-30 derece soğukta çam ağacı yapraklarını yiyerek hayatta kaldı

Rusya’nın Çelyabinsk kentinde bir ormanda kaybolan 31 yaşındaki Andrey isimli bir adam, 5 gün boyunca -30 derecenin altındaki soğuk havada hayatta kalmak için çam ağacı yapraklarını yediğini söyledi.

-30 derece soğukta çam ağacı yapraklarını yiyerek hayatta kaldı

Çelyabinsk'te odun kesmek için gittiği bir ormanda kaybolan Andrey, —30 derecenin altındaki dondurucu soğukta 5 gün boyunca ölümden nasıl kurtulduğunu anlattı.

​Sputniknews'te yer alan habere göre, Andrey "İlk iki gün iyiydi, ama aç ve susuzdum. Sıvı kaybetmiştim. Bu yüzden eriyen karları içtim, çam ağaçlarının iğne yapraklarını yedim. Ateş yakıp donmamak için ateşin yanında uyudum. Ormanda donarak ölmek en çok korktuğum şeydi. Beni bulduklarında düzgün düşünemez haldeydim. Şapkamı, ceketimi çıkarmıştım, üzerimde sadece kazak vardı" ifadelerini kullandı.

"SADECE 40 DAKİKA DAHA GEÇ KALSALARDI, O ÖLMÜŞ OLURDU"

Andrey'in bir arkadaşı da REN TV'ye yaptığı açıklamada kurtarma ekiplerinin tam vaktinde yetiştiğini belirterek "Sadece 40 dakika daha geç kalsalardı, o ölmüş olurdu. Onu bulduğumuzda çok kötü haldeydi" dedi.

Şimdilerde hastanede olan Andrey, şans eseri yalnızca küçük yaralarla olaydan kurtuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
- 30 derecede eriyen karları içtim -30 da kar nasıl eriyor
ülkenin en buyuk sorunu okumak ve anlamamak
Ateş yakmış:))
iyi okusan ateş yaktımı görebilirsin
yavvvvvv 40 dakka daha bulunmasaymışmışmış ta yok 50 yılın soğuymuşmmimmiş yok bilmem kaç yılının sıcağıymıimıimıiş geç bunları hey medya ne olur tv tlerde dahil öğretci bilgiler verin toplum çok yozlaştı cahilleşti????????????
eksi 30 da ates yakacak kuru bir odun bulmus onu yakmis birde yaktigi atesin yaninda uyumuş... atesi yaktiktan sonrada eriyen karlari içmiş ve çam agaclarinin yapraklarini yemis... ben o yapraklari ağzıma attigim anda donarim la.... Avcilar ve aticilar kulübüne üye olsa bu kadar atamaz...
doga da ağac şart
Can derdi bu iğne gibi Otuda yedirtir ateşte yakdırtır insan için zor bişey yok sadece can dişe dayansın yeter
ağaç dıksınler faydalı olmak ıçın zartzurlaolmaz
- 30 da değil 5 gün 5 saat dursun anasınınkini yün yumağı sanar.
yalan
Kesin yaşanmıştır bu
Diğer Haberler