HABER

"2031'e Mektup" kampanyası başladı

ERZİNCAN (İHA) - Milli Eğitim Bakanlığı ve PTT Genel Müdürlüğü'nün işbirliğiyle hazırlanan ve Atatürk'ün doğumunun 150'nci yılına denk gelen 2031 yılında sahiplerine ulaştırılmak üzere başlatılan "2031'e Mektup" kampanyası kamuoyuna duyuruldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Erzincan Merkez Postane Müdürü Hamit Keskin, 2031 yılındaki Atatürk'ün 150'nci doğum yılı kutlamaları çerçevesinde başlatılan "2031'e Mektup" kampanyasıyla ilgili çalışmalara başladıklarını belirtti. Keskin, "Kampanyada öğrenci ve öğretmenler Atatürk hakkındaki duygu ve düşüncelerini anlatacakları mektupları yazıp, 2031 yılında açılmak üzere Posta İşletmesi'ne teslim edecek. Kampanya kapsamında mektupların konulacağı Atatürk resimli zarfların satışına başladık." dedi.

Zarfların, kampanyanın sona ereceği 31 Aralık 2006 tarihine kadar PTT şubelerine başvuruda bulunan herkese 2 YTL karşılığında satılacağını dile getiren Hamit Keskin, "Bu kampanya için hazırlanan Atatürk resimli olarak birinci hamur zarflardan 100 bin adet basıldı. Mektupların ağırlık limiti esneklik payı olmak üzere 50 gram olarak belirlendi. Atatürk ve eğitim konulu mektuplar, kamu kurum ve kuruluş adresli olabileceği gibi tüzel ve gerçek kişilere de yazılabilecek. Mektup üzerinde gönderici ve alıcı adresleri yurtiçini kapsayacak şekilde olup, sadece yurtiçi adreslere kabulü yapılacaktır." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön