Rize'de fıkra gibi olay!

Rize’de alabalık çiftliği işleten Mustafa Memoğlu, yaylaya götürmek için at sırtına yüklediği jeneratörü çalıştırınca korkan hayvan kaçtı.

11 Haziran 2012 15:50
PAYLAŞ
TWITTER
Rize'de fıkra gibi olay!

Sırtında çalışan jeneratörle yakıt bitene kadar koşarak kaçan at, 3 saat süren çalışmaların ardından başka bir yaylada nefes nefese bulundu.

Haberin videosu için tıklayın...

Çamlıhemşin İlçesi’nde dilden dile dolaşan ve fıkralara konu olabilecek olay Ausor Yaylası’nda yaşandı. İsviçreli bir grup turist, elektriği ve yolu olmayan Koçdüzü Yaylası’nın üst kesimindeki yayla evinde geçirecekleri bir hafta için bölgede alabalık çiftliği işleten Pazar İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili ve Sahil Köyü Muhtarı Mustafa Memoğlu’ndan yardım istedi. Memoğlu, bunun üzerine Ausor Yaylası’ndan 3 saatlik yaya yolu mesafede bulunan Koçdüzü Yaylası’na götürmek için jeneratörü atının sırtına yükledi.

Ancak Memoğlu, jeneratörün çalışıp çalışmadığını atın üzerindeyken denemeye kalkışınca olanlar oldu. Sırtındaki jeneratörün çalışmasıyla ürken at koşmaya başladı, kısa süre sonra da gözden kayboldu. Bunun üzerine çevreyi aramaya başlayan Mustafa Memoğlu ile yakınları, sırtındaki jeneratörün yakıtı bitene kadar koştuğu sanılan atı yaklaşık 3 saat sonra bir başka yaylada nefes nefese buldu. Jeneratör de at sırtında İsviçreli turist kafilesinin kalacağı yayla evine götürüldü.

BİRAZ FIKRA GİBİ OLDU

Jeneratörü at sırtına yüklemeden çalıştırıp denemeyi unuttuğunu anlatan Memoğlu, "Atın sırtına yükledikten sonra '3 saatlik yola jeneratörü götürsek çalışmazsa ne olur?' diye düşündüm. Atın üzerinde çalıştırınca da hayvan ürküp kaçtı. At gözden kayboldu, biz de düştük yollara. Yolda yaşlı bir teyzeye rastladık, 'Buradan at geçti mi?' diye sorduk. Teyze bize, 'At görmedim ama ötelerden ses çıkaran bir şey hızla geçti' dedi. Yakıtı bittikten sonra jeneratör sustu, at bir yerde durdu. 3 saat aramadan sonra atı nefes nefese bulduk. Karadeniz’de fıkra gibi olaylar çoktur. Bu da fıkra gibi oldu ama yaşanmış gerçek bir olay" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir