2020 LGS sonucu öğrenme ekranı! MEB, E Okul girişi ile LGS sonucu nasıl öğrenilir?

16 Temmuz tarihinde açıklanması beklenen LGS sınav sonuçları açıklandı. MEB’in sabah saatleri itibariyle 2020 LGS sınav sonuçlarını açıklaması ile öğrenciler heyecanlar 2020 LGS sınav sonuçlarını öğrenme ekranına ulaşmaya çalıştı. 2020 LGS sınav sonuçları e- okul bilgisi ile öğrenilebilecek. Peki e-okul giriş bilgileri nasıl alınır? LGS sınav sonucu e- okul giriş bilgileri ile nasıl öğrenilir?

2020 LGS sonucu öğrenme ekranı! MEB, E Okul girişi ile LGS sonucu nasıl öğrenilir?

2020 LGS sınavının yapılmasının ardından binlerce öğrenci liseli olabilmek için sınav sonuçlarının açıklanacağı günü beklemeye başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2020 LGS sınavının hemen ardından sonuçları, 16 Temmuz 2020’de açıklayacağını duyurması öğrencileri ve velileri heyecanlandırmıştı. LGS sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, MEB’in internet adresine ve son dakika MEB haberlerine bakmaya başladılar.

2020 LGS SINAV SONUCU ÖĞRENME EKRANI

MEB’in bu sabah son dakika LGS sınav sonuçlarını açıklamasıyla merak edilen, 2020 LGS sınav sonucu öğrenme linkini paylaşıyoruz. meb.gov.tr MEB’in resmi internet adresinden ve e-okul giriş bilgileri ile öğrenebilecek LGS 2020 sınav sonuçları veliler tarafından da merak konusu oldu.

2020 LGS SINAV SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

VELİLER SON DAKİKA LGS SONUÇLARI ÖĞRENME TELAŞINDA

MEB’in son dakika haberi ile LGS sınav sonuçlarını açıklaması sadece öğrencilerde değil velilerde de heyecan yarattı. İş yerinde çalışırken sonuçların açıklandığını öğrenen birçok veli çocuklarına ulaşamayınca sınav sonucu öğrenmek için internetten araştırma yapmaya başladı. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen veliler; 2020 LGS sınav sonuçları nasıl öğrenilir, 2020 LGS sınav sonuçları belli oldu mu sorularını sorarak öğrencilerinin sınav sonuçlarını öğrenmek için heyecanlandı.

LGS 2020'DE KIZ ÖĞRENCİLER DAHA ÇOK BAŞARILI

LGS kapsamındaki merkezi sınavda kız öğrenciler, matematik dışındaki tüm alt testlerde erkek öğrencilerden başarılı oldu.

LGS sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığınca meb.gov.tr adresinden açıklandı. LGS kapsamındaki merkezi sınavda 42 farklı ilden 181 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

LGS SONUÇLARINI NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?

LGS sonuçları sorgulama işlemi, MEB internet adresi üzerinden yapılacak. Sonuçlarının açıklandığının MEB tarafından duyurulmasıyla birlikte aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulama yapılacak.

2020 LGS tercih tarihleri açıklandı mı?

Sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte yapılan LGS sınavı, öğrenciler tarafından merak edilmeye devam ediyor. Bir an önce tercih yapıp yerleşmek isteyen öğrenciler; 2020 LGS sınav tercihleri ne zaman, 2020 LGS sınav tercih sonuçları ne zaman açıklanır gibi sorularla Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ‘nın yapacağı açıklamayı bekliyor.

2020 LGS tercihleri ne zaman başlayacak?

LGS tercihlerinin ne zaman yapılacağı sadece öğrencilerin değil velilerin de ilgi odağı oldu. Çocuklarının gireceği liseye göre şartlarını düzenlemek isteyen veliler; 2020 LGS sınav tercihleri ne zaman, 2020 LGS sınav tercih sonuçları ne zaman açıklanır sorularının cevabını aramaya başladı. LGS tercihlerinin başlayacağı tarih için şimdiye kadar resmi bir açıklama gelmiş değil. Açıklama geldiğinde mynet eğitim haberlerinde detayları paylaşıyor olacağız.

2020 LGS tercihlerinin sonuçları ne zaman açıklanır?

2020 LGS tercihleri ne zaman başlayacak?
ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre LGS 2020 Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrenciler sonuçlarına buradan erişim sağlayabilecek.

LGS SONUÇLARI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

LGS 2020 BARAJ PUANI KAÇ?

MERKEZİ PUANLA ÖĞRENCİ ALAN NİTELİKLİ OKUL ANADOLU VE FEN LİSELERİ

LGS SONUÇLARINI NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?

LGS LİSE TABAN PUANLARI VE YÜZDELİK DİLİMLERİ

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK, NASIL YAPILACAK?

LGS sınav sonucu posta yoluyla gönderilecek mi?

Merkezî Sınava katılacak olan öğrencilerin puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre tek puan türünde hesaplanacaktır.

a. Sözel ve sayısal bölümlere ait alanların her bir alt testi için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

b. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.

c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir.

ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu ‐2020 Sayfa | 13

d. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

e. Her alt test için hesaplanan standart puanlar, Tablo-2’de verilen katsayılar ile çarpılarak her bir alt testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

f. Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden muaf olan öğrencilerin Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ağırlıklı standart puanı, bu öğrencilerin o testler dışındaki diğer testlerin ağırlıklı standart puan toplamının, bu testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puan toplamına bölümünün, o testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puanla çarpılması ile elde edilir.

g. Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak, Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) bulunur. ğ. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecektir.

h. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69’uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7’nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

ı. Oturumlardan herhangi birine katılmayan ya da herhangi bir oturumda sınavı iptal edilen öğrenciler için MSP hesaplanmaz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler