KADIN

1-11 Ekim 2015 haftalık burç yorumları

1-11 Ekim 2015 haftalık burç yorumları

Bakın bu hafta sizi neler bekliyor?

KOÇ

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Birlikte aynı ortamda çalıştığımız kişilerle olan ilişkimiz, bir iş amacıyla karşı karşıya geldiğimiz insanlarla olan temasımız, partnerimizle aramızdaki sevgi alışverişimiz tümüyle mercek altına alınır, incelenir. İşlerliği var mı, yoksa zoraki mi yürüyor, emek sarf ediyor muyuz, bize de aynı şekilde özen gösteriliyor mu, bunlar üzerinde duracağız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, iş hayatınızla ilgili meselelerde sorumluluklar bir hayli yoğundur. Yeni bir işe başladıysanız ortama alışmakta, işten ayrıldıysanız yeni bir iş bulmakta, sorunlarınız varsa soğukkanlı bir şekilde çözmek zor olabilir. Yapılacak en iyi şey, acil kararlar vermemek ve şöyle elden geldiğince kendinizi rahatlatmaktır. Yoksa gün boyu sinir küpü bir halde dolaşırsınız. Onun için lütfen dikkatli olunuz.
10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, bağımlılıklarımızı, kötü alışkanlıklarımızı bırakıyor, sağlığımıza ve çalışma hayatımıza önem veriyoruz. İşlerlik kazandırıyoruz ve problemlerden kaçmak yerine, bilakis katılımcı davranıp kendimizi geliştiriyoruz. Günlük hayatımızı düzenli, planlı bir şekilde derleyip toparladığımızda göreceğiz ki güven duygumuz yükselmiş. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve ustalaşacağız. Zihnimiz ve bedenimiz bir saat gibi tıkır tıkır sağlıklı şekilde çalışacak. Üstümüze düşen görevlerimizi de başarılı şekilde yerine getireceğiz. Getirdikçe mükemmel işler çıkaracağız.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak geçişi, kazancımızla ilgili konularda da etkilidir. Titiz ve düzenli bir şekilde bütçeyi kontrolden geçirmek gereklidir. Sizin için önemli olan, yapılacak işe alınacak bedelin hakkaniyetli bir şekilde olmasıdır. Devam eden işinizdeki gelir yetersiz ise, aynı ortamda çalıştığınız kişilerle aranızda ücret farklılığı varsa bunlar üzerinde görüşmelerde bulunabilirsiniz. Çalışmamız, kazanmamız, görevlerimizi yerine getirmemiz, emek sarf etmemiz gerekiyor. Bu iki hususu öyle bir ayarlamalıyız ki, hem ruhsal anlamda huzur bulalım hem de sağlıklı bir şekilde yaşayarak hayatımızı düzenleyelim.


BOĞA

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Aşk hayatımızı düzenleyeceğiz. Olur olmaz ilişkiler yaşamayacağız. Şefkatli olacağız ancak kimsenin iyi niyetimizi suistimal etmesine izin vermeyeceğiz. Romantik ilişkilerden ziyade, çalışan, kendini ve ne istediğini bilen insanlara yöneleceğiz. Bu süreçte çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışacağız. Yeteneğine göre yönlendireceğiz. Bu dönemde çocuk sahibi olmak için zararlı tüm alışkınlarımızdan uzak duracağız. Tedavi olmamız gerekiyorsa buna özen göstereceğiz. Bir evlat dünyaya getirebiliriz veya torun sahibi olabiliriz. Kendi yeteneklerimizi geliştireceğiz ve ustalık kazanacağız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, her konuda kendinizi derinlikli bir şekilde gözden geçirmenin, tedbirsiz hareket etmemenin, gücünüzü yanlış alanlarda ve konularda kullanmamanın gerekliliğini işaret ediyor. Gittiğiniz yol, uyguladığınız yöntemler belki hemen sonuç vermiyor diye öfkeleniyorsunuz. Oysaki sakin davransanız ve akıllıca ilerleseniz gayet verimli olursunuz.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Yanlış giden noktalar üzerinde duracağız veya karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.


İKİZLER

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, dışa karşı nazik, uyumlu ve ölçülü davranırken, içten içe kendinizi kabul ettirmek, karşınızdaki kişiyi etkilemek ve arzu ettiğiniz şekilde yönlendirmek arzunuzu işaret ediyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda eğer sorunlu bir dönem yaşıyorsanız partnerinizi elde etmek, kendinize döndürmek için çekiciliğinizi kullanmaktan çekinmezsiniz.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ailemizle ilgili konulara odaklanacağız. Ev içinde veya bir ofis açarak çalışmaya, kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Planlı yaşamayı bileceğiz. İş hayatında nasıl bir yön çizmemiz gerektiğini tespit edeceğiz. Gereksiz işlerle uğraşmayacağız. Aile içinde herkesin birbirine karşı sorumlulukları olduğunu bileceğiz. Aile sağlığımıza önem vereceğiz. Evimizde hijyeni, düzeni önemseyeceğiz. Ailemize zaman ayıracağız. Büyüklerimizin sağlığıyla ilgileneceğiz. Bir yuvamız olsun isteyeceğiz. Bunun için çalışacağız, çabalayacağız. Bunlar gelişim yolunda dikkat etmemiz gereken noktalar olacak.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, aileniz başta olmak üzere, birlikte yaşadığınız kişilerle olan ilişkinizi gözden geçirmenizi ve evinizle alakalı aksaklıkları ele alarak düzenlemenizde yardımcıdır. Aile bireylerinin birbirlerine karşı anlayışlı olması ve eğer bir sıkıntı varsa bunu ortaklaşa çözmeleri yararlı olacaktır. Bazen anlayışlı davranırken, bazen tam tersi tavırlar içinde oluşunuz, doğaldır ki huzursuzluk yaşanmasına neden olabilir. Evinizle ilgili bir onarım, değişim veya başka bir yere taşınmayı düşünüyorsanız, mali durumunuzu mutlaka gözden geçiriniz. Eğer yeni bir yere taşındıysanız bu süreç alışma dönemidir.


YENGEÇ

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde gelişimin yolu, eğitime önem vermek, pratik kazanmak, yeteneğimizi geliştirmek, çalışmak, bir iş öğrenmek, ustalaşmaktır. Çevremizde bulunan insanlara yardımcı olacağız. Onların sağlıklı, verimli şekilde gelişimleri için destek vereceğiz. Kardeşimizle ilgileneceğiz. Oturduğumuz yerin temizliği, düzenine önem vereceğiz. Deneyerek öğreneceğiz, öğrendikçe özgüvenimiz artacak. Gerçekçi olacağız, alınganlıktan uzak duracağız. Sağlığımıza önem vereceğiz ve sağlıklı yaşamak adına aktivitelerde bulunacağız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, kendinizi bir şeylere katlanmak zorunda hissedersiniz. İlişkinizin düzgün bir şekilde yürümesini istersiniz. Yanılmaktan hoşlanmazsınız. Bir kısım Yengeçler için bu görünüm, anne veya babanızla alakalı bir sorunu halletmek adına mücadele vermeniz anlamındadır. Siz de elinizden geldiğince bunu yapmaya çalışırsınız. Fakat bedenen ve ruhen yorgunsunuzdur.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan temasınızda yararlılık ilkesini gözettiğiniz için, size ihtiyaç duyan kişilere elden geldiğince destek olursunuz. Ancak bu desteğin karşılığında kıymetinizin bilinmesini istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Amacınız etrafınızdaki insanların huzurlu olması ve sizin de otomatik olarak huzura kavuşmanızdır. İlişkilerde genel olarak belli bir inceleme, kurcalama, ince eleme sık dokuma hali vardır. Bu süreçte ailemizle alakalı ve ileriye dönük olarak hedeflerimizi gerçekleştirme yönünde planlamalarda bulunabiliriz. Yeni bir yere yerleştiysek bu dönemde çevremizdeki insanları, ortamı tanımaya çalışırız.


ASLAN

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde çalışacağız, çabalayacağız ve kazanç elde edeceğimiz işlere yöneleceğiz. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve beceri kazanacağız. Gerçekçi düşüneceğiz. Olur olmaz insanlarla iş yapmayacağız. Hesabımızı bileceğiz. Sağlığımıza önem vereceğiz. Başkalarıyla olan ortaklaşa ilişki ve işlerde, kredi, bankalarla alakalı konularda riskli işlere kalkışmayacağız. Paranın düzgün ve sağlıklı bir yaşam geçirme yönündeki önemini kavrayacağız. Ancak sürekli endişeli, takıntılı tarzda parayı ele almayacağız. Üretken olacağız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, uzun vadeli amaçlarınızı gerçekleştirmek için, sakin ve aklı başında hareket etmek gerekir. Siz memnun olmadığınız veya baskı altında kaldığınız bir ortamda yaşıyor/çalışıyor olabilirsiniz. Size göre bu şartlar altında hayatınızı sürdürmek epeyce zorlayıcıdır. Ancak bu iş gelecek vaat ediyorsa, sabır gerektiricidir. Sizin de sabretmeye pek gönlünüz yoktur. Sağlığınıza dikkat etmenizde yarar var. Bel, fıtık, böbrek, migren, üreme organlarındaki problemlerinizi geciktirmeden tedavi ettirmenizde fayda görüyorum.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda seyredecek. Bu süreçte paraya bakış açımız, kazancımızla alakalı konular ve bu yönde kurulan ilişkilerin hayatımızdaki yeri bir hayli önem kazanır. Gelirimiz yeterli mi, geçimimizi sağlıyor muyuz, eğer yatırım düşünüyorsak ne yönde bir karar almalıyız? Bütün bunları iyice ölçüp biçmekte yarar vardır. Gelir sağlayan, ufak tefek işler yapabiliriz veya elimizdeki miktara göre ihtiyaçlarımızı karşılarız. Hesabımızı biliriz. Yetenekli olduğumuz konularda başkalarına faydalı olarak özverili çalışabiliriz. Bunun karşılığı da görebiliriz. Güzellik, estetik, sağlıkla alakalı konulara para harcayabiliriz veya bu yolla kazanç elde edebiliriz.


BAŞAK

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs burcunuzda ilerleyecek. Bu süreçte, karşınıza çıkan yeni bir insanı veya partnerinizi incelersiniz, mükemmellik ararsınız, kriterlerinize göre değerlendirirsiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem verirsiniz. Hijyeninize ve insanların da temizliğine önem verirsiniz. Bütçenizi de bu süreçte gözden geçirirsiniz. Yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. İlişkinizde mutluysanız sevdiğiniz kişiyle ortaklaşa düşünürsünüz. Benim bu dönemde sizlere tavsiyem, işinize veya eğitiminize önem vermenizdir.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, kişisel anlamda daha dikkatli, seçici, verimli, özgüvenli bir şekilde hayatımıza yön vereceğiz. Çalışacağız, çabalayacağız ve işimizde başarıyı önemseyeceğiz. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve dış dünyada bilgi ve tecrübemizle öne çıkacağız. İnsanlarla ilişkimizi, çevremizi, yaşantımızı planlı, programlı bir şekilde düzenleyeceğiz. Endişeli, takıntılı, vesveseli olmayacağız. Sağlığımızı önemseyeceğiz. Güzelliğimize, bakımımıza süs püs anlamında değil, sağlıklı yaşamak adına önem vereceğiz. Beceri geliştireceğiz. Zararlı alışkanlıklardan uzak duracağız. İnsanlara yardımcı olacağız ancak bu kendimizden sürekli vermek anlamında olmamalıdır. Boş oturmayacağız. Bir amacımız, hedefimiz olacak.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, uzun süren bir mücadelenin sizi bir hayli yorduğunu gösterir. Belki çocuğunuzla ilgili, belki iş hayatınız veya ilişkinizle ilgili bir mesele yüzünden yorgunsunuz. Sizin şu aralar bütçenizi düzenlemeniz için mutlaka bir desteğe ihtiyacınız var. Eğer beklediğiniz para gelirse, işler bir anda yoluna girecek. Ancak bürokratik engeller veya gereksiz yere uzayan davalar sizi rahatsız etmekte. Kendi hayatınızı yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Fakat bu tarihte, para meselelerinde biraz dikkatli olacağız.
8 Ekimde başlayacak Venüs-Başak burcu seyri, maddi anlamda kazanç sağlayan işlere yönelmenizi sağlar. Seçici düşünürsünüz. Artı ve eksileriyle gözden geçirmeden, ölçüp tartmadan paranızı harcamazsınız.


TERAZİ

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak burcu geçişi, ilişkide sağlam bir temel yoksa, kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım. Bunlar üzerinde düşünmek için uygun bir zaman. Venüs-Başak burcu süresince, sağlığımız, iş hayatımız veya farklı bir konuda olabilir. Biz ne yapmak istiyoruz ve hayatımızı nasıl yönlendirmekten yanayız. Eksiklerimiz nedir? Tatmin oluyor muyuz? Beklenmedik durumlar karşısında başkalarını mı suçluyoruz yoksa bu durumun bize yaşattığı artı ve eksilere bakarak ders mi çıkarıyoruz? Eğer ders çıkarıyorsak, bundan sonra gereksiz kişilere ve işlere boş yere zaman harcamayız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, eviniz veya iş yerinizi değiştirmeyi düşünebilirler. Birinin yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir kısmınız bu etki altında, daha önce ikamet ettiğiniz ve işinizi sürdürdüğünüz yerde, daha farklı bir iş için mücadeleye girişebilirsiniz. Değişiklikleri yavaş yavaş yerli yerine koyunuz. Acele ederek kendinizi sıkmayınız. Bu görünüm, ailenizin üzerinizdeki baskısını, alışkanlıklarınızın önemini, sahip olduğunuz her şeyi korumak istediğinizi gösteriyor. Kaybetmemek için, mutlaka iyi bir planlamaya ihtiyacınız olduğunu biliniz ve mantıklı hareket ediniz.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim tarihinde Ay düğümleri, Başak-Balık aksına geçecek. Bu dönemde, endişeli, takıntılı, sürekli bir şeyleri kafamıza takar şekilde düşünmeyeceğiz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımızla ilgili konularda bilgi edineceğiz, uygulamada bulunacağız, bu alanda kendimizi eğiteceğiz, geliştireceğiz. Hayata katılacağız, geri çekilip vesveseli insan haline gelmeyeceğiz. Bir şeyi kurcalayıp, deşeleyip, hayatı kendimize zehir etmeyeceğiz. Zararlı alışkanlıklarımız varsa (sigara, alkol, ilaç v.b) bunlardan kurtulmaya çalışacağız. Kendimize iyi davranacağız. Başkalarına yardımcı olacak şekilde çalışmalara önem vereceğiz. Hayatın her zaman kontrol edilemeyeceğini, hiçbir şeyin insanın ruh ve beden sağlığı kadar önemli olmadığını bileceğiz.


AKREP

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, şu aralar özellikle aceleci kararlar vermemeniz gerektiğini gösteriyor. Eğer hala bitmemiş bir ilişkiniz, meseleniz varsa, yeni bir adım atmanız tabii ki kolay olmaz. Sabırlı olmayı bilmek gerekiyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki, bu yol uzun bir yol. Eğer siz sabırlı, intizamlı, kararlı olursanız kazançlı çıkarsınız. Bu görünüm çevresel ilişkilerin, insanlarla olan temasın gayet kıymetli olduğunu gösteriyor.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim Venüs-Başak geçişinde, İş görüşmeleri olabilir. Yeteneklerimize uygun bir alanda ortak bir projenin sürdürülmesi de mümkün olabilir. Eğitim hayatını sürdürenler için, yeni arkadaşlıklar, yeni bir ortama alışmak dönemidir. Eğer bir iş ortaklığı kurulacaksa, her şey en ince detayına kadar konuşulmalıdır. Bu dönemde, iş görüşmeleri yapılabilir. Yeteneklerimize uygun bir alanda ortak bir projenin sürdürülmesi de mümkün olabilir. Bir müddet bu proje üzerinde ekip çalışması yapılır. Bir de bu dönemde, bazı kişiler hakkında düşündüklerinizi pek açığa vurmazsınız.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, arkadaşlarımızla olan ilişkimize önem verecek, onlara destek olacak, dostlarımızı iyi seçeceğiz. Zararlı arkadaşlıklardan uzak duracağız. Gönüllü olduğumuz katılımlara yöneleceğiz. Sağlıkla alakalı konularda bilgileneceğiz. Hedefimiz olacak ve buna ulaşmak için çalışacağız, gelişeceğiz, yeteneklerimizi değerlendireceğiz. Bugünün yarını da var diyerek yolumuzda sabırla ilerleyeceğiz ancak sürekli endişe, takıntılı davranmayacağız. Yapabileceğimiz kadarını yapacak, sorgulayarak hayatı kendimize zehir etmeyeceğiz. Aşkta hayalci davranmayacağız. Kendimizden ödün vererek, bir ilişkiyi ayakta tutmaya çalışmayacağız. Doğru, verimli, sağlıklı olana yöneleceğiz.


YAY

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak burcu geçişi, iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz. Kimlerle arkadaşlık ediyoruz, beraber çalışıyoruz ve memnun muyuz? Bunları da ele alalım. Çalışma hayatındaki ilişkilerde tatlı ahenkli gitmekte yarar var. Öyle insanlarla karşı karşıya geliriz ki, selam vermeye değmez deriz. Ancak bu kişi bizim için çok önemli bir konumdadır. Ona göre de davranmayı bilelim. Bu dönem belli mesafede ilişkilerin işaretçisidir. Başkaları da bize karşı seçici davranacaktır. İşimizdeki güzellikler, başarı, insanlarla olan münasebetimiz göz önüne alınacaktır.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, zaman kaybetmek istemediğiniz için, deneyimli insanlarla çalışmayı tercih etmelisiniz. Tabii ki bu kişilerle bir araya gelmek ve görüşmek lazım. Azla yetinmenin insanın hedeflerini küçülttüğünü düşünmektesiniz. Siz de gerilimli iseniz lütfen hayati kararlar vermeyiniz.
8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konular üzerinde titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Bir türlü yerli yerine oturmayan bir takım problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi, sorumluluklarınızı gözden geçirerek, işinizden tatmin olup olmadığınızı şöyle bir ele alınız. Ancak sadece kendi tarafınızdan bakmayınız. Serbest çalışanların da, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, işimize önem vereceğiz, sıkı çalışacağız, sorumluluklarımızı bileceğiz. İş sektöründe düzgün, disiplinli ve verimli çalışarak yükseleceğiz. Kariyerimizi önemseyeceğiz. İnsanlara bildiğimiz bir alanda hizmet götüreceğiz. İşimizi iyi seçeceğiz. Olur olmaz işlerle zaman kaybetmeyeceğiz. Bir şirkette alt bir kadroda işe başlamayı, yavaş yavaş pişmeyi, işi öğrenmeyi, böylece tecrübe sahibi olmayı da bileceğiz. Temiz, sağlıklı ortamlarda çalışacağız. İşimize özen göstereceğiz. Evde oturmak yerine, iş hayatına atılıp başarılı olmanın yollarını deneyeceğiz.


OĞLAK

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak geçişi, aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Bu dönemde partnerimizin davranışlarına daha fazla dikkat ederiz. Bize karşı titiz ve dikkatli olmasını bekleriz. Seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Oysaki bu süreçte bu denli keskin yargılar pek hoş olmaz. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişi yöneten Merkür, 2 Kasım tarihine kadar, Terazi burcunda ilerlediği için, tabii ki işverenimizle, hizmette bulunduğumuz insanlarla nazik, ölçülü, uzlaşıya açık şekilde çalışmamız yararlı olur. Yanlış ve doğrular tespit edilirken, sadece kendi bakış açımızla ele almamalıyız.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde bilgimize, tecrübemize, ustalığımıza güveneceğiz. Eğer gerçekten yıllardır çaba sarf ettiysek şimdi bunu göstermek için dışa açılacağız. Amacımızın farkında olarak, hayatımızı daha sağlıklı, verimli şekilde geçirmenin yollarını arayacağız. Hiçbir şeyi endişeli, takıntılı şekilde ele almayacağız. Fiziksel ve bedensel sağlığımızı önemseyeceğiz. Eğitimi önemseyeceğiz. Aynı dar çerçeve, aynı mahal aynı yerde yılları geçirmek yerine farklı arayışlar, yollar, yöntemler arayarak kendimizi geliştireceğiz. Bu yurtdışı olur, başka bir iş olur, başka bir seçenek olur. Burada önemli olan gelişimden yana düşünmektir. Başkalarına bilgimizi aktarmak, onların da gelişimini sağlamaktır.
6 Ekim tarihindeki görünüm, yeniliklerin yavaş ve oldukça derinden başladığını gösteriyor. Siz sinirlenseniz de, sıkılsanız da, beklemesini lütfen biliniz. Hele hele sabırsız davranmayınız. Kariyer hayatınıza önem veriniz. Kendinizi garanti altına almadan, sağlamlığından şüphe ettiğiniz bir olgunun içinde yer almayınız. Pluto size güç ve kuvvet vericidir. Belki zorluyor ama emin olunuz her türlü güçlüğü yenmenizde özellikle önümüzdeki yıl itibariyle yardımcıdır. Olur olmaz şeylerin sizi sinirlendirmesine izin vermeyiniz.


KOVA

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, dış baskılar nedeniyle sıkılmanıza neden olabilir. Siz ortayı bulayım, dengeyi koruyayım, uyumlu davranayım diye uğraştıkça, bir şeyler canınızı sıkabilir. Ne yapmalıyız? Hangi durum olursa olsun, derinlemesine düşünmeliyiz. Aceleci olmamalıyız ve kararlarlarımızı vermeden önce iyice tartıp biçmeliyiz.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ortaklaşa maddi ve manevi ilişkimiz olan insanları iyi seçmeyi, karışıklıktan uzak durarak, verimli, sağlıklı beraberlik yaşamayı seçeceğiz. Destekle değil, kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı bileceğiz. Kimlerle ne gibi ilişkimiz var, analiz edeceğiz. Fiziksel ve bedensel sağlığımızı önemseyeceğiz. Cinsel hayatımızla ilgili konularda hijyen, temizlik, bakım önemli olacak. Paramızı riskli yatırımlardan uzak tutacağız. Muhasebemizi iyi tutacağız. Başkalarına hizmet anlamındaki işlere yöneleceğiz. İlişkilerimizde gerçekçi düşüneceğiz. Yatırımı önemseyeceğiz.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak geçişinde, eğitim veya iş hayatımızla ilgili konularda mali durumumuzu ele almak lazım. Eğer bir yüksek eğitim düşünüyorsak veya bir iş kurmayı planlıyorsak, başka bir yere yerleşmek istiyorsak, parasal durumumuz çok önemli. Ayrıca bir ev almayı, ofis açmayı, yuva kurmayı istiyorsak hem ilişkimizin hem de maddi gücümüzün yerinde olması lazım.


BALIK

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ilişkilerimizde seçici olmayı, neyi istediğimizi bilmeyi, analiz etmeyi, bay ve bayan mükemmeli bulmamızın zor olduğunu, sağlıklı, huzurlu bir ilişkinin hepsinden kıymetli olduğunu önemseyeceğiz. Temiz, bakımlı, çalışkan, ılımlı insanlara yöneleceğiz. Sürekli eleştiren partnerlerden uzak duracağız. Mantıklı bir evlilik yapabiliriz. Gerçekçi düşüneceğiz. Mutsuz olduğumuz bir ilişkiyi sürdürmeyeceğiz. İlişkimizde şefkati önemseyeceğiz. Ancak kendimizden taviz verecek şekilde olmayacak. Kendimize güveneceğiz. İlişkide problemler varsa, bunları ortaklaşa düzelteceğiz. Tek başımıza onca yükün altına elimizi sokmayacağız.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, uzun vadeli düşünülen işlerin, planlamaların, görüşmelerin, değişimlerin işaretçisidir. Plutoyu hafife almayınız. O yıllarca burcunuzla uyumlu görünüm yapacak. Size sosyal hayatta, iş konularında destek çıkacaktır. Artık sizi yönlendirmelerine izin vermeyiniz. Siz kendi iktidarınızı ele alırsanız ve siz kendinize güven duyarsanız, hiç kimsenin üzerinizde baskın olması mümkün değil. Dönüşümler yavaş oluyor diye üzülmeyiniz. Siz de bilirsiniz ki, zamanı geldiğinde her şey yoluna girecektir.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. İlişkide paylaşım, davranış, birbirinize yaklaşım tarzınız gayet önemli. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu mesafeye, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir. Jüpiter bu dönemde iyi bir destek sunacağı için, bu yıl ki Venüs-Başak geçişini, geçtiğimiz yıllara göre daha olumlu buluyorum.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön