2 kız kardeş kadın doktoru dövdü

Edirne'de, Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde tedavi gören babalarının yaşamını yitirmesinin ardından Uzm. Dr. Tuba Çıkmaz'a saldırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan iki kadın ve doktorları tehdit ettiği öne sürülen 2 kardeşi ilk duruşmada serbest bırakıldı. İki kadının doktora saldırdığı olaya ilişkin hastanenin güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde tedavi gören babalarının geçen Şubat ayında hayatını kaybetmesinin ardından S.Ü. (37) ile kardeşi Z.Ü. (20), göğüs hastalıkları bölümünde görevli Uzm. Dr. Tuba Çıkmaz'a saldırarak yaraladı. İki kız kardeşin, saldırı anları hastanenin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Yeni ortaya çıkan görüntülerde doktor Tuba Çıkmaz ile bir süre konuşan iki kardeşin daha sonra saldırdığı ve saçından tutarak yerde sürükledikleri görüldü.

Olayın ardından aynı kız kardeşler S.Ü. ve Z.Ü. aileden E.Ü. ve A.Ü. isimli erkek şüpheliler hastanede doktorları ve başhekimi tehdit ettikleri gerekçesiyle tutuklanırken, kaçan kız kardeşler de saklandıkları evde yakalanarak tutuklandı. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı 4'ü tutuklu 5 sanık hakkında 5'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ne 'kasten yaralama, tehdit, görevini yaptırmamak' suçlarından dava açtı. Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklar S.Ü., Z.Ü., erkek sanıklar E.Ü., A.Ü. ve tutuksuz yargılanan F.K. katıldı. Yaralandıktan sonra 3 ay rapor verilen doktor Tuba Çıkmaz ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada ayrıca Tuba Çıkmazın avukatı ve diğer doktorları temsilen Sağlık Bakanlığı avukatı yer aldı.

Tutuklu sanıklardan Z.Ü. doktor Tuba Çıkmaz'ın kendilerine babalarının 75 yaşında olduğunu ve ilgilenmediğini söylediğini öne sürerek, "Biz doktor hanıma babamın durumunu sorduk. Doktor hanım 'Babanız 75 yaşında onunla ilgilenmiyorum, ölsün' dedi. Biz de '75 yaşında da olsa o da can. Neden ilgilenmiyorsunuz? Yemin etmediniz mi?' dedik. Yine ilgilenmeyeceğini söyleyince biz zaten çok üzgündük ve o sinirle olay yaşandı. Pişmanım. Böyle olsun istemezdik. Doktor hanım yoğun bakım önünde ablamla ağladığımızı görmesine rağmen bize 'babanız 75 yaşında ölsün' demiştir. Bu söylemin çok yanlış olduğunu düşünüyorum" dedi. Tutuklu erkek sanık E.Ü. kimseyi tehdit etmediklerini belirterek, "Kardeşim Cumhurbaşkanımıza kadar gidip, şikayet edeceğini söyledi. Polis memurlarına karşı herhangi bir müdahalemiz olmadı. Suçlamaları kabul etmiyorum" diye konuştu.

Mahkeme, savunmaların ardından 4 tutuklu sanığın, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
bazıları öyle hak ediyoki sopayı sanki zorla doktorluk yaptırıyolar yapmayın kardeşim istemiyorsanız öyle işmi yapılır isteksiz isteksiz görevini iyi yapmayanı atacaksın memuriyetten yok öyle gelip kurulup nasıl olsa işim garanti deyip yatmak
daha iyisini yapacaksan sen yap,
Sevgili jokertr2 doğru söyledilermi eminmisin. Yargısız infaz ne kadar kolay değil mi? bir hekim oşarak Size hatırlatırım ki özellikle göğüs hastalarının çoğu 65 yaş üstü. Böyle birşey söylediğni sanmıyorum. Velev ki demiş olsun. Şiddet çözüm mü. Bunu çok az kalmış olan vicdanınıza soruyrum
@jokerr_tr_2 bu ifadeye inNan saftirik var mi doktor dermi
Birkaç hafta önce bir doktor hanımın bize yaptıklarını yaşamamış olsaydım buradaki saldıran hasta yakınlarını ayıplardım. Ancak işin iç yüzü hiç de öyle değilmiş. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da durumumuz içler acısı. Üstelik buna devletin ya da hükümetin de yapacağı birşey yok. Karşılaştığım sağlık çalışanlarının bir çoğunun niyetleri özellikle maddi açısan bozuk ve belki de bir meslek hastalığı olarak vicdanlı davranmak noktasında sorunları var. Yaşadığımız olayda hastamıza devlet hastanesinde iyi bakılmadığı gibi, gerekli müdahle yapılmadığı için de enfeksiyon kaptı.
Hiç bir hekim babanız şu yaşında ananız bu yaşında ölsün demez ama inşallah onları serbest bırakan savcı ve hakimin başına böyle bir olay gelir aynısını onlrda yaşar o zaman onlara sormak lazım hadi serbest bırakın diyerek sonrada şiddeti önlemey çalışıyoruz böyle taviz verirseniz hiç bir .......önleyemessiniz
Diğer Haberler