HABER

35 kişi öldükten sonra üst geçit yapılıyor

YALOVA (İHA) - Yalova'da, bugüne kadar 35 kişinin hayatını kaybettiği E-130 Karayolu'nun Altınova-Çiftlikköy arasındaki bölümüne 6 adet üst geçit yapılıyor.

Çiftlikköy İlçesi'nde 17 yaşında bir genç kızın ölümüyle sonuçlanan kaza sonrasında halkın trafiğe kapattığı E-130 yolu üzerine Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 6 adet üst geçit yapılmaya başlandı. Çiftlikköy halkı, "Bu yolun adı ölüm yoluna çıktı. Bir geçit bulamadıkları için birçok insanımız araçların altında kalarak hayatını kaybetti.

Bu haberler defalarca basında yer almasına rağmen Karayolları Genel Müdürlüğü kılını dahi kıpırdatmadı. En son 2 kızımıza kırmızı ışıkta geçen bir araç çarptı ve bunlardan bir yavrumuz öldü. Son kaza halkı çileden çıkardı. Halk E-130 Karayolu'nun Çiftlikköy içerisinden geçen bölümü saatlerce trafiğe kapadık. Olayların daha da büyüyeceğini hisseden Karayolları Genel Müdürlüğü ilçemize ve bu yol üzerindeki 6 noktaya üst geçit yapmaya başladı. Ancak üst geçitlerin seçildiği noktalar halkın kullanacağı yerler değil. Yani hatalı yer seçimi yapıldı. Bu üst geçitlerin halkın kullanabileceği yerlere yapılması lazım" şeklinde konuştu.
İnşası büyük oranda tamamlanan üst geçitlerin 2007 yılının başından itibaren kullanılmaya başlanacağı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön