar.Gelinde bir gün öğretmenlik yapın bakalım.ne kadar sabredebileceksiniz?Durum çok değişti artık.
bırak öğrenci çıksın dışarı dışarda başkalarıyla gönül eğlendirsin 1 yıla kucağına çocuk alsın siz de adını koyun. meb okulları bu hale getirdi Allah belasını versin eğitimi bitirenlerin
bu hükümet baştayken devlet kurumunda çalışmak eğitiminiz ve konumunuz ne olursa olsun en iğrenç şeydir! yeşilkartlı on çocuklu iseniz zaten cahil olduğunuz için muhtemel akp ye oy veren gruptasınızdır ve değerlisinizdir.
ben size bu olayın sonucunda neler olacağını söyliyeyim: Sevk alıp Milli Eğitimi protesto eden öğretmenler hakkında soruşturma açılır. Saldırganlar serbest bırakılır bu kadar
Korkarım haklısın kardeş.
HAKLISIN....
Arkadaşlar bu bakandan sonra ne veli ne de öğrenci bizi takmaz oldu...yeminediyorum kahvehaneler okullardan daha disiplinli...
Durum aynen öyle.Arkadaşımıza katılıyorum.Böyle giderse okullarda şiddet çok daha fazla artacaktır.Kimse de önleyemeyecek.Tabi ki başarısızlıkta...Tam bir kaos.
net cevap. maalesef gerçek aynen böyle :S
Bende öğrenciyim ve bir öğretmene bunu reva görenleri kınıyorum. Eğer o öğretmen o kıza tamam git deseydi kız evi yerine başka yere gidip başına birşey gelseydi bu sefer bu cahil aile yine bu öğretmene gelip nasıl okul saatinde sen kızımı gönderiyorsun der yine saldırırdı. Çok üzücü. Başta bir insana hele ki bir öğretmene bunu laik görmek insanlık dışı. Çok utanç verici.
Bende öğrenci annesiyim ve sözlerinize katılıyorum, gençliğin saygısı kalmadı öğretmene ve büyüklerine ve eğer bir öğrenci öğretmenine saygı duymuyorsa bunda aile suçludur.bu olaydada öğrenci ve aile suçlu öğretmen ne demiş dersi izle demiş öğrenci derse sağlık sebebi sonucu katılamıyorsa bir kenara çekilir derse katılan arkadaşlarını izler oynayarak değil izleyerek öğrenmeye çalışır.fakat kimbilir kafasında neler vardı hastalığını bahane edip dersden çıkıp başka yerlere gidecekdi gençler biraz saygılı olun öğretmenlerinize
milli eğitim bakanı çıkıp biz kalabalık bir camiayız böyle şeyler normal derse bu olayların olmasını garipsememek lazım.
velilerde kusur bulmuyorum başımızda öğretmen düşmanı bir bakanımız var
Yumurta atana 5 yıl istenir... Öğretmenden fedakarlık beklenir.
malesef öğretmeni şamar oğlanına çevirdiler. özelliklede son 10 yıldır herkesin dilinde moda olmuş öğretmenler çalışmıyor.keşke öğretmenine sahip çıkan sağlık bakanı gibi bir bakanı olsaydı milli eğitimde .malesef bakan beyin bir demecinde 2 damla kan ve 2 yumrukla bişey olmaz doğru ya öğretmeler nasıl olsa kemal sunalın filmindeki mazlum.allah aşkına 20 yıl önceki öğrencilerin başarı,davranış,ahlak durumuyla şimdiki öğrencilerin durumu çok farklı.neden acaba moda söz öğretmen suçlu.başka suçlu kimse de yok sanki
Allah belanızı versın sızın ne dıyım .Öğretmen Doktor noluyoruz ya Türkiyenın aydın ınsanlarına kalkan bu cahil elleri kırmayan Başımızdaki en büyük cahillere sesimizi duyuramadıktan sonra bunların sonu gelmez
arkadas anlamadığım dayak yiyen doktor da öğretmende hiçmi suç yok.insanlar durup durduğu yerde mi dövüyolar saldırıyolar yani..vallaha zaten bizim memlekette hırsızın hiç suçu olmaz.
öğretmenleri toplum nezdinde etkisizleştiren, onları küçük görüp aşağılayan, öğretmenleri kamuoyunda sürekli yan gelip yatan, az çalışan, işe geç giden bir topluluk olarak lanse eden zihniyetler bunların sorumlusudur. AKP iktidarından önce hizmetlinin iki katı maaş alan öğretmen bugün ilkokul mezunu hizmetliden daha az maaş almaktadır. 700 binlik eğitim ordusuna sesleniyorum. Eğer siz ve aileniz, çevreniz, eşiniz dostunuz bunları bize layık gören bu zihniyete oy verirseniz bunları yaşamayı hak ediyorsunuz demektir. Unutmayın ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. İlk seçimde cevabı verin.
ne alaka? gözünüz hizmetcinin maaşında çakallar. onlar kadar çalışsanız daha ne olur.
dinçer öğretmen düşmanıdır molla olursan sever ancak
Türk tarihinde mollacılık mı var cahil git şahların ülkelerine bak
zavallı öğretmenim.az kalsın canından olacaktın.iyileştiğinde birde soruşturma geçireceksin öğrenciyi azarladığın için.üstelik seni bu hale sokan hayvan sürüsü elini kolunu sallaya sallaya dolaşacak.vah öğretmenim vahh
yasadigim olaydan lise dőnemimde okuldan kacis arkadaslarla sinemaya gitmistik yillar őnce múdúr mavini sinif arkadasim kiza aynen sőyle yapmisti. múdúr mavini kiz őgrenciyi odasina cagirir lise 2 siniftan kiz arkadasimin gőgúslerini tutarak okuldan kacis sinamaya gidersin der gőgúslerini sirayla 45 dakika boyunca tutan múdúr muvini zil caldigi icin birakir. kiz eve kosar annesine anlatir. kizin abisi múdúr muavinini tam 45 kursunla őldúrdú. suc kimde múdúr muavinindemi yoksa sinemaya giden kiz őgrencidemi yorumu size birakiyorum
ne alaka...
Böyle bir şey olacağını zannetmiyorum.Nasıl olsa adam ölmüş,kendini savunacak bir durumu yok ya meydan geniş at atabildiğin kadar.çamur at izi kalsın. Ha Belki de olmuştur.Her meslekte binde bir de olsa çıkabilir.Ama sapla samanı lütfen karıştırmayalım.
konuyla ne alakası var şimdi adam sapıkmış her meslek gurubunda olabilir..
öğretmen yanlış yerde dayılık yapıyor kızın bir bafralı dayısı olacağını hesaba katmamış.kız öğrencinin astım veya farklı sebebi olabilir sen hiçbir sebeple öğrenci dersten çıkmasın diyerek kapıyı kilitleyemezsin.öğrencinin dayısına yazık şimdi ceza alacak.
"sen hiçbir sebeple öğrenci dersten çıkmasın diyerek kapıyı kilitleyemezsin" mi? Dingonun ahırı mı okullar? Kanunla yönetilen resmi kurumdan söz ediyoruz. Herkes kurala uyacak. Marsta mı yaşıyorsun sen? Asıl "ÇIK, GÜLE GÜLE SERBESTSİN" diyemezsin. Öğrenci gitsin; kaza yapsın ölsün, parkta tecavüze uğrasın, bir suça karışsın.. O zaman ne dersiniz aceba? "Okul niye sahip çıkmadı? Çocuklarımızı kime emanet ediyoruz biz? Niye izin vermişler gitmesine? Bunun hesabını kim verecek bize?" falan filan. Ya sen okul okumadın (ki cahilliğinden öyle anlaşılıyor) ya da vay senin okuduğun okula!
bakana göre öğretmenler yatıyor, vatandaşa göre öğretmen yazın 3 ay kışın 15 gün yatıyor, bu kadar horlanan başka bir meslek yoktur herhalde, herkes doğru bi'öğretmenler yanlış, yazıklar olsun..
yalan de..öğretmenler toplantısı olur saat 15 te okul biter ama toplantıyı 15 e kadar bitirmeliler okul tatil. resmi tatiller, yaz tatili, kış tatili, aldığınız paraya haram bulaşıyor milletin gözü kalıyor, öğretmen bunun üstüne ikidebi rapor alır çocuklar eve tatil.ondan sonra MEB okullarında başarı düşük derler, yha çocuklar 6. sınıfta adını yazabiliyor diye sevinir olduk...
öğretmenlik mesleği hiç olmadığı kadar ayaklar altına alındı son zamanlarda. öğretmeninin değilde velinin yanında olan bir bakanımız oldukça daha da kötü olacaktır. ee ne de olsa velilerin oy potansiyeli daha yüksek!
ybilen belliki hiç bi şey bilmiyorsun madem bu kadar rahatsa buyur sende öğretmen olo tabi kapasiten varsa
bir öğretmeni bu hala getirmişlerse bu işin altında muhtemelen başka işler vardır mesala hocanın kıza sarması felan veyada ağza alınmayacak sözler vardır ki bu hala gelsin kimse sebebsiz yere başını belaya sokmaz
sen olayı biliyormusun ne kadar rahat yargısız infaz yapıyorsunuz öğretmeni tanıyorum olayın aslını da öğrendik öğrencileri de şahit ama her ne hikmet se öğretmene suçu yüklemeye devam bu dönemde suçu atanın suçu ispatlaması yerine suçlananın kendini aklamaya çalıştığını görüyoruz olayı kınıyoruz
öğretmene kaldıranların elleri kırılmalı tabiki hak etmeyen öğretmenlerimiz doktor öğretmen görev yapan tüm insanlara yapılan saldırıları kınıyorum bana göre kanun boşluklarında kaynaklaniyor yapanın yanına kar kaliyor devletımız bu konuda bir caydırıcı kanun çıkarsın
bu ülkede öğretmenlik de yapılmaz.e mille eğitim bakanı sana ne diyeyim.harcadın lan öğretmenleri
GEÇEN 3 KİŞİ DOKTORU LİNÇ ETTİ SERBEST,2 KİŞİ ÖĞRETMENİ DÖVÜP DÖNER BIÇAĞIYLA YARALADI SERBEST,BU ÖĞRETMENİ DÖVENLER,DE MUHTEMELEN SERBEST, HALA HALKIMIZI KORUYACAK CAYDIRICI CEZALAR ÇIKARILMADI NEDEN
Milli Eğitim Bakanı neredesin sen ?? sütle uğraşacağına bayramlarla uğraşacağına Öğretmenleri hatırlasan onları adam yerine koysan yoksa öğretmen insan değilmi senin nazarında??? BU OLAYI NEFRETLE KINIYORUM ... SENDİKALAR VE BAKANLIK SAHİP ÇIKSIN ARTIK
vallahi onu bunu bilmem lisede de aynı üniversitelerde oldugu gibi hocalar derslerini anlatıp gidecek.yoksa bu olaylar ilelebet devam eder.hocalarımdan özür diliyorum ama gerçekten haddini aşan ögretmenler maalesef çok var.
Halen dayak dayak yiyen ögretmen suçludur diyen ögretmen ögrencisine asılmıştır gibi terbiyesizce şeyleri söylen mehmet vicdan 76 denen mahlukatı kınıyorum
ONDAN SONRA ÖĞRETMENLERDE FEDAKARLIK BEKLE, BU HALE DÜŞÜREN BAKAN DAHİL HÜKÜMETE YAZIKLAR OLSUN
bırak öğrenci çıksın dışarı dışarda başkalarıyla gönül eğlendirsin 1 yıla kucağına çocuk alsın siz de adını koyun. meb okulları bu hale getirdi Allah belasını versin eğitimi bitirenlerin
bakanımız sadece bakan.tirene baktığı gibi bakan istemiyoruz!!!!
tebrikler eğitimden sorumlular grtirmiş olduğunuz sisteme birbakın avrupaimi yoksa doğu blok sistemimi ahkem kesiyordunuz şimdi ne yapıyorsunuz öğretmenler doktorlar sivillerin dövülüp tartaklandığı devir başladı gigkiniz çıkmıyor bu ülke ne bunalımlar atlattı ama böyle birdönem yaşanmadı (İNATLA HİÇBİRŞEY ÇÖZÜLME HELE TOPLUMSAL OLAYLAR ASLA DEMEKKİ SİZDE ŞİDDETTEN HOŞLANIYORSUNUZ ANLAMINA GELİR GÖZ YUMDUĞUNUZ İÇİN.ÖRNEK ÜLKE OLMAMIZLAZIMİKEN ÖRNEK ALINAN YÖNETİM ÜLKELERİNE BİRBAKIN FARKINE YAZIK BAŞAKANEDİYEYİM İNSAN OLAN ANLADI
Geçen hafta döner bıçağı ile öğretmenin ellerini doğrayan ve iki parmağının hissiyatının kaybolmasına neden olan kişiler serbest bırakılmış büyük ihtimal bunda da aynı şey olur.
olayı sonucunu ben size söyleyim çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı olacak. görün bakın bu kanunlarla bu nizmalarla sittin sene bi halt olmaz..
Derse mazeriti olduğu halde itirak edemiyo olması okul dışına çıkmasına musade ediliyo anlamına gelmez ki..? o saatte derste olmalı okulda olmalı... eve gitmesine izin verse yok yazması gerekecek... eğer yok yazsa bu seferde onun kavgası olurdu sanırım... yazık.. kızın okumaya niyeti yok belli ki...
"Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır." M. Kemal ATATÜRK-1923. Bu bakan ( trene ) anlar mı bunu birgün acaba?
nerde onda o kapasite.
Yazıklar olsun... Son bir ayda kaçıncı kez öğretmene şiddet olayı duyduk, duymadıklarımız da cabası. Öğretmenler şamar oğlanına döndü; önüne gelen yükleniyor. Öğretmenler hakarete mağruz kalıyor, taciz ediliyor, tehdit ediliyor, dövülüyor hatta öldürülüyor... Ve inanın bunların çoğunun basına yansıması engelleniyor. Ders saati içinde her öğrenciden öğretmen sorumludur, o kızı öğretmen velisinin izni olmadan eve gönderse sonra kızın başına kötü bir şey gelseydi sorumlusu yine öğretmen olacaktı. Anlayamıyorum insanlarımızı...Umarım bu son olur, gerçekten çok üzüldüm...
Ömercik Dinçercik kına yakıyordur !
bakan açıklamasında ''öğretmende suç'' der mutlaka.....
yok canım dayak değil sevgi eksikliği, sütten zehirlenme değil alerji, şehit değil kelle, gemi değil gemicik, zam değil güncelleme, çiftçi değil provakatör, terörist değil köylü, öğrenci değil terörist... hepimiz meeee zaten...
Siz Anca kınarsınız zaten. Nasıl bir hükümetsiniz bilmem allah belanızı versin. !
bakan dinçer bu tür haberler sizi mutlu ediyordur kesin hatta yarın bir gün öğretmen kanı aktıkça kendimi daha bi mutlu hissediyorum diye demeç verebilir şaşırmayın sağlık bakanı da doktora atılan tokat bana atılmıştır derken eğitim bakanı neyse
öğrenciyi bırak gitsin diyen arkadaşım öğrenci ders sürecinde okulda bulunması gerekir sınıfta ya da etkinlik halinde olmasa da okul bahçesi dışına çıkamaz güvenliği okul sorumluluğundadır yolda birşey olsa kim sorumlu olur sadece velisi gelip alabilir
HOCAAA ADAM OLACAKSINIZ ADAM OKULDAN Bİ ÖĞRENCİ BAŞARILI ÇIKAR BEN YAPTUIM DERSİNİZ OYSA EN AZ YÜZDE 50 BAŞARI OLMASI GEREKMİYOMU BAKAN AÇIKLAR BİLMEM KAÇMİLYON ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE SINAVINDA SIFIR ÇEKTİ EEE ÖĞRENCİ AZARLA VELİYİ KORKUT OYARLAR ADAMI....HASAN AKARSU ---EMET ---KÜTAHYA
Öyle ahkam kesmekle olmuyor.Gel de öğretmenliği siz yapın bakalım ne kadar dayanabileceksiniz.Başarı konusuna gelince öğrenci nasıl olsa geçiyoruz çalışmaya ne gerek var diye düşünürse başarı bekleyebilir misiniz?Şu anda sınıfta kalmak geçmekten zor.Daha çooook başarı düşecektir böyle öğretmen düşmanlığı körüklenirse.Ve öğretmenlik böyle ayaklar altına alınırsa.yine de öğretmenler görevlerini fedakarca fazlasıyla yapmaya çalışıyorlar.Böyle düşünenleri şiddetle kınıyorum.çok yazık.Unutmayınız ki bir ülkeyi yüceltecek öğretmenlerdir.
önce sen bir adam olsan. sıfır çekenler bu kız gibi okumak istemeyip her fırsatta dersi nasıl sabote etsem öğretmeni nasıl canından bezdirsem derdinde olanlar. bu öğrenciler maalesef çok fazla dünyanın en iyi öğretmenlerine özel ders verdirtsen yine sıfır çeker bunlar emin ol
sen yüzde 50 başarı bekliyorsun ya,biz senden hiçbir halt beklemiyoruz.havayı israf etme yeter.
ögretmen dogru söylemiş kızda astım varsa ders boyunca derste duracaksın demiş kız eve giderken başına bir şey gelse suçlu yine öğretmen olur yapanın yaptığı yanında kalır adamlar ceza almaz savcılık bırakır yapmadık derler biter öğretmene ve egitim camiasına sahip çıkalım egitimsiz toplum frensiz direksiyonu bozuk araca benzer egitim şart
Diğer Haberler