25-26 Kasım AÖF sınav sonuçları ne zaman ilan edilecek.

Sonbahar dönemi AÖF vize sınavları 25 – 26 Kasım hafta sonu gerçekleştirildi. Sınavlardan bu yana da Açıköğretim öğrencileri pür dikkat Anadolu Üniversitesinden gelecek açıklamayı bekliyorlar. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman ilan edilecek? Açıköğretim öğrencileri vize notlarını ne zaman öğrenebilecekler?..

25-26 Kasım AÖF sınav sonuçları ne zaman ilan edilecek.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk AÖF sınavları yabni Sonbahar dönemi vize sınavları 25-26 Kasım'da yapıldı. Açıköğretim öğrencileri vize sınavlarına girdiler. Finallerr kadar olmasa da bu sınavların puanları da önemli. Tabii özellikle ilk senesi olan öğrenciler merakla sonbahar dönemi ilk AÖF sınavlarının sonuçlarını merakla açıklamasını bekliyorlar. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman duyurulacak, sınavların soru ve cevapları nereden görülebilir?

AÖF VİZE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN DUYURULACAK?

Açıköğretim Fakültesi'nin düzenledği sınavların sonuçları sınavın yapıldığı tarihten 15 gün içinde açıklanıyor. Yani 8 Aralık 2017'ye kadar AÖF sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklandığında "login.anadolu.edu.tr/login.aspx" sayfasında T.C kimlik numarası veya eposta adresi ve şifre ile sisteme giriş yapıp sınav sonuçlarınızı görebileceksiniz.

AÇIK ÖĞRETİM'DE GEÇER NOT VE SINAV GEÇME NOTLARI

AÖF öğrencilerinin bir dersten geçebilmesi yani o derste başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden 35 almaları gerekmektedir. Öğrencilere vize ve final sınavlarından aldıkları puanlara göre sene sonunda hem rakam hem de notların harf karşılıkları berilir.

SINAV GEÇME NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti
0 – 32 FF 0,00 Kaldı

SINAV SORULARI VE CEVAPLARA ERİŞİM

Çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına ANADOLUM eKampüs Sisteminden erişebilirsiniz. "https://ekampus.anadolu.edu.tr" adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak dersleriniz üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

AÖF ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRME SİSTEMİ ve İTİRAZLAR

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3(üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.
Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler