Ölmek üzereyken bulundu! Yer: Sivas

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bir çöplükte ölmek üzereyken bulunan köpek özel bir veteriner kliniğe kaldırıldı. Köpeğin tedavisi tamamlandıktan sonra sahiplendirilemezse barınağa gönderileceği öğrenildi.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde açlıktan ölmek üzereyken hayvansever tarafından çöplükte bulunan köpek gerekli bakımları yapılarak yaşama döndürüldü.

Sivas'tan Şarkışla ilçesine giden Tolga Erdem, ilçe çöplüğünde ölmek üzere olan kangal kırması cinsi köpeği gördü. İlçe merkezine giden Erdem, Şarkışla Belediyesi'nden yardım istedi.

Çöplüğe gelen belediye ekipleri ölmek üzere olan köpeği alıp ilk müdahalesini yaptıktan sonra Sivas'a özel bir veteriner kliniğine bıraktı.

Köpeğin bakımlarını yapan Veteriner Hekim Atilla Dulkadir, köpeğin kendilerine geldiğinde durumunun çok kötü olduğunu gerekli bakımlarını yaptıklarını söyledi.

BU HALE NASIL GELDİ?

Dulkadir, "Bize geldi zaman çok kötü durumdaydı. Aşırı derecede su kaybı vardı. Geceden beri sıvı takviyesi yapıldı. Durum gayet iyi. Nabız, solunum gibi bulguları yerine geldi. Diğer köpekler tarafından baya hırpalanmış. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar var. Köpeğin bu hale düşmesinin sebebi açlık. Sağolsun hayvansever bir arkadaş buldu, bize getirdi. Gece misafir ettik. Kene, bit, pire gibi hayvanlar ciddi zararlar vermiş. Durumu şu an iyi. Sabah yemek yedi ve su içti" dedi.

İYİLEŞTİKTEN SONRA SAHİPLENDİRİLEMEZSE BARINAĞA GÖNDERİLECEK

Dulkadir, köpeğin iyileştirildikten sonra isteyen olursa sahiplendireceklerini, aksi takdirde hayvan barınağına yönlendireceklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Beyaz tüylü, Mavi gözlü İnstagramda like aldırabilecek bir canlı olsaydı sahiplenen olurdu da, bu garibimin yüzüne bakmazlar :(((
Kainatta insandan daha tehlikeli yaratık kim olabilir ki !
hayvanlasmis insan
Muhtemelen yaşlandığı için sahibi götürüp oraya atmıştır. Orada ölsün de çöpçüler alsın diye. O hayvan yıllarca dost bildiği sahibine hizmet etti veya dostluk etti ama karşılığı bu oldu. Vicdansızlık başka bir şey değil. Benim de süs köpeği diye tabir edilen bir köpeğim vardı, yıllarca baktım, sonra yaşlandı ve kulübesinden çıkamaz oldu ama ben yine de yemeğini ve suyunu vermeye devam ettim ve bir gün kulübesinde öldü. Tıpkı bir insan gibi alıp götürüp güzel bir yere gömdüm. Hayvan da olsa bana arkadaş olan bana güvenen bir canlıya bunu yapmak ona karşı son görevimdi.
Yiğidolar sahiplenir. İnanıyorum.
gaddarlar nasıl kıydınız şu yüz ifadesine bakın hayvanın Allah belanızı versin
duyarlılık göstern hayvansever kardeşimizden ALLAH razı olsun..iyi ki böyle merhametli insanlar var..
Bir Şarkışlalı Olarak Söyluyorum... Şu Hayvanları Dövüştürüp Dövüştürüp Götürüp Belene Atmaktan Ne zevk Alıyorsunuz?
soyadın gibi erdemliymişsin tolga kardeş allah razı olsun sevabın büyük
İSTANBULA TRANSFER EDİLEBİLİR Mİ İNSAN BİR İLETİŞİM BİLGİSİ YAZAR
Ah canım içim acıdı ya
abi sevgilisinden ayrılmış
dünyada enderde olsa iyi insanların varlığına tanık olduk
Bu haberi anasayfadan verdiğiniz ve hayvan dostlarımızın mağduriyetlerine duyarlı olduğunuzu için TEŞEKKÜR EDERİM MYNET.
merhamet etmeyene merhamet edilmeyecektir.
türkiyede canlı olmak zor
Haytap iyi ki varsın. Keşke butür dernek sayısı çoğalsa insanlar duyarlılaşsa.. Dünya güzelliklerle dolsa
ver 1 lt süt arkasından tavuk ciğeri zıpkın gibi olur
vatandaştanda veteriner arkadaştan allah razı olsun köpeğe yaptıkları iyiliğin karşılığın mhakka alaçaklardır allah razı olsun bu insanlarımıza insan olduğunu hatırlattıkları içinde benden allahın duaları üzerlerine olsun allah,tan devamını dilerim hayvanlara iyi bakalım ama ilk önce insan olalım kardeşce bu dünyada yaşamayıda bilelim din irk dil renk gözetmeden kardeşce yaşamayıda bu vesileyle duyuralım dedim allah,a emanet olun
yazık ya insanın içi acıo
Bence her hafta takip edilmeli iyileşme süreci ve burada haber yapılmalı inşaallah iyileşirse.
allah razı olsan kimlerin yardımı desteği olduysa
Bölgeye terkedilen köpeği o bölgeyi sahiplenen diğer köpekler istemedi tabi ki, sonuçta hayvancağız bu duruma geldi. Neyse ki iyileşiyor, umarım barınağa gönderilmez.
:((((((((((((((((( KEŞKE DEV BİR ARAZİM VE BÜTÜN SAHİPSİZ HAYVANLARA YETECEK YERİM PARAM OLSA .... KEŞKE TÜM KİMSESİZ İNSANLARA EVSİZ BARKSIZ AÇ KALAN ÇOCUKLARADA .... KEŞKE KEŞKE BU DÜNYAYI HİÇ SEVMEDİM YAŞANMIYOR BÖYLE
:((((((((((((((((( KEŞKE DEV BİR ARAZİM VE BÜTÜN SAHİPSİZ HAYVANLARA YETECEK YERİM PARAM OLSA .... KEŞKE TÜM KİMSESİZ İNSANLARA EVSİZ BARKSIZ AÇ KALAN ÇOCUKLARADA .... KEŞKE KEŞKE BU DÜNYAYI HİÇ SEVMEDİM YAŞANMIYOR BÖYLE
Diğer Haberler