Sinirlerine hakim olamayan asker ateş etti!

Suriye sınırında güvenlik önlemlerini arttıran askerin, mayınlı alandan Türkiye’ye giriş yaptığı iddiasıyla vatandaşlar ile tartıştıktan sonra ateş açması sonucu 1 kişi yaralandı.

İddiaya göre olay şöyle gerçekleşti; Suriye sınırında alarm durumunda bulunan ve Mehmetçik, Tahtalı ile Doğançay köyleri arasından Suriye’den bir grup kaçakçının Türkiye’ye giriş yaptığını tespit etmesi üzerine operasyon başlattı. Sınıra 3 kilometre mesafede durdurulan gruptakiler ile askerler arasında tartışma çıktı. Vatandaşlar, kendilerinin kaçakçı olmadığını Suriye’den gelmediklerini iddia etmesi ve yaşanan tartışmanın alevlenmesi üzerine bir asker 3 G piyade tüfeği ile tartıştığı ayağından özürlü A.Ö'ye ateş açarak ayağından yaraladı. A.Ö’nün Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırılmasından sonra yaralının yakınları hastaneye akın etti. Sert tartışmalar yaşanması üzerine hastaneye asker ve polis takviyesi yaptı. Yaralının yakınları kendilerini hastane dışına çıkarmak isteyen güvenlik güçleri ile sert tartışmalar yaşandı. Polis, yaralı yakınlarını sakinleştirdi.

Olayla ilgi soruşturma sürdürülüyor.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
eline sağlık asker
Suriyeden kaçanı ayağından değil, alnından vurun. Çünkü silah alıp ger dönecek ve kandi askerine kurşun sıkacak. Biz nasıl kendi askerimize kurşun sıkanı düşman sayıyorsan onlarda suriyenin düşmanlarıdır.
Yazık olmuş Mehmetçiğimize .Teröristi vurmak yasak demediler mi acaba ona ta başta.
hay saolasın asker ama eksik yapmışın işini bi kaçını bitireydin.
Diğer Haberler