19 Mayıs Akrep burcunda dolunay

Akrep burcunda meydana gelecek dolunayda hem bireysel hem de toplumsal olarak bizleri neler bekliyor?

19 Mayıs Akrep burcunda dolunay

19 Mayıs Pazar günü Türkiye saatiyle 00:11’de 27 derece Akrep burcunda dolunay meydana geliyor. Bu sefer dolunay birçok kontakla karşımıza çıkıyor. Dolunayın kurduğu ilişkilere bakarak bizleri neler bekliyor tek tek inceleyelim.

27° Akrep burcunda oluşan dolunay Merkür ile karşıtlık yapıyor olacak. Öncelikle bu karşıtlık dolunayın yakınlarında yanlış anlaşılmaların yaşanabileceğini gösteriyor. Karşı tarafın dedikleri bu sefer bizi kırabilir. Belki de amacı bizi kırmak olmayacak ama yanlış anlamamız sonucu aradaki gerginlik uzayabilir. Bu dolunay Akrep burcunda olduğundan kırıldığımızda duygularımızı net ifade edemeyebiliriz. İçimize kapanabiliriz. Aklımızda kurduğumuz düşünceler gittikçe zihnimizi ele geçirebilir. Bir bakmışız ki hayatın iyi tarafına bakamaz olmuşuz. Bu sebeple bu dolunay bizleri ne kadar negatife sürüklemek istese de artık biliyoruz ki bu durumu tersine çevirebiliriz. “Yanlış anlamış olabilirim” diyerek, tepkilerimizde sakin kalarak, her şeyi zamana bırakarak göreceğiz ki aslında büyütülecek bir şey yokmuş.

Merkür’den bahsettikten sonra Plüton’a bakalım. Dolunay esnasında Plüton güzel bir kontak kuruyor olacak. En azından Merkür’ün karşıt pozisyonunu biraz daha hafifletmeye yardımcı olacak. Duygularımızın, hislerimizin gücüne şahit olabiliriz. Bazen ilişkide her şey ters gitse de biliriz ki karşı tarafla aramızda bir bağ vardır. Bu bağ ile partnerimizle her şeyin üstesinden gelebileceğimizi biliriz. İşte böyle bir ruh halinde olacağız. Belki dolunay sert etkiler getirecek ama Plüton sayesinde gerek ilişkimizde gerek başka bir konuda daha da güçleneceğiz. Bu bir ilişki problemiyse daha tutkulu olarak yola devam edeceğiz. Buradaki anahtar nokta Merkür’ün bu işi bozmasına izin vermemek olmalıdır. Bu yüzden bir problem olduğunda bunu açıkça ve net bir şekilde karşı tarafa söylemeliyiz. İçimizde kuruntular yaparak susarsak o zaman durum karmakarışık bir hal alır. Dün aşık olduğumuz kişiye bir gün sonra kin güttüğümüzü görebiliriz.

Dolunayın kontakları bu iki gezegenle bitmiyor. Dünya genelinde etkiler yaratabilecek temasları da olacak. Belki daha önce ismini duymadığınız cüce gezegenlerden biri olan Sedna ile dolunay karşıt durumda olacak. Sedna cüce bir gezegen olsa da böyle bir karşıtlık durumunda dünyaya sert etkiler getirebilir. Özellikle denizden gelen felaketler, tsunamiler, seller dolunay yakınlarında gündemde olabilir. Bulunduğumuz iklime ters olan hava durumu göstergeleriyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu mevsimde bu olur mu diyeceğimiz hadiseler yaşanabilir. Durum sadece Sedna ile kalmıyor. Yine dolunaya karşıt pozisyonda bir de sabit yıldızımız Algol ortaya çıkıyor. Algol sabit yıldızı da büyük kitleleri etkileyen hastalıkların çıkmasında pay sahibi olabilir. Bir afet sonucu hastalıkların ortaya çıktığını da duyabiliriz. Ayrıca kayıpların çok olabileceği şiddet içeren olaylar dünyada meydana gelebilir. Malesef dünya geneline bakınca durum pek iç açıcı olmuyor. Dolunayın Akrep burcunda olması da ölümleri, hastalıkları düşündürtmeden edemiyor. Akrep burcunun yer altını da temsil etmesi, madenler ile ilgili konuları da ön plana çıkartabilir.

Görüldüğü gibi hem bireysel hem toplumsal olarak sert etkiler altında olabiliriz. Bireysel olarak özellikle partnerimize karşı daha ılımlı yaklaşırsak çözülemeyecek sorun olmayacaktır. Akrep burcundaki dolunayda kıskançlıkların ön plana çıkabileceğini unutmadan, içinizdeki kuruntuların sesini bastırmalısınız. Plüton’un güzel desteğiyle beraber aranızdaki duygusal ve cinsel bağın güçleneceği bir şekilde ilişkinize devam etmelisiniz. Bu dolunayda hislerinize ve gördüğünüz rüyalara güvenin. Sezgileriniz size bir mesaj vermek istiyor olabilir.

Her burcu bu dolunayda neler bekliyor detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayınız.

KOÇ

koc

Dolunay yakınlarında maddi durumunuzla ilgili dikkatli olmanız gerekiyor. Fazla harcama yapmanız borçlarınızın artmasına sebep olabilir. Ayrıca haberinizin olmadığı bir borç da karşınıza gelebilir. Rahatsızlığınız varsa dikkatli olmalısınız. Bir ameliyat durumu oluşabilir.

BOĞA

boga

Dolunay evlilik ve ilişki hayatınızda agresif durumlara sebebiyet verebilir. O gün partnerinizle aranızdaki sorunları çözmek için iyi bir zaman olmayabilir. Güven sorunu yaşayabilirsiniz. Bunu sakin bir dille anlatmanız, gerçekleri anlamada daha faydalı olacaktır.

İKİZLER

ikizler

İş ortamınızda bu dolunay yakınlarında gergin olabilirsiniz. Özellikle ofis arkadaşlarınıza her şeyinizi anlatmamaya dikkat edin. Kendinizi riskli hareketlerden sakının, sağlık problemleri meydana gelebilir. Evcil hayvanınız varsa ona da göz kulak olmalısınız.

YENGEÇ

yengec

Bu dolunay aşk hayatınızda ve çocuğunuzla olan ilişkinizde gerginlikler yaratabilir. Partnerinize karşı verdiğiniz sert tepkiler olayın büyümesine sebep olabilir. Çocuğunuzla ilgili de aynı sorun yaşanabilir. Hem sevdiğiniz hem çocuğunuz kontrolcü olmanızdan şikayet edebilir.

ASLAN

aslan

Bu dolunay aileniz içinde gerginlikler yaratabilir. Ailede fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bir anlık sinirle tepki vermeyin. Sizden saklanan bazı şeyler olduğunu düşünüyorsanız bunu ailenize net bir şekilde sorun. Evinizin içinde de tehlikeli işlerden kaçınmalısınız.

BAŞAK

basak

Bu dolunayla birlikte elektronik aletlerinize dikkat edin. İletişim kurarken insanlara karşı agresif olabilirsiniz. Tepkilerinizde sakin olun. Kardeşinizle de gerginlikler yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatınızda sabırlı olmanız gereken bir süreçten geçebilirsiniz.

TERAZİ

terazi

Dolunayın yakınlarında internetten alışveriş yapmayın. Beklediğinizden daha fazla tutar çekilmiş olabilir. Değerli eşyalarınızı bir yerlerde unutmamaya dikkat edin. Kısacası maddi varlıklarınızla ilgili dikkatli olmanızda fayda var.

AKREP

akrep

Sizlerin bir hayli gergin olabileceği bir gün yaşayabilirsiniz. Karşınızdakini kırabilirsiniz. Dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak için uygun olmayabilir. Partnerinize karşı anlayışlı olmayı, empati yapmayı denemelisiniz.

YAY

yay

Bu dolunayda riskli işlerden kaçınmalısınız. Sağlığınızı etkileyecek sakarlıklar yaşayabilirsiniz. Bu dolunay sizi psikolojik olarak aşağı çekmek isteyebilir. Geçmişte yaptıklarınıza ya da yapamadıklarınıza takıldıkça tüm gününüzün enerjisi düşebilir.

OĞLAK

oglak

Etrafınızdaki insanlara, dostlarınıza karşı sert tepkiler verebilirsiniz. İnsanların yüzünüze gülüp aslında arkanızdan iş çevirdiklerine şahit olabilirsiniz. Sosyal ortamlarda dediklerinizde dikkatli olmalısınız. Laflarınız çok farklı yerlere taşınabilir.

KOVA

kova

Kariyer hayatınızda gergin olabilirsiniz. Özellikle yöneticinize karşı verdiğiniz cevaplar daha sonra başınıza dert olabilir. Biraz daha ılımlı olmanız yararınıza olacaktır. Çalışmıyorsanız geleceğinize dair umutsuzluklar yaşayabilirsiniz. Bunun üstüne giderek pozitife çevirmek sizin elinizde olacaktır.

BALIK

balik

Bu dolunayda seyahatlerinizde dikkatli olmalısınız. Rötarlar yaşayabilirsiniz. Pasaport, cüzdan, bavul gibi eşyalarınıza göz kulak olun. Akademik hayatınızda da beklemediğiniz şekilde sonuçlar elde edebilirsiniz. Karamsar duyguların sizi ele geçirmesine izin vermeyin.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler