HABER

19 Mayıs'ın 100. yılı kutlamaları

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Milli Ampute Futbol Takımı ile Samsun protokolü dostlu maçı düzenlendi

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde dünya 2'ncisi ve Avrupa Şampiyonu Milli Ampute Futbol Takımı ile Samsun protokolü maç yaptı.

Medicana Samsun Hastanesi sponsorluğunda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a çıkışının 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen maçta, takımlar İlkadım Suni Çim Sahası'nda karşı karşıya geldi.

Renkli görüntülere sahne olan ve hakem Ali Gürler'in yönettiği müsabakada, Milli Ampute Futbol Takımı rakibini 8-5 mağlup etti.

Samsun Valisi Osman Kaymak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun'da 100. yıl coşkusunun devam ettiğini söyledi.

Kentin her gün yeni bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirten Kaymak, "O anlamda Samsunlulara teşekkür ediyoruz. Bu etkinlikler çerçevesinde bugün Milli Ampute Futbol Takımı ile maç yaptık. Zorlu bir mücadele oldu. Milli Ampute Futbol Takımı'nı tebrik ediyoruz. Milli Ampute Futbol Takımı'nı Samsun'da misafir etmekten onur duyuyoruz." dedi.

Daha sonra, dostluk maçında oynayan futbolcular ile protokol hatıra fotoğraf çektirdi.

Geri Dön