HABER

12 kişilik çete yakalandı

MUĞLA (İHA) - Muğla, Antalya, Denizli ve Burdur'un bazı ilçelerinde eşzamanlı düzenlenen operasyonlarla çeşitli suçlara karıştıkları iddiasıyla gözaltına 12 kişi, çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Denizli, Muğla, Burdur ve Antalya'da çok sayıda suça karıştıkları tespit edilen liderliğini S.Ç.'nin yaptığı 12 kişilik çete, jandarma ekiplerinin düzenlediği eşzamanlı operasyonlar sonucunda yakalandı. Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı'nda 3 gün boyunca sorgulanan U.Ö. (29), O.Ö. (24), A.S. (26), M.K. (30), A.Y. (33), Z.Ö. (31), İ.Ö. (33), Y.Y. (43), E.Ö. (27) K.Ç. (20) ve A.Ç.'nin (31) darp, gasp, adam yaralama, ölümle tehdit, çek-senet tahsilatı, ev ve depo kurşunlama, adam kaçırma, tehdit ve benzeri birçok olaya karıştıkları belirlendi. Şahısların ev ve bulundukları mekanlarda yapılan aramalarda, çok sayıda tabanca ve tüfek, bunlara ait şarjör ve mermiler, farklı özelliklerde çok sayıda bıçak, 250 civarında çek-senet ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.

12 zanlı, sorgulamanın ardından sevk edildikleri Fethiye Adliyesi'nde "Çete kurmak" suçundan tutuklanarak Fethiye Cezaevi'ne gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön