30 dilenciye para cezası kesildi

Marmaris Belediye Zabıta ekipleri, ilçeye dilencilik yapmak için gelen aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişiyi yakaladı.

Dilencilik faaliyeti yapan bu kişilere Kabahatler Kanunu uyarınca para cezası kesildi. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte yaz aylarında Marmaris’e gelen dilenci sayısında artış yaşanıyor. Vatandaşların duygularını istismar eden ve turistleri rahatsız eden bu kişilere yönelik Marmaris Belediyesi Zabıta ekipleri yine operasyon düzenledi. Dilencilerin yoğunlaştığı Barlar Sokağı çevresi ve Uzunyalı’yı da kapsayan sahil şeridinde dilencilik yaptığı tespit edilen kişiler Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü. Aralarında çok sayıda çocuğun da olduğu 30 kişinin çoğunluğunun Aydın’dan ilçeye geldiği belirlendi. Dilencilere Kabahatler Kanunu uyarınca 88 TL para cezası kesildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
aşagılık çingeneler vatandaşları rahatsız ederek duygu sömürüsü yaparak para istiyorlar bunlara verilen yeşilkart yardımları beleş ilaçlar hiç bir para alınmıyor bu asalaklara 40 çuval kömür erzak paketleri paralar dagıtılıyor oy için yetmiyor bu aşagılıklar dilenmeyi meslek haline getirmişler kabahatler kanunun da çıkarılan cezada çok komik bir rakam bir dilenci zaten 3- 5 saatte 88 tl topluyor bunlara verilen her kuruş haram dır çalışsınlar bu aşagılıklara sakın para vermeyin alıştırmayın bir kere alıştılar mı sürekli sizi nereden görseler para isterler bunlara yardım etmeyin
Diğer Haberler