HABER

1500 kişilik işe 20 bin başvuru

1500 kişilik işe 20 bin başvuru

Rize (AA)- Rize'de, ÇAYKUR'un bin 500 mevsimlik işçi alacağını açıklaması üzerine, İŞKUR İl Müdürlüğü'ne şu ana kadar 20 binin üzerinde kişi başvurdu.İŞKUR İl Müdürü Yahya Kanbur, bir süre önce, ÇAYKUR'dan veya başka bir yerden resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, bazı yerel yayın organlarında ÇAYKUR'a 3 bin civarında işçi alınacağı yönünde yayınlar yapıldığını, bunun üzerine kısa sürede kurumlarına 15 bin civarında başvuru yapıldığını belirtti.

O dönemde ÇAYKUR'un işçi alımı için planı olmadığının açıklanmasının ardından kendilerine yapılan başvuruların azaldığını ifade eden Kanbur, "Biz zaten bütün yıl boyunca yapılan başvuruları kabul ediyoruz. Ancak yaklaşık 15 gün önce ÇAYKUR'un 1500 mevsimlik işçi alacağını duyurmasının ardından kurumumuza yapılan başvurular yeniden arttı. Her gün yüzlerce kişi kurumumuza gelip ÇAYKUR'a işçi alımı için başvuru yapıyor" diye konuştu.

ÇAYKUR'un işçi alımı yapacağını açıklamasına rağmen bunun ne zaman gerçekleştirileceğinin henüz belli olmadığını, dolayısıyla özellikle ÇAYKUR için başvuru kabul etmediklerini ifade eden Kanbur, "Bunu bize başvuran kişilere de anlatıyoruz. Ancak yine de vatandaşlarımız 'ben başvurumu yapmış olayım' düşüncesi ile müracaatlarını yapıyor. Biz de görevimiz gereği bu başvuruları kabul ediyoruz. Şu ana kadar yapılan başvurular ise 20 bini geçti" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön