HABER

41 kaçak yakalandı

Türkiye’de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 41 kaçak şahıs yakalandı.

ANKARA (ANKA) - Türkiye’de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 41 kaçak şahıs yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Yunanistan sınırında, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 8 Çin, 9 Filistin, 7 Myanmar ve 3 Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 27 şahıs ve Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 2 Myanmar uyruklu şahıs yakalandı.

Bu arada Suriye sınırında Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 4 Suriye, 3 Filistin uyruklu şahıs ve 2 Türk vatandaşı olmak üzere toplam 9 şahıs ele geçirildi.

İran sınırında da İran'dan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 2 İran uyruklu şahıs yakalanırken, kolluk kuvvetlerince, Tekirdağ il merkezinde icra edilen önleyici tedbirler kapsamında yapılan kontrollerde de Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 1 Suriye uyruklu şahıs ele geçirildi.

Yakalanan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön