HABER

175 bin liraya 'satılık genelev'

Zonguldak'ta, bir genelev sahibi icralık olunca binayı satılığa çıkardı. İnternete satılık ilanı veren bina sahibi, fiyatı da 175 bin lira olarak belirledi.

ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak 3'üncü İcra Müdürlüğü'nde açık artırma ile satışa çıkarılacak genelev sahibi K.D.'nin kumar nedeniyle tefecilere yaklaşık 150 bin lira borcu olduğu iddia edildi. İnternette yayınlanan ilanda, genelevin "Zonguldak ili, Merkez İlçe Ontemmuz Mahallesi'nde olduğu belirtiliyor. İlana göre, genelevin trafik yönünden ulaşımı kolaylıkla sağlanıyor. Genelevde altı ayrı ev bulunduğunu söyleyen ve icralık olan K.D.'nin evinde iki bayanın çalıştırıldığını ifade eden işletmeci bayan, "İşlerimiz iyi.

Eskisine nazaran daha iyi. Normalde ev satılmaz, icralık olduğu için satışa çıkarılmıştır. Kumar oynamış ondan tefecilere borcu varmış" dedi.

"GENELEV TAŞINSIN"

Bina çevresindeki bir işletmenin sahibi olan Suat Karakaş, genelevlerin başka bir alana taşınması için imza kampanyası başlattıklarını belirtti. Burası ilk yapıldığında şehir merkezi dışında olduğunu anlatan Suat Karakaş, şöyle konuştu:

"Ancak şehir geliştiği için burası da merkezi bir yer oldu. Benim burada tesisim var. Bu yüzden kendi yolumuzu yapıp binaların gözükmemesi için panolar koyduk."

Genelevin ilk satışının 5 Mart 2010'da 11.00'den 11.10'e kadar, alıcısı çıkmazsa ikinci satışının da 15 Mart 2010'da 11.00'den 11.10'a kadar açık artırmayla yapılacak. Peşin para ile yapılacak satışın açık artırmasına katılmak isteyenlerin değerin yüzde 20'si oranında teminat mektubu vermesi gerekiyor.

Geri Dön