HABER

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşlanlığı Külliyesi'nde silahlar böyle dağıtılmış! Yeni görüntüler ortaya çıktı!

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaşananlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Korumaların ve vatandaşların darbeci askerlere karşı mücadelesi kameralara yansıdı.

15 Temmuz gecesi, kalkışma haberi alınır alınmaz, istirahatte olan güvenlik personeli Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Ramazan Bal tarafından göreve çağrıldı. Özel Harekat Personeli de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görev başına geçti. Emniyetten getirtilen silahlar korumalara dağıtıldı. Nizamiye giriş kapıları ile Külliye'ye çıkan yollar çöp kamyonları ve araçlarla kapatıldı.

Beştepe'nin üzerinde önce uçaklar ve helikopterler belirdi. Alçak uçuşa geçen helikopterlere, koruma personeli tarafından ağır makineli silahlarla ateş açıldı.

ATILAN BOMBA VATANDAŞLARI ŞEHİT ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gece yarısı Marmaris'ten vatandaşlara, "Meydanlara inin" çağrısı üzerine, Külliye önüne vatandaşlar da akın etti. Koruma ekipleri ve sivil personel içeride, vatandaşlar dışarıda darbecilerle mücadeleye girişti. Darbecilerin kullandığı tanklar, kendilerine engel olmaya çalışan vatandaşların üzerinden geçti. Külliye'nin bahçe duvarına atılan bomba, oradaki vatandaşları şehit etti.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

TRT Haber, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde vatandaşlar ve Külliye korumalarının darbecilere karşı direnişin yeni görüntülerini yayınladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Ne yeni goruntusu,adamlar 15 Temmuz dan nasıl yağ çıkaracaklarını biliyorlar ve ellerinin altında ki görüntüleri ihtiyaç oldukça servis ediyorlar.
15 temmuz dünya tiyatrolar günü kutlu olsun
Bunlara ancak aptallar ve beyinsizler inanır darbeymişşş bizde yedik sadece bir senaryo
Geri Dön