HABER

"AB yolculuğu devam edecek"

İSTANBUL (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye bir gündem oluşturmuştur ve bu yolculuk yine aynı ciddiyetle, aynı kararlılıkla devam edecektir" dedi.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski öğretim görevlisi Ömer Çam'ın (81) cenaze törenine katıldı. Erdoğan, cenaze namazına kısa bir süre kala, Üsküdar Emniyet Mahallesi'nde bulunan evinden çıkıştı. Çıkışta herhangi bir açıklamada bulunmayan Erdoğan, İlahiyat Fakültesi Camii'ne geldi. Erdoğan, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından tabutu bir süre taşıdı.

AK Parti Genel Başkanı daha sonra, tıraş olmak üzere evinin karşısında bulunan Hüseyin Berber'e geldi. Tıraş olmadan önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Kopenhag Zirvesi ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, "Ben değerlendirmelerimi yaptım. Sayın Cumhurbaşkanı'nın değerlendirmesine saygı duyarız. Şöyledir ya da böyledir diye bunun üzerinde herhangi bir değerlendirme yapmama gerek yok" diye konuştu.
Erdoğan, zirvede genel anlamda alınan tepkilerin sorulması üzerine, "Çok çok olumlu tepkiler aldık. Türkiye, son bir ay içinde dünya ve Avrupa'nın gündemine oturmuştur. Ayrıca AB ile beraber dış politikada da Türkiye bir gündem oluşturmuştur ve bu yolculuk yine aynı ciddiyetle, aynı kararlılıkla devam edecektir. Bu aynı zamanda Türkiye'nin dışa açılmasında yeni bir sıçrama dönemidir. Ben bu bakımdan çok çok faydalı olduğu inancındayım. Bu yaptığımız yatırımların, attığımız adımların neticesini istediğimiz manada hemen alamayabiliriz ama bunun önümüzdeki aylarda, yıllarda getirisini göreceğiz. Ben buna inanıyorum" dedi.

Daha sonra Hüseyin Berber'de sakal tıraş olan ve ücret ödemediği öğrenilen Recep Tayyip Erdoğan, evinde istirahata çekildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön