Rize'de fıkra gibi olay!

Rize’de alabalık çiftliği işleten Mustafa Memoğlu, yaylaya götürmek için at sırtına yüklediği jeneratörü çalıştırınca korkan hayvan kaçtı.

Rize'de fıkra gibi olay!

Sırtında çalışan jeneratörle yakıt bitene kadar koşarak kaçan at, 3 saat süren çalışmaların ardından başka bir yaylada nefes nefese bulundu.

[

](http://video.mynet.com/habervideo/Rize-de-fikra-gibi-olay/1455872/)

Çamlıhemşin İlçesi’nde dilden dile dolaşan ve fıkralara konu olabilecek olay Ausor Yaylası’nda yaşandı. İsviçreli bir grup turist, elektriği ve yolu olmayan Koçdüzü Yaylası’nın üst kesimindeki yayla evinde geçirecekleri bir hafta için bölgede alabalık çiftliği işleten Pazar İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili ve Sahil Köyü Muhtarı Mustafa Memoğlu’ndan yardım istedi. Memoğlu, bunun üzerine Ausor Yaylası’ndan 3 saatlik yaya yolu mesafede bulunan Koçdüzü Yaylası’na götürmek için jeneratörü atının sırtına yükledi.

Ancak Memoğlu, jeneratörün çalışıp çalışmadığını atın üzerindeyken denemeye kalkışınca olanlar oldu. Sırtındaki jeneratörün çalışmasıyla ürken at koşmaya başladı, kısa süre sonra da gözden kayboldu. Bunun üzerine çevreyi aramaya başlayan Mustafa Memoğlu ile yakınları, sırtındaki jeneratörün yakıtı bitene kadar koştuğu sanılan atı yaklaşık 3 saat sonra bir başka yaylada nefes nefese buldu. Jeneratör de at sırtında İsviçreli turist kafilesinin kalacağı yayla evine götürüldü.

BİRAZ FIKRA GİBİ OLDU

Jeneratörü at sırtına yüklemeden çalıştırıp denemeyi unuttuğunu anlatan Memoğlu, "Atın sırtına yükledikten sonra '3 saatlik yola jeneratörü götürsek çalışmazsa ne olur?' diye düşündüm. Atın üzerinde çalıştırınca da hayvan ürküp kaçtı. At gözden kayboldu, biz de düştük yollara. Yolda yaşlı bir teyzeye rastladık, 'Buradan at geçti mi?' diye sorduk. Teyze bize, 'At görmedim ama ötelerden ses çıkaran bir şey hızla geçti' dedi. Yakıtı bittikten sonra jeneratör sustu, at bir yerde durdu. 3 saat aramadan sonra atı nefes nefese bulduk. Karadeniz’de fıkra gibi olaylar çoktur. Bu da fıkra gibi oldu ama yaşanmış gerçek bir olay" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Eğer bu olaya güle biliyorsanız insanlığınızdan şüphe duyarım... Haberi okudunuz aklınıza, atın çektiği korku ve ızdırap geldiyse, içinizden bir yerlerde acı çektiyseniz o zaman dünyanın daha güzel bir yer olabileceği umudu halan vardır...
ÇOK ÖZÜR DİLERİM, YA HEP BU BÖLGEDENMİ ÇIKAR BÖYLE ŞEYLER...BUNLARINKİ BİLİNÇLİ SHOW....DİKKATLE İZLEYİN OLMAYACAK YARIŞLARDA, MEDYADA, ÇETECİLİKTE, SPORDA, UYUŞTURUCUDA, SANATTA, HEP BUNLAR VAR...PES BE KARDEŞİM....BIRAKIN BUNLARIDA ALIN TERİYLE HELALİYLE NASIL GEÇİNİRİZ ÖNERİ GETİRİN....ASPARAGAS TÜRÜ KOMEDİLERLE MİLLETİ OYALAMAYIN...TUZUNUZ KURU HERHALDEKİ BÖYLE ABUK SABUK İŞLERİ GÜNDEME GETİRİYORSUNUZ.
aklına gelene karışamamda yazarsan iş hakaret oluyor.yöremin insanın yarışta,medyada,sporda sanatta az da olsa hadi bi de çete işinde vardır.ama uyuşturucu dediğin iş yöremin insanında asla olmayan şeydir.
arkadaşlar...bu adam birde ticaret ve sanayi odası başkan vekili ve de sahil köyü diye bir yerinde muhtarı..aslında seviye belirleme sınavı (SBS)na bu ve bunun gibilerinde tabi tutulması lazım..bana kalırsa şu anki zekası muhtarlık ve başkan vekilliği için uygun değil...
ne ukala adamsın..
Okalı bir küfrü fazlasıyla hak ediyorsunuz ama neyse... O jeneratörü senin sırtına bağlayıp çalıştırmak lazım... O atında bir canlı olduğunu ne zaman farkına varacaksınız...
ha ha ha ha ha ha :) haberi okuyunca gülmekten gözümden yaş geldi!! karadenizlilerin zekasına hayranım :)))
İyiki yakıt azmış zavallı at çatlardı yoksa:)
yaw ata yazık be nasıl ödenir onun hakkı.
YA TAM BİZM İNSANIMIZA YAKIŞIR YAAA. YERDE İKEN DENEME ATIN SIRTINDA DENE JENERATÖRÜÜÜ. HAY ALLAHIM NE GÜLDÜM AMA
At bu komedyanın neresinde ? Ona değinen hiç yok ne yorumlarda nede haberde... Akıl fukaraları o atın çektiği korku ve işkence bir gün sizden çıkar....
hey gidi amca,aklını nerede kaybettin sen?...
Bu haberi okuyupta gülenlerin atın üstünde jeneratörü çalıştıranlar kadar aklı yok.Ne cahilsiniz ya...
O JENERATÖRÜ BEN OLSAM ATA GÜLEN HERKESE BAĞALRDIM Kİ; ATA GÜLENLER BU KOMİK DURUMDAN MAHRUM KALMASINLAR BİZZAT KENDİLERİ YAŞAYIP DAHA ÇOK GÜLEBİLSİNLER DİYE...VİCDAN YOKSUNLARI AKIL FUKARALARI ASIL SİZİN GİBİLERE GÜLMEK LAZIM CAHİLLİĞİNİZE...CAHİLDEN KORKACAKSIN BU DÜNYADA HERŞEY BEKLENİR CAHİLDEN!
at jenaratörle çalışıyomuş:))
at dizel bitene kadar durmaz artık.
helal olsun bu temellere kendileri gülerken
tam karadeniz işi
türk insanı işte ..
sazan milletimiz hemen zıpladıbu fıkra senelerdır anlatılır mynet haber ekibi haber bulamadı bunu yazdı nekadar gereksiz varsa yorum yaptı
olan gariban ata olmuş, yazık hayvancağıza çatlayabilirdi...
Allahım yarabbim habere mi güleyim yorumlara mı hepsi bi alem!
Şaşılacak bir şey değil TÜRKİYE burası aklına gelmeyenin başına geldiği yeryüzündeki tek ülke burası.
at mı :)
Diğer Haberler